Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ojciec Braida nie chce już tworzyć na XBLA

10 postów w tym temacie

Faktycznie proces certyfikacji jest bardzo rygorystyczny, ale czy to powód do narzekań? Umów oczywiście nie znam, ale mimo wszystko, to chyba pierwszy taki głos krytyki. To, że trzeba się mieścić w rygorystycznych oknach czasowych, jest raczej zrozumiałe. To, że produkcje testuje się do granic możliwości, też. Ciekawym więc co tak bardzo dało Jonathanowi w kość? No i czy przypadkiem ktoś tu nie pomylił XBLA z XNA Community Games?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej się żalił, że tak mało zarobił na Braid że mu się nie opłaca. Niech idzie na WiiWare. Tam kasa praktycznie pewna. Ale na PC albo na PS3 to ja bym na jego miejscu taki pewny nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zarobiłbym dużo więcej przy mniejszym wysiłku" no jak chłopak ma już takie podejście na starcie to żal.. wiadomo że trzbea zrobić coś na czym dużo się zarobi ale żeby coś takiego było to ZAWSZE trzeba dużo pracy nad danym produktem czy usługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Braida grało mi się wyśmienicie, że aż zakupiłem pełniaka szkoda ze twórca nie chce dalej na xbl fakt takich perełek jak Braid czasem brakuje na serwisie w sumie jego wybór. Gorzej dla graczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie podoba mi się podejście tego twórcy do tworzenia gier.

Stwierdzenie "zarobiłbym dużo więcej przy mniejszym wysiłku" mówi samo za siebie. Zależy mu wyłącznie na łatwych pieniądzach, czyli chce zrobić jak najmniej, a w zamian otrzymać jak najwięcej. Cóż, takie podejście nie napawa optymizmem, mówi ono samo za siebie. Powinno mu zależeć na jakości gry, a nie wyłącznie na pieniądzach. Owszem, jest to najważniejsza rzecz, ale bez przesady, liczy się także docenienie pozycji wśród graczy. Zobaczymy, co tam nowego wykombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:08, master matrox napisał:

Szczerze mówiąc, to nie podoba mi się podejście tego twórcy do tworzenia gier.


Jego myślenie jest nadwyraz oczywiste i prawdziwe. Gry robi się dla pieniędzy. a ponieważ MS nie umozliwia mu zarobku na poziomie wymienionych innych platform to OCZYWISTE jest że woli robić na inne.

Czy ty/wy nie chcielibyście wyższych zarobków za tą samą ilośc pracy włożonej w robocizne? He? A skoro on może wybrac tą opcje więcej pieniędzy przy utrzymaniu dotychczasowej jakości to napewno wybierze ją.

do jasnej ciasnej czemu dla wszystkich graczy chęc zdobycia wiekszej ilości pieniędzy świadczy o jego podejściu do robienia gier. Poprostu wolałby żeby jego praca została bardziej DOCENIONA a nie za dobrą gre ( skoro to najlepsza w histori na XBLA) dostawać pewnie o kilkanascie procent mniejszą kwote.

Pomyślcie co WY byście zrobili na jego miejscu. Dalej tworzyć dobre gry ( bo jego możliwości twórcze nie zależą od mamony w kieszeni a nawet im jej więcej tym większe możliwosci) i dostawać więcej kasy czy zostac na nizszej pólce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować