Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion pudełek Wiedźmina zniknęło ze sklepów

112 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2008 o 16:52, walgierz napisał:

Już myślałem, że jakaś kradzież stulecia ;P

Rzeczywiście, nagłówek był mocno mylący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czyli chyba na siebie zarobił Wiedźmin :) A to oznacza,że nawet piractwo nie jest w stanie sprawić,że wydawca jest w plecy ;) Skoro sprzedali 1 mln pudełek a przecież ile ludzi ściągnęło z netu ? Oczywiście można mówić,że to straty dla CDP. Ale należy się cieszyć z ilości kupionej :) A ta imponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie polski projekt doczekał się pierwszego miliona. Kto wie, może padnie drugi (także mowa o Wiedźminie). Ciekawe jaka następna polska gra pobije ten rekord (o ile się taka znajdzie :P). Gratulacje dla twórców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:04, Rzezim napisał:

Pytanie ile z tego miliona przypada na Polskę. Ja obstawiam, że 20%. Jak by nie patrzeć
sukces, choć większy z perspektywy Polski.


W Polsce sprzedało się ok. 250 tys. egzemplarzy, taka sama ilość w USA, najwięcej w Rosji, bo aż 350 tys., a w Niemczech ponad 100 tys. A i mimo tego sukcesu to wypadałoby wspomnieć, że CDP nadal jest na minusie z tym Wiedźminem, kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy straty mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W świecie Wiedźmina jest wciąż wiele miejsc nieodkrytych[...]"

Co racja, to racja - w grze do spenetrowania były jedynie Kaer Morhen oraz Wyzima i jej okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:54, michaelo94 napisał:

> Już myślałem, że jakaś kradzież stulecia ;P
Rzeczywiście, nagłówek był mocno mylący ;)


i ja też tak na początku pomyślałem xD
gratulacje dla wiesia, a jest czego, teraz czekać tylko na 2miliony, ale nie sądzę, aby osiągnął ten wynik... chociaż... może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bstawiam że to ponad 20 % . To w Polsce ruszyła wielka "machina" marketingowa promująca wiedźmina. Na strone gram.pl na pol roku przed wydaniem wiedzimina aż do dnia premiery chyba nia mozna było wejśc zeby nie widziec newsa z pochlebstawmi w strone tego tutułu. Sukces w dużej mieże jest dzieki nam Polakom, ale nei zmienia to faktu że CDP odwalił kawał dobrej roboty bo wsumie większosc sprzedala sie pozagranicami naszego kraju a 1 mln zawsze robi wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulować. Mam nadzieję, że kolejne projekty przyjmą się równie dobrze, no i chętnie zobaczyłbym Geralta na X''sie;) Nie dużo jest na konsolach klasycznych rpgów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pepsi, zapomniałeś jeszcze o Call of Juarez, to zdaję się pierwsza polska gra, o której można powiedzieć, że odniosła sukces za granicą.
Ciekawe co twórcy Wiedźmina knują teraz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:08, mtwarog napisał:

CDP nadal jest na minusie z tym Wiedźminem, kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy
straty mają.


Co to znaczy i skąd bierzesz takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować