Zaloguj się, aby obserwować  
Luk_Der_Ritter

Nur Deutsch, bitte :)

101 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2008 o 17:47, Probos napisał:

Meine Großvater ist aus Detschland gekommen. :) Ich habe 25% deutsch Blut. ; D


Ich auch. Meine Urgroßvater kommt aus Deutschland, sein Sohn (meine Großvater) sind geboren in Polen, aber in Deutsch Familie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy sie z nas smieja i uwazaja nas za gorszych od siebie a ty jeszcze zakladasz temat zeby mowic ich beznadziejnym jezykiem? FAJNYM jestes Polakiem.
W ogóle nauka niemieckiego nawet w szkolach powinna byc zabroniona. NIEMCY ZAWSZE byli przeciwko nam i zawsze mieli nas za podludzi.
Nalezy pamietac tez 2 wojne swiatową!!! I okres pod zaborami!
CóZ ZE NIERAZ SMAKOWAŁ GORZKO NA TEJ ZIEMI WIEZIENNY CHLEB? ZA TĘ DŁOŃ PODNIESIONĄ NAD POLSKĄ- KULA W ŁEB!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Powyzywaj jeszcze od żydów, masonów nazistów. Będzie komplet. Teraz to sam pokazałeś jakim tolerancyjnym polakiem jesteś. Jeśli już dojdziesz do szkoły średniej i będziesz miał Wiedzę o Społeczeństwie to dowiedz się jakie są różnice między patriotyzmem a nacjonalizmem.

Zresztą zacytuje choćby Wikipedię:

Patriotyzm przeciwstawia się nacjonalizmowi albo szowinizmowi. Tłumaczy się to tym, że patriotyzm odróżnia się otwartością na inne narody, uznaniem ich prawa do suwerenności i niepodległości. Co więcej, patriotyzm zazwyczaj opiera się na pojęciu obywatela i na rozumieniu narodu w sensie kulturowo-politycznym, podczas gdy idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi. Wydaje się jednak, że bardziej trafne jest przedstawianie patriotyzmu, jako antytezę przede wszystkim szowinizmu, ponieważ oba pojęcia są związane z uczuciami, pierwsze z miłością do własnego narodu, drugie z nienawiścią do innych. Natomiast nacjonalizm jest wspólnym określeniem dla wielu doktryn politycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Du bist zu nervös. Du brauchst eine Ruhe ^ ^

Człowieku, co ty wypisujesz?? Byłeś kiedyś w Niemczech? W ogóle widziałeś kiedykolwiek na oczy Niemca? Na jakiej podstawie piszesz te dyrdymały?? Być może nieliczni neonaziści bądź pokolenie Hitlerjugend mają nieraz jakieś uprzedzenia do innych, ale nowe pokolenia Niemców to przyzwoici, tolerancyjni i pomocni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nenawidzę tego języka jeśli chodzi o wszystko, totalnie go olewam w nauce i nie zależy mi na tym, że w 3 klasie splami mi świadectwo, nie będę się tego uczył, choćby z niechęci do Niemców, nie lubię ich poprostu, nie lubię wydźwięku i tego jak brzmi, nic kompletnie nie zachęca mnie do nauki tego języka, uważam że powinni go wycofać ze szkół i wprowadzić np. łacinę, której uczyłbym się z chęcia, jeśli nie łacinę, to więcej lekcji angielskiego w tygodniu, angielskiego, który jest językiem międzynarodowym. A przepraszam bardzo gdzie ja sobię poszprecham po niemiecku, wykluczając ich naród, Austrie, cześć Szwajcariii i Belgię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:08, Sekret Mnicha napisał:

A przepraszam bardzo gdzie
ja sobię poszprecham po niemiecku, wykluczając ich naród, Austrie, cześć Szwajcariii
i Belgię?



A gdzie teraz dogadasz się po łacinie?

pR0own3R
- Auch bin ich ganz sicher, dass das Murmeltier, dass üblicherweise in der Werbung Tafeln von Milka in Alufolie einwickelt, kann nicht mal es aushalten, und die Schokolade klaut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:10, Lesz3yk napisał:

A gdzie teraz dogadasz się po łacinie?

Chyba nigdzie, moze procz Watykanu... Ale ja rowniez wolalbym lacine jako drugi jezyk niz niemiecki. Chocby zeby zrozumiec ogrom lacinskich przyslow. Znajomosc niemieckiego w konfrontacji z angielskim jest na z gory straconej pozycji, chyba ze chce sie pracowac w jednym z ~6 krajach niemieckojezycznych - w reszcie panstw angielski bedzie bardziej pozadany.

Ja sam ucze sie niemieckiego od 3 kl. podstawowki (teraz 1 technikum), a i tak lepiej znam angielski o.O Tyle z mojej strony.

Tchuss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:10, Lesz3yk napisał:

> A przepraszam bardzo gdzie
> ja sobię poszprecham po niemiecku, wykluczając ich naród, Austrie, cześć Szwajcariii

> i Belgię?


A gdzie teraz dogadasz się po łacinie?

pR0own3R
- Auch bin ich ganz sicher, dass das Murmeltier, dass üblicherweise in der
Werbung Tafeln von Milka in Alufolie einwickelt, kann nicht mal es aushalten, und die
Schokolade klaut.

Jak chcesz ze mna gadac to mow po ludzku a nie szpanuj moim zdaniem najbrzydszym i najgorszym jezykiem wszechswiata nigdy nie wypowiem nawet zdania w tym jezyku, i mam gdzies co napisales tak naprawde jak tak lubisz niemców to jedz do Berlina, piszac do mnie po niemiecku wyrzekasz sie Polskosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Was für ein schönes Thema gibt''s hier? :-) Na ja ich freue mich sehr, dass jemand endlich solches Thema angelegt hat. Ich lerne Deutsch seit etwa 4 Jahren und plädiere dafür, dass deutsche Sprache sehr schön aber unterschätzt ist. Aber es lohnt sich sehr Deutsch zu kennen. Ich habe z.B.: am Abitur Deutsch abgelegt, dann habe ich mit Studium (germanische Philologie)angefangen und arbeite als Übersetzerin in einer Firma, die sich mit IT Branche beschäftigt. Ich mag nicht nur die deutsche Sprache sonder auch Kultur, Literatur und vor allem Deutsche Musik. Mit Musik begann mein Abenteuer mit der Sprache. Meine Lieblingsgruppen aus De sind: Rammstein und Oomph!. Dann habe ich erst mal Goethe gelesen und es dauert bis heute. Es lässt sich nicht verleugnen, dass Deutsch nicht so einfach ist, aber wenn man sich sehr bemüht, kann man sogar deutsche Sprache beherrschen:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:27, Luk Zombi napisał:

Wie lang lernst du Deutsch? Vielleicht ich kann helfen?

Schäkerst du? Ich verstehe alles. Zum Glück. :P
Ich lerne Deutsch seit vierte Klasse der Grundshule und habe ich A2 geschrieben. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 19:33, pR0own3R napisał:

Jak chcesz ze mna gadac to mow po ludzku a nie szpanuj moim zdaniem najbrzydszym i najgorszym
jezykiem wszechswiata nigdy nie wypowiem nawet zdania w tym jezyku, i mam gdzies co napisales
tak naprawde jak tak lubisz niemców to jedz do Berlina, piszac do mnie po niemiecku wyrzekasz

> sie Polskosci!

Dnia 27.10.2008 o 19:33, pR0own3R napisał:


Schwularse :) Myślałem jeszcze że coś tam dotrze, ale widać ty jesteś zwykłym ksenofobem. Kompleksy? Albo stereotypy... taki z ciebie wielki polak, a zdania bez błędu nie potrafisz napisać. To co pogrubiłem to błędy. Poćwicz. jak chcesz szanować Polskę to pisz bez błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 19:33, pR0own3R napisał:

Jak chcesz ze mna gadac to mow po ludzku a nie szpanuj moim zdaniem najbrzydszym i najgorszym
jezykiem wszechswiata nigdy nie wypowiem nawet zdania w tym jezyku, i mam gdzies co napisales
tak naprawde jak tak lubisz niemców to jedz do Berlina, piszac do mnie po niemiecku wyrzekasz
sie Polskosci!


Pisząc po angielsku, również wyrzekasz się swojej polskości, tak ? Interesujący tok, słodziutki, malutki, nacjonalisto.
Probos ( konto brata )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:44, Luk Zombi napisał:

Schwularse :) Myślałem jeszcze że coś tam dotrze, ale widać ty jesteś zwykłym ksenofobem.
Kompleksy? Albo stereotypy... taki z ciebie wielki polak, a zdania bez błędu nie potrafisz
napisać. To co pogrubiłem to błędy. Poćwicz. jak chcesz szanować Polskę to pisz bez błędów.


A cóż złego jest w pisaniu bez polskich znaków w Internecie? Nic. Nie wiem, czego się tu czepiać, naprawdę nie wiem. Do błenduw ortograficznych i interpunkcyjnych można się jakoś tam przyczepiać, ale nie do tego. ;-)
Ja, ja, das guuuut! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 19:44, Luk Zombi napisał:

Schwularse :) Myślałem jeszcze że coś tam dotrze, ale widać ty jesteś zwykłym ksenofobem.
Kompleksy? Albo stereotypy... taki z ciebie wielki polak, a zdania bez błędu nie potrafisz
napisać. To co pogrubiłem to błędy. Poćwicz. jak chcesz szanować Polskę to pisz bez błędów.

Pisanie bez użycia polskich znaków nie wynika z nieznajomości języka Polskiego tylko z lenistwa:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować