Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

wPLNomania! super oferta (reklama)

3610 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2009 o 17:07, byverter napisał:

Mam świeże informacje prosto ze źródła :) Więc cała akcja była już gotowa (można
było w niej m.in. kupować gry na Gog.com za punkty), ale zarządowi CDP się nie spodobała
i dwa miesiące pracy poszły się je*ać. I teraz nie wiadomo kiedy wszystko ruszy.


Dziwne. Nie powinno być tak, że wstępny projekt jest prezentowany zarządowi, który decyduje, a dopiero potem program jest dopracowywany w szczegółach? No chyba że draft robili 2 miechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wymiana punktów za gry z GoGa byłaby dla mnie bardzo interesująca. Mam nadzieję, że nie był to główny powód odrzucenia projektu (jeżeli to już oficjalne) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zarządowi CD-P nie podobała się taka wizja, jeśli to oczywiście prawda jest, to powinno pokazać się że skoro oni mają nas tam gdzie światło nie dochodzi to i my powinniśmy ich mieć w tym samym miejscu - ale tak nie jest wielu jęczy jak jest, ale i tak, gdy tylko pojawi się dla mas ważny tytuł który chcecie kupić to polecicie kupić i już - kolesie z CD-P siedzą i się śmieją i mają nas gdzieś bo wiedzą, że nie ważne jak bardzo będą jęczeć ale i tak gry wydawane przez nas kupować będą - więc po co się starać - bydło pomuczy i tak dalej będzie nabijać nam kiebzę kasą....
Zapewne jestem jednym z niewielu którzy pokazali CD-P środkowy palec i omija ich z daleka a gry które przez nieszczęśliwy wypadek znajdują się w planie wydawniczym tej pożal się Boże firmy - zakupuję przez Amazona mojej kasy nie zobaczą mogą się cmoknąć a te 400 Wplnów to mogę im w wirtualny sposób wcisnąć w przełyk niech się nimi udławią szkoda tylko, że w takim bojkocie jestem w mniejszości ale co tam, ten temat to jak by nie patrzeć ponad 100 stron wszelakiego rodzaju jęczeń i narzekań - dało to coś..?
NIE - na tym przykładzie widać jak traktuje nas/was ten "cudoffny dystylubtol"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:12, Malcollm napisał:

/ciach/
się Boże firmy - zakupuję przez Amazona mojej kasy nie zobaczą mogą się cmoknąć a te

Sory za offtop, ale jak z Polski można coś kupić na Amazonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie rób offtopa a pytaj w stosownym temacie :-).

A żeby to już załątwić to żadnych specjalnych zabiegów nie trzeba. Rejestrujesz się podając polski adres płacisz za towar + wysyłka kartą czy Paypalem i dostajesz, nie podałeś czy chodzi ci o amazona US bo są też odziały na naszym kontynencie np. Amazon.co.uk ale z wysyłką do polski nie ma raczej problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką filozofią życia życzę powodzenia w przyszłości np. przy prowadzeniu własnego interesu lub pracy w dużym zespole projektowym.

U mnie gdyby członkowie zespołu projektowego, kontrahenci podchodzili do swoich obowiązków jak CDProjekt do wPLN już dawno byśmy się pożegnali.

Nie chodzi o to czy ktoś jest dzieckiem czy nie.

Zakładamy, że jesteśmy dorośli więc zachowujmy się jak osoby dorosłe.

Skoro padł termin połowa listopada to przynajmniej wypada przesłać mail do uczestników programu wPLN z informacją o opóźnieniu.

A tu totalna olewka tematu.

Program zawieszony 20.09.09 dziś mamy 30.11.09.

Skoro projekt był nieuzgodniony, niedopracowany to do momentu uruchomienia nowego programu lojalnościowego, powinien funkcjonować stary system i stare zasady.

Z czym to jest prawdopodobnie związane, a no nazbierali ludzie za dużo wPLN no i trzeba to umiejetnie zniwelować.

Jestem prawie pewny, że z moich około 600 wPLN po zmianie będę mógł zamówić "smycz" oczywiście za dopłatą jedynych 10 zł.

Pomijam fakt olewania moich maili z pytaniami przez dział marketingu.

W codziennym życiu strony jakiejkolwiek umowy związane są terminami, z których trzeba się wywiązać.

Więc dlaczego sprawę wPLN-ów traktować jako coś dla dzieci skoro na nazbieranie 600 wPLN trzeba było wydać kilka tysięcy złotych?


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno z tymi "dziećmi". Większość użytkowników to małoletni, ale co z tym, którzy są nadal zapalonymi graczami a zaczynają kupować nowe gry już swoim dzieciom? Ja szczególnie odczuwam to olewatorstwo. Wpln zbieram od 2005 i raczej miałem mało okazji aby je spożytkować w większej ilości... I tak - stary system powienien działać do momentu wprowadzenia nowych zasad, ewentualnie 2 tg. przestoju od konkretnej daty do konkretnej (jeśli wszystko jest gotowe na 100%) po to aby wdrożyć to.

Ostatnio po raz pierwszy zamówiłem coś ze sklepu Cenegi (i gdyby nie forum i klimat gram.pl) to w 100% wybierał bym się na wirtualne zakupy właśnie tam! Kupiłem NecroVision za 34,99 (normalnie w sklepie jest jakieś 20-30 zł droższa) i dostałem replikę granatu z I WŚ gratis (a jestem całkiem nowym klientem, ledwo 1 gra zarejestrowana) wartą też na ich stronie ok 30-40 zł. Promocja świetna dla kupujących u nich przez sieć!

Kiedy takie okazje wrócą na gram? :(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:31, Martimat napisał:

Ja szczególnie odczuwam to olewatorstwo. Wpln zbieram od 2005 i raczej miałem mało okazji
aby je spożytkować w większej ilości...


Ja dokładnie od 03.07.2006 [wtedy zarejestrowałem pierwszą gierkę. nota bene kupiona bodajże w 2004-2005 roku] i tez okazji do wydania wpln nie miałem żadnych nie licząc jakiś tam śmiesznych zniżek w sklepie gram pl które w zasadzie obniżając cenę danej gry o te kilka zł [z reguły w granicach 20 zł się chyba mieściły te zniżki] jedynie pokrywały mi w zasadzie koszty przesyłki.

I wplnów tez nie mało mi zostało kompletnie nie użytych.
Btw ktoś pisał coś, że mają wplny nam zmienić w proporcji 5 wpln za 1pkt do programu efektu serii, to potwierdzone info było czy ktoś tak z siebie to zaproponował po prostu ?
A jak było gdzieś potwierdzenie to mógł by ktoś jakąś datę zarzucić żeby chociaż orientacyjnie człowiek wiedział kiedy się coś ruszy [będę miał jakąś datę od cdp to +/- 2 miechy dorzucę i mam jakiś termin =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam co jakiś czas temat, więc dodam swoje 3 grosze do przemyśleń i uwag.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne w grę wchodzą pieniądze - jest to stara i sprawdzająca się zasada.
Nie ma kasy na nagrody rzeczowe np. gry, to można pomyścleć aby za wPLN kupować rzeczy w dystrybucji elektronicznej. Od starszych gierek, po poradniki w PDF (np. z gry-online) lub innej maści rzeczy, choćby i marketingowe koszulki czy smycze z logiem gramer.pl.

Co do samego programu wPLN to doskonale rozumiem irytację osób, które czują się wprowadzone w błąd onośnie całego programu.

W podobnym rozkładzie czasu kupuję gry z Cenegi jak i z CDP przy czym w klubie Cenegi, za zarejestrowane gry już otrzymałem: aparat 10Mpix, 4 x książki, jakieś akcesoria, program antywirusowy Nod32, prenumeratę CD-Action.

Natomiast w "klubie wPLN" chyba jakąś zniżkę na zakup gry.

Moje podejście do całej sprawy jest takie, że jak będzie coś z wPLN, to mam nadzieje, że uda się coś dostać, a jak nie to szkoda i 250wPLN do kosza. Życie na tym się nie kończy, ale zły smak pozostaje :|

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:52, Pietro87 napisał:

Btw ktoś pisał coś, że mają wplny nam zmienić w proporcji 5 wpln za 1pkt do programu
efektu serii, to potwierdzone info było czy ktoś tak z siebie to zaproponował po prostu ?


Tutaj masz wszystko na ten temat:
http://www.cdprojekt.pl/board/topic/30-Wirtualne_Pieniadze_wPLN_-_Temat_Ogolny/post-11831

Co do startu wPLNomanii to nic konkretnego w tym temacie chyba nadal nie wiadomo. Ja osobiście przestałem już czytać te wszystkie wiadomości związane z ponownym jej startem, bo po co sobie robić niepotrzebne nadzieje, ale moim zdaniem to będzie cud jeśli to ruszy przed lutym 2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:52, Pietro87 napisał:

Btw ktoś pisał coś, że mają wplny nam zmienić w proporcji 5 wpln za 1pkt do programu
efektu serii, to potwierdzone info było czy ktoś tak z siebie to zaproponował po prostu
?


Potwierdzony jest tylko przelicznik 5wPLN=1CDPunkt. Nie wiadomo jednak co ile punktów będzie kosztować, ale nie będzie to z pewnością taka ilość jak w Efekcie Serii. Te promocje nie mają ze sobą nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przypuszczam że aż tak dobrze to nam "nie zrobią" [bez skojarzeń]... bo by się chyba zrujnowali takimi userami co tych wplnów nie zużytych mają koło 600-800 =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe newsy od biafry
"nie podam obecnie żadnego terminu właśnie dlatego ,żeby Was więcej nie zwodzić. Nie ma to najmniejszego sensu. Nie jestem pewna w 100% czy będę miała jakieś informacje w piątek albo czy program ruszy przed Mikołajkami, Wielkanocą czy Bożym Narodzeniem. Na bieżąco będę Was informować, tylko że bez sypania datami, co do których nie jestem pewna na 1000%"

Czyli tym razem nie dostaniemy dwudziestej daty, kiedy to program ma ruszyć, tylko przeszło w fazę "when it''s done".
Może być, obstawiam Boże Narodzenie .... 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 20:17, Outlander-pro napisał:

Czyli tym razem nie dostaniemy dwudziestej daty, kiedy to program ma ruszyć, tylko przeszło
w fazę "when it''s done".
Może być, obstawiam Boże Narodzenie .... 2015.


Czyli jak w Blizzardzie ... ale ich to akurat nie winię :)

ogólnie wszystko byłoby ok - gdyby do momentu wypuszczenia nowego programu lojalnościowego działałby stary :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:34, Martimat napisał:

ogólnie wszystko byłoby ok - gdyby do momentu wypuszczenia nowego programu lojalnościowego
działałby stary :/


Jeżeli ten stary miałby "działać" tak jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach jego istnienia, czyli że te same tytuły i w tym samym czasie często na allegro wystawione przez sklep gramu kosztowały tyle samo co w na wPLNmanii tyle że tam nie trzeba było dokładać wirtualnej waluty, to lepiej że to nie w ogóle nie funkcjonuje. Nie ma sensu się tak kompromitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem "śledzić" losy wpln-ów i się tym ekscytować, ta (pożal się Boże) firma nie raz dała już ciała i nie raz pewnie jeszcze da - podobnie jak Mallcolm pokazałem im środkowy palec, ode mnie więcej kasy nie wyłudzą, a gry których (niestety) są dystrybutotrem na terenie Polski mogę sobie kupić za granicą - nie ma problemu.
W każdym razie 280 WPLnów poszło się.... kochać ;-) (a byłoby znacznie więcej, tyle że nie wszystkie gry rejestrowałem, z lenistwa - a teraz to już pozamiatane).
BTW - ciekaw jestem jeszcze kilku rzeczy: co z dożywotnią gwarancją na nośnik ? (bo na forach chodzą plotki że też przepadła) ?
A drugie pytanie jest retoryczne - jaką opinię może mieć firma która zmienia ze swoim klientem umowę, jednostronnie, bez poinformowania go ;-) ? I czy tak w ogóle można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co znudzilo mi sie juz to czekanie na te promocje z wplnami jak by nie zrobili i tak wyjdą na swoje, sam przelicznik 5:1 jest dla mnie chory ludzie odkładali punkty przez lata, mając takich 500 dostana 100 cdpunktow będzie ich stać na jedna grę (jeśli przyjąć 1cdp-1pln) czy warto? NIE, ale to tylko moje skromne przemyślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Sam jesteś chyba chory człowieku. Nikt nie podał jakie gry będą ile kosztowały, nic o tym nie wiadomo a ty tu mówisz, że przelicznik jest chory. Co za różnica czy masz 100pktów czy 20 jeżeli ich wartość jest taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować