Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Boku - odpowiedź Microsoftu na LittleBigPlanet?

23 postów w tym temacie

"Może się okazać ciekawe, ale w tej chwili, po obejrzeniu filmiku, wole zdecydowanie LBP. Ma charackter w przeciwieństwie do tego czegoś."

true

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I LBP ma sackboye i fanboye i do tego według mnie ukazane jest z lepszej perspektywy. Widok z boku daje moim zdaniem o wiele lepsze rezultaty, łatwiej jest wypełnić planszę i zrobić na niej coś ciekawego. A w tym Boku będziesz drzewka stawiać gdzie tylko masz puste miejsce? Szkoda, bo mam klocka, ale MałomDużomPlatetom wydaną na niego bym się cieszył, o wiele bardziej, niż tym co narazie prezentuje Boku.

PS. "Boku"? OMG, co za debil wymyśla te nazwy? LittleBigPlanet to ja rozumiem, ale Boku? To pewnie z jakiegoś hebrajskiego, albo eskimoskiego i oznacza - "dobro, piękno, łatwość i zabawę", no, ale bez przesady, bardziej chwytliwą nazwę ma chleb białostocki "Krojony", albo konserwa mielona "LUX"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie jest to produkt tworzony jako konkurencja dla LittleBigPlanet, a raczej naturalna ewolucja drogą, którą wytyczył MS tworząc XNA. Wystarczy popatrzeć na fora dotyczące XNA - cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem, ale nadal dla wielu osób samo programowanie tworzy barierę nie do przejścia. Naturalnym jest więc to, że powstał projekt taki jak Boku. Na prawdę dziwię się, że biorąc pod uwagę masę projektów nad którymi pracuje MS ktoś chce to wprost porównywać do LittleBigPlanet stworzonego przez nowo powstałą firmę jako gra z rozbudowanym edytorem poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO tytul nie bedzie wstanie przebic LBP, jest od niego o wiele gorszy. Po pierwszym obejrzanym filmu LBP gra mnie wrecz zauroczyla, a tutaj ? Wielkie rozczarowanie i do tego jeszcze nazwa Boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moment. Co oni nam dają? 3DStudio Max dla dzieci? Istotą LBP wcale nie jest tworzenie jako takie, tylko przyjemność z tego płynąca i przede wszystkim przechodzenie tych poziomów - granie. Bohaterowie tego małego wielkiego świata.

Oglądając ten filmik to mam wrażenie jakbym patrzał na bezduszną kreację grafików 3D, a nie przyjemnej gierki, z przyjemną postacią. Przecież oglądając Filmiki z Sack Boyem, bądź Sack Girl to nie mogę przestać michy szczerzyć, patrząc na ich wyraz twarz, zachowanie etc, a tu? No zwykły edytor graficzny z możliwością jednoczesnego zaprogramowania akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Już Ci tłumaczę... W tytule newsa jest pytanie. Dlatego patrzy się na to pod takim kontem. Najłatwiej jest odpowiedzieć tak lub nie, niżeli zastanawiać się czemu to wyszło. Choć może nie jest to bezpośredni konkurent to na pewno odwołuje się do edytowania i tworzenia czym Sony się popisuje od powstania gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jak na razie nie ma klimatu - przynajmniej takie mam wrażenie po obejrzeniu filmiku. Właściwie nie jest to nawet gra, środowisko do projektowania. Chyba jednak LBP odniesie większy sukces, no ale ile można powiedzieć po krótkim filmiku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MS-owi wydaje się, że jednokołowy motorek to dobra maskotka dla konkurencji LittleBigPlanet, to ma rację. Wydaje mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno.

Panie Piotrze "Renorze Mirshannie" Wiejaku - czemu w swojej nieskończonej ignorancji porównuje Pan obydwa tytuły? Żeby wzbudzić salwy komentarzy w stylu "LBP jest lepsze!". A co ma piernik do wiatraka?!? LBP to przygodówka z kreatorem plansz. Boku to prosty Game Creator. Wykorzystuje Pan naiwność i głupotę ludzi, aby prowokować do takich debilnych, antymicrosoftowych reakcji. Shame on you.

Dla wszystkich niesamodzielnych intelektualnie geniuszy - MS-owi się nic nie wydaje i Boku ma się nijak do LBP. Nauczycie się czytać ze zrozumieniem i krytycznie podchodzić to wszelkich opinii, tym bardziej takich fantastycznych postaci jak Pan Piotr "Renor Mirshann" Wiejak.

n00bs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 17:24, Maerius napisał:

Aha i jeszcze jedno.

Panie Piotrze "Renorze Mirshannie" Wiejaku - czemu w swojej nieskończonej ignorancji
porównuje Pan obydwa tytuły? Żeby wzbudzić salwy komentarzy w stylu "LBP jest lepsze!".
A co ma piernik do wiatraka?!? LBP to przygodówka z kreatorem plansz. Boku to prosty
Game Creator. Wykorzystuje Pan naiwność i głupotę ludzi, aby prowokować do takich debilnych,
antymicrosoftowych reakcji.
Shame on you.


W sumie, to większość obecnych informacji na tym polega - sensacje i gra na emocjach.
Co do samego Boku - w sumie fajnie to wygląda, coś jak składanie gry z klocków. Ciekawe na ile to będzie uczyło kreatywności. Szkoda trochę, że design taki trochę plastikowy.
Co do nazwy Boku - nie wiem, czy to nie jest wzięte od japońskiego "ja" (wersja nieformalna, używana częściej przez mężczyzn) - ale najlepiej byłoby uzyskać odpowiedź od samego M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować