Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2007 o 17:18, Sita napisał:

Morze się zdziwisz ale ja Gothca bardzo lubię, ja po prostu nie rozumiem i nie lubię tego całego
Hypeu na niego. A Gothica przeszedłem ze 6 razy.


Nie no, spoko, ja Gothica też lubię, to tamten twój post zabrzmiał mi tak jakoś... negatywnie :) Wydawało mi się że się skupiasz na tej, jak ty to nazwałeś, mechanice, która akurat w Gothicu jest wg mnie w sam raz - nie przepadam za zbyt dużą liczbą umiejetności, czy współczynników w RPGach.

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie gra ideal , grajac w Morrowinda nie moglem sie odnalesc i nie przypadla mi ta gra do gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:23, kjl napisał:

jak dla mnie gra ideal , grajac w Morrowinda nie moglem sie odnalesc i nie przypadla mi ta
gra do gustu


Morrowind ma większy świat ale za to Gothic tętni życiem ;)
Gothic moim zdaniem ma lepszą grafikę i udźwiękowienie a Morrowind z grafika mnie nie zachwycił ale do muzyki nic nie mam ;)
Dobra ale nie porównuję tych gier gdyż to nie jest temat do tego celu ;)
Parę stron wcześniej napisałem co mi sie w Gothic''u podoba a co nie więc nie będę tego teraz powtarzał;)

Ale powiem jedno w Gothic''u wciągnęła mnie fabuła bo gdyby nie ona to chyba bym nie był fanem tej gry ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Gothicu wszystko lubię, to jest jedna z najlepszych serii gier. Najgorsze w Gothicu jest to że jest dosyć trudna a najgorsza jest na początku jak za bardzo nie wiadomo od czego zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:52, Kraju92 napisał:

[ ....] Najgorsze w Gothicu jest to że jest dosyć trudna [...]


Gothic jest trudna?? Chyba nie widziałeś trudnych gier ;)
Na początku zawsze jest ciężko ale potem z górki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:54, wdowiakm napisał:

> [ ....] Najgorsze w Gothicu jest to że jest dosyć trudna [...]

Gothic jest trudna?? Chyba nie widziałeś trudnych gier ;)
Na początku zawsze jest ciężko ale potem z górki ;)


To właśnie chciałem powiedzieć że na początku jest trudna. Potem, to zależy jak grasz, ale nie ma jakiś specjalnych kłopotów, chociaż przyznam się że prawie za każdym razem jak grałem to z kodami, tylko raz spróbowałem bez kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:57, Kraju92 napisał:

chociaż przyznam się że prawie za każdym razem jak grałem
to z kodami, tylko raz spróbowałem bez kodów.


Grałeś z kodami?? Po co przecież kody psują przyjemność z gry. Mówię Ci spróbuj zagrać bez używania kodów ;) Ja na przykład jak mam grac na kodach to w ogóle nie włączam gry.

MroK666 ------>

Co do tych bugów, to one nie przeszkadzają tak bardzo w grze i niektóre można wykorzystać na swoją korzyść ;)
Pozdrawiam wdowiakm (Marcin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:57, Kraju92 napisał:

> > [ ....] Najgorsze w Gothicu jest to że jest dosyć trudna [...]
>
> Gothic jest trudna?? Chyba nie widziałeś trudnych gier ;)
> Na początku zawsze jest ciężko ale potem z górki ;)
>

To właśnie chciałem powiedzieć że na początku jest trudna. Potem, to zależy jak grasz, ale
nie ma jakiś specjalnych kłopotów, chociaż przyznam się że prawie za każdym razem jak grałem
to z kodami, tylko raz spróbowałem bez kodów.


To nie FPS i nie każdy w zasięgu wzroku to wróg :). Najpierw jest ciężko, z każdym trzeba pogadać, przed niektórymi uciekać (szczególnie do lasu lepiej nie wchodzić), wykonać parę wstępnych questów, a dopiero od połowy gry zaczyna się "droga z górki" i stanowimy siłę, której nawet jeśli w liczbie pojedynczej (nie licząc miecza ;)) trzeba się bać.

Granie z kodami to taka krzywda wyrządzana samemu sobie, że aż szkoda gadać. Chce się potem w ogóle grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co z kodami???
z kodami jest zero przyjemności chyba , że kody służą do innego celu - np. potrenować(mój kolega na początku we wszystko grał z kodami najczęściej w strzelanki, a teraz jak w bf''a 2 wymiata, że głowa boli i bez kodów gra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 21:10, wdowiakm napisał:

> chociaż przyznam się że prawie za każdym razem jak grałem
> to z kodami, tylko raz spróbowałem bez kodów.

Grałeś z kodami?? Po co przecież kody psują przyjemność z gry. Mówię Ci spróbuj zagrać bez
używania kodów ;) Ja na przykład jak mam grac na kodach to w ogóle nie włączam gry.

MroK666 ------>

Co do tych bugów, to one nie przeszkadzają tak bardzo w grze i niektóre można wykorzystać na
swoją korzyść ;)
Pozdrawiam wdowiakm (Marcin)


Ja od zawsze grałem z kodami ale od początku tego roku już nie wpisuje kodów, jakoś się z grami męczę ale przyznaje jest dużo fajniej. Gothica raz grałem bez kodów i przyznam grało się fajnie ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc największą wadą Gothica jest to że nażucają nam Postać... Ale to jest też zaletą, bo możemy się utossamić do Bezimiennego i może my go rozwijać według własnych upodobań więc to nie stanowi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu najbardziej lubię [poza klimatem] śmieszne bugi, co jest znakiem rozpoznawczym serii, a czego nie lubię? Nie lubię ... denerwujących bugów, które uniemożliwiają przejście gry, co także jest znakiem rozpoznawczym serii ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 22:41, Draxvoxdor napisał:

Jedyna jej wada to bugi.


Zgadza się seria Gothic ma ich nie mało ale da się grać ;)
Najgorszą ich wadą jest to, że są zbyt krótkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się:
Dialogi
Klimat
Muzyka
Masakryczna ilość zadań i otwartość świata (czas gry kilkadziesiąt godz.)

Denerwują mnie:
Bugi, bugi i jeszcze raz bugi
system walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo denerwują mnie rozmaite niedoróbki, np. przechodzenie przez ściany i blokowanie w drzwiach. Zdarzyło mi się też w Gothicu 1, że w kopalni starego obozu brama do legowiska pełzaczy za cholerę nie chciała się otworzyć, chociaż wszystko miałem jak trzeba. Trzeba było zabrać strażników świątynnych i porozmawiać ze strażnikiem kopalni, a ja porozmawiałem z nim zanim doszli świątynni... I musiałem bramę przejść cheatem :/

Co do zalet to zagadzam się z przedmówcami, ale dla mnie w całym Gothicu jest to, że na początku gry jesteś słaby i na samym dole "drabiny społecznej", a potem pniesz się coraz wyżej i końcu wykańczasz Gomeza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować