Zaloguj się, aby obserwować  
Black-Hawk

Jaka jest największa kara, którą dostaliście od rodziców?

405 postów w tym temacie

Zatem skoro wychodzi szanowny kolega z takiego założenia to niech mi powie jaki system powinien w takiej sytuacji obowiązywać, gdyż wiadomo krytykować każdy potrafi, dawniej były jasno ustalone reguły system akcji i reakcji na pewne wybryki był ustalony - przeskrobałeś coś kara - a co wazniejsze rodzice w większości wypadków się z tym zgadzali, teraz czegoś takiego nie ma, najgorsze jest to, że z rodzicami nie porozmawiasz bo nie mają czasu, jak zaczynasz człowieku działać to rodzice nagle zlatują ci się na kark, ale nie po to by coś wyjaśnić ale z wielkimi pretensjami i tak jest w 85% przypadków - nie umieją wychowywać własnych dzieci to zwalają to potem na szkołę, a co w szkole można..?
Zazwyczaj nic w sytuacji gdy dziecko wychowuje się samo, kiedyś takich możliwości nie było -najgorsze jest jednak to, że widać swoistą przepaść między szkołami wiejskimi a miejskimi, w tych miejskich dzieci są nie dość, że puszczone samopas, to do tego bardziej rozwydrzone.....
Na chwilę obecną odpoczywam, lecz jeszcze tydzień a potem trzba wrócić do tego "piekła";) żartuję oczywiście, mimo tych kłód pod nogi które dość często rzucają rodzice praca w szkole jest bombastycznie fantastyczna
I tym optymistycznym akcentem zakończę me wywody na dziś..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem akurat tutaj na myśli kar cielesnych, a raczej różnorakich ograniczeń typu szlaban na wyjście z domu tudzież nie oglądanie telewizji z powodu bo dziecko przyszło 20min później do domu niż było w założeniu. Moim zdaniem o tego typu kary nie działają na dłuższą metę tylko pogarszają sytuacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 22:19, Antek100100 napisał:

Raz stary mnie kopnął... alo to było dawno.''/

O. Ładnie nazywasz swoich rodziców. Ja nigdy tak nie nazwałem i nie nazwe swoich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największą karą od rodziców dla mnie było zabranie mi komputera na miesiąc i całego mojego sprzętu ,ale to dawne dzieje bo teraz już rodzice nawet nie reagują tak surowo jak kiedyś .Odkąd jestem w gimnazjum to nie dali mi ani jednej kary choć uczę się tak samo jak w 5 i 6 klasie bo w 4 maiłem dobre oceny .
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem grzeczny, ale kiedyś (5 lat temu) dostałem szlaban na wychodzenie z domu na 3 tyg. nie pamietam za co. Teraz nie bardzo mi by to przeszkadzało, ale kiedyś... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 15:47, xbit71 napisał:

Dwa tygodnie? Za takie coś dałbym dzieciom co najmniej miesiąc ...

to były tylko 2 papierosy a dwa tygodnie bez komputera i kolegów ani dworu to dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostaje kar. Raz tylko dostałem za zapyskowanie. Ale to 1 dzień, bo przeprosiłem i już tak nie robiłem. Moi rodzice uważają kary za motywacje do kolejnego złego zachowania. Więc mi ich nie dają, ale też to nie wygląda tak, że sobie to wykorzystuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 14:40, mateuszencja napisał:

Ja nie dostaje kar. Raz tylko dostałem za zapyskowanie. Ale to 1 dzień, bo przeprosiłem
i już tak nie robiłem. Moi rodzice uważają kary za motywacje do kolejnego złego zachowania.
Więc mi ich nie dają, ale też to nie wygląda tak, że sobie to wykorzystuje xD

To się ciesz, że nie dostajesz kar.:D Mój kolega np. dostał karę na 1 rok bez komputera i rodzice nie skrócili mu nawet ją o 1 dzień!:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 17:16, CoD1234 napisał:

To się ciesz, że nie dostajesz kar.:D Mój kolega np. dostał karę na 1 rok bez komputera
i rodzice nie skrócili mu nawet ją o 1 dzień!:


A co on narobyl?! o.O Ale kara niezwla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 21:49, SegaPL napisał:


> To się ciesz, że nie dostajesz kar.:D Mój kolega np. dostał karę na 1 rok bez komputera

> i rodzice nie skrócili mu nawet ją o 1 dzień!:

A co on narobyl?! o.O Ale kara niezwla...


Raz też tak miałem, nic konkretnego nie zrobiłem (tylko trochę ocenki się opuściły). Mój starszy (nie stary!) jest ślusarzem i wpadł na genialny pomysł zrobienia szafki na kompa (z kluczykiem). Z tyłu jest (nadal) mocna siatka którą co najwyżej nożem można przeciąć. No i tak kompa przez rok (co najwyżej okazjonalnie) nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja najdłuższa kara to na 2 miesiące na komputer za to, że jak była noc to w nocy włączyłem sobie bez pytania PC to tata mnie przyłapał :( xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować