Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_Energy

Józef Piłsudski bohater czy dyktator

25 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2008 o 19:09, KrzysztofMarek napisał:

Pinochet ma na sumieniu setki tysięcy istnień ludzkich? Nie przesadziłeś aby tak ze sto
razy?
A Franco? Najpierw, jak to zwykle bywa, komuniści mordowali przeciwników politycznych.
Nic dziwnego, ze się zbuntowali. Wojna domowa to straszna rzecz, nie ma w niej litości.


Nie napisałem "mają po sto tysięcy ludzi", lecz potraktowałem obydwie jako jednakie zło. Wybacz, ale nie jestem w stanie podziwiać człowieka, który komunizm powstrzymywał za pomocą tortur i morderstw. Są inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, tak jak mówiłem zasługi są nieocenione w kształtowaniu państwa. Lecz co zrobił później - to jest przykre ...
Lecz kiedy mówi się o początkach młodej polski nie sposób pominąć, jeszcze jednej postaci - Dmowskiego, który kształtował naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:44, KrzysztofMarek napisał:

Na przykład pokornie się poddać, to może łagodniej się obejdą? Jak u Pol Pota bywało?


Przedstawiasz skrajności, a to już demagogia.
Poza tym temat tyczy się Piłsudskiego i moderatorowi nie wypada przyczyniać się do offtopa.
To apel do wszystkich dyskutantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zagłębiałem się tylko w polski ruch narodowy i trochę w włoski i niemiecki . Co do Franco i Pinocheta mogę powiedzieć - jakby była tam lewicowa dyktatura byłoby gorzej...(tylko tyle i aż tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować