Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Obama czy McCain?

87 postów w tym temacie

Kto według Was lepiej nadaje się na prezydenta U.S.A. -Barack Obama czy John McCain?

Ja wole...właściwie mówię, że musi wygrać Republikanin, dlatego, ze:
- jest bardziej doświadczony w polityce zewnętrznej
- przeszedł wojnę, wiec zna jej realia
- ma lepszy stosunek do Polaków( wizy, Tarcza, itd)
- jeszcze raz - DOŚWIADCZENIE

A Baraczek co?
- większe podatki
- małe doświadczenie z kwestii wieku
- to praktycznie zwykły cywil, McCain przynajmniej żyje jak przystało na osobę tej klasy

A jak przyjdzie wojna, Barack pewnie podpisze pakt z Rosją - cywil( rodzina, dzieci jako reklama) nie może być silnym prezydentem najważniejszego państwa świata.

A jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:39, gpodoba napisał:

Mi obojętne ale wolałbym by wygrał McCain zniesie wizy dla Polaków :A

Szczególnie że to kongres decyduje o tym czy znieść wizy a nie prezydent. Ja wolę Obamę. Wkurza mnie ta Sara Palin jest strasznie sztuczna i widać że nie zna się na niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:40, Tomek1120 napisał:

> Mi obojętne ale wolałbym by wygrał McCain zniesie wizy dla Polaków :A
Szczególnie że to kongres decyduje o tym czy znieść wizy a nie prezydent. Ja wolę Obamę.
Wkurza mnie ta Sara Palin jest strasznie sztuczna i widać że nie zna się na niczym.


Wybierasz prezydenta, nie wiceprezydenta. A Palin to Obama w wersji żeńskiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demokratów nie cierpię od momentu, w którym prezydentem został Franklin Roosevelt. Sprzedał Polskę Stalinowi w Jałcie i w dodatku idzie z Rosją na ustępstwa. Ale to nie Polacy głosują tylko Amerykanie, a dla nich prawdopodobnie lepszy będzie demokrata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól mieć ludziom mieć własne zdanie. Jeśli będziesz komentował każdego, kogo faworytem jest Obama, to w takim razie ten temat nie ma sensu.
BTW, jestem za Obamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:47, Yutima napisał:

Pozwól mieć ludziom mieć własne zdanie. Jeśli będziesz komentował każdego, kogo faworytem
jest Obama, to w takim razie ten temat nie ma sensu.
BTW, jestem za Obamą.


Oj, czepiasz się. Napisałem tylko co myślę o Palin....Każdy ma własne zdania, nie neguję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:43, Don Zorro napisał:

A Palin to Obama w wersji żeńskiej :P


Akurat to jest nielogiczne bo co by damska wersja Obamy robiła w republikanach ? To w demokratach miałaby lepszą pozycję.


Oczywiście wolę Obame, gdyż dosyć mam rządów Republikanów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:39, gpodoba napisał:

Mi obojętne ale wolałbym by wygrał McCain zniesie wizy dla Polaków :A


Nie zniesie bo decyzja w tej kwestii należy do Kongresu USA i McCain wie doskonale że obiecując (naiwnym polskim wyborcom i ich rodzinom w Polsce) zniesienie wiz do niczego się nie zobowiązuje bo... decyduje w tej sprawie tylko i wyłącznie Kongres a on będzie po ew. wyborze na prezydenta USA mógł grać pozę: obiecałem i robiłem wszystko no ale wiecie to nie jest możliwe bo Oni się nie zgadzają.

I co to za demokracja gdzie wyborcy nie decydują tylko delegaci, którzy zgodnie z prawem mogą postąpić wbrew woli wyborców i w dodatku z góry wiadomo że prezydentem USA może być każdy... pod warunkiem że jest republikaninem lub demokratą, w dodatku... wybór między Obama a McCain to wybór między dżumą i cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że Polacy zastanawiają się kto powinien wygrać wybory w USA ;) Ogólnie wolałbym na miejscu prezydenta Obamę. Dlaczego? Sam nie wiem. Może dlatego, że jest pierwszym Afroamerykaninem, który ma szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:44, rick90 napisał:

Demokratów nie cierpię od momentu, w którym prezydentem został Franklin Roosevelt. Sprzedał
Polskę Stalinowi


A historii uczyłeś się tylko wybiórczo ? :) Franklin jak dogadywał się ze Stalinem był już bardzo chorym i podatnym na manipulację człowiekiem. Dlatego stało się tak a nie inaczej. A gdyby to Anglia i Francja nie zostawiły Polski to może nie doszło by do sytuacji opisanej wyżej ;) Więc to nie wina demokratów ( to tylko następstwo win Europy ). Następca Roosevelta ( bodaj Truman ) nie mógł już zmienić postanowień Franklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>w dodatku... wybór

Dnia 03.11.2008 o 15:52, strajker napisał:

między Obama a McCain to wybór między dżumą i cholera.


Wiec jak, Clinton? A ona to pewnie ospa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie mi co chcecie ja się przyznam uwaga ,, jestem skrajnym rasistą" a więc rzecz bardzo zła by była gdyby czarny został prezydentem :O Ja tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McCain - jako republikanin popiera obecną politykę posiadania broni, niedawno stwierdził, że jest korzystnie nastawiony do rozpatrzenia sprawy wiz w kwestii Polaków, zamierza uprościć system podatkowy.

Niedawno na swoim GSie zrobiłem sondę odnośnie tych wyborów. 31 osób głosowało na Obamę (50%), 15 na McCaina (24%) i tyle samo osób zagłosowało na opcję "nie obchodzi mnie to". Taka ciekawostka. :P

Don Zorro
> A Palin to Obama w wersji żeńskiej :P
Niby na czym to podobieństwo miałoby polegać...?

@strajker
A co to za demokracja, gdzie obietnice przedwyborcze kandydatów nie są wiążące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:54, dawidos170 napisał:

> Demokratów nie cierpię od momentu, w którym prezydentem został Franklin Roosevelt.
Sprzedał
> Polskę Stalinowi
A historii uczyłeś się tylko wybiórczo ? :) Franklin jak dogadywał się ze Stalinem był
już bardzo chorym i podatnym na manipulację człowiekiem.


Buhahaha:)
To raczej Ty się wybiórzo uczyłeś historii albo miałeś wykładną historię "politycznie poprawną".

To USA sfinansowały narodziny bolszewizmu w Rosji (to ambasador USA w Kanadzie wymógł wypuszczenie z wiezienia Trockiego (Bronsteina) gdy wpadł w 1917 r. przewożąc pieniądze otrzymane w USA na... sfinansowanie bolszewizmu w Rosji (bolszewicy mieli pieniądze od Niemiec i USA) a także to USA i Amerykanie finansowały narodziny nazizmu w Niemczech i rządy nazistów w III Rzeszy (banki USA do 1941 r. dokonywały operacji finansowych dla utrzymania gospodarki III Rzeszy).

F.D. Roosevelt mawiał o J. Stalinie to "(mój) wujek" i razem podzielimy świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:43, Don Zorro napisał:

Wybierasz prezydenta, nie wiceprezydenta.


Wybierasz prezydenta ORAZ viceprezydenta. Szczególnie w wypadku, gdy mówimy o starym dziadzie, który równie dobrze może postanowić już w lutym pożegnać się ze światem w następstwie jakiegoś zawału albo jakiejkolwiek innej, podobnej choroby zagrażającej ludziom w jego wieku.

A wtedy przez kolejne niemal cztery lata świat będzie rządzony przez fanatyczną idiotkę, która potrafi tylko szczerzyć ząbki zapewniając, że ganianie z bronią po jUeSeju jest dobre, a ludzkość liczy sobie 6 tysięcy lat. No po prostu REWELACJA. Kopernik, zatrzymaj Ziemię, ja wysiadam...

Dnia 03.11.2008 o 15:43, Don Zorro napisał:

A Palin to Obama w wersji żeńskiej :P


Rozwiń tę myśl, bo jest naprawdę przedziwna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:58, Radykał napisał:

Don Zorro
> A Palin to Obama w wersji żeńskiej :P
Niby na czym to podobieństwo miałoby polegać...?


W "nieprzyłożeniu zachowania do funkcji". Jak kolega trochę wyżej głosuje na Obame, bo mu Palin nie pasuje to masło maślane wg. mnie, bo oboje wychodza z życiem prywatnym do mediów. A to prezydentom i wice- nie przystoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym McCaina mimo iż nie wierzę w wizy.

Za dużo się naczytałem o Obamie a szczególnie jego żonie...

>Dlaczego? Sam nie wiem. Może dlatego, że jest pierwszym Afroamerykaninem, który ma szansę.
Cieszę się że nie mamy takiego wyboru w polsce, ludzie by po prostu wybrali rasistowsko prezydenta dlatego że jest czarnoskóry ...(choć platforma kogoś tam do sejmu chciała wcisnąć- bodaj Johna Godsona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:04, Dark Energy napisał:

Ja osobiście wolałbym McCaina mimo iż nie wierzę w wizy.

Za dużo się naczytałem o Obamie a szczególnie jego żonie...


No tak McCain ma „lepsza” żonę - McCain jak jego pierwsza żona uległą wypadkowi to ją... po prostu porzucił i po rozwodzie wżenił się w 30 milionów dolarów które w jego drugie małżeństwo wniosła jego nowa żona:)

Dżuma czy cholera – co wybrać? Oto dzisiejsze pytanie Amerykanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:54, dawidos170 napisał:

> /.../ > A historii uczyłeś się tylko wybiórczo ? :) Franklin jak dogadywał się ze Stalinem był
już bardzo chorym i podatnym na manipulację człowiekiem. Dlatego stało się tak a nie
inaczej. /.../

Tja, a gdyby jego doradcą nie był agent wpływu to manipulacji pewnie by nie było?
Wiele spraw wyszło na jaw tylko dzięki temu, ze agenci i kadrowi oficerowie radzieckiego wywiadu dwukrotnie używali "jednorazowych" gam szyfrowych. To było za mało, zeby posadzić niektórych, ale sprawa "Venona" przyniosła Amerykanom kapitalną wiedze, tyle, że spóźnioną o kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować