Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

wPLNomania! super oferta (reklama)

3610 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2009 o 19:01, BłażejGB napisał:

No niekoniecznie - jak kupisz 5 razy Extra Klasyke to dostaniesz 5 x 5 WPLn czyli 25
WPLn a z kolei kupiłem Total War Ery Wielkich Wojen za 139 zł to dostałem tylko 22 WPLn.


No wiesz to tylko 3 wpln''y ale mniej wiecej tak wychodzi , kiedy za Ek to nawet po 50 bylo , a za premiery ze 30. a teraz za DOW2 ES 26. lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:30, libero85 napisał:

> A skąd ten przelicznik 450zł = 100wPLN?
>
> Oczywiście o ile to nie tajemnica...


Bardzo prosto : jezeli w grze za 100zl jest 22wpln to ile beda kosztowaly gry zeby miec
100wpln''ow ?

Rachunek niezwykle prosty. Oczywiście zakładam, że nie "gdybasz" sobie i masz 100% pewności, że akurat tak jest w CDP, że na każde 100zł przypada te 22wPLNy. Bo z moich doświadczeń wynika, że jest różnie.

Po rejestracji różnych gier od CDP (w tym również premierówek, które często były kupowane po niższej - promocyjnej cenie na wyprzedażach tu i tam) otrzymywałem bardzo różne ilości wPLNów, w tym często rozmijające się z tym, co było napisane na karcie rejestracyjnej.

I w takim świetle przelicznik Cenegi jest wprost idiotycznie nieskomplikowany: 1zł = 1pkt. W przypadku CDP nie widzę tak prostej zależności. Stąd moje pytanie skąd wziąłeś taki przelicznik. Osobiście wątpię w jego prawdziwość. Ale to tylko moje zdanie. Wartość wPLNów jest wyjątkowo mało jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:20, Melchah napisał:

I w takim świetle przelicznik Cenegi jest wprost idiotycznie nieskomplikowany: 1zł =
1pkt. W przypadku CDP nie widzę tak prostej zależności. Stąd moje pytanie skąd wziąłeś
taki przelicznik. Osobiście wątpię w jego prawdziwość. Ale to tylko moje zdanie. Wartość
wPLNów jest wyjątkowo mało jasna.


Ale wszystko sprowadza sie do ceny premierowej... u cenegi faktycznie 1zl 1 punkt , ale mozna miec 100 puntow za 10zl

U cdp widac pewne zmiany na przestrzeni calej wplno manni... kupowalem u nich gry z ek , premiery i fajnej ceny, wyglada na to ze z czasem wpln''ow przypadalo coraz mniej.

Z ostanich gier jakie kupilem wynika ze za gre nowa premierowa za 100zl dostaje sie 22 punkty za gry troche drozsze 26punkotw za inne mniej ale nie kupuje jak juz pisalem TS''ow i innych.

Nigdzie nie ma napisanych przejzysztych regol, moj post jest proba zebrania do kupy wnioskow ktore mozna wyciagnac z kilkudziesieciu kart rejestracyjnych ktrore posiadam. Oczywiscie sa drobne luki ale mozna przyjac pewna ogolnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:26, libero85 napisał:

> I w takim świetle przelicznik Cenegi jest wprost idiotycznie nieskomplikowany: 1zł
=
> 1pkt. W przypadku CDP nie widzę tak prostej zależności. Stąd moje pytanie skąd wziąłeś

> taki przelicznik. Osobiście wątpię w jego prawdziwość. Ale to tylko moje zdanie.
Wartość
> wPLNów jest wyjątkowo mało jasna.

Ale wszystko sprowadza sie do ceny premierowej... u cenegi faktycznie 1zl 1 punkt , ale
mozna miec 100 puntow za 10zl

Oczywiście. Przecież to nie ma znaczenia, że akurat trafisz na okazję. Ważne, że w bazie mają zapisane ile puntów czy wPLNów mają przypisane do danego kodu. Tyle, że wprzypadku Cenegi kupując kolekcjonerkę Mysta za 30zł w przecenie wiedziałem, że dostanę 140zł, bo taka była jej cena, gdy ukazała się na rynku.

Chodzi o to, że w przypadku Cenegi zasada jest jasna: 1zł = 1pkt. W przypadku CDP nie widzę żadnego jasnego przelicznika. Nie dotyczy to chyba reedycji, bo wyrywkowo sprawdziłem dwie gierki z platyny jakie mam na półce i w środku były kody na 12wPLNów. W przypadku premier to chyba tylko czort wie skąd biorą ilość wPLNów. Kupiony (zresztą w tej "promocji") zestaw premierówek Gears of War + Unreal Tournament III: za pierwszą 26wPLNów, za drugą 22. Cena, z którą startowały w chwili premiery to 129,90. Może jeszcze dodam na marginesie, że za UT dostałem aż 40wPLNów, jakiś babol widocznie, ale ich strata (a mój tak po prawdzie nikły zysk, bo i tak na nic się to zdaje). Nie widzę tu logiki.

Dnia 12.03.2009 o 20:26, libero85 napisał:

U cdp widac pewne zmiany na przestrzeni calej wplno manni... kupowalem u nich gry z ek
, premiery i fajnej ceny, wyglada na to ze z czasem wpln''ow przypadalo coraz mniej.

Właśnie. A więc zasady się zmieniają wg. czyjegoś "widzimisię". Raz mniej, raz więcej, jak pasuje...

Dnia 12.03.2009 o 20:26, libero85 napisał:

Nigdzie nie ma napisanych przejzysztych regol, moj post jest proba zebrania do kupy wnioskow
ktore mozna wyciagnac z kilkudziesieciu kart rejestracyjnych ktrore posiadam. Oczywiscie
sa drobne luki ale mozna przyjac pewna ogolnosc.

I o to właśnie chodzi. Ale "ogólnie" to nie jest to samo co "ściśle". Dlatego właśnie napisałem, że wątpię w prawdziwość tego przelicznika. Zasady wyliczania ile wPLNów za jaką kasę to czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:44, Melchah napisał:

I o to właśnie chodzi. Ale "ogólnie" to nie jest to samo co "ściśle". Dlatego właśnie
napisałem, że wątpię w prawdziwość tego przelicznika. Zasady wyliczania ile wPLNów za
jaką kasę to czarna magia.


No czarna niestety. A wplny jest na co wydac ;p tylko trzeba spelnic jeden warunek. kupowac gry na gram.pl , ostatnio policzylem z ciekawosci ile mialem wplnow lacznie ze wszystkich zarejestrowanych gier , wyszlo ponad 1600, a na koncie mam ledwo 400... gdybym gry kupowal gdzie indziej (jak robie to teraz bo zrobilo sie malo okazyjnie a wplnomannia stoi) to bym dopiero mogl mowic ze nie mam co z nimi zrobic.

Z cenega nie jest tez tak rozowo , za EK settlersow dostalem 100 a chyba cena byla 160zl (kupilem za 50) a w niektorych grach od ubi sa a w niektorych nie ma kodowo rejestracyjnych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:44, Melchah napisał:

I o to właśnie chodzi. Ale "ogólnie" to nie jest to samo co "ściśle". Dlatego właśnie
napisałem, że wątpię w prawdziwość tego przelicznika. Zasady wyliczania ile wPLNów za
jaką kasę to czarna magia.


A ja w swoim poście zupełnie "na oko" założyłem, że ilość otrzymywanych wPLN-ów to ok. 1/5 sugerowanej ceny gry. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że raz jest to więcej, raz mniej, ale myślę, że w ogólnym rozrachunku moje założenie nie odbiega bardzo od rzeczywistości. A stąd prosty wniosek, że 450 punktów Cenegi, to niecałe 100 wPLN.

Ale jeszcze raz zaznaczam, że to nie jest żadna skomplikowana teoria, czy rozbudowany przelicznik, a napisanie poprzedniego posta i obliczenia z tym związane nie zajęły mi więcej niż 1,5s. Tak więc naprawdę nie dorabiajcie do tego żadnej filozofii, bo nie ma po co... No chyba że ktoś bardzo lubi się czepiać w stylu "nie masz racji, bo ja za swoją grę XXX dostałem 26 wPLN, a nie 23, więc Twój przelicznik jest do dupy!" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może jeszcze dodam na marginesie, że za UT dostałem aż 40wPLNów, jakiś babol widocznie, ale ich strata (a mój >tak po prawdzie nikły zysk, bo i tak na nic się to zdaje

Wydaje mi się że to mogła być jakaś próba rekompensaty za wpuszczenie Cie w kanał w związku z wystawieniem w tym samym czasie pakietu Gears of War + Unreal Tournament III na allegro, a co za tym idzie bez dokładania do tego całego interesu wirtualną ściemą. Zawsze to jakieś zadośćuczynienie, choć i tak nie ma co ukrywać że niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze: nie czarujmy się, już dość długo żyję na tym świecie, żeby nie wierzyć w żadne rekompensaty ot tak :). Musiałby się jeszcze ktoś odezwać ile mu tam wybiło na koncie wPLNów po rejestracji UT3, wtedy moglibyśmy sobie jakieś wnioski wyciągać (zakładając, że ów "ktoś" nie wpuszcza nas w maliny) czy to pomyłka, czy jakaś szersza akcja.

Ale wystawienie tego packa wywołało u mnie oczywiście reakcje w postaci takiej, że ze sklepu gramu nie korzystam, za to patrzę co rzucają na Allegro, skoro tam takie wisienki. Inna sprawa, że ostatnio przerzuciłem się na Cenegę. Chociaż to oczywiście nie forma protestu, po prostu kilka gier ostatnimi czasy z ich oferty wyjątkowo wpasowało się w moje gusta, m.in. Civ IV, Fallout 3 i King''s Bounty (absolutnie rządzą).

@lachu1 - Ależ ja się nie czepiam. Po prostu lubię szperać w szczegółach, bo szczegóły często mają duży wpływ na ogół :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do powyższej wypowiedzi o Cenedzie i ich genialnemu Kings Bounty (za 30 zł) dorzuce info że Techland bardzo ładne cenu ostatnio zapodaje i tak np. Experience 112 kosztuje 29 zł a Legend Hand of god 19 zł - tak wiem że to będzie w nowym CDA, ale niektórzy lubią mieć wersje pudełkową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tendencja do wPLNów ogólnie jest spadkowa. Ostatnio nabyłem EK Czystego Nieba i dostałem 32 wPLN, a kupując premierówkę Heroesa V miałem ich 26. Inny przypadek: PK Saga Gothic: 16 wPLN, w takiej samej cenie i w takiej samej reedycji Antologia Rome:TW - 12 wPLN. Chyba tylko topseller jest zawsze równy ( 7wPLN )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i całe szczęście, że się ta żałosna parodia programu lojalnościowego skończyła (to znaczy mam nadzieję, że zamknięcie tej strony to właśnie oznacza). Póki co wPLNy:CDP 2-0

Nie mogą chłopaki znaleźć rady na tego przeciwnika :). Zawsze podczas meczu gwizdy i petardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ...

"To już jest koniec, nie ma już nic

Jesteśmy wolni, możemy iść

To już jest koniec, możemy iść

Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic…"


To chyba będzie najlepszy komentarz nt wplnściemy. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:15, KŁEJK napisał:

Ekhm ...

"To już jest koniec, nie ma już nic

Jesteśmy wolni, możemy iść

To już jest koniec, możemy iść

Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic…"


To chyba będzie najlepszy komentarz nt wplnściemy. ;-D



i teraz śpiewajmy:

KG Hip Hip Hura
Hura
Hura
aż odrazu uśmiech mi się na twarzy pojawił jak zobaczyłem, że ten syf nareszcie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie zamknięcie wPLNomanii. o.O Sądziłem, że strona ta jeszcze trochę wytrzyma... Liczyłem na jakieś nowe gry. >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem na początku... to było tylko wietrzenie magazynów, pozbywanie się niesprzedanego/trefnego towaru... To się nazywa dbanie o klienta by CDPROJEKT, żadnego programu lojalnościowego, praktycznie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować