Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O tym jak Activision doprowadziło deva CoD-a 4 do wściekłości

32 postów w tym temacie

No i bardzo dobrze ów panu powiedział. Producent nie wie o co kaman w tej grze i jak jest zrobiona, więc niech się nie wypowiada. Czekałem od dawna na tego typu reakcje któregokolwiek z twórców gier... nareszcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Szczerze mówiąc to CoD 2 jeszcz jako tako żyje, "trochę" gorzej niż 4-ta część, ale się trzyma. Z WaW''em mogli z rok poczekać, bo teraz to będzie normalnie wewnętrzny konflikt w serii... Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to czy gość miał rację czy nie to takie słowa nie powinny ujrzeć światła publikacji... Myślę, że taka pierdoła to tylko kropla, która się przelała z przepełnionego wodą naczynia. Jeśli by się lubili i dobrze razem współpracowali to kwestie czy zabijało się po jednym strzale czy nie w ogóle by nie miały znaczenia!

Activision trochę stało się ofiarą własnego sukcesu. Konflikt marek w jednej linii poprowadzi tylko do bratobójczej walki, co nie przyniesie nikomu zysków... Powinni poczekać jeszcze co najmniej pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""O czym ty do cholery piszesz?! "w poprzednich grach Call of Duty bla bla bla bla". Po pierwsze - nie pracowałeś przy "poprzednich grach Call of Duty", więc nie udawaj, że wiesz jak działała ich mechanika i jak były zrobione. Po drugie, cholernie się mylisz.... "

Jak dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może dzięki tej "wojnie" oba studia będą chciały pokazać, że są bardziej rozwinięci i co roku dostaniemy lepszego COD''a dzięki zdrowej rywalizacji (choć nie zdziwie sie kiedy któraś z ekip odejdzie :/)
Poza tym jest różnica wydawania gry co roku przez jedno studio (wtedy co roku gniot), a co roku tylko, że robioną 2 lata bo pracują dwa studia (wtedy co roku dobry shit :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wiedziałem, że dojdzie w końcu do czegoś takiego. Sytuacja byłaby podobna niezależnie od tego jaką serię weźmie się pod uwagę. Call of Duty ma tego pecha, że dotychczasowy wydawca Activision przeistoczyło się w prawdziwego molocha pokroju EA. Czasem się zastanawiam, czy dojdzie do tego, że kolejne części będą jak jakieś Fify. Wyobrażacie sobie Call of Duty 2011? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma rację facet. w poprzednich Codach jeden strzał ze snajperki zabijał więc niech pan Noah nie pieprzy bzdur.Poza tym Infinity Ward powinno być jedynym wyłącznym producentem tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale Pan Rob Bowling to typowy przykład wieśniaka.

Po pierwsze aby znać mechanikę gry wcale a wcale nie trzeb pracować przy jej tworzeniu. Prawda jest taka że niejednokrotnie fani gier lepiej znają mechanikę gry niż ludzie którzy przy niej pracowali - bo co może wiedzieć art designer o mechanice jak go w ogóle to nie interesuje(zakładając ze mało się udziela w projekcie). Kolejną sprawa jest to że twórcy sami często udostępniają informacje jak co zostało zrobione, wzorki srorki etc.

Co do różnicy w zabijaniu jednym strzałem być może Panu Hellerowi chodziło o to że, abstrahując od rzeczywistości, w poprzednich częściach CoD trzeba było trafić idealnie w oko przeciwnika czy coś w tym stylu a w CoD4 cała łepetyna jest dobrym celem.

A co do polityki Activision to może mieć pretensje tylko i wyłącznie do swoich zwierzchników w firmie bo to oni się zgodzili na taki układ nikt inny. Jak mu się nie podoba, droga wolna niech założy własną firmę publikująca tytuły. Ciekawe skąd weźmie kasę, może wygra w konkursie na "piękne teksty".

A te wszystkie shity i assy to Rob niech sobie schowa w wiadome miejsce... Widać nie nadaję się do występów publicznych a niestety internet takim ludziom na to pozwala...

Ogólnie żal i ubóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że niby w CoD:WaW poprawili strzelanie? No dobre sobie. MP40 łatwiej się zabija niż snajperką (przy tej samej odległości). Rozrzut jest tak losowy, że nawet celując w głowę nie masz pewności że zabijesz wroga.
Jeżeli komuś się podobał sposób prowadzenia kampanii (singla) przez Infinity to WaW''em będzie zawiedziony. Ot kilka niepowiązanych ze sobą osób którymi gramy na zmianę. Gra do bólu powtarzalna (dlaczego jak zaczynamy grać nową postacią to zawsze musimy uciekać z łap wroga będąc wcześniej przez niego pojmanym). Uciekamy z łap japońców, biegniemy, strzelamy, znowu biegniemy, strzelamy ze snajperki, znowu biegniemy, niszczymy czołgi, biegniemy, strzelamy, strzelamy, biegniemy i znowu to samo tyle że po stronie rosyjskiej.
Grafika wygląda gorzej, nie czuć tego klimatu, ta gra w ogóle powinna kosztować 13 zł a nie 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Inifinity Ward robiło tą część to może bym się zastanowił nad zakupem w sytuacji takiej jaką mamy, czyli braku dema, oczekując porządnie wykonanej strzelnicy. Niestety developer inny, cena to już kompletnie za dużo jak na 3-4 godziny grania (chyba, że tu jest inaczej - jeszcze nie widziałem ocen tego aspektu gry). A tak - do widzenia. Mój górny prób kasy wydanej lekką ręką na grę to 50 PLN - wyżej już developer musi się postarać by do zakupu mnie zachęcić.

I nie dziwą mnie spięcia - popatrzcie jak wygląda sytuacja gdy jedno dziecko ma dwóch ojców - raczej nie podają sobie ręki w sytuacjach napiętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 14:15, Kejter93 napisał:

Ave Infinity Ward :) Do nich powinna należeć cała seria.

Tak jest
Od początku wiedziałem, ze prawdziwego CoD-a potrafi robić tylko Infinity Ward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ... mam wielki żal, że nowego Call of Duty nie zrobiło Infinity Ward : (. Jeśli chodzi o bronie w WaW to mogę określić je jednym słowem. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IW może robi lepsze CODy, ale Treyarch też zrobiło bardzo dobrego CODa 3. Może nie był tak dopracowany jak poprzednia część, ale na pewno w pełni zasługiwał na bycie częścią cyklu. Poza tym wygląda na to, że CoD5 również wypadł bardzo dobrze i już zbier pochlebne recenzje. Warto jeszcze dodać, że panowie z Treyarch mają też parę fajnych pomysłów w rękawie, vide Zombie Mode. Bardzo interesujący dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować