Zaloguj się, aby obserwować  
Black-Hawk

Jaka jest największa kara, którą dostaliście od rodziców?

405 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2009 o 21:16, Pazurex napisał:

Zobacz sobie kodeks prawny, że dziecko do 18 roku życia nie posiada własnych pieniędzy
i rodzice mogą nim dysponować do woli.

Nie prawda. Ostatnio przeglądałem moją książkę do WOS-u i pisało jak byk, że dziecko, które skończyło lat 13 może samodzielnie dysponować swoimi pieniędzmi. Zatem możesz sobie kupić 1.000.000 batoników, a rodzice generalnie nie mogą ci tego zabronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:38, TetraGramaton napisał:

Lacze ? a może łącze a jeśli już to o jakie łącze chodzi ?


A u mnie w liceum jak jeszcze chodzilem pani od fizyki na jedynke mowila "lacz". I tak sie u nas jakos przyjelo tym mianem okreslac ocene niedostateczna. Czasem tez lubila stawiac "one". [łan] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ŁAN - to lubiła mówić nasza matematyczka w podstawówce i gimnazjum, szczególnie gdy złapała na braku zadania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 23:03, TetraGramaton napisał:

ŁAN - to lubiła mówić nasza matematyczka w podstawówce i gimnazjum, szczególnie gdy złapała
na braku zadania ;).


ja mam mało kar i mam spoko, a jak to pisze żeby napasać no to napiszę moja kara to 2 miesiące jako jedyna kara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo pamiętam taką karę wtedy była przykra ale z perspektywy czasu śmieszna. Więc za piękne oceny w szkole dostałem 2 miechy na kompa. Pierwszy tydzień---> mama włącza kompa siedzi na necie bummm!!!! czarny dym z kompa ^^ powiedziałem jej że zepsuła i w ogóle bebe (miałem 8 lat) haha do dziś z tego nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie karali mnie rodzice nigdy... u mnie raczej była marchewka niż kij, a potem to już przestaliśmy sie bawić, po prostu uczylem się i postęowałem jak chciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

no kij i marchewka, nie znasz?
kij- ucz się, bo dostaniesz szlaban.
marchewka- ucz się, to coś sypnę kasą.

na przykład ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:14, Dekerinho6 napisał:

O ile się nie mylę to dwa lata temu dostałem 2 tygodnie szlabanu na komputer, ale już
nie pamiętam za co i tyle ;P


Tragedia toż to nie jest ^^. O dziś dostałem kolejną karę. Tym razem za nieumyślne spowodowanie wypadku domowego, w którym brałem czynny udział (potrąciłem kuzynkę na domowym ''przejściu dla pieszych''). Tydzień bez PS2, aj... mówi sie trudno :(

Tylko zadziwiające jest to, że ostatnio dostaje coraz więcej kar 0_0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:23, Morris12 napisał:

Tragedia toż to nie jest ^^. O dziś dostałem kolejną karę. Tym razem za nieumyślne spowodowanie
wypadku domowego, w którym brałem czynny udział (potrąciłem kuzynkę na domowym ''przejściu
dla pieszych''). Tydzień bez PS2, aj... mówi sie trudno :(

Tylko zadziwiające jest to, że ostatnio dostaje coraz więcej kar 0_0.


heh ja już nie miałem kary od rodziców bardzo długo i mam nadzieje że już nie dostane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:25, Dekerinho6 napisał:

> Tragedia toż to nie jest ^^. O dziś dostałem kolejną karę. Tym razem za nieumyślne
spowodowanie
> wypadku domowego, w którym brałem czynny udział (potrąciłem kuzynkę na domowym ''przejściu

> dla pieszych''). Tydzień bez PS2, aj... mówi sie trudno :(
>
> Tylko zadziwiające jest to, że ostatnio dostaje coraz więcej kar 0_0.

heh ja już nie miałem kary od rodziców bardzo długo i mam nadzieje że już nie dostane
^^


Heh ja dostaje różnie kary, ale najdłuższa no to na dwa miesiące na PC i telewizor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mało kar dostaję :) no, raz dostałem karę na tydzień (nie pamiętam za co). Potem zalogowałem się do Tibii (oj, to było dawno, Tibia była wtedy w miarę fajna), siostra przylazła i powiedziała, że skoro w Tibii dźwięku nie ma, to żebym muzykę włączył. No i odpaliła coś dosyć głośno, nagle do pokoju wparowuje matka, drze się, że ją olewam (muzyka głośno, ja jej oczywiście nie słyszałem) i dała mi karę na kolejny tydzień :O w takich sytuacjach nienawidzę mojej starej. Nie za sam szlaban, za to jaka ona jest "uczciwa".

Innym razem mama wyłączała prąd, przez cały ranek do 15 mniej więcej zero TV, kompa ani niczego innego. Przyjechała do mnie ciocia, (ja miałem około siedmiu lat) no i chciała se pograć, więc mówi, żebym poprosił mamę, żeby prąd włączyła. Poszedłem, poprosiłem. Piz**a mnie mocno w łeb i włączyła prąd, wrzeszcząc "jemu to tylko gry w głowie!". Super.

Raz dostałem karę na tydzień czy na dwa za to, że rzuciła do mnie pytanie tonem wyraźnie retorycznym, po czym walnęła mnie w głowę, znowu mówiąc, że ją olewam i że "Te gry już ci mózg lasują! Debilu pier****ięty!". Ton wyraźnie wskazywał na pytanie retoryczne, więc nie odpowiedziałem.
Panie i panowie, oto moja mama.

Była jeszcze jedna jakaś kara, ale mi z głowy wyleciała.

Morris12

> Jak to mawiają na zachodzie: 'matka wporzo, ojciec do bani'

No masz, a u mnie w domu "Ojciec wporzo, matka do bani" :) moi rodzice najwyraźniej nie lubią zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 12:19, Luke100 napisał:

ciach


To masz "troche" prze***ne. U mnie matka jest w porządku tylko tata sie czasem drze i mnie bije bo myśli że coś zrobiłem np. jak ja sobie grałem w jednym pokoju a w drugim brat spadł z piętrowego łóżka to mi wlał bo go zrzuciłem O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 16:30, Reaper65 napisał:

Ja teraz już kar nie dostaję, ale kiedyś to mi tata założył hasło na moje konto w systemie.
2-3 razy udało mi się je złamać. :)

A jak je złamałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować