Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolekcja Wszech Czasów Heroes of Might and Magic – skład i cena!

159 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 11:08, Budo napisał:


No cóż, cena jest wysoka, ale zauważcie, że skład również jest bardzo bogaty- grube albumy
w twardej oprawie, t-shirt, siakieś karty... no i wszystkie cześci sagi wraz z dodatkami.


Budo ktoś tu już dał linka do edycji jaka jest w UK. Kosztuje 30 funtów i ma chyba to samo co zapowiadana przez CDP.

EDIT: Nawet jeśli się różni to różnice nie są chyba tak wielkie,żeby było prawie 150 zł więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 10:34, Daimon_Frey napisał:


Z tego, co widzę, dodatkowy stuff dotyczy tylko piątki. Szkoda, bo chciałbym zobaczyć artworki i concept dizajny starszych edycji. A demon na koszulce świetny (słodziak), chyba go odrysuję. :)

@ Chester001

Niech od razu sprzedają kompy wraz z tym zestawem HoM&M - może się nazywać Rogaty Demon. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym...
wszystkie części Heroesa to się rozumie samo przez się, że w obu są.
3 płyty CD są w obu (nie jest co prawda napisane, co jest na tych płytkach z angielskiej edycji)
Szkice i materiały są - to podejrzewam, ten artbook 180 stron
bestiariusz jest
plakat jest
karty są
T-shirt jest
W angielskiej do tego jakaś encyklopedia - być może to nasz kolorowy album 248 stron. A do tego mają dodatkową płytę DVD ;). Bo u nas z tego co liczę to 3 DVD (2 z grami i jedno z dodatkami). A tam 4 DVD ;)

Czyli inaczej mówiąc nasza edycja różni się od tamtej tylko tym: "kolorowy album w twardej oprawie zawierający grafiki z gry, "

Edit: porównanie pomiędzy linkiem który dał Igor, a zawartością z newsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Po przeczytaniu tej informacji nie wiem czy śmiać się czy płakać (?) :P
Jestem WIELKIM fanem HOM&M no i sorry... ale gdy wiedziałem, że wyjdzie nowy Hirołs, od razu odkładałem na niego kase (mowa tu o V + dodatki). Teraz mam: Saga I-III za 20 zł, Platyna IV za 60 zł i EK V + 2 dodatki za przeszło 270 zł (nie liczyłem wPLN bo nie zawsze kupowałem z gram.pl)... RAZEM - JEDYNE 350 złociszy... i teraz pytanie: PO JAKĄ CHOLERĘ (taka choroba) KUPOWAŁEM TO WSZYSTKO?? Sorry ale jeśli mam płacić 260 zł za:
# trzy płyty CD ze ścieżkami dźwiękowymi oraz płyta DVD z ekskluzywnymi dodatkami
# kolorowy album w twardej oprawie z pełną instrukcją do wszystkich pięciu części gry – 248 stron
# kolorowy album w twardej oprawie zawierający grafiki z gry,
# szkice oraz materiały, które inspirowały twórców serii Heroes of Might and Magic® - 172 strony
# bestiariusz świata Heroes of Might and Magic®
# dwustronny plakat, dostępny wyłącznie w tym wydaniu
# zestaw 78 kart tarota ozdobionych artami ze świata gry
# koszulka z Rogatym Demonem - rozmiar L
(bardzo przydatne rzeczy) to CDP troszkę przesadził...
Nie powiem - bardzo chciałbym mieć te rzeczy, choćby nawet ażeby leżały nieużywane w Kuferku (np. grafiki) ale miałbym świadomość, że jestem "szczęśliwym posiadaczem" tych duperelek...
Nie dość, że ta wersja jest droższa o ponad 100zł niż np. w Anglii to jeszcze nie ma specjalnego klucza do specjalnych BETA testów Heroes Kingdoms...
Po raz kolejny przekonałem się, że posiadacze premierowych wydań gier są poszkodowani (znakomitym przykładem jest wiedźmin, w którym jest tyle problemów z zainstalowaniem update, że głowa boli...)

Jakieś pomysły?!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu tego nie kupię.

Jestem fanatykiem prawdziwej serii HoMM dlatego też nie uznaję części piątej (która zabiła stary świat i zmieniła HoMM w gierkę dla dzieciaków). Wydawca obiecywał że w zestawie będą materiały dotyczące serii HoMM, tymczasem wszystkie dodatkowe książeczki odnoszą się tylko do Heroes V, nawet logo na pudełku pochodzi z H5. Czy szanowny wydawca nie ma szacunku dla legenedy? Dlaczego na siłę wciska ludziom najmniej wartościowy produkt z "Heroes" w nazwie? Czy horned daemon z H3 jest w czymś gorszy od tego z H5? H5 było wydawane w bardzo wypasionych wydaniach, dlaczego po raz kolejny faworyzuje się najgorszą część a zaniedbuje te , które nigdy nie miały kolekcjonerskiego wydania?

Gdyby to wydanie dotyczyło prawdziwego HoMM i było takim spóźnionym wydaniem kolekcjonerskim części 1-4, piąta część była natomiast ograniczona do gry, paru artów i muzyki, to kupiłbym na 100%. nawet za 260 zł. Teraz natomiast na myśl o takim wydatku na kolejne wydanie HoMM 5 robi mi się niedobrze. Już raz kupiłem (premierową) kolekcjonerkę HoMM5, do dziś żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Jestem fanatykiem prawdziwej serii HoMM dlatego też nie uznaję części piątej (która zabiła
stary świat i zmieniła HoMM w gierkę dla dzieciaków).


Stary świat zabiła (dosłownie i w przenośni) część 4. Część V akurat starała się upodobnić z powrotem do części III i w dużym stopniu jej się to udało, jedyne co psuje efekt to ten przeklęty tryb 3D który zarówno na mapie świata jak i taktycznej bardziej przeszkadza niż uatrakcyjnia wizualnie grę.

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Dlaczego na siłę wciska ludziom najmniej wartościowy produkt z "Heroes" w nazwie?


Najmniej wartościowa była część 4. Jeśli natomiast chodzi o to że materiały promocyjne są powiązane z częścią V to akurat dość łatwo zrozumieć - ta część jest najbardziej aktualna i do tych materiałów najłatwiej uzyskać dostęp.

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Czy horned daemon z H3 jest w czymś gorszy od tego z H5?


W niczym (mi zresztą bardziej się podoba ten oryginalny) ale grafikę tego z HIII trzeba by tworzyć od podstaw podczas gdy tą pokazującą stworka z HV można dość łatwo załatwić.

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Już raz kupiłem (premierową) kolekcjonerkę HoMM5, do dziś żałuje.


Ja też mam kolekcjonerkę HV (+ oba dodatki). Do dziś nie żałuję tego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

W życiu tego nie kupię.

Jestem fanatykiem prawdziwej serii HoMM dlatego też nie uznaję części piątej (która zabiła
stary świat i zmieniła HoMM w gierkę dla dzieciaków).

Bez obrazy to się nazywa fanboy''ostwo :) Tak jak fanboye FF nie uznają żadnych części poza VII

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Wydawca obiecywał że w zestawie będą materiały dotyczące serii HoMM, tymczasem wszystkie dodatkowe
książeczki odnoszą się tylko do Heroes V, nawet logo na pudełku pochodzi z H5.

To wizualizacja edycji angielskiej nie wiadomo jak będzie wyglądała polska, a albumy prawdopodobnie będą dotyczyć wszystkich części

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Czy szanowny wydawca nie ma szacunku dla legenedy? Dlaczego na siłę wciska ludziom najmniej wartościowy > produkt z "Heroes" w nazwie?

Zasadniczo wydawców bardziej obchodzi zysk niż zaspokojenie niewielkij grupki fanów.

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Czy horned daemon z H3 jest w czymś gorszy od tego z H5? H5 było wydawane w bardzo wypasionych
wydaniach, dlaczego po raz kolejny faworyzuje się najgorszą część a zaniedbuje te , które nigdy nie miały
kolekcjonerskiego wydania?

Zasadniczo kiedyś była kolekcjonerka HoMM 1-4. A tamte części i tak był sprzedawane jeszcze w dużych pudełkach a nie DVD boxach i miały dużo gażetów.

Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Teraz natomiast na myśl o takim wydatku na kolejne wydanie HoMM 5 robi mi się niedobrze. Już raz kupiłem
(premierową) kolekcjonerkę HoMM5, do dziś żałuje.

A ja zakupu V nie żałuje, może nie jest to to samo co III ale nadaj jest to diabelnie miodna gra przy której można siedzieć godzinami. Poza tym jakby wydali V taką samą jak poprzedniczki też by się znaleźli ludzie którzy by narzekali że nie ma zmian, że grafa brzydka, że to to zbyt cukierkowe( owszem mogło by być troche mroczniej ale Heroesów w klimatach goryckich sobie nie wyobrażam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przewidywałem takie komentarze dotyczące ceny. Rozumiem to i pewnie jako gracz- klient też byłbym zaskoczony tak wysoką cenę. Zwłaszcza, że po oficjalnych cenach gry z pakietu można kupić za max 177 zł, a jakby poszukać po różnym okazjach to jeszcze pare złotych mniej.

Zanim uzasadnię tę cenę może warto chwilę pomyśleć dla kogo i po co jest ten zestaw. Prawie pełną odpowiedź dał już ktoś:

"Jest to edycja dla największych fanów, ot co."

Tak, to prawda - edycja jest dla największych fanów. Oraz kolekcjonerów. To różnica - patrząc na ilości gier z serii Heroes of Might and Magic, jakie znalazły nabywców w Polsce, należałoby zrobić kilka setek tysięcy nakładu tej edycji... Nie jest to też zestaw typu kup 4 w cenie pięciu. To zestaw kolekcjonerski, w którym płaci się za jakość, wydanie i ekskluzywne dodatki.

Wracając do ceny - przy tej jakości wydania i cenie np 199,90 CDP dokłada srogo do interesu. W polskim wydaniu jest pełna kolorowa instrukcja w formie albumu z twardą okładką do wszystkich hirołsów – angielska została ograniczona z tego co pamiętam, do krótkiej instrukcji do H5. Oraz jak ktoś słusznie zauważył, tyle kosztują też nowości na konsole w zwykłym wydaniu.

>> Jak zwykle, najpierw zapowiadają 160, a potem strzelą taką cenę, że (...)

Poproszę o znalezienie zapowiedzi takiej ceny.

>> Czy będzie do nabycia także w sklepie "gram.pl" czy tylko w: EMPiKu, Saturnie i Media Markecie?

Będzie w sklepie gram.pl, Empiku, Media Markt/Saturn oraz pewnie w wielu innych miejscach.

Mały hint – 259,90 to cena sugerowana, cena w jakiej to sklepy wystawią pewnie będzie nieco niższa.

Pozdrawiam,

Mario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:25, Konqer napisał:

Jestem fanatykiem prawdziwej serii HoMM dlatego też nie uznaję części piątej (która zabiła
stary świat i zmieniła HoMM w gierkę dla dzieciaków).


Owszem, część piąta jakoś nie pasuje do świata Heroes (pseudo bajkowa grafika i kiczowate kolory - ale pasujące do tej grafiki). Cóż, obecną klientelę stanowią przede wszystkim ludzie, którzy najpierw patrzą na grafikę a potem na inne składowe gry.
Dlatego też nie dziwi mnie dodawanie gadżetów przede wszystkim z ostatniej części.
Heroes to części I do IV, dalej to już odcinanie kuponów.
Kolekcjonerkę "piątki" mam, ale gry nie przeszedłem. To już nie są "hirołsi" których znam, dlatego też odpuściłem sobie kupno dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:21, Arclight napisał:

Heroes to części I do IV, dalej to już odcinanie kuponów.


Ja bym jeszcze odciął IV i zostałbym przy HoMM I-III ;) Ale KWC kupię ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze :

Heroes of Might & Magic 1 :
Grazapoczątkowała Hersów była bardzo dobra

Heroes of Might & Magic II :
Rozwinięcie poprzedniczki czyli : wszystko lepiej nadal gra bardzo dobra

Heroes of Might & Magic III :
Rozwinięcie i poszerzenie poprzedniczek + zdecydowanie ulepszona grafika mniej bajkowa lecz nadal utrzymana w klimacie . Przyczyniła się do uznania jej za kultową i słusznie. Doczekała się 2 bardzo dobrych dodatków które wprowadziły dobre zmiany na + . Znalazł się tez dodatek fanowski WOG który jeszcze bardziej rozwinął tą grę.

Heroes of Might & Magic IV :
zmiana producenta. Zmiany w grze jedne na lepsze drugie na gorsze nadal zostaje to ładne 2D rzut już izometryczny. Gra co tu dużo mówić nie jest aż tak dobra jak H 3. Mimo wszystko jako taki klimat jest. Niestety to już nie tak dobry H 3,2,1 :(

Heroes of Might & Magic V :
zmiana producenta ( o ile dobrze pamietam) i znowu zmiana w grze. interfejsie, lokalizacji, i wszystko skopanie jak się tylko może. Wprowadzone zostają nowe możliwości jedne na plus drugie na minus. zostaje grafika zastąpiona na 3D które w Herosach jest kompletnie niepotrzebne , mapy są przez to bardzo małe i pozbawione klimatu. 3D znacząco przeszkadza w graniu. Jeśli chodzi o walke to stała się nudna . wolna do tego avatary jednostek po prostu brzydkie a same jednostki pozbawione detali i takie jakieś mangowe i brzydkie. Zostaje skopany cały interfejs szczególnie w zamku. Gra stała się ocieżała... co gorsza wymagania sprzętowe kosmiczne jeśli brać pod uwagę jakość.. Do gry trzeba juz dobrego sprzętu :( . Gra nie ma klimatu. Na minus można zaliczyć bardzo mało scenariuszy. A te co są, są nudne . Gra za bardzo przypomina Ethelords grę która moim zdaniem jest brzydka nieciekawa i do dupy krótko mówiąc.

ps bym zapomniał. Najgorsze to jeszcze jest muzyka. Wyłączyłem ją po kilkunastu minutach i wł sobie gadu radio.. nie da sie z tym czymś grać ! idealna była.. w no właśnie chórkiem
wszyscy razem Heroes 3 tak tak właśnie.
Reasumując :
w kontynuacji nie można za wiele zmieniać tylko poszerzać ! Dlaczego nie poprawili grafiki nie wprowadzili zmian które były w dodatku WOG, + swoich i nie wypuscili H 5 taki jaki miał być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 11:36, Chester001 napisał:

heh. czekam jak juz to na H 6 ( bedzie, bedzie)

Jakieś wiarygodne i obiektywne źródło? ;>

Marrbacca
Ta "encyklopedia", to kompendium HoM&M5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są fora o heroes VI gdzie wypowiadają sie ludzie o zmianach dot, tej częsci.
To zbyt dochodowa gra aby była usmiercona w tej częsci która jest najgorsza.
Dziś instaluje sobie H 3 i zagram a ba. zagram sobie w kampanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:38, Chester001 napisał:

są fora o heroes VI gdzie wypowiadają sie ludzie o zmianach dot, tej częsci.
To zbyt dochodowa gra aby była usmiercona w tej częsci która jest najgorsza.

Pytałem o źródła...
Więcej - obiektywne i wiarygodne źródła -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

"Jest to edycja dla największych fanów, ot co."


Czyli ile muszę mieć wzrostu, by się "załapać"?

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Tak, to prawda - edycja jest dla największych fanów. Oraz kolekcjonerów. To różnica -
patrząc na ilości gier z serii Heroes of Might and Magic, jakie znalazły nabywców w Polsce,
należałoby zrobić kilka setek tysięcy nakładu tej edycji... Nie jest to też zestaw typu
kup 4 w cenie pięciu. To zestaw kolekcjonerski, w którym płaci się za jakość, wydanie
i ekskluzywne dodatki.


Dodatki takie same jak w wersji zagranicznej, która na dodatek jest znacznie tańsza od polskiej. Co do jakości, to wydanie HV jasno pokazało, jak z nią jest (polonizacja).

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Wracając do ceny - przy tej jakości wydania i cenie np 199,90 CDP dokłada srogo do interesu.
W polskim wydaniu jest pełna kolorowa instrukcja w formie albumu z twardą okładką do
wszystkich hirołsów – angielska została ograniczona z tego co pamiętam, do krótkiej
instrukcji do H5. Oraz jak ktoś słusznie zauważył, tyle kosztują też nowości na konsole
w zwykłym wydaniu.


To nie jest gra na konsolę, gdzie cena konsoli wliczona jest w cenę gier. To raz.
Dwa, szczerze wątpię, by w tej instrukcji znalazły się całkowite zawartości instrukcji z poprzednich wydań - czy to grafiki, czy też wprowadzenia. 250 stron to za mało, by to wszystko pomieścić (licząc instrukcje tylko podstawek, bez dodatków). Dawniej instrukcje inaczej wyglądały niz obecnie (dwie kartki na krzyż plus jak zainstalować grę ;P).

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

>> Jak zwykle, najpierw zapowiadają 160, a potem strzelą taką cenę, że (...)

Poproszę o znalezienie zapowiedzi takiej ceny.


3 grudnia 2007:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_49/20071204144643.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:43, Sheltem napisał:

> Poproszę o znalezienie zapowiedzi takiej ceny.
3 grudnia 2007:
http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_49/20071204144643.jpg

Łał!
Sam myślałem, że ktoś napisał coś takiego ot tak tylko... a tutaj takie źródło...
Szacun i rispekt, czekam na odpowiedź Maria ;)

Edit: Mistic też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować