Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sapphire HD 4850 X2 - cena i data premiery

33 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 20:55, lothar-mb napisał:

Hmmm, wydaje mi się że to raczej kwestia tego że starsza gra była projektowana na starszy
system (Win98 a nawet ''95) i stąd mogą być problemy pod XP. A nie kwestia danego chipsetu
graficznego

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie.
- Red Faction - na radeonie gram bez problemu, na GF8800 może i się da coś zrobić, ale nie mam ochoty na czary mary.
- Baldurs Gate - wszyscy znamy tą historię z GF8
System ten sam - XP.
Jeszcze gdzieś miałem pare problemowych tytułów, ale z głowy mi uleciały już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie powyzszego komentarza. W grach typu Planescape, Baldurs Gate, IceWind, Fallout wystarczy wylaczyc przyspieszenie Direct3D, DirectDraw oraz kursora we wlasciwosciach (pulpit) problem znika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:42, diabolit napisał:

Jak mnie wnerwiaja komentarze typu "czyzby fanboy?". Boli Cie racja? Radeony byly i beda
jak kula u nogi. Mialem jednego Radeona i nigdy nie zapomne problemow jakie z nim mialem.
Dla kazdej gry trzeba bylo miec odpowiedni zestaw sterownikow...ktore swoja droga byly
wyjatkowo beznadziejne. No i to co mnie najbardziej drazni obraz jaki wyswietlaja. To,
ze karta jest wydajna, nie znaczy ze lepsza. Radeon w kwestii jakosci obrazu nie dorasta
Nvidii do piet... Wszyscy robia w gacie, jak Radeon serii 48xx x2 powala GTXy, ale nikt
juz nie bierze pod uwagi to co karta dodatkowo oferuje. AMD ograniczylo sie wylacznie
do wydajnosci... i na tym koniec.


No niestety nie napisałeś nic konstruktywnego i mądrego. Jaka racja? Jak możesz to udowodnij że na Radeonach jakość obrazu jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:44, hans olo napisał:

- Baldurs Gate - wszyscy znamy tą historię z GF8
System ten sam - XP.
Jeszcze gdzieś miałem pare problemowych tytułów, ale z głowy mi uleciały już.


No pamietam właśnie ten motyw z BG - były problemy na GF8, ale to była chyba tylko kwestia wyłączenia przysp. DirectDraw.
No tak to jest niestety że przy starszych tytułach jakieś kombinacje trzeba porobić żeby chodziło :). Czasem producent sam podrzuci patch do gry przy braku kompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:52, diabolit napisał:

Odnosnie powyzszego komentarza. W grach typu Planescape, Baldurs Gate, IceWind, Fallout
wystarczy wylaczyc przyspieszenie Direct3D, DirectDraw oraz kursora we wlasciwosciach
(pulpit) problem znika...

Co oznacza ni mniej ni więcej jak to, że nie grasz już w maksymalnych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede Ci pisal elaboratu na temat ukladow graficznych, bo nie jestem zadnym inzynierem. Mialem okazje na jednym kompie sprawdzic radka 4850 i GTXa 280. Roznice w grach w wyswietlanym obrazie bylo golym okiem widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

detale? :) Te gry nie potrzebuja akceleracji 3D... grafika nie ulega zadnej zmianie. Wszystko wyglada tak samo. Po prostu jak suwak jest przesuniety maxymalnie w prawo cos koliduje z grami. Zostaja slady po kursorze oraz obraz moze przebijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 22:02, diabolit napisał:

Nie bede Ci pisal elaboratu na temat ukladow graficznych, bo nie jestem zadnym inzynierem.
Mialem okazje na jednym kompie sprawdzic radka 4850 i GTXa 280. Roznice w grach w wyswietlanym
obrazie bylo golym okiem widac.

Znaczy się jakie różnice? Przesunięcie widma w kierunku któregoś z kolorów? To się da ustawić w panelu kontrolnym. Ale efekty graficzne są wyświetlane tak jak są zaprogramowane i tego nie przeskoczysz. A jak już w grę wchodzi złącze cyfrowe, to już w ogóle nie ma o czym gadać.
PS: No najwyżej czasami zdarzaja sie jakieś cuda ze znikającymi teksturami (meant to be played i takie tam, ale to już uznałbym za komercyjną złośliwość a nie dowód na gorszą jakość samych radeonów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest szczyt!, cenilek Radeony ( głownie ze serie HD 3xxx) poniewaz były w porównaniu do wydajnosci przystępne cenowo w porównaniu do Nvidii, teraz udało im się prześcignąc Nvidie i oni juz wyjeżdżają 1400 zł za nie najmocniejszą X2 na rynku ? :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie problemu z crossfire na tej karcioszce to powinno byc ok. Bo do tej pory takie dwa w jednym potrafiły się sprawowac gozej niz karta oparta na pojedynczym chipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 06:26, Paweł Age napisał:

To jest szczyt!, cenilek Radeony ( głownie ze serie HD 3xxx) poniewaz były w porównaniu
do wydajnosci przystępne cenowo w porównaniu do Nvidii, teraz udało im się prześcignąc
Nvidie i oni juz wyjeżdżają 1400 zł za nie najmocniejszą X2 na rynku ? :O.


Nie, to w Europie zawsze części do kompów są najdroższe, a przez ten dodatkowy "crysis" wszyscy podnoszą stawki, złotówka słabła ostatnio i dlatego to takie drogie. Na szczęście od kilku dni wyhamowało, teraz stabilizuje się. Przyzwyczailiśmy się do cen gdy dolar był po 2.15 a euro po 3.30, teraz jest drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:42, diabolit napisał:

Jak mnie wnerwiaja komentarze typu "czyzby fanboy?". Boli Cie racja? Radeony byly i beda
jak kula u nogi. Mialem jednego Radeona i nigdy nie zapomne problemow jakie z nim mialem.
Dla kazdej gry trzeba bylo miec odpowiedni zestaw sterownikow...ktore swoja droga byly
wyjatkowo beznadziejne. No i to co mnie najbardziej drazni obraz jaki wyswietlaja. To,
ze karta jest wydajna, nie znaczy ze lepsza. Radeon w kwestii jakosci obrazu nie dorasta
Nvidii do piet... Wszyscy robia w gacie, jak Radeon serii 48xx x2 powala GTXy, ale nikt
juz nie bierze pod uwagi to co karta dodatkowo oferuje. AMD ograniczylo sie wylacznie
do wydajnosci... i na tym koniec.



Kolejny $%*&@ który siedzi w domu i wymyśla przed monitorem masę kretynizmów. Idź lepiej się przewietrz bo szare komórki już ci fermentują.


Fakt dość wysoka cena, ale to też wynika (jak wcześniej ktoś tu wspomniał) z kryzysu. Zobaczymy czy wydajność będzie choć trochę adekwatna do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować