Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2006 o 20:39, Bajuj napisał:

Jeśli o walkę chodzi to uważam, że w Gothicach jest lepsza. Uczestniczy się w walce a nie tylko
klika i patrzy. Gothic ma lepsza grafe ale oto w RPG-ach nie chodzi. Poza tym jeśli te gry
D&D są takie świetne czemu nie ma kolejnych "icewidów" "baldurów".

Chcesz powiedzieć, że Icewind dale czy Baldur''s gate ma małą grywalność, a może że są to słabe gry-śmiać mi się chce! A jeśli chodzi o prawdziwe RPG, to Gothic pod względem budowy dużo ustępuje grom D&D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 20:36, kNOT napisał:

Nie lubię się nudzić, dlatego nie gram w kiepskie gry, wybieram świetnego Gothica, a wcześniej dla przykładu Ultimę, której Baldury do pięt nawet nie dorastają...


Fakt , przy Gothicu nie ma szans żeby się nudzić , bo po prostu jest na to za krótki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłe wszystkie te gry i dalej uważam, że seria Gothic jest lepsza.
Może ta rozległa budowa jest dla kogoś wada. Wcale nie uważam, że są to gry słabsze tylko, że są one gorsze od "gotyków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 20:47, Bajuj napisał:

Skończyłe wszystkie te gry i dalej uważam, że seria Gothic jest lepsza.
Może ta rozległa budowa jest dla kogoś wada. Wcale nie uważam, że są to gry słabsze tylko,
że są one gorsze od "gotyków".

gorsza/lepsza to już prywatne oceny-każdy będzie chwalił swoje ulubione gry, ja gothica lubię również - świadczy o tym choćby to, że każdą część przeszedłem grając postacią z każdej gildii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 20:44, paweusz napisał:

> Jeśli o walkę chodzi to uważam, że w Gothicach jest lepsza. Uczestniczy się w walce a
nie tylko
> klika i patrzy. Gothic ma lepsza grafe ale oto w RPG-ach nie chodzi. Poza tym jeśli te
gry
> D&D są takie świetne czemu nie ma kolejnych "icewidów" "baldurów".
Chcesz powiedzieć, że Icewind dale czy Baldur''s gate ma małą grywalność, a może że są to słabe
gry-śmiać mi się chce! A jeśli chodzi o prawdziwe RPG, to Gothic pod względem budowy dużo ustępuje
grom D&D

To jest jego zdanie i twoje "śmiać mi się chce" tyko świadczy o tym, że nie zasługujesz na status przodownika, a jeśli chodzi o prawdziwe RPG to i BG i Gothic do nich należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie seria gier Gothic to najlepsze gry RPG. Dobrze rozbudowany system rozwoju postaci, spora liczba niezależnych NPC (czy jakoś tak), dobra grafika i ścieżka dźwiękowa (szczegulnie w lasach i na farmach). Do tego dobra polonizacja i człowiek znika w wirtualnym świecie na pare godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, ale nie znoszę gierek rpg gdzie widać ludzika na 2/3 ekranu.
Nacisnij "F".

A co do niesmiertelnyh postaci... w (spatchowanym) Morrowindzie zdarza sie (mnie sie w kazdym razie zdarzylo), ze po zabiciu niewinnie wygladajacego NPCa pojawia sie komunikat mniej wiecej takiej tresci: "zabiles b. waznego NPCa, przerwales ciaglosc przepowiedni, lepiej wczytaj gre". (Oczywiscie ten spotkany przeze mnie NPC nie byl do niczego w glownym quescie potrzebny.) Rozwiazanie Gothicowe bardziej mi sie podoba.

Jedyne, co lekko mi doskwieralo jesli chodzi o sterowanie w Gothicach, to walka wrecz z wiecej niz jednym przeciwnikiem - wlasciwie chyba do dzisiaj nie wiem, jak ja dobrze przeprowadzic (i dlatego gram teraz lucznikiem :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 20:57, paweusz napisał:

przy okazji uważasz,że nie zasługuję na swój status bo mam swoje zdanie? dziwne i nie wyśmiewam
jego tylko ocenę opisanych gier

Ależ ja nie uważam ze nie możesz mieć własnego zdania ale te "śmiać mi się chce" wygladało jakbyś podwarzał jego zdanie, ale skoro nie to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2006 o 20:58, PharauhnMizzrym napisał:

Ależ ja nie uważam ze nie możesz mieć własnego zdania ale te "śmiać mi się chce" wygladało
jakbyś podwarzał jego zdanie, ale skoro nie to przepraszam

nie ma problemu-ja nie szukam zwady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem, ale co mi tam ;-)

Jeśli pisząc klasyczny miałeś na myśli pnpRPG (papierówki), znam grupę ludzi od lat grających imbecylami / mięśniakami i zabijających każdego NPCa, który im się pod maczugę nawinie ;-)

Jeśli jednak chodziło Ci o komputerowe klasyki, czyli Dungeon Master czy Eye of the Beholder, to Baldury niczego wspólnego z nimi nie mają. A pierwszy graficzny RPG miał 3 wymiary ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 21:00, paweusz napisał:


> Ależ ja nie uważam ze nie możesz mieć własnego zdania ale te "śmiać mi się chce" wygladało

> jakbyś podwarzał jego zdanie, ale skoro nie to przepraszam
nie ma problemu-ja nie szukam zwady

Ciesze się bo jak już ma dosyć kłutni na tym forum :P.
Bajuju nie wiem jak z Icewind Dale ale akurat jeśli chodzi o BG to muwi się że powstanie 3 część.
A co do gothica to nie napisałem jeszcze co mi się w grze podoba :P
Mi najbardziej się podoba ten wybór w pierwszym rozdziale gildii (co prawda jeśli człowiek chce zostać Najemnikiem to powinien przed tym wziąść ze dwie tabletki uspokajające ale liczy się wybór :D. Ale najlepsze w grze są czasami rozmowy z ludźmi (np. tekst Saturasa jak cie widzi w Nocy Kruka pierwszy raz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 20:36, kNOT napisał:

Dlaczego przy okazji gier RPG ciągle o walce piszesz? Przecież nie o to w RPGach chodzi. Jak
zalić lisza? Jak zabić gigantyczną mrówkę kurojadkę? Jak zabić wielką galaretę o smaku bananowym
z bitą śmietaną? Ciągle tylko lochy i smoki do ubicia ;-) Nie lubię się nudzić, dlatego nie
gram w kiepskie gry, wybieram świetnego Gothica, a wcześniej dla przykładu Ultimę, której Baldury
do pięt nawet nie dorastają...


Jeżeli chcesz to będe określał, że fabuła w BG II jest kapitalna.

Do wszytkich forumowiczów co lubią gre Ghotic: możecie zachwalać tą grę ale to wam się znudzi i to szybko. Ta gra nie ma tego w sobie coś czym jest prawdziwy erpegieg, który stylizowany jest na pierwsze gry tego typu.
Ghotic jest poprostu graficznie dobrze zaprezentowany i dlatego bronicie bo jest "ładna".
A słyszałem że tak naprawdę to fabuła jest infantylna. Podajrze jedną z najgorszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 21:04, kNOT napisał:

Już kiedyś o tym pisałem, ale co mi tam ;-)

Jeśli pisząc klasyczny miałeś na myśli pnpRPG (papierówki), znam grupę ludzi od lat grających
imbecylami / mięśniakami i zabijających każdego NPCa, który im się pod maczugę nawinie ;-)

Jeśli jednak chodziło Ci o komputerowe klasyki, czyli Dungeon Master czy Eye of the Beholder,
to Baldury niczego wspólnego z nimi nie mają. A pierwszy graficzny RPG miał 3 wymiary ;-)


Miał trzy wymiary i "wpadł do piachu". heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 07:57, Harmegidon napisał:

A słyszałem że tak naprawdę to fabuła jest infantylna.

No i ''wypsło'' Ci się. Przyznałeś, że nie widziałeś Gothica na oczy, tylko koledzy Ci opowiadali. Zmień lepiej tych ''kolegów'' ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 08:18, kNOT napisał:

> A słyszałem że tak naprawdę to fabuła jest infantylna.
No i ''wypsło'' Ci się. Przyznałeś, że nie widziałeś Gothica na oczy, tylko koledzy Ci opowiadali.
Zmień lepiej tych ''kolegów'' ;-)


Czy muszę grać aby ocenić, wystarczy że zobaczę jak ktoś gra. W Baldura zaczołem grać bo nie widzę w nim wad, a przeciwnie w Ghoticu widzę już na pierwszy rzut oka - bałagan i chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 08:24, Harmegidon napisał:

Czy muszę grać aby ocenić, wystarczy że zobaczę jak ktoś gra.

I nadal Ci nie przeszkadza, że się kompromitujesz!? Podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 08:33, kNOT napisał:

> Czy muszę grać aby ocenić, wystarczy że zobaczę jak ktoś gra.
I nadal Ci nie przeszkadza, że się kompromitujesz!? Podziwiam...


Zaraz pewnie będziemy rozstrząszać, co Harmegidon będzie jadł dziś na kolacje. heh
A tak wogóle to nie jest żadna kompromitacja, bo marnowanie czasu na grę w którą się by nie chciało grać- to napewno byłaby kompromitacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować