Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WoW ma na garbie 11 milionów użytkowników

52 postów w tym temacie

a na początku chcieli mieć około 300 tyś :) może to i dobrze że przebili wszelkie oczekiwania, mnie osobiście do WoWa nie ciągnie i nie ciągnęło, ale przez taką popularność Blizzard ma duży kapitał na inwestycje w postaci nowych gier , więc powinniśmy się cieszyć z tego faktu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie bedzie poszerzac w nieskonczonosc ;). Sam chcialem grac, ale kumple porozwalani po roznych serwerach (w Guild Wars mozna latac po serwach jak sie chce a tu masz postac przypisana do konta), no i wszyscy juz max levele, a nie usmiechalo mi sie dobijac do 50-60 lvl samemu. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa Blizzard ma niezłe dochody... proste liczenie:

a - abonament (pre paid) na 60 dni ~ 100zł

b - ilość graczy ~ 11 000 000

x - dochód na miesiąc

x=(a*b):2
x=(100zł*11 000 000):2
x= 550 000 000 na miesiąc !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:37, hulk9 napisał:

Taaaa Blizzard ma niezłe dochody... proste liczenie:

a - abonament (pre paid) na 60 dni ~ 100zł

b - ilość graczy ~ 11 000 000

x - dochód na miesiąc

x=(a*b):2
x=(100zł*11 000 000):2
x= 550 000 000 na miesiąc !!!!




Ale nie zapominaj, że tą kwotę trzeba jakoś rozdzielić.
1. Utrzymanie serwera.
2. Pensje dla pracowników.
3. itd. :P

Ale 11 milionów użytkowników aktywnych czy mających tylko konto w WoW-ie, bo ja nie wiem czy osoby już nie grające (a mające konto) płacą cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hulk9 - na pierwszy rzut oka widac ze jestes humanista i nie bierzesz pod uwage zadnych czynnikow tylko proste kalkulacje jak tu pomnozyc, tu podzielic i jest kupa kasy..

Po pierwsze licz w euro bo blizzard jest tak zainteresowany waluta polska jak psy pomidorami :P

Po przeliczeniu beda mieli grubo ponad 120 mln euro tylko co z tego?
- PODATEK (czemu nikt nie bierze pod uwage ze ogromna mamona leci do panstwa)
- koszty utrzymania serwerow (a jest ich sporo)
- opłacenie ludzi i pracowników
- wszystkie koszta zwiazane z prowadzeniem korporacji ( blizzard nie EA i od dluzszego czasu WoW jest jednym z niewielu zrodel dochodow)
- z tego poteznego zrodla kupa kasy idzie na produkcje innych gier (SCII, DIII, WoTLK, MMO)
- dorzucic do tego czynniki nieprzewidziane (pozwy innych firm i inne duperele) i wychodzi ze oni wcale nie obracaja taka kasa jak ci sie wydaje.. Pewnie ich zysk nie jest wiele wiekszy od EA czy Ubisoftu ktorymi sie nikt tak nie podnieca bo oni maja niewielkie ale liczne zrodla..

Tyle ode mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że jesteście marnymi ekonomistami :P
Dochód nie równa się zyskowi :P

Dochód - po prostu ilość pieniędzy, która jest obracana przy zakupie
Zysk - ilość kasy bez kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Blizz się wypowiadał, że przez 4 (!!!) lata koszt WoWa wniósł 200mln.
Jak więc widać, zyski mają MASAKRYCZNE bo parę mcy zwraca koszty paru lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:43, DoMiNo1992 napisał:

Osobiście wolę Guild Wars... ;p


Moim zdaniem GW jest pod wieloma względami lepsze od WoW-a (bardzo ważne, brak abonamentu w GW ---> to bije WoW-a na głowę), ale widzisz, że osób grających w WoW cały czas przybywa (11 milionów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście WoW nie podoba... Ściągnąłem triala i poprostu dłużej niż 2 minuty nie mogłem na niego patrzeć... coś mnie w nim najnormalniej odrzuca.

Widać że ta liczba użytkwoników i kasa jaka z tego mają nie działają dobrze na nich... Jakieś trylogie Starcrafta... Prawdopodobne jeszcze płacenie za battlenet... Oby to wszystko okazało się nieprawdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:55, Selv napisał:

Ostatnio Blizz się wypowiadał, że przez 4 (!!!) lata koszt WoWa wniósł 200mln.
Jak więc widać, zyski mają MASAKRYCZNE bo parę mcy zwraca koszty paru lat.


No to sam WoW moze ich kosztowal 200 mln, ale spojrz na pozostale punkty ktore bezposrednio z wowem nie maja nic wspolnego ;)

A co najwazniejsze, racz zauwazyc ze WoW nie posiadal w dniu premiery 11 milionow tylko zaczynal od zera.. Gdzies w artykule o Warhammerze mozna bylo przeczytac ze na pierwszy milion graczy musieli czekac kilka miechow wiec sobie odejmij jeszcze te miesiace, bo tak naprawde to WoW jest liderem od jakis 2 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak parę osób, wolę Guild Wars.
Po pierwsze: abonament w WoW-ie
Po drugie: WoW, zaczął by mnie nudzić prawdopodobnie po zdobyciu 70 lvl. To dobra gra, ale jak parę razy do niej podchodziłem, to nie dawałem rady (najgorsze to przyzwyczajenie z guild warsa, że mogę się teleportować do miasta ;] ) Poprostu mi się nudzi ;d Ale co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować