Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

w 1 i 2
lubie :
1. fabuę
2. świat
3. potworki
4. machanie mieczem
nie lubie
1 bugów
2 bugów
3 i bugów
w 3
nie lubie wymagań (bo niedziała na moim kompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 17:20, Quatre napisał:

Nie podoba mi się w Gothicach też to,
że pełno gówniarstwa się tym jara - taki bożek growy dla grupy docelowej <12 :]


Podoba mi się w serii Gothic to,że jest tak dobrą grą,iż mimo takich oto niskolotnych krytyk i tak ma bardzo wielu fanów(nawet i z wyższym stopniem naukowym)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 17:29, Carl92 napisał:

Co ty gadasz sterowanie do kitu w Gothicku!! Według mnie bardzo wygodne, czepiasz się byle
czego ustawienia można zmienić. System walki jest bardzo fajny nie jakiś tam turowy. Grafika
bardzo ładna jak na swoje lata a z Gothica 2 i NK to arcydzieło jeszcze tak pięknej grafiki
nie widziałem. Co do fabuły jest naprawdę dobra i wciągająca.

Jak to jest wg Ciebie wygodne sterowanie, to nie chcę grać w grę, którą uważasz za nieergonomiczną :] Jak nie widziałeś nigdy lepszej grafiki niż w G2, to widać zatrzymałeś się w postępie jakieś 5 lat temu :D Odnośnie fabuły nie mam nic do zarzucenia, chociaż orki już mi się dawno przejadły :/

Dnia 11.06.2007 o 17:29, Carl92 napisał:

A co chciałbyś Gothica za 50zł? Jakby ta gra była czystym badziewiem do dzisiaj by się tak
dobrze nie sprzedawała.

Był już Gothic3 za 75 zł i to niedługo po premierze. Dla mnie max co mogę za niego dać, to 20 zł :D

Dnia 11.06.2007 o 17:29, Carl92 napisał:

Tylko do Gothica 3 trzeba mieć mocnego kompa nic po za tym. Pewnie masz za słabego i nie chce
ci odpalić:P Zapewne masz dobrego kompa.

Zdecyduj sie wreszcie, co pewnie mam :P Mam mocny sprzęt (GF8800), nawet na moim starym kompie by G3 poszedł.

Dnia 11.06.2007 o 17:29, Carl92 napisał:

Seria Gothic według mnie bije wszystkie inne RPG.

Chyba w ringu, i to jak walczy z Gołotą :D (chociaż ostatnio pokazał klasę)

Dnia 11.06.2007 o 17:29, Carl92 napisał:

To jest jedyny RPG, który naprawdę mi się spodobał NWN czy jakiś tam Baldurs Gate to nie gry
dla mnie te style gry do niczego nudne i wogóle. RPG typu Gothic, Seria The Edler Scrol, Fable
czy KOTOR to są prawdziwe RPG.

Jakieś tam Baldur''s Gate ^_^ To jest akurat klasyka klasyk, a Gothic mu nawet do pięt nie dorasta. NWN to rzeczywiście żadne cudo nie jest. i proszę nie wymieniaj Fable obok takich hitów jak KOTOR czy Elder Scrolls, bo to obraza dla tych drugich.

W serii gothic nie lubię tego, że jej fani czasem śmieszne argumenty przedstawiają jako atuty, np. grafikę części drugiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:03, Fleming08 napisał:

Podoba mi się w serii Gothic to,że jest tak dobrą grą,iż mimo takich oto niskolotnych krytyk
i tak ma bardzo wielu fanów(nawet i z wyższym stopniem naukowym)...


Krytyka to rzeczownik nie mający liczby mnogiej :P

nie podoba mi się, że fani Gothica nie znają zasad języka polskiego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Gothic''u znalazłem parę bugów,ale mi się podobają:D Czyli można z tego wywniązkować że Gothic na razie jest na DRUGIM miejscu w RPG,a pierwszy jest oczywiście nasz kochany,cudowny,wielbiony Oblivion! ! ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:30, Quatre napisał:

nie podoba mi się, że fani Gothica nie znają zasad języka polskiego :]


To nie jest akurat jakiś powód ;/ następnym razem zgłoszę moderatorom ;/
Inne poglądy możesz wygłaszać w podanych tematach do których linki znajdziesz w przypiętym poście.
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeś się grafiki doczepił a nie zauważyłeś, że czym nowsza grafika i bajery tym bardziej jest ona upierdliwa? Nie każdego stać na super wypasionego kompa jakiego ty masz:P
Widzę, że się nie znasz na prawdziwych klasykach takich jak Gothic i żadnych konkretnych argumentów nie podajesz.
Tylko się czepiasz grafiki i sterowania a to jest najmniej ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat, klimat w jedynce, z tą świetną muzyką, w dwójce było też ale to nie to samo co kolonia... no i trójka zawiodła mnie bo nie mogłem w to grać... czekam na jakąś łatkę czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:30, Quatre napisał:

> Podoba mi się w serii Gothic to,że jest tak dobrą grą,iż mimo takich oto niskolotnych
krytyk
> i tak ma bardzo wielu fanów(nawet i z wyższym stopniem naukowym)...

Krytyka to rzeczownik nie mający liczby mnogiej :P

nie podoba mi się, że fani Gothica nie znają zasad języka polskiego :]


Na twoim blogu tez znalazłem pomyłki wiec zanim zaczniesz je wytykać innym to może lepiej zacznij od samego siebie "bo zarówno tyczy się to apnien"...więc to tyle,pozdrawiam...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:32, Carl92 napisał:

Tylko się czepiasz grafiki i sterowania a to jest najmniej ważne.

To akurat jest bardzo ważne :) Grafikę bym jeszcze przebolał, ale ten system walki w Gothicu woła o pomstę do nieba. Ja chcę grać w erpega, a nie w nawalankę, gdzie jakieś kombosy będę kombinował. W Oblivionie przynajmniej jest realistycznie, jak wystawiam tarczę, to mogę zablokować cios, a nie tylko same statystyki i wstukiwanie się z kombo :/

wdowiakm - Ty nie bądź taki chojrak. Cały czas rozmawiam o tym, co mi się w grze podoba, a co nie. To nie jest temat do monologów, tylko do dyskusji - po to się fora tworzy. Więc jak ktoś mi coś wytyka, to ja to komentuję.
A co do tego odsyłania do innych tematów: nie uważasz, że skoro w tym temacie ciągnie ludzi do dyskusji o samej grze, to być może temat jest zbędny i powinieneś zadać pytanie "co wam się podoba, a co nie" w jednym z wymienionych przez Ciebie w 1 poście tematów? :P Bo jak tak dalej pójdzie, to zaraz potworzą się tematy: twój ulubiony stwór z gothica, najszybsze przejście gothica, bugi w gothicu, co byście chcieli w nowym gothicu, ile liter ma najdłuższe nazwisko z list płac gothiców ^_^
I nie strasz mnie moderatorem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:00, Fleming08 napisał:

Na twoim blogu tez znalazłem pomyłki wiec zanim zaczniesz je wytykać innym to może lepiej zacznij
od samego siebie "bo zarówno tyczy się to apnien"...więc to tyle,pozdrawiam...:p

Dzięki za czujność, już poprawione :) A literówka to co innego niż używanie wyrazu, jaki nie istnieje :P
Sorki za offtop wdowiak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to nie lubie:brak mi w serii Gothic dzieci.Rozumiem,że w G1 do Górniczej Doliny nie wrzucano skazańców-dzieci,ale w Khornis powiny być.A tymczasem gdzie one się podziały?Popłyneły na krucjate dziecięcą do Jerozolimy?;pp W G3 mało jest zaś pism i książek.
Podoba mi się:zankomity system walki,stworzony świat,postacie oraz potwory,bardzo dobra animacja postaci,wysoki realizm,muzyka(w G 1 i 2),grafika(w G 2 i 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:35, Ari Zmc napisał:

Raz próbowałem zagrać w Gothica i od razu go odrzuciłem dlaczego ? Powiem wam :
Bo za łatwo się umiera :] Sterowanie jest gupie :]


"Gupie" sterowanie? Hmm... a wiesz co to Opcje? Mówisz za łatwo się umiera- ja sądzę inaczej; po prostu trzeba wycenić swoje siły (czy uda się pokonać potwora czy lepiej szybko przebiec) a nie wbić się w grupę wrogów na 1 lvlu (lub jakimkolwiek innym niskim poziomie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w Gothic-u wszystko jest ok oprócz:
-brak dzieci
-niestabilne mody
-brak smaczków (ukrytych żartów)
-i normalnych zawodów (nie związanych z walką , magią i złodziejstwem) np. chydraulik , kominiarz.Może takie prace prowadzą do nikąd ale to fajne drobiaszczki. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:40, Mastexx100 napisał:

> Raz próbowałem zagrać w Gothica i od razu go odrzuciłem dlaczego ? Powiem wam :
> Bo za łatwo się umiera :] Sterowanie jest gupie :]

"Gupie" sterowanie? Hmm... a wiesz co to Opcje? Mówisz za łatwo się umiera- ja sądzę inaczej;
po prostu trzeba wycenić swoje siły (czy uda się pokonać potwora czy lepiej szybko przebiec)
a nie wbić się w grupę wrogów na 1 lvlu (lub jakimkolwiek innym niskim poziomie).

No wiesz, mi kolega mówił że w 1 nie da się zmienić opcji to nawet nie próbowałem ten mi tak tłumaczył że mi sie to znudziło. A z tymi potworami ja nawet nie mogłem miecza wziąść do ręki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w serii Gothic niepodobają się bugi, czasem są one przydatne;], ale zazwyczaj psują gre i jej wygląd :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:42, dyn'k napisał:

Mnie najbardziej w serii Gothic niepodobają się bugi, czasem są one przydatne;], ale zazwyczaj
psują gre i jej wygląd :/.

a mi się wydaje że bugi się nigdy nie prydają tylko psują gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować