Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na której karcie graficznej najlepiej działa Far Cry 2?

34 postów w tym temacie

Tak, nie ma sobie równych w dwóch najwyższych rozdzielczościach, w których i tak prawie nikt nie gra, bo jaki monitor wyciągnie taką rozdzielczość przy rozsądnym odświeżaniu.

W rozdzielczościach "grywalnych" rządzi GF i to jest karta, która mnie interesuje. Radka niech kupią graficy komputerowi z super sprzętami za kilka- kilkanaście tysięcy złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A łee, a fizykę ustawili na medium - a przecież to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Mam dziwne wrażenie, że chipsety Nvidii lepiej sobie radzą z fizyką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Radeon HD 4870 X2 z 2 GB pamięci --> jest najwydajniejszy się <-- w rozdzielczościach:"

Ekhm.. Wtf? ;)

No ale miła niespodzianka jest, tzn. na mojej NVS 320 mogę liczyć na płynną grę w rozdziałkach 1280x1024 i niższych. Wyższe dla 17" laptopa są kompletnie zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy odpowiednio na DX9 liczba klatek wzrośnie czy zmaleje, i czy jest duża różnica pomiędzy 8800 gts 512 a 640, można się spodziewać zbliżonej wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że Radeon HD 4870 X2 jest aż tak dobrą kartą, ale wygrywa tylko na wysokich rozdzielczościach. Może sobie ją kupię w przyszłości. Ale na mniejszych wygrywa GeForce GTX280 .Kto takie nazwy wymyśla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DX9 liczba klatek powinna wzrosnąć, ale o ile to nie można tego jedno znacznie określić. Jeżeli chodzi o różnicę między 8800GTS 512 a 640 to wersja 640 jest słabsza o jakieś 10-20 FPS od wersji 512. (nie mówię tu o przypadku FC2 tylko ogólnie. Tak wnioskuje z różnych testów jakie widziałem). W FC2 ta różnica pewnie też jest zachowana choć mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 09:30, Grzyb11115 napisał:

Na DX9 liczba klatek powinna wzrosnąć, ale o ile to nie można tego jedno znacznie określić.
Jeżeli chodzi o różnicę między 8800GTS 512 a 640 to wersja 640 jest słabsza o jakieś
10-20 FPS od wersji 512. (nie mówię tu o przypadku FC2 tylko ogólnie. Tak wnioskuje
z różnych testów jakie widziałem). W FC2 ta różnica pewnie też jest zachowana choć mogę
się mylić.

dokładnie tak jak mówisz. DX9 zawsze działa trochę szybciej od DX10 (o jakieś 20%, patrz Crysis i UT3). Ze względu na fakt że 8800gts 640 ma starszy układ G80, mniejsze taktowania i mniej jednostek shaderów jest on słabszy niż nowszy brat GTS 512 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 08:49, palpatine napisał:

Tak, nie ma sobie równych w dwóch najwyższych rozdzielczościach, w których i tak prawie
nikt nie gra, bo jaki monitor wyciągnie taką rozdzielczość przy rozsądnym odświeżaniu.

nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze wiekszosc ludzi ma teraz lcdki gdzie odswiezanie 60 hz to standard bo i tak nic nie migocze, dla osob majacych banki moze i jest roznica
wiekszosc nowych lcd od 20-22cali w panoramie pracuje w 1680x1050, a modele od 24" w 1920x1200
stare 17" 19" w 1280x1024

Dnia 24.10.2008 o 08:49, palpatine napisał:


W rozdzielczościach "grywalnych" rządzi GF i to jest karta, która mnie interesuje. Radka
niech kupią graficy komputerowi z super sprzętami za kilka- kilkanaście tysięcy złotych.

a co ma piernik do wiatraka.jakie super komputery, piepr...z jak polamany, ktos ci bzdur nagadal. do tej pory glowne karty dla "grafikow" , czyli karty ze wsparciem to QUADRO i tak jak bys nie wiedzial to jest NVIDIA. Ati tez ma ma FireGl''a. taki komp to ulame ceny za grafike w nim zamontowana.

teraz ma pokazac sie dopiero soft wykozystujacy CUDE i sprzetowe wsparcie ATI, mowie o pakiecie Adobe CS4.

Zanam coraz wiecej osob ktorzy graja w wysokich rozdzialkach. osobiscie mam sony trinitrona 21" i w najwyzszej rozdzialce odswiezanie mam 75hz a monitor zabytkowy ma dobre 7lat albo lepiej.

znajac zycie testy byly na jakims ExtremeQuadzie podkreconym pod niebiosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie również nie interesują astronomiczne rozdzielczość, a w granicach 1440x900 mój radek 4850 512 radzi sobie bardzo przyzwoicie i tylko minimalnie przegrywa z 4870 512 więc nie rozsądnego żałuje zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1920x1080 na 4870X2 wszystko nie na V.High tylko Ultra High Dx10 AAx8 nie ma juz wiceje co wlaczyc gra chodzi idelani plynnie ani razu jeszcze sie nie przyciela, cud malina. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne: Jakim cudem wam gra działa płynnie i ją polecacie, skoro polska premiera dopiero się odbędzie? Jakoś w zamiawianie zagranicą i ciocie z ameryki kiepsko wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 11:12, Enteriusz napisał:

Pytanie retoryczne: Jakim cudem wam gra działa płynnie i ją polecacie, skoro polska premiera
dopiero się odbędzie? Jakoś w zamiawianie zagranicą i ciocie z ameryki kiepsko wierze.



Ha ha :D Punkt dla Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować