Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Far Cry 2 (X360, PS3, czyli tylko na konsole)

60 postów w tym temacie

Już istnieje temat o tej grze, ale ostatnio zaczęło robic się tam nie małe zamieszanie, głównie przez "pecetowców". Jedni się chwalą, że już grają (ach ci piraci...), a inni zamęczają pytaniami w stylu "a na moim sprzencie za 10 tys pujdzie mi farkry2?". A jako że Far Cry 2 wychodzi nie tylko na PC, ale także na konsole next genowe (X360 i PS3) i gracze, którzy zamierzją na takowych grac w FC2 są tam pokrzywdzeni. Tak więc zakładam temat sepcjalnie dla nich, mimo iż sam będę grał na PC (no co, żal mi się ich zrobiło, a niedługo sam może będę takim konsolowacem ^^). Tak więc zasady:
- pecetowcy precz od tego tamtu
- nie pytac się czy mi pójdzie
- nie chwalic się piratami (karą jest w tym wypadku śmierc na forum, buhehe)
- konsolowcy wara od tematu FC2 na PC ;]

Data Premiery:
Świat: 21 października 2008
Polska: 31 października 2008
Europa (PAL): 24 października 2008
USA (NTSC): 21 października 2008

Zapraszam do dyskusji, a moderatora poproszę i przypięcie tego posta :)

20081022233737

20081022233742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:32, Orteos napisał:

No i nareszcie! Wolność od pecetowców!


Ostrzezenie za spam. Jesli nie masz w jakims temacie nic do powiedzenia to lepiej nic nie mow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZY PUJDZIE MJI NA IKSBOKSI3!!?!?!??! Nie no, joke :P Czytałem recenzję w PSX Extreme, który jest dla mnie wyznacznikiem, jeżeli chodzi o ocenę gier. Gra zapowiada się przednio, a poszukiwanie diamentów stanie się jednym z moich hobby ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:22, Szperacz Robson napisał:

CZY PUJDZIE MJI NA IKSBOKSI3!!?!?!??! Nie no, joke :P Czytałem recenzję w PSX Extreme,
który jest dla mnie wyznacznikiem, jeżeli chodzi o ocenę gier. Gra zapowiada się przednio,
a poszukiwanie diamentów stanie się jednym z moich hobby ^^



A masz ten numer KŚG w którym jest caly porandnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:22, Szperacz Robson napisał:

CZY PUJDZIE MJI NA IKSBOKSI3!!?!?!??! Nie no, joke :P Czytałem recenzję w PSX Extreme,
który jest dla mnie wyznacznikiem, jeżeli chodzi o ocenę gier. Gra zapowiada się przednio,
a poszukiwanie diamentów stanie się jednym z moich hobby ^^



Łat? To już jest nowy numer z recenzją FC2? Jaką ocenę dostał i jak się przedstawiają plusy minusy itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusy: ogromny teren działań, naszpikowany zadaniami, no i świetna fizyka.
Minusy: ta gra nie jest dla miłośników czystej akcji
Ale nie ma co się sugerować tylko tym fragmentem recenzji, najlepiej przeczytać całą. A gra jest znakomita prawie pod każdym względem. Otrzymała ocenę 9 - .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 18:34, Szperacz Robson napisał:

Plusy: ogromny teren działań, naszpikowany zadaniami, no i świetna fizyka.
Minusy: ta gra nie jest dla miłośników czystej akcji
Ale nie ma co się sugerować tylko tym fragmentem recenzji, najlepiej przeczytać całą.
A gra jest znakomita prawie pod każdym względem. Otrzymała ocenę 9 - .



9- ? Coś mało:P A to była recka ogólna czy recka wersji Xbox360/PS3? Tak w ogóle to to jest recenzja z nowego numeru może? Bo na stronie PSX Extreme dalej jest ten numer z 22 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem zamówić pre order, ale wygrał póki co Gears Of War 2. Ciut niższą ceną:) A na FC 2 poczekam aż będzie trochę recenzji i wypowiedzi grających, czy gra jest warta takiej forsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 19:01, pompa69 napisał:

ciekawe czy sie bardzo tnie na ps3 bo jak bardzo to nie kupie i jeszcze jaka grafa mógłby
mi ktos zapodać jakiś Gameplay z ps3 ??


Słyszałeś o tym, że wersja konsolowa trzyma (ponoć) wynik około 60 fpsów (raczej 50)? Ludzkie oko wychwytuje ich do 30 na sekundę, więc przy 50 fpsach cięcia się gry nie uświadczysz. Poza tym nie jest chyba aż tak przypakowana detalami jak np. GTA 4 (które potrafi zgrzytnąć aż (nie)miło.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 19:09, Sarturias napisał:

Słyszałeś o tym, że wersja konsolowa trzyma (ponoć) wynik około 60 fpsów (raczej 50)?
Ludzkie oko wychwytuje ich do 30 na sekundę, więc przy 50 fpsach cięcia się gry nie uświadczysz.
Poza tym nie jest chyba aż tak przypakowana detalami jak np. GTA 4 (które potrafi zgrzytnąć
aż (nie)miło.)

Nie, gra nie "chrupie", ale chodzi w 30 FPS''ach, a nie w 60. Bo po prostu przy tak ogromnym świecie i takiej grafice ciężko by było wycisnąć 60 FPS :/ 30 FPS to też niezły wynik, patrząc na to, że gra powala grafiką i rozbudowaniem.
PS Jeżeli chcesz zobaczyć zawartość nowego numeru PSX Extreme, to po prostu zajrzyj do nich na forum: www.psxextreme.info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to moje dzisiejsze wrażenia z gry ;P

Far Cry 2... to trzeba zobaczyć !

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że gry "jeszcze" nie przeszedłem z racji tego że grę mam od 14:00 a prace skończyłem o 20:00 więc pograłem tylko 1/5h. Jeśli moja "recenzja" jeśli to tak można nazwać, zostanie uznana za nie stosowną etc. proszę modów o usunięcie, nie chciałbym narażać się nikomu, jedynie podzielić się wrażeniami z "gry".

Więc zacznijmy.

Gdy tylko odpaliłem grę moim oczom ukazała się przepiękna animacja loga "FAR CRY 2" o dziwo nie dopatrzyłem się dłuuuugiego wstępu z prezentacją twórców. W sensie wyskakujące przez 10 min. loga firm które tworzyły tą grę (a może to przeoczenie... ). Po zainstalowaniu gry, moim oczom ukazał się dłuugo oczekiwany komunikat że ta gra obsługuje system "Trophies" skakałem jak dziecko :D. Grę zacząłem nietypowo bo od sprawdzenia trybu multiplayer.... i... tu moje rozczarowanie, nie dość że, żeby zagrać online trzeba każdą mapę ściągać to długo trwa ładowanie mapy (ale to pewnie wina ogromnej lokacji 50 km2). Cieszy mnie opcja tworzenia własnych map i nie mówię tu o zakładaniu własnej gry tylko o stworzeniu lokacji, jeszcze wszystkiego nie obczaiłem ale mam nadzieje że ktoś kto przejdzie szybciej tą grę na PS3 to opisze co i jak, ja tylko przedstawiam moje os. wrażenia z gry. Aha na koniec pragnę dodać że postacie które w trybie online są dostępne, radze wybierać głową, ponieważ gdy wszedłem na grę człowiekiem od walki na średni dystans okazało się to bezcelowe gdyż lokacja była tak duże że nawet przy przybliżeniu oczu do telewizora nie widziałem ludzi, dlatego musiałem zmienić ekwipunek i człowieka na bronie snajperskie.

Dobra zacznijmy tryb single, i tu też pragnę zaznaczyć że poziomy trudności są "dziwne" przynajmniej dla mnie, może to dlatego że nie grałem jeszcze w trudne gry a ta się nie wątpliwie do nich zalicza. Na poziomie trudności "Normal" ( jeden z 4 trybów: Easy, Normal, Hardcore, <nie pamiętam;P>)poziom jaki prezentują przeciwnicy powala mnie na łopatki, gdy zaczynamy z nimi walkę oni automatycznie chowają się za czymś lub biegają slalomem żeby ich nie trafić (jak normalni, żywi gracze)są też wstanie pobiec i użyć jakiejś broni większego kalibru (umocowanej na samochodzie lub będącej w "okopie"). Kolejną sprawą która jest świetna to poruszanie się różnymi środkami transportu ( ja na razie jeździłem tylko samochodem, zwykłym) można je naprawić gdy coś się zepsuje. Rzeczą która mnie drażni to że niekiedy gdy chcemy kogoś z przeciwników zabić z dalszej odległości to musimy mocno wytężyć wzrok ponieważ na początku jesteśmy zdani tylko na celownik umieszczony na lufie broni, przez co ciężko jest dostrzec chowających się przeciwników.

Kolejną sprawą jest grafika, a ta jest... cudna... nie... przepiękna... mało... DOSKONAŁA! nawet zaczynając grę można podziwiać masę detali wpakowanych w tą grę, tylko nie myślcie sobie że taka jakość odbija się bez echa... otóż NIE... skutkiem wpakowania tych wszystkich detali jest oglądanie dosyć często kółeczka "loading" co wspominałem wcześniej. Jednak polecam tą grę każdemu kto chce sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, dzięki tak znakomicie rozbudowanej AI oponentów nie zabraknie nam wyzwań, zastanawiam się tylko jak to musi wyglądać na najwyższym poziomie trudności?? ...dowiem się jak przejdę raz FC2, wtedy spróbuje moich sił.

O czym to ja zapomniałem wspomnieć...? Ah tak... Gra na prawdę warta wydania 185zł, ciesze się jak dziecko w Boże Narodzenie ;) Ale nie mogę się doczekać premiery gry która jest na okładce książeczki FC2 ( nie zdradzę, każdy kto kupił grę WIE). O dalszych postępach będę informował ;P

PS. Pochwale się, mam już 2 trofea. Zapraszam do komentowania i zaznaczam że to moja własna opinia i każdy ma prawo do posiadania takowej, więc proszę o wyrozumiałość

POZDRAWIAM i ZAPRASZAM DO GRANIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:53, Hustlazz napisał:

gdy zaczynamy z nimi walkę oni automatycznie chowają się za czymś lub biegają slalomem
żeby ich nie trafić (jak normalni, żywi gracze)są też wstanie pobiec i użyć jakiejś broni
większego kalibru (umocowanej na samochodzie lub będącej w "okopie").

To dobrze o grze świadczy. Gdyby stali jak kołki gra niemiała by sensu ;). Walka w takiej grze musi być miodna i efektowna, w końcu to najważniejszy jej (gry) element. Co do twojej mini recenzji, mało jest osób na tym forum piszących tak obszerne teksty poza swoimi GS''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować