Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WAR - 1,2 miliona w 12 dni

46 postów w tym temacie

Przyłączam się do tych negujących politykę sukcesu EA. Utrata ponad 30% graczy w tak krótkim czasie to bardzo niekorzystny wynik, wskazujący że analitycy w swoich przewidywaniach na temat ostatecznej liczby graczy w WARze mogli mieć rację. Taka tendencja wyklucza też możliwość jednoznacznej oceny wyników nowego MMO, potrzeba jeszcze trochę czasu, który może (ze względu na premierę WotLK) okazać się dla WARa zabójczy. Moje osobiste przewidywania są takie, że skończy się to podobnie jak z AoC. Na chwilę obecną z WoWem w kategorii ilości subskrybentów konkurować się nie da, a producenci powinni wreszcie dać sobie z tym spokój, bo szkodzi to rynkowi. Tym bardziej smutno mi, że w kolejce do bycia pogrążonym przez grę od Blizzarda ustawiła się ta związana ze Star Wars - szkoda licencji imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaikeruPL jeżeli WoW to samo grind to w takim razie czym jest Lineage II czy ArchLord? W WoW 70lvl obecnie można zrobić w 3 tygodnie normalnej gry, zrób taki wyczyny w Lineage II... chociaż nie, dam Ci fory - masz 1.5 roku na zrobione 80lvl w Lineage 2. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Wowa. Żeby nie było. Biorę questa, ide bić moby wracam, zaliczam. I tak w kółko. L2 i ArchLord to już wogóle nawet kijem nie tykam. Nie tego się spodziewałem. Dobiłem 45lvl, dalej nie płacę :P

Ale jeśli tak popatrzeć na inne mmo. To przy wowie są tak złożone i rozbudowane jak cep :D

Chyba jednak do mmorpgow sie nie nadaje. Ide pograc w cos single :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 14:56, MaikeruPL napisał:

Sam się dziwie. Wow to praktycznie sam grind. Nigdy tego nie zrozumiem.


Jezeli uwazasz, ze WoW to sam grind to znaczy, ze twoj poziom wiedzy o tej grze jest zerowy jesli nie jeszcze nizszy.. Problemem wiekszosci spoleczenstwa jest fakt, ze jak przeczytaja kilka artykulow na necie o chinczykach farmiacych gold to od razu "ee, cala gra to grind" albo "gralem przez 2 minuty u kolegi kiedy jadlem obiad i nie podoba mi sie gra".. Recenzenci z was byliby tragiczni.. Zanim sie wydaje ocene to wypada "zaliczyc" wszystkie elementy rozgrywki.. Pojdz na BG i pograj PvP, zrob kilka raidow, zacznij handlowac itemami na Auction House, porob duele, wez udzial w oblezeniach miast wrogiej rasy i wtedy pisz ze gra jest denna ok?

Sth Devilish - zgadzam sie z toba, ze niedobrze ze koliduje WAR z dodatkiem WoWa ale zobacz na to z innej strony: za wszelka cene chcieli wypuscic przed swietami, gdy ludzie maja hajs i czas na gre.. WoW wychodzi 13 listopada i wydanie gry po tej dacie jest porazka gdy na necie mozna przeczytac nowe rekordy sprzedazy gry.. W ten sposob postanowili wydac 2 miechy przed Blizzem, zeby ich wyprzedzic stad te bugi, ale ogolnie najlepsze rozwiazanie ze wszystkich..

"WoW nie ma nic w sobie z oryginalnosci" - Kafar, skoro ta gra nie ma w sobie nic z oryginalnosci to ukaz swoj geniusz i zrob cos podobnego.. Blizzard w WoWie ukazuje geniusz tworzac gre, ktora nie zawiera w sobie nie wiadomo jakich niepowtarzalnych elementow, a mimo to przyciaga do siebie ogromna liczbe ludzi.. Nie wiem ile masz lat, ale mozesz sprawdzic sie w bardzo prymitywny sposob.. Podejmij sie zorganizowania studniowki w swojej szkole ;) Stworz taka impreze, gdzie bedzie wystepowala typowa kapela, nie bedzie alkoholu, wszyscy beda mieli podobne suknie i garnitury, a mimo tego wiekszosc bedzie sie zachwycac.. Trudne co nie? Moze nie najlepszy przyklad, ale wpadl mi do glowy od razu ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 15:52, Kafar napisał:

No właśnie to świadczy o tym jaki niski poziom mają gracze w WoW..

Co takiego? To, że grają w tę grę ludzie którzy nie są ekspertami od MMO? Rozumiem, że każdy kto nie grał w Ultime jest dla Ciebie śmieciem.

Dnia 31.10.2008 o 15:52, Kafar napisał:

WoW nie ma nic w sobie z oryginalności ale to tylko wiedzą Ci co grali w stare mmo.

A może Ci co nie grali w WoWa. I skoro w WoWie nie pojawia się nic nowego, to jak to się stało, że tak spopularyzował on gatunek MMO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 15:38, Sth`Devilish napisał:

Według mnie popełnili potężny błąd wydając WARa zaledwie pare miesięcy przed premierą
drugiego dodatku do WoW (któremu blisko do sequela pod względem wprowadzonych zmian i
nowości). Zobaczycie, wyjdzie WoW: WotLK i każdy będzie patrzeć na WAR z uśmiechem politowania...


To nie błąd EA, że wydali go tak szybko, lecz zagrywka Blizzarda. Zauważ, że Blizz ogłosił premierę dodatku na chwilę przed (lub chwilę po, juz nie pamietam dokladnie :)) ukazaniem się WAR, dlaczego? bo bał się konkurencji i chciał zatrzymać swoich graczy przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:15, kelus napisał:

To nie błąd EA, że wydali go tak szybko, lecz zagrywka Blizzarda. Zauważ, że Blizz ogłosił
premierę dodatku na chwilę przed (lub chwilę po, juz nie pamietam dokladnie :)) ukazaniem
się WAR, dlaczego? bo bał się konkurencji i chciał zatrzymać swoich graczy przy sobie.


Fajne masz teorie, ale nie mają podłożenia w faktach. WotLK został oficjalnie zapowiedziany ponad rok temu, a to że powstanie (jak i jeszcze kilka kolejnych dodatków) było wiadome już od bardzo dawna. Ponadto, WAR miał wyjść jeszcze przed pierwszym dodatkiem do WoW (The Burning Crusade), ale wtedy to twórców zaskoczył ogromny sukces TBC, który jak się okazało zjadał ówczesną wersję WARa na śniadanie :) Myślę, że teraz zwyczajnie się wystraszyli, że nie wyrobią i dlatego przedwcześnie wydali WAR, żeby w ogóle ich praca nie poszła na marne (wiedzieli, że nie wygrają wyścigu z Blizzardem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z drugiej strony... kiedy mieli wydać? Parę miesięcy po? Co chwilę wychodzą dobre gry i wiele może być postrzegane jako konkurencja, dlatego ciężko zmieścić się z datą premiery. Ale każda naprawdę dobra gra i tak zaskarbi sobie wystarczająco duże grono użytkowników, żeby się utrzymać na rynku. Ja życzę WAR''owi jak najlepiej, chociaż sam w niego nie gram (tnę w gw). I przy okazji czekam na wieści o gw2, oraz TES online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:14, Namaru napisał:

> No właśnie to świadczy o tym jaki niski poziom mają gracze w WoW..
Co takiego? To, że grają w tę grę ludzie którzy nie są ekspertami od MMO? Rozumiem, że
każdy kto nie grał w Ultime jest dla Ciebie śmieciem.
> WoW nie ma nic w sobie z oryginalności ale to tylko wiedzą Ci co grali w stare mmo.


Tak się składa że w WoW grywam. Ale mam na pewno większe doświadczenie niż Ci co w UO choćby nie grali bo to oznacza że gram od ponad 10 lat w mmo.

Dnia 31.10.2008 o 17:14, Namaru napisał:

A może Ci co nie grali w WoWa. I skoro w WoWie nie pojawia się nic nowego, to jak to
się stało, że tak spopularyzował on gatunek MMO?


Proste.. po prostu każdy wiedział co MMO daje i jakie ma możliwości. Blizzard po prostu to co było wiadome rozreklamował jako pierwszy (kampanie, promocje i reklamy). Więc dzieciaczki co pierwsze zauważyły? WOW!:) nic nowego w tej grze nie ma wręcz przeciwnie ten gatunek bardzo wrócił do tego co nawet kiedyś nie było nazywane nawet mmo ale co z tego jak dla ludzi mmorpg to coś za co się płaci. Wróć do historii i dowiedz się co nie co o cechach a wtedy może z kimś podyskutujesz na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem tylko dodac ze temat jest o warku a nie o wowie,

w sumie to mam teraz mieszane uczucia bo gram i w wara i w wowa, chociaz w to drugie mniej, zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie po wyjsciu dodatku do wowa, chociaz EA zapowiada ze tez wyda dodtaek i zamiesci w nim wszystko to co wycieli w dniu premiery i co najlepsze bedzie on gratis w formie patcha;))

pozdro all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:34, Budo napisał:

Z drugiej strony... kiedy mieli wydać? Parę miesięcy po? Co chwilę wychodzą dobre gry
i wiele może być postrzegane jako konkurencja, dlatego ciężko zmieścić się z datą premiery.


Według mnie mogliby zaczekać i zainwestować w niego więcej kasy i pracy. Na pewno mieliby wtedy większą bazę graczy, a tak wyszła gra raczej średnia (choć dobrze odwzorowująca klimat z Warhammera) i już teraz po filmikach z WotLK widzę, że WoW znowu podniósł poprzeczkę tak wysoko, że pewnie żadne z obecnych MMO jej nie przeskoczy (na prawdę, to co widziałem na filmikach z WotLK po prostu MIAŻDŻY, ten dodatek jest tak zaawansowany, że można by równie dobrze go nazywać WoW2).

Dnia 31.10.2008 o 17:34, Budo napisał:

I przy okazji czekam na wieści o gw2


Guild Wars 2 coś ostatnimi czasy strasznie ucichło :/ Ciekawe czy zrobią z tego pełnoprawne MMO czy dalej będzie to jedynie miks zręcznościówki z karcianką, próbujący naśladować prawdziwe MMO.

Dnia 31.10.2008 o 17:34, Budo napisał:

oraz TES online.


Hehe, już się nie mogę doczekać. Biegnę przez las co sił w nogach, ścigając złoczyńcę. Ścigając go przeskakuję przez rzekę, wbiegam gdzieś na farmę i wchodzę za nim przez otwartą furtkę na teren czyjejś posiadłości. Wtem nagle wybiega przede mnie rycerz na białym koniu w lśniącej zbroji i krzyczy "LOL WTF are u doing m8???!", a złoczyńca chowa się za nim i mówi "Dont kill me PLZ!!".

Ah, te MMO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj irytuja mnie coraz bardziej prorocy armageddonu i fanboye WoWa. Jak wam się WAR nie podoba po co w ogóle piszecie coś o WoWie. Jedyny powód dla którego ludzie zostają przy WoWie jest ludzkie podejscie typu po co zmieniać jak jest dobrze nie widzieli nie wiedzą mają to gdzieś grają sobie spokojnie w WoW''a i nic ich nie obchodzi. A co do tych argumentów przeciwko grindowi w WoWie to się uśmiałem. Chyba tylko moznaby zaliczyć raidy i duele bo ja przepraszam ale przez 3.5 roku zrobić 4 BG i kilka aren które zmnieniają grind kasy i matsów na grind honoru ( ponad 200k żeby mieć sprzęt na arene na której trzeb spędzić kilka miesięcy robiąc ciągle to samo) to można sobie wsadzić. Handel na AH? Nie no super to ja sobię od razu kupie managera jakiegoś bo stać 24/7 w If czy oggri i pilnować bidów to to nie handel. Powinni wziąć przykład z EVE gdzie bycie kupcem może być naprawdę ciekawe. I od razu uprzedzając głupie przypuszczenia i pytania tak grałem w WoW''a i to długo zrobił się nudny stracił klimat wszystkim rozdali epiki i postawili na długofalową farme, dlatego wybaczcie może ostro ale z taką głupią zajadłośćią bronią tylko dzieci albo ludzie którzy grają mniej niż rok bo wszyscy moi kumple którzy byli weteranami byli otwarci na nowości za to kilku nowych broniło WoW''a jak inkwizycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 16:57, ziele2004 napisał:

Jezeli uwazasz, ze WoW to sam grind to znaczy, ze twoj poziom wiedzy o tej grze jest
zerowy jesli nie jeszcze nizszy.. Problemem wiekszosci spoleczenstwa jest fakt, ze jak
przeczytaja kilka artykulow na necie o chinczykach farmiacych gold to od razu "ee, cala
gra to grind" albo "gralem przez 2 minuty u kolegi kiedy jadlem obiad i nie podoba mi
sie gra".. Recenzenci z was byliby tragiczni.. Zanim sie wydaje ocene to wypada "zaliczyc"
wszystkie elementy rozgrywki.. Pojdz na BG i pograj PvP, zrob kilka raidow, zacznij handlowac
itemami na Auction House, porob duele, wez udzial w oblezeniach miast wrogiej rasy i
wtedy pisz ze gra jest denna ok?


WoW to sam grind bez względu pod jaką tę swoją filozofię to podciągniesz. Cokolwiek, od raidowania i dungeonów począwszy a na BG i arenie skończywszy - to bezustanne farmienie nowego, regularnie odświerzanego gearu. Mam spore pojęcie o Wowie bo grałem (u siebie lol) w niego 2... lata. Aż zdałem sobie sprawe z beznadziejności tej codziennej pogoni za epikami. Co zabawne, gdy naprawdę chciałem zrobić coś dla czystej zabawy, np stealth run na Orgrimmar z paroma rogalami, spotykałem się z tekstami "czyś ty och*jał? tam nic nie leci".

BTW, ciekawe skąd wytrzasnąłeś te swoje "oblężenia miast"... bo coś mi się wydaje, że gry pomyliłeś.

A handlowanie na AH to rzeczywiście niesamowita rozrywka warta 50 zł wydawanych na abonament co miesiąc... taaaa. BTW, widywałem w WoWie ludzi którzy potrafili stać w banku po 2 godziny bez wejścia w AFK, to też pewnie jedna z tych niesamowitych rozrywek oferowanych przez tę grę.

Wypowiedzi takie jat Twoja to nic innego jak typowy "fanboizm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 18:12, MaikeruPL napisał:

Hehehe. Wiedzialem, ze znajda sie ludzie co widza w tej grze to co ja.

PS: Ale te desperado to mocne piwo :P


Desperadosy dobre, dobre ;). Nie mocne ale dobre, ja być ork lubić desperados ;d.

WoW 3,5 roku (tak ?) 11 milionów, WAR 1 milion w 12 dni przeliczmy ...

WoW - 12 dni 98630
WAR - 12 dni 3000000

Okey, wtf ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:14, Namaru napisał:

A może Ci co nie grali w WoWa. I skoro w WoWie nie pojawia się nic nowego, to jak to
się stało, że tak spopularyzował on gatunek MMO?

Bo jako pierwszy MMO stanowi syntezę wszystkiego czym jest theme-park. Przez to stanowi klasę gatunku pokazując jak wiele zabawy moze sprawiać takie granie, z drugiej jednak strony szkodzi, bo ogranicza projekty sandboxowe. Oczywiscie trudno oskarżać Blizzard, że robią to co daje im zyski, ale jednak jest to szkodliwe dla MMO jako takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 21:41, MisioKGB napisał:

WoW 3,5 roku (tak ?) 11 milionów, WAR 1 milion w 12 dni przeliczmy ...

WoW - 12 dni 98630
WAR - 12 dni 3000000


No i co z tego wynika? Próbuję znaleźć jakąś logikę w tym co napisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować