Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion pudełek Wiedźmina zniknęło ze sklepów

112 postów w tym temacie

Gratulacje! Wiedźmin wywarł na mnie wielkie wrażenie jako świetny RPG z przepiękną grafiką i muzyką, niesamowitym klimatem, a przede wszystkim wciągającą fabułą. Fakt 1kk pudełek cieszy tym bardziej, że to cudo powstało w Ojczyźnie Orlich Gniazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trzeba pogratulować CDPR sukcesu Ich Wiedźmina.
Ale i tak jak Techland wyda swoją "Świętą Trójcę" - Dead Island, Chrome 2 oraz Warhound - to Wiedźmin się schowa. Coś czuję, że te gry odniosą bardzo, bardzo duży sukces.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:38, junior17 napisał:

No to chyba trzeba pogratulować CDPR sukcesu Ich Wiedźmina.
Ale i tak jak Techland wyda swoją "Świętą Trójcę" - Dead Island, Chrome 2 oraz Warhound
- to Wiedźmin się schowa. Coś czuję, że te gry odniosą bardzo, bardzo duży sukces.
Pozdrawiam


A jak CDP Red wyda Wiedźmina 2, albo chociażby They? Tak licytować to się można bez końca...

PS.
Dla tych, którzy nie czytają strony thewitcher.com mam newsa, że jeszcze dziś na http://www.gametrailers.com/ ma pojawić się filmik z okazji pierwszej rocznicy Wiedzmina, zawierający materiał z nieogłoszonych jeszcze tytułów, nad jakimi pracuje CDP RED, a jest ich [tych tutułów] aż 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) mimo wszystko niespełnione nadzieje związane z Painkillerem (...)"

Painkiller też się sprzedał w ilości miliona egzemplarzy, ale to tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:36, mtwarog napisał:

> Co to znaczy i skąd bierzesz takie informacje?

A no to, że zainwestowali ponad 20 milionów złotych w grę i jeszcze im się to nie zwróciło,
a informacje te pochodzą z "Wybiórczej":

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5863859,Milion_Wiedz minow.html


Oni chyba liczyć nie potrafią!

Sprzedało się 1MLN pudełek gry, jeśli pomnożymy to przez cenę gry, powiedzmy 80zł, wychodzi 80MLN zł, CDP wydał na Wiedzmina 28 milionów, to w jaki sposob mogą mieć na nim straty? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:47, bitzz napisał:

Sprzedało się 1MLN pudełek gry, jeśli pomnożymy to przez cenę gry, powiedzmy 80zł, wychodzi
80MLN zł, CDP wydał na Wiedzmina 28 milionów, to w jaki sposob mogą mieć na nim straty?
:/


No cóż, pamiętaj, że dochodzi masa dodatkowych kosztów związanych z dystrybucją, promocją gry itd... poza tym ja np nie wiem jakie były ceny Wiedźka w innych krajach, może niższe niż u nas. Bez urazy, ale bardziej gotów jestem zaufać wyborczej, niż matematyce takiej jak Twoja u góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:47, bitzz napisał:

Oni chyba liczyć nie potrafią!

Sprzedało się 1MLN pudełek gry, jeśli pomnożymy to przez cenę gry, powiedzmy 80zł, wychodzi
80MLN zł, CDP wydał na Wiedzmina 28 milionów, to w jaki sposob mogą mieć na nim straty?
:/


Te 28 milionów to wyłącznie koszty produkcji gry, a przecież pudełko, instrukcje, płyty itd. darmowe nie są, do tego jeszcze prowizje sprzedawców i wychodzi na to, że dużych pieniędzy na 1 egzemplarzu to nie zarabiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:47, bitzz napisał:

> > Co to znaczy i skąd bierzesz takie informacje?
>
> A no to, że zainwestowali ponad 20 milionów złotych w grę i jeszcze im się to nie
zwróciło,
> a informacje te pochodzą z "Wybiórczej":
>
> http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5863859,Milion_Wiedz minow.html

Oni chyba liczyć nie potrafią!

Sprzedało się 1MLN pudełek gry, jeśli pomnożymy to przez cenę gry, powiedzmy 80zł, wychodzi
80MLN zł, CDP wydał na Wiedzmina 28 milionów, to w jaki sposob mogą mieć na nim straty?
:/


Nie zapominaj że ostateczna cena, to cena wydawcy + marża sklepu. Taki Empik, czy MM za darmo gry na pewno nie sprzedaje. Poza tym na innych rynkach CDP musi się dzielić przychodami z lokalnymi wydawcami, tj Atari, czy Nowyj Disck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wiedźmin ląduje na półce obok indigo propecy - gry nie przełomowe, ani wzorowe, ale o wspaniałej fabule .
Mam EK i dziś kupiłem Rozszerzoną za 20 zł(ale ją sprzedaję, nazywajcie mnie kapitalistą).
Że nie zwróciło im się ? Nie obchodzi mnie to :P. I tak marketingowo wyjdą na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do dwójki to już sporo "pół-potwierdzonych" plotek było... na początku Bagiński się wygadał, że Kiciński o tym już mowił niedługo po premierze Wiedźmina. Potem pojawiły się w necie na stronie wiedźmina, że poszukują programistów PS3... i to nie tylko do They (oddzielna strona i miejsce na to) tylko do "tajnego" projektu.
Swego czasu (kilka miesięcy temu) Kiciński mówił, że pracują nad trzema rzeczami: a) poprawianiem Wiedźmina i EK, b) They oraz c) tajnym projektem... ale moim zdaniem to na 95% Wiedźmin 2 na PC i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować