Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Obama czy McCain?

87 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2008 o 16:02, strajker napisał:

/.../


Zgłębiłem trochę temat i coś w tym co mówisz jest. Dobrze,że jutro mam historię to chętnie zapytam moją nauczycielkę jak to było. Bo o udziale Stanów nie wspomniała w tym procederze i utwierdzała mnie w przekonaniu,że to Anglia i Francja są winne sytuacji w Europie.


A co do Obamy i McCain`a. To jest 70 lat po tych wydarzeniach ;) A osobiście wolę mniej wojska w Azji niż więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybory wygra Obama- amerykanie mają dosyć wojen. Ja osobiście jestem za McCainem, Obama będzie bardziej uległy w polityce zagranicznej, co dla Polski może skończyć się fatalnie (Co teraz zatrzyma rusków przed zrobieniem 2 Gruzji ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:10, strajker napisał:

> Ja osobiście wolałbym McCaina mimo iż nie wierzę w wizy.
>
> Za dużo się naczytałem o Obamie a szczególnie jego żonie...

No tak McCain ma „lepsza” żonę - McCain jak jego pierwsza żona uległą wypadkowi
to ją... po prostu porzucił i po rozwodzie wżenił się w 30 milionów dolarów które w jego
drugie małżeństwo wniosła jego nowa żona:)

Wypas, jego życie prywatne mnie nie obchodzi tak samo jak Obamy.
Tylko chodzi o żonę Baracka i jej obecność w "fajnych" organizacjach.

Dnia 03.11.2008 o 16:10, strajker napisał:


Dżuma czy cholera – co wybrać? Oto dzisiejsze pytanie Amerykanów?

Raczej czy chcą się powiesić czy utopić

I jego poglądy dotyczące Aborcji czy Rosji - Przydałby się ktoś taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połową siebie jestem za Obamą, a drugą połową za McCainem. Ten pierwszy jest co prawda troszkę rozrywkowy jak nasz były premier - Marcinkiewicz i to mogłoby dość dobrze wpłynąć na stosunki prezydent - społeczeństwo, poza tym byłby pewną nowością dla Amerykańskiej polityki. Nie pod względem koloru skóry (ale to w sumie też) ale pod względem lekkiego rozluźnienia tego napięcia w polityce. McCain z kolei zna się na polityce. Jest bardziej opanowany, ale przez to może zostać zagłuszony przez swoich doradców tudzież innych działających w polityce. Chciałby znieść wizy dla Polaków...i co z tego? Wcześniejsi prezydenci pewnie też by tego chcieli ale jakoś nie dało rady. W każdym razie jest mi to obojętne kto wygra byle by nie zaszkodził w jakikolwiek sposób Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:15, dawidos170 napisał:

Zgłębiłem trochę temat i coś w tym co mówisz jest. Dobrze,że jutro mam historię to chętnie
zapytam moją nauczycielkę jak to było. Bo o udziale Stanów nie wspomniała w tym procederze
i utwierdzała mnie w przekonaniu,że to Anglia i Francja są winne sytuacji w Europie.

Są jej winne na równi z USA. Polska już po wyborach w Niemczech w 1933 proponowała prewencyjną okupację, ale tych dwoje sikało na samą myśl o utracie interesów z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:16, tipu7 napisał:

Moim zdaniem wybory wygra Obama- amerykanie mają dosyć wojen. Ja osobiście jestem za
McCainem, Obama będzie bardziej uległy w polityce zagranicznej, co dla Polski może skończyć
się fatalnie (Co teraz zatrzyma rusków przed zrobieniem 2 Gruzji ?)

Zgadzam się , tylko druga gruzja , co będzie bardziej prawdopodobne - będzie to ukraina . My później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:15, dawidos170 napisał:

> /.../

Zgłębiłem trochę temat i coś w tym co mówisz jest. Dobrze,że jutro mam historię to chętnie
zapytam moją nauczycielkę jak to było. Bo o udziale Stanów nie wspomniała w tym procederze
i utwierdzała mnie w przekonaniu,że to Anglia i Francja są winne sytuacji w Europie.


No to masz linki abyś wiedział o co pytać:)

„Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu”

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html

„ ;Ideologiczne i finansowe źródła komunizmu”

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom.html

Taj emnica poliszynela jest to że USA (a w tym rodzina Bushów) były przez wiele lat finansowym zapleczem dojścia Hitlera do władzy i utrzymywania jego rządów.

Pieniądze te pochodziły miedzy innymi z... Union Banking Corporation z Nowego Jorku. Później zresztą, w czasie wojny, instytucja ta zajmowała sie gromadzeniem... depozytów III Rzeszy i zawierania transakcji handlowych.

A ciekawy jest fakt, ze Prescott Bush, dziadek obecnego prezydenta i ojciec byłego, był jedną z głównych postaci w/w UBC w tamtych czasach.
I tak się składa że tylko Prescott Bush poniósł karę (stracił w/w bank) a jego wyżej postawieni wówczas wspólnicy do dziś żyją w głębokim poważaniu historycznym i nie wolno złego słowa o nich pisać i wiązać z tą historią.
Jakby nie było wszyscy w USA czasów dzisiejszych dostali... amnezję i zapadła zmowa milczenia wokół tej sprawy. Nawet wrogowie polityczni Bushów w USA nie mają ochoty (i odwagi) o tym mówić! Ciekawe dlaczego?

tipu7

1.Za Obamy będą również wojny (neokolonialne USA) i kto wie czy nie liczniejsze.
2.Ty się nie bój Rosji bo Rosja zbiera tylko ruskie ziemie (i tam gdzie mieszkają Rosjanie a w Polsce nie ma ich) i to zbieranie nie oznacza dziś włączenia do Rosji a bój się Niemiec które ciągle pamiętają o utracie w 1945 r. wschodnich Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...]
Teoriom spiskowym mówimy NIE
>

Dnia 03.11.2008 o 16:33, strajker napisał:


1.Za Obamy będą również wojny (neokolonialne USA) i kto wie czy nie liczniejsze.
2.Ty się nie bój Rosji bo Rosja zbiera tylko ruskie ziemie (i tam gdzie mieszkają Rosjanie
a w Polsce nie ma ich) i to zbieranie nie oznacza dziś włączenia do Rosji a bój się
Niemiec które ciągle pamiętają o utracie w 1945 r. wschodnich Niemiec.

Taa, tyle że są zbyt słabi narodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:14, kerkas napisał:

McCain ze względu na tarczę antyrakietową.


To Ty jeszcze wierzysz że tzw. (amerykańska) tarcza antyrakietowa jest w interesie Polski i Polaków?

Gdyby ew. brać np. pod uwagę niebezpieczeństwo dla Polski ze strony Rosji to zagrażałyby nam jej... czołgi i piechota zmotoryzowana a nie rakiety a te rakiety (z tarczy) nie służą do niszczenia czołgów.

Ta tarcza (której użycie będzie możliwe tylko po amerykańskim rozkazie, nawet wbrew woli rządu polskiego a rząd polski nie będzie miał żadnego wpływu na jej użycie) służy amerykańskim interesom i sprowadza na Polskę i Polskę nowe kłopoty.

****

Dżuma czy cholera – co wybrać? Oto dzisiejsze pytanie Amerykanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:39, Dark Energy napisał:

> 2.Ty się nie bój Rosji bo Rosja zbiera tylko ruskie ziemie (i tam gdzie mieszkają
Rosjanie
> a w Polsce nie ma ich) i to zbieranie nie oznacza dziś włączenia do Rosji a bój
się
> Niemiec które ciągle pamiętają o utracie w 1945 r. wschodnich Niemiec.
Taa, tyle że są zbyt słabi narodowo


? Niemcy słabi? Właśnie budza się z snu powojennego i szukają swojego miejsca na Świecie i doszli do odkrywczego wniosku... po co nam były dwie wojny światowe w dodatku przegrane
- skoro możemy mieć to samo (cel) droga pokojową tylko trzeba trochę cierpliwości marek/euro i pożytecznych głupców u sąsiadów. którzy sami sobie zawiążą sznur na szyi który kupia od "nas".

****
Dżuma czy cholera – co wybrać? Oto dzisiejsze pytanie Amerykanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:33, strajker napisał:

a bój się Niemiec które ciągle pamiętają o utracie w 1945 r. wschodnich Niemiec.


Nie przesadzasz? Niemcy byli spokojni, tylko Hitler miał jakieś wymysły o "rasie wyższej", co za tym idzie, podporządkowaniu sobie całego świata. Niemcy dostali nauczkę, że nawet najpotężniejsza armia, ze znakomitymi strategami, przywódcami i samym Hitlerem może zostać pokonana. Poza tym, coś wątpię w to, żeby Angela Merkel miała podobne pomysły do Hitlera :) Ja jednak bardziej bałbym się Rosjan, oni, szczególnie ich władza, ma jakąś dziwną tendencję do bawienia się w wojenki, tak, jakby to była zabawa, jakby to były ogromne, trójwymiarowe szachy, a oni spokojnie będą sterować pionkami, nie obawiając się o własne życie, przykład - Józef Stalin, największy wg. mnie zbrodniarz wojenny, który o ile mnie pamięć nie myli był potraktowany jako bohater, który pomógł w zakończeniu II WŚ. A Polacy? Polacy mogli się przyglądać, jak każdy kraj Europy Zachodniej świętuje wolność, koniec II WŚ, podczas gdy nasi rodacy, którzy walczyli najciężej i najwytrwalej dostali się w brudne łapska komunizmu. Niestety, Polska została potraktowana jak kupa śmierdzącego gnoju, że tak to brzydko ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:33, strajker napisał:

2.Ty się nie bój Rosji bo Rosja zbiera tylko ruskie ziemie


Tak, tak... Problematyczne jest tylko co to są te "ruskie ziemie"? Od Wisły na wschód?

Jestem za McCainem, ze względu na to że mam mocno zbliżone do republikanów poglądy. Bush okazał się klapą, ale McCain to nie Bush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:47, Jaki Ganh1 napisał:

Nie przesadzasz? Niemcy byli spokojni, tylko Hitler miał jakieś wymysły o "rasie wyższej",
co za tym idzie, podporządkowaniu sobie całego świata.


Gadasz kompletne pierdoły, bo nie pojmujesz problemu.
Nie chodzi o powrót nazizmu do Niemiec, ale o próbę odzyskania dawnych ziem Prus Wschodnich. To jest OGROMNA różnica.
Angela Merkel jest z CUD - partii, która długo nie uznawała obecnej granicy na Odrze i Nysie. To się zmieniło, póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:47, Jaki Ganh1 napisał:

> a bój się Niemiec które ciągle pamiętają o utracie w 1945 r. wschodnich Niemiec.
Nie przesadzasz? Niemcy byli spokojni, tylko Hitler miał jakieś wymysły o "rasie wyższej",


Jasne, wóz Drzymały, Hakata, dzieci z Wrześni etc. pojawiły sie dopiero za Hitlera:P

No nie - grunt to bajka że za wszystko winny Hitler i co złego to On a reszta w Niemczech była uczciwa, pokojowa, tolerancyjnba i niewinna i nigdy nie próbowała "Drang nach Osten":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obama...to nie era starych dziadków którzy mają doświadczenie...stare ,,nawyki" mogą w cale nie być dobre ... zresztą...u nas nie lepiej,zamiast wybrać kogoś młodego który wie ,,z czym to się je" wybierają starych ramoli...a kto wybiera? jeszcze starsze ramole....niech na drugi raz sobie Piłsudskiego wybiorą,będą szczęśliwi....XXI wiek chyba mamy...

Bez podtekstów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2008 o 16:04, Don Zorro napisał:

W "nieprzyłożeniu zachowania do funkcji". Jak kolega trochę wyżej głosuje na Obame, bo
mu Palin nie pasuje to masło maślane wg. mnie, bo oboje wychodza z życiem prywatnym
do mediów. A to prezydentom i wice- nie przystoi...

I znowu same ogólniki. W jaki sposób wchodzi z życiem prywatnym do mediów?

Dark Energy

Dnia 03.11.2008 o 16:04, Don Zorro napisał:

Cieszę się że nie mamy takiego wyboru w polsce, ludzie by po prostu wybrali rasistowsko prezydenta dlatego że jest czarnoskóry ...

Gdyby jeszcze głosowali na McCaina, bo jest Biały to byłbym w stanie to zrozumieć (coś w rodzaju solidaryzmu rasowego), ale jak można głosować na kogoś tylko dlatego, że jest innej rasy? Nie mam pojęcia. Demokracja to głupota. :P

Co do życia prywatnego Obamy: czy to przypadkiem nie ten, który lubi komunistów?

Jaki Ganh1
Stalin (Dżugaszwili) nie był Rosjaninem. Heh, zaczynam pisać jak strajker. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:52, strajker napisał:

No nie - grunt to bajka że za wszystko winny Hitler i co złego to On a reszta w Niemczech
była uczciwa, pokojowa, tolerancyjnba i niewinna i nigdy nie próbowała "Drang nach Osten":P


W miarę podobna do Twojej bajki jakoby Rosjanie komunizmu nie chcieli. Tylko Żydzi zrobili przewrót chodząc po domach, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować