Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 11:30, Konrad162 napisał:

yy temat jest o serii gothic a nie tylko 1 częsci (w tym przypadku domyślam sie że chodzi ci
o 3)

Jak o 3 część??Nie zabardzo cię rozumię.Napisłaeś że w Gothicu troche brakuje Ci elfów i krasnolódów wiec Ci powiedziałem że raczej twórcy gry nie mogli sobie pozwolic na stwprzenie w 3 czy innej częsci jakiejś nowej rasy.Czy wiec jest coś w tym nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 21:53, Goyaka napisał:

A ja nie lubię wogóle Gothica, jak dla mnie są beznadzejne. Wolę Neverwinter Nights lub Morrowinda
- są dużo lepsze.

To podaj choć 1 powód dlaczego nie lubisz Gotica skoro tak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wogle to nie wiem czemu tak jedziecie po np. Morrowindzie? Pewnie część osób nawet go nie ukończyła. Gothic jest dla mnie grą idealną ale nie gardzę Morrowindem gdyżtak jak przy Gothicach spędziłem przy nim wiele, wiele czasu i bardzo mi się podoba!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:41, balduran2 napisał:

Ja osobiście wogóle nie lubie seri Gothic.


wiesz, podstawowym sposobem na konstruktywną dyskusję jest podanie ARGUMENTÓW przemawiających za twoją opinią.
a widzę, że w twoim poście jest zawarta kwintesencja poglądu "nie lubię i już" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:33, boduczek napisał:


> yy temat jest o serii gothic a nie tylko 1 częsci (w tym przypadku domyślam sie że chodzi
ci
> o 3)
Jak o 3 część??Nie zabardzo cię rozumię.Napisłaeś że w Gothicu troche brakuje Ci elfów i krasnolódów
wiec Ci powiedziałem że raczej twórcy gry nie mogli sobie pozwolic na stwprzenie w 3 czy innej
częsci jakiejś nowej rasy.Czy wiec jest coś w tym nie tak??


no ale jeśliby wprowadzili to od pierwszej części wtedy wszystko byłoby w porządku (nie byłoby problemu z jak to napisałeś "nagłym" wprowadzeiem rasy) ;P, ale nie ma ani krasnali ani elfów i nie ma co rozpaczać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:45, Azrathel napisał:

wiesz, podstawowym sposobem na konstruktywną dyskusję jest podanie ARGUMENTÓW przemawiających
za twoją opinią.
a widzę, że w twoim poście jest zawarta kwintesencja poglądu "nie lubię i już" ...


Nie podoba mi sie i tyle. A do tego nie lubie tego typu gier RPG, wole bardziej klasyczne(Baldur''s Gate czy Icewind Dale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2006 o 11:52, balduran2 napisał:

Nie podoba mi sie i tyle.


więc skoro nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to nie odzywaj sie w ogóle...


nie pozdrawiam, Dobry Wujek Azra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wątek główny w Obku nie jest najlepszy i wiele misji pobocznych jest lepszych, ale uważam, że G3 też nie stanoł na wysokości zadania. Największym plusem G3 jest możliwość opowiedzenia się po jednej z trzech stron. Umożliwia to lawirowanie między frakcjami, jednak zostało to zmarnowane. Funkcja podwójnego agenta była by bardzo pociągająca, ale przynajmniej ja tego nie czuję. Cała zaś otoczka w Obku w postaci bardzo rozbudowanego świata i umiejętności bardziej umożliwia wczucie sie w grę. Np. skradanie sie po jaskini pełnej wampirów, albo misja w Skingradzie, w której trzeba doprowadzić do śmierci uczestników bankietu, tak by nikt nie domyślił się, że to Ty (można tak zrobić, że sami sie zatłuką). Takich smaczków w G3 brakuje. Albo kradzież. W Obku trzeba było być przyłapanym na gorącym uczynku, by straż zaczęła ganiać, a G3 cokolwiek zwiniesz to pierwszy lepszy wojownik cię oskarża i atakuje, więc kradzież sie nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2006 o 11:48, Konrad162 napisał:

no ale jeśliby wprowadzili to od pierwszej części wtedy wszystko byłoby w porządku (nie byłoby
problemu z jak to napisałeś "nagłym" wprowadzeiem rasy) ;P, ale nie ma ani krasnali ani elfów
i nie ma co rozpaczać :D

No tak ,ale zrozum mnie antyfani gothica mogli by się przyczepić że ,,I nagle pojawiły się elfy i krasnolódy...nie wiadomo tylko z kąd..." Może twórcy gry poprostu nie wprowadzili rasy bo nie widzieli takiej potrzeby.A z drugiej strony to że ni ma ras ja myśle że nie ma czego żałować,powinniśmy się cieszyć z tego co mamy a nie tego co byś my mogli mieć:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:39, Mastexx100 napisał:

Tak wogle to nie wiem czemu tak jedziecie po np. Morrowindzie? Pewnie część osób nawet go nie
ukończyła. Gothic jest dla mnie grą idealną ale nie gardzę Morrowindem gdyżtak jak przy Gothicach
spędziłem przy nim wiele, wiele czasu i bardzo mi się podoba!!!!

Morrowind jest bliski doskonałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:55, Yary5 napisał:

Zgadzam się, że wątek główny w Obku nie jest najlepszy i wiele misji pobocznych jest lepszych,
ale uważam, że G3 też nie stanoł na wysokości zadania. Największym plusem G3 jest możliwość
opowiedzenia się po jednej z trzech stron. Umożliwia to lawirowanie między frakcjami, jednak
zostało to zmarnowane. Funkcja podwójnego agenta była by bardzo pociągająca, ale przynajmniej
ja tego nie czuję. Cała zaś otoczka w Obku w postaci bardzo rozbudowanego świata i umiejętności
bardziej umożliwia wczucie sie w grę. Np. skradanie sie po jaskini pełnej wampirów, albo misja
w Skingradzie, w której trzeba doprowadzić do śmierci uczestników bankietu, tak by nikt nie
domyślił się, że to Ty (można tak zrobić, że sami sie zatłuką). Takich smaczków w G3 brakuje.
Albo kradzież. W Obku trzeba było być przyłapanym na gorącym uczynku, by straż zaczęła ganiać,
a G3 cokolwiek zwiniesz to pierwszy lepszy wojownik cię oskarża i atakuje, więc kradzież sie
nie opłaca.

Ja również się z tobą zgadzam,uwarzam że obie gry stoją na bardzo wyskokim poziomie pod każdym względem,ale nie ma na tym świecie rzeczy ani gry doskonałej wiec w Obku jest lepsze są np: misje poboczne, kradzieże a w Gothicu III jest lepsza np:fabuła ,i to coś że nie można odejśc od monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat Gothica od początku zawierał tylko dwie rasy rozumne - ludzi i orków. No gobliny i ogry niby też (używanie narzędzi i magii), ale nie na tyle by mialy jakieś większe znaczenie. Jeśli ktoś chciałby wprowadzić elfy lub krasnoludy to musiał by się wykazać ogromną zręcznośćią w takim ułożeniu fabuły, by to jakoś wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:57, Yary5 napisał:

> Tak wogle to nie wiem czemu tak jedziecie po np. Morrowindzie? Pewnie część osób nawet
go nie
> ukończyła. Gothic jest dla mnie grą idealną ale nie gardzę Morrowindem gdyżtak jak przy
Gothicach
> spędziłem przy nim wiele, wiele czasu i bardzo mi się podoba!!!!
Morrowind jest bliski doskonałości.

Bliski ,ale jednak daleki.Co naprzykład sądzisz o walce w Morrowindzie,bronią białą??Bo ja sądze że do kitu 9w Obku jest dużo lepiej)i znowu na myśl nasówa mi się fabuła której i tu mi również brakuje.le dobra nie kłućmy się już każdemu ma prawo podobać się inna gra.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:02, Yary5 napisał:

Świat Gothica od początku zawierał tylko dwie rasy rozumne - ludzi i orków. No gobliny i ogry
niby też (używanie narzędzi i magii), ale nie na tyle by mialy jakieś większe znaczenie. Jeśli
ktoś chciałby wprowadzić elfy lub krasnoludy to musiał by się wykazać ogromną zręcznośćią w
takim ułożeniu fabuły, by to jakoś wyglądało.

Tak dokładnie.Żeby nikt się nie czepiał nowe rasy musiały by być wpłecione do Gothica mniej wiecej tak jak NK do Gothica 2.Ale było by to bardzo trudne gdyż z Gothica zrobił by się taki Władca Pierścien : Orkowie i ldzie walcza między sobą a elfowie i krasnolódowie przychodzą im z pomoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hhehe masz racje mogli sie przyczepić i też bym sie przyczepił ;P chodz lubie Gothic''a z 2 strony jednak nic nie wspomniałem o tym żeby sie nagle cokolwiek takiego jak nowe rasy pojawiały :P nie ma to nie ma i już :)
(a to ze ja se lubie gry gdzie tylko ludzie i orkowie sa, ale tez troche innego urozmaicenia jak elfy i krasnale, to se moge lubic :P i to nic nie zmienia :D ). co do cieszenia sie tym co mamy to mógłbym zastosować tylko go Gothic''a 1 i 2 natomiast 3 wymaga jeszcze wielu poprawek, abym mógł powiedzieć że ciesze sie z tego co mam :P

Na tym skończyłbym moje wywody na temat dodatkowych ras w Gothic''u :) powodzenia wszystkim i miłego dnia

PS jak można zapomnieć/nie umieć/nie mieć czasu wsadzić qnia (czyt. Konia) do gry. tego nie jestem w stanie zrozumieć XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale co do niemożności odejścia od monitora, to mnie osłabiają te wszechobecne bugi i system walki. Ale to już sprawa bardzo indywidualna, co kogo zniechęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:07, Konrad162 napisał:

hhehe masz racje mogli sie przyczepić i też bym sie przyczepił ;P chodz lubie Gothic''a z 2
strony jednak nic nie wspomniałem o tym żeby sie nagle cokolwiek takiego jak nowe rasy pojawiały
:P nie ma to nie ma i już :)

No widzisz:) też tak mysle nie ma to nie musi byc:)

Dnia 17.12.2006 o 12:07, Konrad162 napisał:

(a to ze ja se lubie gry gdzie tylko ludzie i orkowie sa, ale tez troche innego urozmaicenia
jak elfy i krasnale, to se moge lubic :P i to nic nie zmienia :D ). co do cieszenia sie tym
co mamy to mógłbym zastosować tylko go Gothic''a 1 i 2 natomiast 3 wymaga jeszcze wielu poprawek,
abym mógł powiedzieć że ciesze sie z tego co mam :P

Nie mówie że ni było by fajnie ,ale jakoś nie widze elfów ani krasnolódów w Gothicu:DAle to tytlko moja prywatna opinia:)

Dnia 17.12.2006 o 12:07, Konrad162 napisał:

Na tym skończyłbym moje wywody na temat dodatkowych ras w Gothic''u :) powodzenia wszystkim
i miłego dnia

Dzięki ,i wzajemnie:)

Dnia 17.12.2006 o 12:07, Konrad162 napisał:

PS jak można zapomnieć/nie umieć/nie mieć czasu wsadzić qnia (czyt. Konia) do gry. tego nie
jestem w stanie zrozumieć XD

Tak mnie też to troszkę dziwi ale z 2 strony świat w Gothicu ni jest tak duży jak w Obku i czy te konie aż tak śa potrzebne?/Bo nie widzi mi sie Bezimienny jadący na koniu w prost na stado ścierwojadów:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:10, Yary5 napisał:

Zgadza się, ale co do niemożności odejścia od monitora, to mnie osłabiają te wszechobecne bugi
i system walki. Ale to już sprawa bardzo indywidualna, co kogo zniechęca.

A co ci się tak ten system walki nie podoba w Gothicu 3 ??Tak jest to sprawa indywidualna:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:03, boduczek napisał:

Bliski ,ale jednak daleki.Co naprzykład sądzisz o walce w Morrowindzie,bronią białą??Bo ja
sądze że do kitu 9w Obku jest dużo lepiej)i znowu na myśl nasówa mi się fabuła której i tu
mi również brakuje.le dobra nie kłućmy się już każdemu ma prawo podobać się inna gra.
Pozdrawiam

Ja sie nie kłucę, tylko dyskutuję. Kłucić to ja się mogę na forach ekologi z maniakiami trucia środowiska, dla których merytorycznym argumentem jest nazwanie ekologa idiotą. System walki w Morku jest do bani. Najlepszy jak do tej pory miał G1 i G2, gorszy ma Obek, ale G3 to dla mnie porażka. Ech....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować