Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolekcja Wszech Czasów Heroes of Might and Magic – skład i cena!

159 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

"Jest to edycja dla największych fanów, ot co."

Tak, to prawda - edycja jest dla największych fanów. Oraz kolekcjonerów. To różnica -
patrząc na ilości gier z serii Heroes of Might and Magic, jakie znalazły nabywców w Polsce,
należałoby zrobić kilka setek tysięcy nakładu tej edycji... Nie jest to też zestaw typu
kup 4 w cenie pięciu. To zestaw kolekcjonerski, w którym płaci się za jakość, wydanie
i ekskluzywne dodatki.


Jak dla mnie, to jest to zdzieranie kasy z naiwnych klientów/fanów. Ekskluzywne dodatki tzn co? Karty tarota? Koszulka? Większość fanów serii już posiada egzemplarze tych gier, więc chodzi wyłącznie o dodatki, a za nie na pewno nie zapłacę 260zł. Życzę szczęścia w sprzedaży. "4 w cenie pięciu" hmmm masz rację - nie ide na to, ale CDP chyba lubi takie "promocje"

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Wracając do ceny - przy tej jakości wydania i cenie np 199,90 CDP dokłada srogo do interesu.
W polskim wydaniu jest pełna kolorowa instrukcja w formie albumu z twardą okładką do
wszystkich hirołsów – angielska została ograniczona z tego co pamiętam, do krótkiej
instrukcji do H5. Oraz jak ktoś słusznie zauważył, tyle kosztują też nowości na konsole
w zwykłym wydaniu.


Nowości na konsole to raczej nie to samo! Mówimy o PC a nie konsolach, więc bez takich wykrętów. CDP dokłada sporo do interesu? Żartujesz prawda?

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:


>> Jak zwykle, najpierw zapowiadają 160, a potem strzelą taką cenę, że (...)

Poproszę o znalezienie zapowiedzi takiej ceny.


Więc teraz zaczyna się udawanie "my niczego takiego nie mówiliśmy". Jeden z insiderów do CD Action, nie pamiętam które wydanie, ale jakieś wiosenne. Niestety Insidery po obejrzeniu lądują w koszu, więc dokładnego numeru nie jestem w stanie podać. Poza tym obiło się o uszy na forum, naturalnie nie będę go przeszukiwał w poszukiwaniu jednej informacji.

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

>> Czy będzie do nabycia także w sklepie "gram.pl" czy tylko w: EMPiKu, Saturnie
i Media Markecie?

Będzie w sklepie gram.pl, Empiku, Media Markt/Saturn oraz pewnie w wielu innych miejscach.


Mały hint – 259,90 to cena sugerowana, cena w jakiej to sklepy wystawią pewnie
będzie nieco niższa.


Jasne, możemy się spodziewać 10 zł mniej w Saturnie i MM, a także jakieś 50 - 100zł mniej po roku na gram.pl

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Pozdrawiam,


Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek pisze teksty "ludzie by narzekali że w H5 nie było żadnych innowacji". Przecież w H5 faktycznie nie ma prawie żadnych innowacji - jedyna nowością jest mocno przemodelowany system rozwoju postaci który co prawda jest trochę chaotyczny, ale ostateczni chyba się sprawdza (piszę "chyba" bo łącznie w życiu grałem może 6-7 godzin w H5 i nie wiem za wiele o wyważeniu tej gry). Cała reszta - miasta, system artefaktów, rozbudowy miasta, rekrutacji jednostek i pozyskiwania surowców jest żywcem przeniesiony z trójki. Nie chodzi o to że twórcy piątki postawili na "sprawdzone rozwiązania", oni po prostu skopiowali wszystkie rozwiązania z H3 obudowując je kanciastym, kiczowatym i całkowicie wypranym z pomysłu i klimatu 3D. Do tego gra była słabo napisana, cięła się na silnym sprzęcie, była strasznie zabugowana i zwyczajnie niegrywalna (m.in. ze względu na wspomnianą wcześniej ociężałość).

Natomiast H4 - gra ograniczona, niedopracowana, wydana przedwcześnie, zubożona względem poprzedniczki i mająca sporo nieprzemyślanych pomysłów - jest ciągle grą z serii Heroes. Jest zrobiona przez ojca serii - Johna Van Caneghema w rodzimym studio, posiada niepowtarzalny klimat którego nigdy nie zapomnę (zresztą regularnie do gry wracam to i nie mam czego zapominać) jest naprawdę piękna (jej grafika się nie starzeje) i ciągle grywalna (być może przez najbardziej dynamiczne bitwy).

Heroes IV jest najsłabszą częścią serii, Heroes V nie należy do serii w ogóle, powinno się nazywać Heroes of Ashan. O "jakości" tej gry świadczy choćby fakt że w sklepie gram.pl ciągle dostępna jest jej edycja kolekcjonerska podczas gdy edycje kolekcjonerskie większości gier rozchodzą się jeszcze przed oficjalną premierą.


O tym, czy kupię KWC będzie zależało od jej zawartości. No i od ceny, na pewno 260 zł nie dam. Jeżeli wydawca skupi się na częściach 1-4 to mogę jednak rozważyć zakup za powiedzmy 200 zł, natomiast jeżeli po raz kolejny załaduje do pudełka wątpliwej jakości materiały z H5 to dziękuję już na starcie. Nie widzę żadnej przyjemności w oglądaniu po raz kolejny jednostek które wyglądają jak pokemony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Przecież w H5 faktycznie nie ma prawie żadnych innowacji /.../ - miasta,
system artefaktów, rozbudowy miasta, rekrutacji jednostek i pozyskiwania
surowców jest żywcem przeniesiony z trójki.


Nie widzę w tym nic złego - po co zmieniać to co jest dobre (najlepsze?).

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Do tego gra była słabo napisana, cięła się na silnym sprzęcie, była strasznie zabugowana
i zwyczajnie niegrywalna (m.in. ze względu na wspomnianą wcześniej ociężałość).


Wszystko to jest winą wprowadzenia wspomnianego trybu 3D czyli jedynej prawdziwej (i całkowicie niepotrzebnej) zmiany.

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Natomiast H4 - gra ograniczona, niedopracowana, wydana przedwcześnie, zubożona względem
poprzedniczki i mająca sporo nieprzemyślanych pomysłów - jest ciągle grą z serii Heroes.
Jest zrobiona przez ojca serii - Johna Van Caneghema w rodzimym studio,


Czyli według Ciebie samo nazwisko ojca serii plus logo NWC pojawiające się na starcie przeważają nad całą sknoconą resztą? Jak dla mnie to w logo może się pojawiać nawet reklama Prusakolu, ważne żeby to gra była dobra a H4 taką nie była.

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Heroes IV jest najsłabszą częścią serii, Heroes V nie należy do serii w ogóle, powinno
się nazywać Heroes of Ashan.


Tak po prawdzie to właśnie H4 jako pierwsza zerwała ze światem znanym z poprzedniczek (całkowicie go niszcząc bez żadnej przyczyny i z minimalnym wyjaśnieniem w intrze). Jak dla mnie to że w H4 pojawia się kilka postaci (a właściwie to nazwisk) znanych z poprzedniczki nie jest wystarczającym powodem aby uznać tą grę za mającą miejsce w tych samych realiach.

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

O "jakości" tej gry świadczy choćby fakt że w sklepie gram.pl ciągle dostępna jest jej
edycja kolekcjonerska podczas gdy edycje kolekcjonerskie większości gier rozchodzą
się jeszcze przed oficjalną premierą.


A zaraz po premierze całkiem spora ich ilość trafia z powrotem do sklepu:) EK Jade Empire bardzo długo leżała na sklepie i zeszła dopiero wtedy gdy jej cena została obniżona ze 179 do 29 PLN, było tak pomimo tego że i gra i wydanie były bardzo dobre.
W przypadku HV był też taki problem że wypuszczono bardzo dużą liczbę egzemplarzy EK (nie pamiętam dokładnie ile ale wydaje mi się że gdzieś czytałem o 5000) i po prostu przeliczono się z zainteresowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem, czy śmiać sie czy płakać, gdy czytam opinie ,,Heroes V jest do @!#$ bo nie jest trójką i nie ma 2D!!'''' Jezu, ludzie pomyślcie. Róznica między tymi grami wynosi 8 lat. I co, chcielibyście dostać grafikę z trójki, zamki z trójki, muzykę z trójki, świat z trójki, postacie z trójki, i trochę nowych misji? To logiczne, że z każdą częścią gra powinna się zmienić. Bajkowa / mangowa / nieklimatyczna grafika? GDZIE? A niby heroes trzeci nie był bajkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:00, Karharot napisał:

Jak dla mnie to grafika 2D byłaby w sam raz:) Co do całej reszty to nie narzekam - mi
akurat piątka się podobała:)

Tez tak uważam, ale niestety wg. marketingowców ,,tłuszczę'''' obchodzą tylko wodotryski graficzne. Wydanie poważnej gry całkowicie w 2d, bez Cell-shadingu lub czegoś w tym stylu jest niemożliwe,, bo ,,za duże ryzyko, że sie nie sprzeda''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek pisze teksty "ludzie by narzekali że w H5 nie było żadnych
innowacji". Przecież w H5 faktycznie nie ma prawie żadnych innowacji - jedyna nowością
jest mocno przemodelowany system rozwoju postaci który co prawda jest trochę chaotyczny,
ale ostateczni chyba się sprawdza


Nie powiedziałbym, ze jest chaotyczny. Trzeba po prostu znać drzewka rozwoju, albo raczej koła rozwoju :)
I sprawdza się znakomicie. To co jeszcze odróżnia H5 od poprzednich części to unikalne zdolności każdej z ras, np. tworzenie artefaktów dla jednostek w Akademii, zmieniony system walki który powodował że jednostki szybsze, choć często słabsze życiowo ruszały się częściej od jednostek silnych.

(piszę "chyba" bo łącznie w życiu grałem może 6-7 godzin

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

obudowując je kanciastym, kiczowatym
i całkowicie wypranym z pomysłu i klimatu 3D.


Nie zgodzę się z Tobą. Homm 5 posiada duże pokłady klimatu.
Czy grafika była kiczowata? Może to kwestia gustu, ale dla mnie była to świetna grafika. Design jednostek bardzo fajny, a do tego każda z frakcji była jakoś tematycznie powiązana - Elfy to takie jakby plemie indiańskie, akademia to z kolei wyraźnie klimaty arabskie. Jedyne do czego mógłbym się w tej kwestii przyczepić to świecenie wszystkich rzeczy jakie dało się zbierać.

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Do tego gra była słabo napisana, cięła
się na silnym sprzęcie, była strasznie zabugowana i zwyczajnie niegrywalna


Szczerze mówiąc ja się z żadnymi bugami w H5 nie spotkałem, pomimo że widywałem komentarze na ten temat. Ciąć się też się u mnie nie cięła, a sprzętu nie miałem jakiegoś ekstra. Tutaj trzeba oczywiście zwrócić uwagę na widok w jakim sie grało, bo obniżenie kamery na maksa, by widzieć jak najdalszy horyzont nie było przeznaczone do grania i ciąć się wówczas miało prawo.

Dnia 25.10.2008 o 21:08, Konqer napisał:

Heroes IV jest najsłabszą częścią serii, Heroes V nie należy do serii w ogóle, powinno
się nazywać Heroes of Ashan. O "jakości" tej gry świadczy choćby fakt że w sklepie gram.pl
ciągle dostępna jest jej edycja kolekcjonerska podczas gdy edycje kolekcjonerskie większości
gier rozchodzą się jeszcze przed oficjalną premierą.


To że się nie rozeszła przed premierą to wina wydawcy - CD Projektu. Po prostu mimo dużego zainteresowania, nie miała szans się rozejść. Było jej stanowczo za dużo jak na edycje kolekcjonerską, dlaltego nadal w sklepie są jeszcze jej egzemplarze.

Ile ludzi tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony tekst :

" A gdzie byli rodzice " ..jak ustalali cenę tego paku ?? :))

Choćby nie wiem ile osób się opowiadało zawsze Heroes 3 będzie lepszy od 1,2,4,5 i to jest fakt !!!!!

zmieńcie 3D na 2D wprowadźcie większe mapy usuńcie zdędny interfejs wrócie do H3 i go ulepszcie kurna tak trudno ? weźcie mnie do zespołu ja już bym wam powiedział i opracował H 6 kurna ze by wszystkim ( większości ) pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie fakt, to nie jest do cholery temat o wyższości H3 nad H5.
Już chyba wolę fale wrzutów na CDP za cenę. A póki co czekamy na odpowiedź Mario CDP odnośnie zdjęcia z CDP Insidera :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pozmieniało, nie pozmieniało, tylko w CDP Insider się źle drukneło, a że nikt przez prawie rok nie poprawił tego błędu (nawet jednej malutkiej, maciupeńkiej informacji na forum...) to cóż..."skleroza nie boli" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 23:39, Chester001 napisał:

Choćby nie wiem ile osób się opowiadało zawsze Heroes 3 będzie lepszy od 1,2,4,5
i to jest fakt !!!!!

Bo co? Bo Ty tak mówisz i mamy to przyjąć za prawdę objawioną?
A może słyszałeś głosy i one powiedziały Ci, że trójka to ósmy cud świata, a reszta nie warta jest funta kłaków?

Dnia 25.10.2008 o 23:39, Chester001 napisał:

zmieńcie 3D na 2D wprowadźcie większe mapy usuńcie zdędny interfejs wrócie do H3 i go
ulepszcie kurna tak trudno ?

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Dnia 25.10.2008 o 23:39, Chester001 napisał:

weźcie mnie do zespołu ja już bym wam powiedział i opracował
H 6 kurna ze by wszystkim ( większości ) pasowało

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

PS
Nie odpowiadaj tutaj, jeśli chcesz polemizować, pisz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=131&u=1571

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, o to chodzi. Brak jakiejkolwiek informacji, podana cena 159,90zł i że kiedyś wyjdzie. Można było przecież powiedzieć: "Przepraszamy, prace nad tytułem się utrudniły, gra może wyjść troszkę później, cena może być wyższa". Albo: "Sorki, źle wcisnęliśmy, miało być 259, a nie 159". Ale przez prawie 10 miesięcy brak informacji o tytule? Ja się naprawdę na to wydanie nastawiłem, ale niestety jak zawsze nic z tego nie wyjdzie. Chyba, że cena się zmieni. W Anglii taniej niż u nas? Tego w kinie nie grali, jakby to powiedziała moja babcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak policzyć po cenie zakupu to już na HMM wydałem z tysiąc złotych. Zaczynają mnie już wkurzać te wielokrotnie zdublowane części gry. Pamiętam jak kupiłem wszystkie części do 3 oddzielnie, potem plułem w brodę bo wyszedł pack ze wszystkim - oczywiście kupiłem. To samo z H4, wszystkie części oddzielnie, potem wydanie łączone, potem H5 i dodatki, następnie antologie, sagi .... Nieeeeeee....... dość. Czuje się nie ja fan(fanatyk?) ale jak zwykły baran! którego co chwila strzyże się z kasy a przy tym wszystkim jeszcze traktuje jak złodzieja (DRM, limity aktywacji). Chyba zacznę się oswajać z myślą o wujku Torrencie a kasę właduje na wyjazd na urlop - przynajmniej odpocznę od tego cyrku i podreperuję zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sroga cena jak jak za (w moim przypadku) kilka książeczek i koszulkę, ktorej i tak nie bede nosil. Fan serii i tak ma juz dawno wszystkie te gry i placi jedynie za ekskluzywne wydanie. Nie widze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz Heroes 3? To graj w Heroes 3...
Po co wydawać nową grę, skoro byłaby identyczna jak trójka? Na 120% by się posypały głosy, że Ubi/Nival lecą na kasę i wydają starą grę pod przykrywką nowej... Każda z części Heroes ma swoje zalety i wady, tylko że ten kto widzi tylko zalety trójki, a wady wszystkich pozostałych to nie żaden fan tylko głupek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL widziałem "bestiariusz świata M&M" z tego wydania - jest to kartka z obrazkami wszystkich jednostek z... Heroes 5. xD Nie wytrzymam, ta szumna nazwa "bestiariusz" w porównaniu z bestiariuszem np. z Wiedźmina wygląda tu jak ponury żart. Podsumowując - kolekcja wszechczasów jest tak naprawdę kolejną kolekcjonerską edycją H5 (najgorszej części), wydaną z rocznym opóźnieniem za zabójczą cenę, nie posiadająca klucza do bety Heroes Kingdoms. Zdecydowanie takiej porażki CDP jeszcze nigdy nie zanotował.

Heh, wystarczy poczytać co o tym badziewiu piszą na stronach fanowskich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Mam wersję angielską, bestiariusz to książeczka w miękiej oprawie, w której zawarto statystyki i listy umiejętności wszystkich jednostek z Heroes V (poza neutralnymi). To o czym mówisz to plakat. Z jednej strony jest scena walki (zwycięska praca z konkursu sprzed dwóch lat) a z drugiej są rendery wszystkich istot z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować