Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World at War? 10/10

61 postów w tym temacie

Panowi musicie iść z duchem czasu, mamy XXI wiek i gry dzisiejsze nie mogą dostawać not niższych od gier produkowanych w "średniowieczu" na jakie kreuje się XX wiek. Ważne żeby było krótko i intensywnie, a do tego utopione w morzu krwi. Nie za dużo myślenia, a już na pewno nie godzi się poruszać w grze jakiś poważniejszych problemów, nie po to przecież siadamy do gry by się rozwodzić nad problemami egzystencjalnymi, zastanawiać się nad wyborami moralnymi czy uciekać się do stosowania taktyk w potyczkach.
Takie gry nie powstają, to relikt zamierzchłych czasów tak samo jak czytanie książek.

LuQeMaStEr oczywiście, oczywiście. Pojawiają się zapowiedzi - nie możesz ocenić pomysłu bo w końcu gra jeszcze nie powstała; po pewnym czasie screeny, gamplaye - tego też nie możesz oceniać bo w końcu nie grałeś; na koniec demo - ale oczywiście nie możesz napisać niczego innego poza pochwałą bo w końcu to tylko kawałek, a nie pełna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się czepiacie, że niektórzy już grają w Far Cry''a 2... Ja mam FC2 od ponad 2. tygodni kupionego LEGALNIE w sklepie na mojego PS3... chillout ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10/10? Chciałbym przeczytać tą recenzję i dowiedzieć się, czy są tam jakieś konkrety czy tylko pianie peanów pochwalnych. Jeśli to drugie to mogę spokojnie wywalić recenzję do kosza.

Poza tym - czy ocena ma jakieś znaczenie w merytorycznej dyskusji? To tylko cyferka dla tych, którzy nie potrafią wyciągać wniosków z tego co czytają. Gdy widzę recenzję, w której piszący w ogóle nie podejmuje się krytyki to jest to dla mnie znak, że recka była pisana pod wpływem chwili lub pod wpływem hype (lub pod wpływem mniej lub bardziej bezpośrednich korzyści).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10/10 ! :o.
To chyba tylko za tryb single, multi w becie nie zachwyca poza tym tryb z zombie już się pojawił.
Wiem, żę wszyscy krzykną: to tylko beta ! ale tak naprawdę to pozostało im niewiele czasu na poprawki.

PS: Czy ja dobrze widzę? Beta COD5 bije na głowę COD4.
Naprawdę, nie wiem już z kim rozmawiam...
Jeżeli dla was liczy się tylko kolejna cyferka przy nazwie to okey, ale ja staram się oceniać gry z innej strony.
Jeżeli macie tak oceniać gry, to ja sam nie wiem w jakim środowisku się znajduje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm cod 4 moim zdaniem nie bylo tak bardzo zachwycajace i zdecydowanie wszyscy przesadzali z jej zachwalaniem moim zdaniem cod 2 (jednak wole klimat tak bardzo oklepanej drugiej wojny) byl o niebo lepszy ale sa rozne gusta wiec nie bede negowal opini innych. Jedyne co moge powiedziec o cod 4 to to ze trzymala hollywood''dzki klimat co w kazdym cod mialo miejsce w mniejszym lub wiekszym stopniu ale w czworce udalo im sie to najlepiej, jednak nie wszyscy przepadaja za takimi rozwiazaniami bo niesie to za soba mnostwo skryptow i liniowosci no ale nie nazwal bym tego akurat w tym wypadku wada tej gry to jest po prostu specyficzna cecha gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoD 4 był PCtowy. Było czuć tą dynamikę gry. Zaś w becie CoD:WAW... ujawnia się ten plastiki i konsolowość. W końcu tworzyło to nie IW tylko Treyarch, specjalista od konsolowych części tej serii.
I nie wierzę, że na PC przebije popularnością "czwórkę"

Co do oceny - recenzent nie patrzy na wady, bo jak jest hype na daną grę, to musi się sprzedać. Wady nie mają znaczenia.
Vide np. TDU 10/10 w CDA, a gdy ta gra to tak naprawdę jeden mega-bug.
I F3 w CDA... no cóż... jak Oblivionowi dali 10, to temu kretyńskiemu F3 też musieli dać podobną ocenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta ocena jest w pełni obiektywna, a nie wystawiona po 2h grania i bez pewnej "moblizacji" od Trayarch. Teraz pozostaje tylko czekać na oceny innych serwisów i wersji PC. Jeżeli noty będą podobne, kupuję bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam szczere watpliwosci czy World At War jest lepszy od poprzednika. COD4 jest niesamowita gra i raczej ciezko ja pobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 09:06, RazorBMW napisał:

CoD 4 był PCtowy. Było czuć tą dynamikę gry.


CoD4 PCtowy?! Przecież gra była od samego początku zapowiadana jako multi-platformowa, a największą popularność zdobyła przecież na X360.

Dnia 08.11.2008 o 09:06, RazorBMW napisał:

Zaś w becie CoD:WAW... ujawnia się ten plastiki
i konsolowość.


Czyli co? Auto-celowanie? Słit-różowe kolorki?

>W końcu tworzyło to nie IW tylko Treyarch, specjalista od konsolowych

Dnia 08.11.2008 o 09:06, RazorBMW napisał:

części tej serii.


I to oczywiście z miejsca przekreśla tą grę... Masz dziwny tok rozumowania...

Dnia 08.11.2008 o 09:06, RazorBMW napisał:

I nie wierzę, że na PC przebije popularnością "czwórkę"


Poczekamy na wyniki sprzedaży. Najważniejszy segment rynku to obecnie i tak konsole i wystarczy, że na nim rozejdzie się kilka milionów sztuk gry.


Oceniacie tytuł po 3 mapach w becie i próbujecie pokazać, że jedynie wasze zdanie jest słuszne, a recenzent, który miał do czynienia z pełną wersją się myli... Nawet jeśli 10/10 jest nieco zawyżona, to z pewnością nie pojawią się oceny rzędu 5/10, tak jak nam tutaj wmawiają niektórzy "nieomylni".

Poza tym dla mnie zawsze najważniejszy był single i widocznie trzyma naprawdę wysoki poziom. No i co jeszcze można wymyślić w multi? Że troszkę mniej dynamiczny? Spójrzcie tylko na uzbrojenie jakim walczycie... Że pojawiają się błędy? Beta zazwyczaj jest robiona po to, żeby je usunąć. Ciekawe, czy ktoś z Was zgłosił je do poprawki... Nie? Jakoś mnie to nie dziwi...


BTW Mówię już to któryś raz - przed premierą IV "wszystkowiedzący fani" uważali, że przeniesienie serii we współczesność zwiastuje rychły upadek serii i nie będzie to już ten sam Call. Dzisiaj ci sami mówią, że IIWŚ się przejadła i chcą kolejne części we współczesności. Gdzie tu konsekwencja w tym, co mówicie? Szkoda mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9/10 tak. 10/10? chyba jednak nie, zakres zmian nie jest aż tak duży, poza tym wiele elementów jest żywcem przeniesionych z poprzedniej części. To nic złego, powielać to co już dobre, ale na najwyższą notę gra chyba jednak nie zasługuje (chociaż opinię opieram tylko na multi póki co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne CoD lepsze od poprzednika? Wydaje się praktycznie niemożliwe, a jednak zapewne tak się stanie :). W takim razie mamy kolejną grę typu must-have podczas tegorocznego okresu świątecznego. Ehh ciężko będzie z kasą, ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do xxxDantexxx
> To jest jakas pomylka przeciez grafa jest gorsza niz CoD 4 :[ smiechy i chihy na sali.
Od kiedy to patrzy się i ocenia tylko za grafikę? Myślałem, że liczy się grywalność, fabuła itp. Patrzę, że ostatnio to już nikt nie gra ''myśląc'' tylko patrząc na grafikę. A jak ma słabszą to od razu zła. Pamiętajmy do czego są gry - do zabawy, a nie oglądania to coraz realistycznej grafiki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 12:14, Radzisz napisał:

> Do xxxDantexxx
> To jest jakas pomylka przeciez grafa jest gorsza niz CoD 4 :[ smiechy i chihy na
sali.
Od kiedy to patrzy się i ocenia tylko za grafikę? Myślałem, że liczy się grywalność,
fabuła itp. Patrzę, że ostatnio to już nikt nie gra ''myśląc'' tylko patrząc na grafikę.
A jak ma słabszą to od razu zła. Pamiętajmy do czego są gry - do zabawy, a nie oglądania
to coraz realistycznej grafiki.




Wiesz ja już od prawie 2 lat gram na minimalnych w każdą grę, która mi pójdzie :D. Grafa może byc nawet jak w 4 czy 2, mi to lotto, byle była jeszcze fajniesza grywalnośc, i klimat :D.

A co do oceny: 10/10 hmm... mobilizuje mnie jeszcze bardziej do kupna lecz chyba najpierw Modern Warfare..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokolei
-Grafika jak dla mnie nie jest dużo lepsza od Modern Warfare, więc tutaj nie ma się czym podniecać.
-Bronie troche jest, ale są bezpółciowe. Niewielką robi ci różnice co trzymasz tak jak w czwórce miałeś jakieś swoje ulubione gnaty, tutaj łapiesz co ci pod łape podejdzie.
-Stojak pod LKM''y jeszcze bardziej zachęca co campienia.
-Bug ze spawn pointami jest wkurzający jak nie wiem co. Musisz albo przeczekać start, albo się gdzieś scampić, bo inaczej jest 100%, że pojawi się za twoimi plecami przeciwnik.
-Czołgi to mały dodatek, który jest tak naprawdę niezbyt skuteczny, chyba że masz perka.
-Aha perków nie ma dużo więcej i nic ciekawego nie dodali, nadal jest męczennik i ostatni bastion, ale jeden plus, że możesz mieć maks dwa a nie trzy fragi.
-Granaty osłabili.
-Psy zamiast heli to genialny pomysł, ma się z nimi szanse, gdzie heli to był latający aimbot.
-W becie jest sporo bugów, które mam nadzieje, że zostaną naprawione w fullu np. wiele strzelb (rifle) nie zabija headshotem, bądź blokady o ledwo co wystające fragmenty mapy.
-Nadal LKM jest tak samo skuteczny na dystans co rifle, który przez dodanie scope robi się snajperką.
-A no właśnie. Brak jakiś porządnych snajperek.
-Parę fajnych dodatków do broni, np. powiększony magazynek, bądź bagnet.

Podsumowanie.
Gra ma bardzo dużo zalet, ale też pare wad. Nie zasługuje na 10/10, co po najwyżej na 9 i to bez +. Kupić zamierzam, bo gra jest bardzo dobra, ale jeszcze nie genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę w pierwszą lepsza ocenę od nie wiedzieć kogo. Pożyjemy zobaczymy , jak pojawią się oceny w najbardziej znanych portalach internetowych to dopiero wtedy będzie wiadomo ile ta gra rzeczywiście jest warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i będzie lepsza grafa i może lepsza historia choć oklepana druga wojna światowa ,mnie to wkurza bo w COD 4 można pobawić się nowoczesna bronią myślę ze to duza strata ze COD 5 nie poszedł dalej i rozwinął wojnę nowoczesna teraźniejsza a nawet futurystyczna to by było super terroryzm wojny nuklearne to czym żyjemy na co dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że 5 będzie gorsza od 4, jednak pewnie 5 będzie lepsza od 4.:P To oczywiste, że każdy fan CoD''a się z tego cieszy. Między innymi ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielbark: raz: przed premierą CoD4 wszyscy narzekali, że wojna nowoczesna to niewypał, a Ty teraz mówisz że 2 wojna się przejadła... Taaa.

Dwa: jeżeli mieli by zrobić grę o tym czym żyję codziennie, to musieli by wymyślić niezły symulator spóźniających się pociągów, niemiłych sprzedawczyń w sklepach czy okropnej pogody za oknem. Nie wiem, ja nie jestem wojakiem z GROMu, nie żyję "wojnami nuklearnymi". Btw. Słyszałeś o jakiejś ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować