Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Dom - wyposażenie, budowa, wnętrza (temat ogólny)

9 postów w tym temacie

Jako, że nigdy się z takim tematem nie spotkałem i nie znalazłem takowego - zakładam go :) W tym temacie rozmawiamy o wszystkim, co związane z domem, jego wyposażeniem, budownictwem i architekturą, projektowaniem, wnętrzem, ozdobami i wszelkimi innymi ciekawymi rzeczami.
Ja od razu mam pytanie i prośbę. Czy znacie jakieś pomysły/rzeczy na zaoszczędzenie wody, energii itd? I czy znacie jakieś sposoby na kamień w wodzie? Ostatnimi czasy strasznie go czuć, czy to gotując wodę w zwykłym czy elektrycznym czajniku - wszędzie go pełno i czuć go strasznie, co nie jest zbyt miłe. Woda z kranu ma normalny smak, a po przegotowaniu - kamienia pełno. Nie wiem co robić :/ Jakiś filtr wody? Czy co?

Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:53, Jaki Ganh1 napisał:

Ja od razu mam pytanie i prośbę. Czy znacie jakieś pomysły/rzeczy na zaoszczędzenie wody,
energii itd?


Baterie na energie słoneczna, wiatraki, energia geotermalna, zmywarka do naczyć, prysznic. W nowym Zeitgeist gość troche mówił o tych nowych rozwiązaniach majaćcy h za zadaie zaoszczedzić energie.

Dnia 09.11.2008 o 12:53, Jaki Ganh1 napisał:

I czy znacie jakieś sposoby na kamień w wodzie? Ostatnimi czasy strasznie
go czuć, czy to gotując wodę w zwykłym czy elektrycznym czajniku - wszędzie go pełno
i czuć go strasznie, co nie jest zbyt miłe. Woda z kranu ma normalny smak, a po przegotowaniu
- kamienia pełno. Nie wiem co robić :/ Jakiś filtr wody? Czy co?


Z tego co ja wiem to kamień zawsze będzie w wodzie i raczje filtry nic nie pomogą. Kamieć zbiera się w czajniku i stąd masz go w przygotowanej wodize. Co sie u mnie w domu robi - gotuje się wodę w czajniku z dodatkiem octtu. Niewiem w jakich proporcjach sie to robi. Pomaga. Ewentualnei można zmienic czajnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fala mrówek faraona zalała mi kuchnię. Niestety nie dysponuję żadnymi specjalnymi środkami. Czy istnieją jakieś domowe sposoby na wytępienie tego gnojowiska?
No, mam Off! - aerozol na komary. Nie wiem jednak, czy jego użycie odniesie skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domowe sposoby raczej nie poskutkują, pytanie też gdzie mieszkasz - jeśli nie we własnym domu a w mieszkaniu to sprawa się komplikuje bo akcja musi być przeprowadzona jednocześnie w całym budynku bo inaczej nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:53, Jaki Ganh1 napisał:

I czy znacie jakieś sposoby na kamień w wodzie?


Są specjalne filtry montowane przy licznikach, które znakomicie oczyszczają wodę z wszelkich niechcianych itemków. Trzeba co jakiś czas wymieniać, ale znam pare osób, które juz sobie bez tych filtrów życia nie wyobrażają. Znacznie lepsza woda leci podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pozbył się takiej plagi biorąc miskę landrynek... landrynków? No tych owocowych twardych cukierków które haratają podniebienie. Zalał te cukierki wodą, tak, żeby te się cholernie lepiły. Mrówki do tego jak głupie lecą, przyklejają się i nie mogą wyjść. Jednak nie wiem ile znajomy miał tych mrówek i ile w tym prawdy.
Zawsze można jeszcze pogooglować.

@HumanGhost --> Wiesz, że odpowiedziałeś na posta sprzed półtora roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 20:14, Markush napisał:

@HumanGhost --> Wiesz, że odpowiedziałeś na posta sprzed półtora roku?


;D
Hehehe kurcze, nie zauważyłem. Nie pamiętam tego wątku, więc wziąłem go za nowy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 18:28, Kardithron napisał:

Fala mrówek faraona zalała mi kuchnię. Niestety nie dysponuję żadnymi specjalnymi środkami.
Czy istnieją jakieś domowe sposoby na wytępienie tego gnojowiska?
No, mam Off! - aerozol na komary. Nie wiem jednak, czy jego użycie odniesie skutek.



Pamiętam kiedyś plagę mrówek jak jeszcze z rodzicami mieszkałem. Wyprowadziliśmy się ;) To było wynajmowane mieszkanie, ale zwalczenie insektów okazało sie tak trudne a matka miała dość. Gorzej jak ktoś kupi mieszkanie w bloku na własność a one się zalęgną, można zwariować. Ja w ogóle nie jestem na etapie własnego mieszkania ale jak widzę ceny w moim mieście [m-r] i wyobrażam sobie, że zapłaciłem tyle kasy żeby codziennie walczyć z robactwem to odechciewa mi się kredytu na 30 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować