Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 na czele, czyli bez niespodzianek na Wyspach

52 postów w tym temacie

No bo rzeczywiście nie ma się co dziwić :) Wskrzeszenie legendarnej gry ciekawi, to przecież oczywiste. Ponadto dobre recki sprzyjają developerom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np jestem cholernie zawiedzony, wychowałem się na F1 i F2, a to coś nie powinno nigdy być wydane. Porażka na całej linii. Zrozumiałbym jeszcze jakby wydali jako Fallout: yet another FPS for all of you xbox morons, ale nie, im się wydaję że wydali RPG, pewnie tak samo jak się wydawało że oblivion jest grywalny. Oddajcie mi moją kasę :P i wracam do prawdziwych rpg w stylu Witchera czy MOTB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dodali jeszcze, że ta gra na sprawia mase problemów graczom z wychodzeniem do Windowsa na czele (PC) po spowolnienia i wolno wczytujące się tekstury (konsole). W sumie Oblivion też wiele razy mi wywalał do Windy a skoro działa na tym samym silniku ... Teraz wielki dylemat kupić nie kupić bo mimo wszystko gra wydaje się fajna (do diabła z tym że to "nie falout" :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fofire sam jesteś PCtowym moronem. Byłem zapalonym PCtowcem od czasu 8086 (o ile wiesz co to jest), od piątku mam XBOX. Możesz się schować z tym swoim sprzętem PC. Mam high endowy PC za ok. 5000 zł. Tylko co z tego, skoro są najnowsze gry, gdzie i tak FPS potrafi spaść do 20? Na konsoli tego problemu nie ma - mało tego, gra wygląda o wiele lepiej. THXKIPWNDYCYA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie płacze, po prosty F3 to zwykły FPS z questami zamiast levelów.
Idz sobie do Megatonu i spróbuj rozbroić bombę z niskimi skillami. Co by się stało w f2? Your low skill triggered a bomb and you died. Co się dzieje w f3? Pokazuje się okienko że musisz mieć więcej punktów w skillu. WTF? Nie mogę sobie rozbroić bomby jak chce? Zagrajcie sobie z inteligencją na 1, myślicieżeb bęzie jakaś większa różnica? Nie będzie! W F2 kwestie dialogowe jakie mieliśmy wtedy ograniczału się do "UGA", a teraz można spokojnie skończyć grę.
Nie wiem jakie obrażenia zadaje, nie mogę założyć od razu power armor, bo muszę przejsc 3/4 gry żeby mnie litościowie nauczyli jak się używa w Brotherhoodzie. Nie mogę pójśc od razu do DC bo ilość potworów jest tak duża i mają taki poziom że nawet przy dobrym sneaku nic się nie da zrobić. Kto pamięta rajdy do San Francisco po Power Armor MarkII już na pierwszym lvl w F2, kiedy trzeba było zręcznie lawirować i modlić się zeby nie było special encountera z Enklava albo Deatchlawem? Zresztą o czym tu gadać, to nie fallout a na zwykłe fps jest za słabe. Cd projekt się pewnie cieszy że nie mają umowy z Bethesda :P
Piszę to jhako osoba która czekała b. długo na tą grę i nie nastawiała się na to że będzie do dupy. Wierzyłem w to że będzie świetnie, albo chociaż ok. Nie było i nie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TobiAlex - to idź sobie postrzelaj troszkę. ja Xboksa wykorzystuję do GH3 i to jest jego jedyna rola. Niektórzy lubią myśleć w grach, inni lubią strzelać. Jeśli ktoś z gry w której korzystało się z umsłu robi badziew żeby dzieciaki sobie mogły postrzelac w potworki, to jest to robione dla moronów. Dziwne że się sam zakwalifikwałeś do tej grupy. I niestety, mój pierwszy pc to 286, zapewne nie jestem ciebie godzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 10:19, Marklar666 napisał:

super! napisz jeszcze o tym piosenke


a co zabolalo Cie cos? QQ


ps. nie skarbenku ... nie na Kamczatce...ale wyobraz sobie ze ani w Luksemburgu ani we Francji nie moge kupic wersji angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bravo4

Możesz kupić. Jeśli masz obawy to zawsze można poczekać na atrakcyjniejszą cenę lub na malkontentów na allegro.
Ja podszedłem do F3 zdając sobie sprawę, że na pewno nie sprosta moim wyobrażeniom czym F3 powinno być, tym bardziej, iż F1 i 2 urosły przez te 10 lat w mojej wyobraźni do roli tytanów RPG. Po prostu mam za sobą dobre 15 lat grania, co odbija się na ocenie każdego tytułu, i nic nie będzie dla mnie tym, czym były pierwsze Fallouty dawno temu. Ale naprawdę nie jest źle.

Jest trochę humoru, sporo Falloutowego klimatu w grafice i obiektach. Troszkę zbyt grzeczne dialogi jak na apokaliptyczny klimat, ale jest przynajmniej wybór bycia dobrym czy złym(uproszczenie),sa opcje zależne od budowy postaci. Są różne drogi rozwiązywania problemów.

Trochę zbyt strzelankowy model walki ale po to jest VATS, jak ktoś nie lubi tej warstwy RPG i woli mieć łatwiej w walce.Brak mi tutaj starego modelu widoku. Wystarczyłoby dodać opcje swobodniejszego obrotu kamery, co z VATSem uczyniłoby z tej gry coś zupełnie innego.

Animacja postaci słabiutka. Ale mam to gdzieś :)

Dla tych co pamietają stare przygodówki przyjdzie trochę powspominać czasy, gdy trzeba było do grania uzbroić się w kartkę i ołówek. Część qstów nie ma wsparcia PiP-boya i trzeba pamiętać co trzeba zrobić.

Nienajgorsze minigry przy otwieraniu sejfów i włamywaniu do systemów(szczególnie to drugie, ale nie wiem czy mi sie nie znudzi po dlugim graniu)

Qsty dają radę. ogólnie mam na razie wrażenie znacznie większej swobody niż w Mass Effect poki co.

Wiesza sie bestia. Na początku wywalała mi co 4-5 minut, teraz przestało. Najprawdopodobniej wina virtual CD, bo po deinstalacji się poprawiło, ale radze czesto sejfować

Grałem poki co około 5-7h łącznie, i to co najbardziej mnie wkurzało to wywalanie do XP. zobaczymy czy po kolejnych kilku godzinach bedzie wiecej powodów do irytacji.

To tyle tak na szybko,jest trochę za trochę mniej przeciw. Jak bedziesz miał jakies pytania to coś jeszcze napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TobiAlex żadna gra na konsoli nie wygląda tak dobrze jak na pc, tylko wygląda gorzej lub znacznie gorzej :) F3
fajne gra ale to prawda nie powinna mieć wyrazu "fallout" w nazwie bo to nie jest już fallout niestety :( Wracam do war bo ta gra to mistrzostwo świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Forire
Popatrz na Bethesde jak na kiepskiego mistrza gry i przymknij oko na niektóre "fochy". Da się grać bez ustawiania inteligencji na 1 (replayability na tym ucierpi raczej, bo sie nie będzie chciało kombinować, ale pamietaj o jednym: ten silnik lubi mody). Wysadzenie bomby i tak skończyłoby sie ladowaniem gry więc problemu z bokadą czynności upatrywałbym raczej w zadaniach które możesz spartolić i przeżyć. (spoiler>latanie rur w megatonie<koniec spoilera). Ale i tak da się z tym żyć. Tak żeby porównać: gra jest gorsza od wiedźmina, lepsza od Mass Effect jako RPG. Oczywiście to moja opinia, dość zresztą pobieżna. Liczę zresztą, że ten diamencik doszlifują modderzy, poki co wiecej optymizmu, wiecej Three Dog Radio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować