Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na której karcie graficznej najlepiej działa Far Cry 2?

34 postów w tym temacie

Odpowiednikiem 4870 X2 (2GB) do takich testów powinnny być 2X G280 (2X 1024MB) w trybie SLI - po dwa GPU obu producentów oraz po 2 GB pamięci. W sieci mozna znaleźdź odpowiednie testy tych kart w powyższej konfiguracji, ktore pokazują, że w tej konfiguracji produkt NVidii jest najszybszą kartą graficzną i wygrywa z 4870 X2 w każdej rozdzielczośći. Cena tych kart, to rzecz inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 11:12, Enteriusz napisał:

Pytanie retoryczne: Jakim cudem wam gra działa płynnie i ją polecacie, skoro polska premiera
dopiero się odbędzie? Jakoś w zamiawianie zagranicą i ciocie z ameryki kiepsko wierze.


No jak się ma 13 lat to ciężko coś kupić samemu a szczególnie sprowadzić z zza granicy... no cóż, ja gierkę mam od 2 dni i powiem miód i orzeszki : ).

Jak wcześniej 50 fps wszystko na maxa DX9 bez AA 1440x900 na 88GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jedna osoba pisze, że sprowadziła grę z zagranicy, to jeszcze można w to uwierzyć, ale jak nagle pare osob jest tak niesamowicie niecierpliwa, że musi sprowadzić gre z zagranicy by pograć 10 dni wcześniej, opłacic koszta zakupu i zachodniej premiery (przy obecnych kursach znow to jest nieopłacalne), to wydaje mi sie to co najmniej podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 14:42, Enteriusz napisał:

Jak jedna osoba pisze, że sprowadziła grę z zagranicy, to jeszcze można w to uwierzyć,
ale jak nagle pare osob jest tak niesamowicie niecierpliwa, że musi sprowadzić gre z
zagranicy by pograć 10 dni wcześniej, opłacic koszta zakupu i zachodniej premiery (przy
obecnych kursach znow to jest nieopłacalne), to wydaje mi sie to co najmniej podejrzane.


Raczej ściągnąć z zagranicznych torrentów :P
Piękne porównanie karty za 2000 i za 1200 :P Jeszcze fizykę na medium... żal
Dla bardziej zorientowanych to jednordzeniowa karta miażdŻy właściwie ATI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:14, Ascarib napisał:

> Jak jedna osoba pisze, że sprowadziła grę z zagranicy, to jeszcze można w to uwierzyć,

> ale jak nagle pare osob jest tak niesamowicie niecierpliwa, że musi sprowadzić gre
z
> zagranicy by pograć 10 dni wcześniej, opłacic koszta zakupu i zachodniej premiery
(przy
> obecnych kursach znow to jest nieopłacalne), to wydaje mi sie to co najmniej podejrzane.


Raczej ściągnąć z zagranicznych torrentów :P
Piękne porównanie karty za 2000 i za 1200 :P Jeszcze fizykę na medium... żal
Dla bardziej zorientowanych to jednordzeniowa karta miażdŻy właściwie ATI...


eee nie mogę zedytować xD

"Wyniki raczej nie są zaskakujące. Po raz kolejny potwierdza się, że na razie Radeon HD 4870 X2 z 2 GB pamięci nie ma sobie równych. Pozostaje czekać na ewentualną zapowiedź dwurdzeniowych układów Nvdii - plotka mówi, że takowe znajdują się produkcji. "
Co wy gadacie nie dosyć, że wyłączona fizyka to wygrywa raptem na jednym teście tylko z powodu dwóch rdzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem - ATI dominuje na wyższych rozdzielczościach.

To już chyba tradycją się stanie, że od pewnego czasu większość układów ATI przy graniu na wyższych rozdzielczościach wygrywa w Nvidią. Na niższych jest już co innego, a chyba na tych gra się częściej, żeby uzyskać większy framerate. Jak widać Far Cry 2 to pozycja, która wymaga dobrego sprzętu, aby cieszyć się grą na full detalach. Na tych ustawieniach w największej rozdzielczości 2560x1600 zaledwie cztery karty osiągnęły granicę płynności. Ja i tak się nie martwię, bo będę miał 720p bądź 1080p sztucznie rozszerzone na PS3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Ascarib
HD4870X2 kosztuje 1500 zł, GTX280 1200 (ceny sprzed tygodnia, obecne to po prostu szaleństwo). 300 zł różnicy, a 60% szybciej :)
> Dla bardziej zorientowanych to jednordzeniowa karta miażdży właściwie ATI...
GTX280 kosztuje tyle, co 2xHD4850. A wierz mi, że te Radki nie pozostawią nawet śladu po GTX-ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 14:42, Enteriusz napisał:

Jak jedna osoba pisze, że sprowadziła grę z zagranicy, to jeszcze można w to uwierzyć,
ale jak nagle pare osob jest tak niesamowicie niecierpliwa, że musi sprowadzić gre z
zagranicy by pograć 10 dni wcześniej, opłacic koszta zakupu i zachodniej premiery (przy
obecnych kursach znow to jest nieopłacalne), to wydaje mi sie to co najmniej podejrzane.


A może sobie przez STEAM''a kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 21:55, Sakkaroth napisał:

Hocum,
Adobe CS4 ma sprzętowe wsparcie od nVidii, a nie ATi.

gdzeis ostanio czytalem ze Ati ma miec wsparcie dla wszytkich produktow od Adobe, a Nvidia tylko w Quadro. Cuda dostepna w zwyklych kartach ma wspierac tylko czesc produktow Adobe i tylko wybrane funkcje a nie caly pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa wszyscy mi mówili żebym brał Radeona 4870 512MB a tu się okazuje że 260 GTX do pięt nie dorasta. Miałem rację żeby Ati nie brać. Nigdy tej marce nie ufałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować