Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

wPLNomania! super oferta (reklama)

3610 postów w tym temacie

Taka rzeczywistość :) Ja już zauważyłem te fakty tej zimy. Po czym? Ano drobiazg - gram.pl nie zrobiło żadnego olbrzymiego konkursu świątecznego jak to miało miejsce w latach wcześniejszych... A co do CdProjekt... to brak słów... Kiedyś ta firma przeważała nad Cenegą, nie było w ogóle porównania... A teraz? Dno Panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że widzisz, nie ważne gdzie kupisz grę od CD-P oni i tak będą na tym zyskiwać, więc mogą sobie pozwolić na taką "oborę", to, że gdzieś gry są tańsze oznacza tylko tyle, że sprzedający ową grę sklep tnie po własnych zyskach, firmie i tak musi oddać to co musi... Jedynym normalnym wyjściem w sytuacji w której nie boisz się języka angielskiego jest zakup gier na amazonie na przykład, problem w tym, że kurs złotego na chwilę obecną nie jest zbyt dobry więc zakup takich gier jak na razie mija się z Celem, ja ograniczyłem już zakup gier od CD-P powiedziałem sobie, nie będą ze mnie idioty robić, czasami to mam wrażenie, że niektórych klientów traktują jak tępe owce, pomeczy pomeczy i tak kupi, zresztą było dobrze to tutaj widać na przykładzie tej "Kupo-Manii" była cisza cisza cisza, potem nagle pojawił się marnej jakości rzut i coniektórzy i to zazwyczaj młodzi wiekiem popadali w samozachwyt - nie można tylko było spostrzec czy czasami wypieków nie mają na twarzy...
Gry kupuję u Cenegi, dla przykładu u CD-P kupuję tylko te gry które muszą być w mojej kolekscji na przykład taki Empire Total War - i tak leży sobie na półce, a ja zagrywam się w Kings Bounty która po prostu miażdży wszystkie te nowe hiciorowate tytuły.....
Osobiście uważam, że właścicielom CD-P woda sodowa uderzyła do głowy, od kilku miesięcy słychać w większości wypadków nic tylko biadolenie, najwyraźniej jako klient ty czy ja się nie liczysz gdyż nasze protesty zazwyczaj spotykają się z lakoniczną pustą nic nie dającą odpowiedzią...
Dlatego też szanowne CD-P a ugryźcie wy się w cztery litery już zapłacę więcej kupując za granicą będę miał jednak świadomość, że wy z moich ciężko zarobionych pieniędzy nie zobaczycie ani grosza...

Panowie i Panie czy my mamy wymiona jak każda pospolita polska krasula by dać się tak doić..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy CDP zalicza wtopę z WPLNmanią Cenega wprowadza nową, całkiem sensowną serię wydawniczą, gdzie już widziałem 2 tytuły, które na pewno muszą się znaleźć w mojej kolekcji. Trzeci już posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu coś ostatnio wspominał o odbiorze osobistym. Cytat za akne z gramowego sklepu:

"Przywrócenie odbiorów osobistych jest planowane na 01.04.2009, i nie jest to żart bynajmniej :)"

Zobaczymy czy dotrzymają słowa ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 16:34, KŁEJK napisał:

"Przywrócenie odbiorów osobistych jest planowane na 01.04.2009, i nie jest to żart
bynajmniej :)"

[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

Problem w tym, że widzisz, nie ważne gdzie kupisz grę od CD-P oni i tak będą na tym zyskiwać,


No tak... zapomnialem dopisac ze kupujac u cenegi czy w wirtusie raczej gier cdp tam nie zamawiam, a nawet jak juz to wole za nia zaplacic gdzie indziej 30 niz na gram.pl 50

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

więc mogą sobie pozwolić na taką "oborę",


Oby do czasu...

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

to, że gdzieś gry są tańsze oznacza tylko tyle, że sprzedający ową grę sklep tnie po własnych zyskach, firmie >i tak musi oddać to co musi...


Skoro pan X jest mniej pazerny od pana Y to z kim lepiej robic interesy ?

>Jedynym normalnym wyjściem w sytuacji w której nie boisz się języka angielskiego

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

jest zakup gier na amazonie na przykład, problem w tym, że kurs złotego na chwilę obecną
nie jest zbyt dobry więc zakup takich gier jak na razie mija się z Celem,


Angielski to nie problem... zakupy za 7 gorami tez nie, niestety przez obecny kurs zarzucilem ta praktyke, chodz wczesniej i tak nie kupowalem gier a inne rzeczy ktorych w polsce dostac nie idzie albo sa po chorych cenach....

>ja ograniczyłem już zakup gier od CD-P powiedziałem sobie, nie będą ze mnie idioty robić, czasami to

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

mam wrażenie, że niektórych klientów traktują jak tępe owce, pomeczy pomeczy i tak kupi,
zresztą było dobrze to tutaj widać na przykładzie tej "Kupo-Manii" była cisza cisza cisza,
potem nagle pojawił się marnej jakości rzut i coniektórzy i to zazwyczaj młodzi wiekiem
popadali w samozachwyt - nie można tylko było spostrzec czy czasami wypieków nie mają
na twarzy...


Tu sie zgadzam i postepuje tak samo ... kupilem DoW2 i na tym koniec , moze jeszcze E TW i starczy na jakis czas...

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

Dlatego też szanowne CD-P a ugryźcie wy się w cztery litery już zapłacę więcej kupując
za granicą będę miał jednak świadomość, że wy z moich ciężko zarobionych pieniędzy nie
zobaczycie ani grosza...


hehe :)

Dnia 20.03.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

Panowie i Panie czy my mamy wymiona jak każda pospolita polska krasula by dać się tak
doić..???


Gdyby z tego dojenia jeszcze jakas przyjemnosc erotyczna byla ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozemy marudzic a po CDP i tak to splywa bo nie bardzo mamy alternatywe.
Kto chce tytul X po polsku musi kupic u nich tak czy tak, a wielbicieli zakupow za granica skutecznie odsiewaja obecne ceny , nieznajomosc jezyka i koniecznosc posiadania karty kredytowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 01:21, Michaelius napisał:

Mozemy marudzic a po CDP i tak to splywa bo nie bardzo mamy alternatywe.
Kto chce tytul X po polsku musi kupic u nich tak czy tak, a wielbicieli zakupow za granica
skutecznie odsiewaja obecne ceny , nieznajomosc jezyka i koniecznosc posiadania karty
kredytowej.


Oczywiście, że mamy alternatywę, po prostu przez jakiś czas możemy nie kupować gier. Większość z nas w swoich biblioteczkach ma już taki zapas gier, że moglibyśmy na jakiś czas się wstrzymać z kupowaniem, ewentualnie dla osób które nie mogą pozostają pisma z grami.
No wyobraźcie sobie taką akcję, wszyscy na forum(plus można by się ogłosić np. w CDA), którym przeszkadzają w grach błędy,drm''y,polonizacja, cena, kolor pudełka:) czy coś innego,przestają na 3 miesiące kupować gry, w kupie siła, w końcu w Polsce jest niby takie piractwo, że ubytek takiej ilości kupujących byłby mimo wszystko chyba odczuwalny. Nie wiem ile na forum jest ludzi ale na pewno nie mało,CDA ma około 100.000 czytelników, jakby nawet 1/3 się przyłączyła byłoby już ciekawie, a są przecież jeszcze inne pisma i media. W telewizji mówi się praktycznie tylko o prawach producentów i wydawców i jacy to oni są pokrzywdzeni przez piratów, a kiedy w końcu ktoś zacznie mówić o ich obowiązkach i prawach kupujących uczciwie, bo można już odnieść wrażenie że co roku tych praw jest coraz mniej.
Co do samej wplomanii, ostatnio przeczytałem gdzieś komentarz który całkiem nieźle prezentuje zaistniałą sytuację: "przez lata urządzenia do strzyżenia baranów ewoluowały":)
I jeszcze coś do osób które przez zaistniałą tutaj sytuację zaczynają pod niebiosa wychwalać Kompanię Graczy,
nie przesadzajmy, już zapomnieliście, że na sam start musieliśmy czekać rok bez żadnego sensownego komentarza ze strony kierownictwa i jak wtedy wszyscy jechali po tamtym programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 01:21, Michaelius napisał:

Mozemy marudzic a po CDP i tak to splywa bo nie bardzo mamy alternatywe.
Kto chce tytul X po polsku musi kupic u nich tak czy tak, a wielbicieli zakupow za granica
skutecznie odsiewaja obecne ceny , nieznajomosc jezyka i koniecznosc posiadania karty
kredytowej.



Obecnie większość dobry gier wydaje Cenega w parze z Ubisoftem i coś tam EA czasem da także ja od jakiegoś czasu unikam CDP jak ognia. Znudziły mi się już jednakowe wydania każdej gry chodzi mi o opakowanie, szerokie dvd box w takiej samej welkości kartoniku. Znudziło mi się to już z rok temu.

A kupowanie u konkurencji opłaca się. Ot choćby wczoraj za połowę punktów w KG wybrałem sobie roczną prenumeratę CDA a tydzien temu za marne 90pktów ,,kupiłem" sobie jakąś tam książke. A tu bieda jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy gdyby wszyscy niezadowoleni z "super oferty" wPLNomanii, własciwie lekceważenia wątku z programem związanego, "darmową dostawą"pod warunkiem zakupu o wartości powyżej 500 złotych (pytanie ile osób do tej pory z tego skorzystało?) zaczęli wszystkie newsy oceniać na 1, jak drastycznie spadłaby ich średnia? Muszę niestety przyznać, że bardzo się zawiodłem na cdprojekt/gram.pl...

Mimo wszystko również mam nadzieję, że mój do niedawna ulubiony wydawca gier, wyciągnie z opinii klientów właściwe wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 16:34, KŁEJK napisał:

"Przywrócenie odbiorów osobistych jest planowane na 01.04.2009, i nie jest to żart
bynajmniej :)"


Zobaczymy czy dotrzymają słowa ;-).


Nawet jeśli dotrzymają to problem opłacalności zakupu w tej "promocji" i tak nie zniknie, bo przecież w skali kraju mały jest to procent graczy którzy na tym skorzystają, gdyż większość z nich nie mieszka w Wawie. Jednak i dla pozostałych można coś zrobić, mianowicie należy umożliwić pokrycie kosztów przesyłki wirtualną walutą, innego wyjścia tutaj nie widzę. Pytanie tylko czy CDP na taki krok się zdecyduje, ale jak patrze na ostatnie poczynania tej firmy to bardzo w to wątpię. W tej chwili wygląda to bowiem tak jakby CDP chciał wyciągnąć z graczy każdą złotówkę którą posiadają w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja fajna tylko na papierze. Niektóre gierki fajne, nie powiem, ale na allegro u gram.pl jest znacznie lepiej ;P.
Kupilem tam, np. Jade Empire EK. Brakuje licytacji, tak jak na Kompanii Cenegi. Radzę zajrzec, bo nagrody sa fajne i jest i duzo. Akcję wplnomanie mozna juz zamknac. Nie ma ona w tej formie żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 01:21, Michaelius napisał:

(...) koniecznosc posiadania karty kredytowej.

Na szczęście w Amazon i PayPal wystarczy debetówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować