Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ogromne zainteresowanie Spore

20 postów w tym temacie

A skąd taka informacja jeśli można spytać? Jeszcze niedawno przedstawiano wyniki sprzedaży na poziomie 1mln po pierwszym miesiącu. Nagle się drugie tyle zmaterializowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to skąd się wziął dodatkowy milion? Przeciętny gracz tak się wkurczał na DRM że pudełko lądowało w Pacyfiku. Każdy później żałował i kupował nowy egzemplarz.
Swoją drogą - mam takiego cholernie inteligentnego kolegę w klasie który niezbyt kumaty jest. Codziennie jak przychodzi to gada nam o tym jak to w demku zrobił śliwkę albo genitalia. Podnieca się przy tym jakby w kale Dżordża Busza ładunek wybuchowy podłożył. Swoją drogą śmieszny filmik na YT widziałem jak stworek zielony przodem do ekranu stoi, później się obraca i wygląda dosłownie jak zielony, podkreślony wyraz czteroliterowy, po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miliony? Nieźle, i to mimo tych wszystkich narzekań na systemy zabezpieczające. Szkoda jedynie, że teraz zostaniemy zalani dziesiątkami małych, nikomu niepotrzebnych dodatków. Tak jak to było (i nadal jest) w przypadku Simsów. Najpierw EA tworzy jakąś dobrą, popularną produkcję, która zdobywa serca graczy, a następnie stara się z niej wycisnąć tyle kasiory, ile tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko nie DRM, to bym dołączył do posiadaczy Spore. Raczej poczekam sobie, aż Spore trafi do EA Classic, wtedy może zdejmą.
Tylko gdyby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 07:59, Gol Galad napisał:

Gdyby tylko nie DRM, to bym dołączył do posiadaczy Spore. Raczej poczekam sobie, aż Spore
trafi do EA Classic, wtedy może zdejmą.

Poczekaj, aż EA przegra cztery procesy za SecuROM-a, to wtedy będą musieli wycofać ze sprzedaży wszystkie kopie skażone tym ustrojstwem i wymienić wszystkie już zakupione nośniki. Btw, wiecie, że prawo amerykańskie przewiduje kary 100 000 $ za każdą instalację szkodliwego oprogramowania na komputerach userów? Powtarzam - za każdą instalację. Na koniec miły cytat rodem z FTC (urząd kontroli handlu w USA):

FTC chairwoman Deborah Platt Majoras added that, "Installations of secret software that create security risks are intrusive and unlawful. Consumers'' computers belong to them, and companies must adequately disclose unexpected limitations on the customary use of their products so consumers can make informed decisions regarding whether to purchase and install that content".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kupowali sobie na zapas dlatego taki wynik? :)

@_sahib_: mało prawdopodobne, już prędzej EA wyśle naprawdę grubą kopertę i kogoś przekupi. Swoją drogą czy nie jest korupcją to co dzieje się w branży, te wysokie noty nowych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 10:12, Spector 109948 napisał:

Może kupowali sobie na zapas dlatego taki wynik? :)

@_sahib_: mało prawdopodobne, już prędzej EA wyśle naprawdę grubą kopertę i kogoś przekupi.

Raczej nie ma na to szans, któryś z tych pozwów trafi do sądu znając amerykańskiego świra na punkcie łamania praw jednostki. Poza tym adwokaci w tej sprawie to ci sami ludzie, którzy kopnęli w dupsko Ubisoft za StarForce. Piękne czasy nas czekają, jak tylko ława przysięgłych przypomni EA o czymś takim jak civil rights.

A nawet gdyby - jakimś nieprawdopodobnym trafem - te pozwy do sądu nie poszły, to zostaje jeszcze FTC, które to samo z siebie może ukarać EA dużo dotkliwiej niż jakikolwiek sąd :D

Dnia 01.11.2008 o 10:12, Spector 109948 napisał:

Swoją drogą czy nie jest korupcją to co dzieje się w branży, te wysokie noty nowych gier?

A ktoś jeszcze wierzy, że te recenzje mają cokolwiek wspólnego z obiektywizmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję że EA tak dostanie w dupsko, że upadnie (wiem, wiem tak się nie stanie ale pomarzyć można).
W piątek wszedłem do Empiku i co widzę? Na stoisku z nowościami połowa gier z DRM, aktywacją, limitami. Normalnie szlag mnie trafił. Nie ma co, trzeba będzie piraty rżnąć bo nigdy w życiu nie kupię tego badziewia. Na szczęście zadowoliłem się kupnem Falloutem 3 i Turoka. Jeszcze mam wybór ... jeszcze. Dlatego życzę źle EA, żeby dostało po tyłku dla przykładu inaczej w jej ślady pójdą inni a wtedy pozostanie już tylko Wujcio Torrent.
Wczoraj też czytałem o aferze z blokowaniem aktywacji gier jeśli konta na oficjalnym forum zostały zawieszone, a tak bywało za krytyczne uwagi na temat DRM. Utwierdzam się w przekonaniu że EA to największy @$#^^$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miliony egzemplarzy zostało zakupione w celu złożenia dwóch milionów pozwów do sądu. Szkoda, że nie mieszkam w ameryce. Na takim czymś dało by się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować