Zaloguj się, aby obserwować  
PonuryZniwiarz1

Wywoływanie duchów - czyli jak wywołac ducha

152 postów w tym temacie

Nie no ze śmiechu pęknę ROFL. Duchy nie istnieją i tyle. Zwykła wyobraźnia ludzka i strach oraz niewytłumaczenie naukowe niektórych zjawisk. Radzę zająć się czymś, bo człowiek gdy się nudzi, wymyśla głupoty ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duchy nie istnieją i tyle. Cóż za niezbita argumentacja. ;)
Fakt, wyobraźnia ludzka w połączeniu z innymi czynnikami może tworzyć
różne zjawiska/odczucia czy halucynacje. Co do niewytłumaczalnych naukowo zjawisk...czy właśnie do nich
nie zaliczają się duchy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:39, GungravePL napisał:

Duchy nie istnieją i tyle. Cóż za niezbita argumentacja. ;)

Bo nie ma niczego co by wskazywało na istnienie ich.

Dnia 25.10.2008 o 13:39, GungravePL napisał:

Fakt, wyobraźnia ludzka w połączeniu z innymi czynnikami może tworzyć
różne zjawiska/odczucia czy halucynacje. Co do niewytłumaczalnych naukowo zjawisk...czy
właśnie do nich
nie zaliczają się duchy? ;)

Nie ;) Bo ludzie wymyślali od początku. Walnął piorun- duchy! Drzwi skrzypią- duchy! Jest ciemno w piwnicy-duchy! Teraz już te zjawiska zostały wytłumaczone, ale ludzie dalej wierzą, czyż nie dziwne? Jednakże ciemnota uwierzy we wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > O co ci chodzi że pozostał mi niecały rok życia??Ja ducha nie wywołałem ;)
Nie wywoływałeś!?
No to dlaczego o tym piszesz i rozsiewasz niesprawdzone historie!? Jak byś wiedział naprawdę, a, to co innego. A tak... no to tylko do innego wątku. O prowokacjach ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:45, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > O co ci chodzi że pozostał mi niecały rok życia??Ja ducha nie wywołałem
;)
Nie wywoływałeś!?
No to dlaczego o tym piszesz i rozsiewasz niesprawdzone historie!? Jak byś wiedział
naprawdę, a, to co innego. A tak... no to tylko do innego wątku. O prowokacjach ;-P

Czemu mi się ten temat podoba XD I zapewnie nikt z nas nie jest pewien na 100% że duchy nie instnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:47, Patryk Mogilno napisał:

> /.../ I zapewnie nikt z nas nie jest pewien na 100% że duchy
nie instnieją

"Spirytyzmem grzeszy, kto bierze udział w wywoływaniu duchów lub szuka u nich rady".
Tyle pamiętam z lekcji religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:58, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ I zapewnie nikt z nas nie jest pewien na 100% że duchy
> nie instnieją
"Spirytyzmem grzeszy, kto bierze udział w wywoływaniu duchów lub szuka u nich rady".
Tyle pamiętam z lekcji religii.

Dokładnie a jak ktoś jest ateistą? Tu chodzi o pytanie: Czy duchy istnieją bo jak wielu z was uważa że to bujda itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2008 o 18:58, KrzysztofMarek napisał:

"Spirytyzmem grzeszy, kto bierze udział w wywoływaniu duchów lub szuka u nich rady".
Tyle pamiętam z lekcji religii.

Na podstawie Biblii:
"10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój." Pwt, 18, 10 - 14.
Pod to zaliczają się też przepowiednie czy wróżby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:04, Patryk Mogilno napisał:

> /.../ > Dokładnie a jak ktoś jest ateistą? Tu chodzi o pytanie: Czy duchy istnieją bo jak wielu
z was uważa że to bujda itp

Zapewne jak ktoś jest ateistą, to i w duchy nie wierzy. No bo jak pogodzić wiarę w duchy z wiarą w nieistnienie Boga? Ciężko...
Na pytanie, czy duchy istnieją czy nie istnieją nikt Ci nie odpowie. Nie odpowie, bo nie wie, może Ci przedstawić najwyżej swój pogląd na tę sprawę. Albo inaczej, może Ci powiedzieć w co wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:08, KrzysztofMarek napisał:

Zapewne jak ktoś jest ateistą, to i w duchy nie wierzy. No bo jak pogodzić wiarę w duchy
z wiarą w nieistnienie Boga? Ciężko...
Na pytanie, czy duchy istnieją czy nie istnieją nikt Ci nie odpowie. Nie odpowie, bo
nie wie, może Ci przedstawić najwyżej swój pogląd na tę sprawę. Albo inaczej, może Ci
powiedzieć w co wierzy.

Albo inaczej ludzie co przeżyli śmierć kliniczną widzieli siebie z góry i czuli że odrywają się od ciała czy to nie dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:12, Patryk Mogilno napisał:

> /.../ > Albo inaczej ludzie co przeżyli śmierć kliniczną widzieli siebie z góry i czuli że odrywają
się od ciała czy to nie dowód?

Dla jednych dowód, dla innych przesłanka a dla jeszcze innych wytwór mózgu niedotlenionego i fałszywe wspomnienia. Przecież wszystko można tłumaczyć na różner sposoby. Jeśli dla Ciebie jest to dowód, albo przesłanka, to poszukaj książki "Życie po życiu", gdzie znajdziesz więcej opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:16, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Albo inaczej ludzie co przeżyli śmierć kliniczną widzieli siebie
z góry i czuli że odrywają
> się od ciała czy to nie dowód?
Dla jednych dowód, dla innych przesłanka a dla jeszcze innych wytwór mózgu niedotlenionego
i fałszywe wspomnienia.

Też racja. Polecam:
http://pl.youtube.com/watch?v=W4fASCnYGOI&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , chyba wierzę w duchy bo nawet mój tata mi mówił że istnieją on czyta takie czasopismo jak "Nieznany świat " tam jest często coś o duchach i jest to bardzo wiarygodnie napisane . Duchy w domu moim mojego taty i nieznanego świata zdaniem mogą być w każdym domu .Nawet jak w są jakieś zakłócenia w telewizji to , mogą to z nami kontaktować się duchy . Jak tak jest to nas widzą .Możecie się ze mną zgodzić lub nie ale ja tak uważam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może sie to wydawać śmieszne, ale kiedyś oglądałem film dokumentalny o egzorcyście z Niemiec, stary dziadek opowiadał jak wypędzał złego ducha z 14 letniej dziewczynki. Opętał ją ponieważ bawiła się w wróżby wielkanocne. Mówił ze trzymało ją CZTERECH kapłanów, zaczęła mutowanym głosem, a jednemu ZŁAMAŁA RĘKĘ- 14 dziewczynka ? Nie do wyobrażenia ? Ale ja w to wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy moja Mama była mała i mieszkała w Nidzicy to Niemiecki ksiądz nawiedzał jaj mieszkanie i moja mama z babcią myśleli nad wypędzeniem tego ducha i po kilku miesiącach zniknął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:21, PompedjuSZ napisał:

Może sie to wydawać śmieszne, ale kiedyś oglądałem film dokumentalny o egzorcyście z
Niemiec, stary dziadek opowiadał jak wypędzał złego ducha z 14 letniej dziewczynki. Opętał
ją ponieważ bawiła się w wróżby wielkanocne. Mówił ze trzymało ją CZTERECH kapłanów,
zaczęła mutowanym głosem, a jednemu ZŁAMAŁA RĘKĘ- 14 dziewczynka ? Nie do wyobrażenia
? Ale ja w to wierze...

Ja raczej tez w to wierze opętanie przez ducha jest możliwe , czasem zły duch może opętać przypadkiem .A jak chcecie żeby was opętał duch to zróbcie to co napisał w swoim pierwszym poście założyciel tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:37, PompedjuSZ napisał:

Gdy umarł mój brat, to po jakimś czaise babcia siedziała w pokoju w którym ja spałem,
mowiła ona, że byl w białej koszuli i przykrywał mnie kołdrą :(

No(hehe)wiesz,powiem ja ci że duchy nie istnieją.Może twoja babcoa była zmęczona.Ja mam różne zwidy i halucynacje jak jestem zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:27, edeusz napisał:

No(hehe)wiesz,powiem ja ci że duchy nie istnieją.Może twoja babcoa była zmęczona.Ja mam
różne zwidy i halucynacje jak jestem zmęczony.

To jest twoje zdanie że duchy nie istnieją
PS: Ja tu nie widze powodu do śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować