Zaloguj się, aby obserwować  
Shiraco

Dragon Ball Bajki i Filmy

22 postów w tym temacie

DragonBall – filmowa adaptacja znanej japońskiej serii mang i anime pt. Dragon Ball. Film opowiada o Son Goku i jego zadaniu znalezienia mistycznych Smoczych Kul. Produkcja filmu rozpoczęła się w 2002, a premiera planowana jest na 10 kwietnia 2009.


Obsada [edytuj]

* Justin Chatwin jako Goku: główny bohater filmu.[3]
* James Marsters jako Lord Piccolo: czarny charakter[3]. Marsters w wywiadzie stwierdził, że grana przez niego postać "ma tysiące lat i dawno dawno temu był sprzymierzeńcem dobra, lecz z powodu niefortunnej kłótni został umieszczony w więzieniu na 2000 lat. To go bardzo zdenerwowało i kiedy znalazł sposób na ucieczkę, postanowił zniszczyć świat". Sam stwierdził, że taki scenariusz w ogóle nie zgadza się z fabułą oryginalnej serii, której jest wielkim fanem. Potwierdził również, że wygląd Piccolo będzie wzorowany na jego mangowym odpowiedniku.[2]
* Jamie Chung jako Chi-Chi: młoda dziewczyna zakochana w Goku.[4] Stephen Chow początkowo planował na tej roli obsadzić Zhang Yuqi.[5]
* Emmy Rossum jako Bulma: wspiera Goku, kiedy Piccolo wykrada Smoczą Kulę należącą do jej ojca.[6]
* Chow Yun-Fat jako Kamesennin: Mistrz Goku.[7]
* Joon Park jako Yamcha.[8] Do tej roli przesłuchiwany był również James Kyson Lee.[9]
* Eriko Tamura jako Mai: dowódca obrony Piccolo.[8][10]
* Texas Battle jako Carey Fuller: szkolny rozrabiaka.[11]
* Luis Arrieta jako Teto: szkolny kolega Goku. Postać stworzona specjalnie na potrzeby filmu.[12][13]
* Randall Duk Kim jako Dziadek Gohan: przybrany opiekun i dziadek Goku, który uczy go sztuk walki.[14]
* Ernie Hudson ma zagrać mieszkańca świątyni, który będzie pomagał Goku i jego przyjaciołom.[15]


Tu podaje trailery filmy :


http://www.youtube.com/watch?v=tYWO2zHh0ws


Obok tego jak się wejdzie są inne trailery


Oraz powiedzcie mi jaka seria albo docinek podobał wam się najbardziej :D ????

20081109162852

20081109162908

20081109162918

20081109163032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale nigdzie nie pisze że to jest bajka a po drugie dragon Ball jest bajką no chyba że jesteś inny i tego nie widzisz akurat tu jest o filmie opisane ale ogólnie to jest bajka a mianowicie manga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:05, T.Boczek napisał:

nie wiem ale nigdzie nie pisze że to jest bajka a po drugie dragon Ball jest bajką no
chyba że jesteś inny i tego nie widzisz akurat tu jest o filmie opisane ale ogólnie to
jest bajka a mianowicie manga


Irytuja mnie ludzie piszacy o czyms na czym sie nie znaja.

Dragon Ball to nie bajka tylko anime. Po definicje anime zapraszam na wikipedie.
Manga to najprosciej tlumaczac komiks. Tyle ze czytany z prawa na lewo.
Oczywiscie istnieje manga Dragon Ball. Zostala ona narysowane przez Akire Toriyame ktory rowniez uczestniczyl przy tworzeniu anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak stało się hehe nie mogę w to do dziś uwierzyć. Jestem wielkim fanem dragona i doczekaliśmy się adaptacji hehe film pewnie będzie odbiegał daleko od tego co się działo bo wiadomo ciężko jest zrobić kogoś bez nosa takiego jak Krilan albo Picolo a już nie mówiąc o goku . ;] ale na prawe nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:43, Zawiszak 07 napisał:

Czy są wogóle kinówki dragon ball Z z polskim dubingiem


Z tego co wiem ,,Fuzja" jest po polsku, o reszcie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:43, Zawiszak 07 napisał:

Czy są wogóle kinówki dragon ball Z z polskim dubingiem


"Fuzja" i "Powrót Smoka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem oglądać od nowa, jak to było za małolata. Anime po prosta wymiata, szczególnie Goku w pierwszych odcinkach Db :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:05, T.Boczek napisał:

nie wiem ale nigdzie nie pisze że to jest bajka a po drugie dragon Ball jest bajką no
chyba że jesteś inny i tego nie widzisz akurat tu jest o filmie opisane ale ogólnie to
jest bajka a mianowicie manga

Człowieku Ty mylisz pojęcia bajka, manga i anime .... Dragon Ball to jest ANIME !!!! a nie żadna bajka .... Tak się to fachowo nazywa. A manga to jest komiks rysunkowy japoński ... Już rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bajka to może być Tabaluga czy Pokemony. Anime co co innego. To, że przedstawiono to w postaci filmu rysunkowego, też za bardzo nic nie ma do rzeczy.

A tak na marginesie to mój 13-letni braciak mnie raz zdenerwował delikatnie mówiąc, że Dragon Ball do bajeczka dla kilkulatków. I weź to takiemu wytłumacz, że to anime, nie bajeczka. Zresztą adresowana to nastolatków +15. Pewnie chciał się odegrać, że gniłem z niego, jak oglądał Power Rangersów na wakacjach. A ten, że to było kilka lat temu. Tak, oczywiście :D.

Dla mnie akurat DB znaczy więcej niż przeciętne anime, bo to po prostu wspomnienia z... przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 13:46, Woo-Cash napisał:

Dokładnie, bajka to może być Tabaluga czy Pokemony.


Ani jedno, ani drugie. Pokemony, chociaż nie wiem jakby były dziecinne, głupie itd. to anime. Tabaluga zaś to serial animowany. Kreskówka. Bajki można opowiadać, ewentualnie czytać, nazywanie seriali animowanych "bajkami" samo w sobie jest błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 13:53, luzac napisał:

> Dokładnie, bajka to może być Tabaluga czy Pokemony.

Ani jedno, ani drugie. Pokemony, chociaż nie wiem jakby były dziecinne, głupie itd. to
anime. Tabaluga zaś to serial animowany. Kreskówka. Bajki można opowiadać, ewentualnie
czytać, nazywanie seriali animowanych "bajkami" samo w sobie jest błędem.


Heh z tymi pokemonami to powiedzmy, ze była prowokacja. Wiem, że to anime, ale takie gówno na miano anime zwyczajnie zasługuje. Z Tabalugą, kurde masz rację. To film animowany...ale wiesz, dzisiaj "bajką" nazywamy kreskówki dla dzieciaków. Mimo właściwego znaczenia tego słowa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 13:57, Woo-Cash napisał:

ale wiesz, dzisiaj "bajką" nazywamy kreskówki dla dzieciaków.


Tak samo jak niektórzy mówią "pisze" zamiast "jest napisane". To błąd, aczkolwiek mocno wpojony we współczesnej Polsce, nawet ja czasem się zapominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 18:06, luzac napisał:


Tak samo jak niektórzy mówią "pisze" zamiast "jest napisane". To błąd, aczkolwiek mocno
wpojony we współczesnej Polsce, nawet ja czasem się zapominam.


Pisze czy jest napisane? Hmm... mówili coś, ze teraz i tak i tak jest dobrze, jeśli dobrze słyszałem. Ale to tak na marginesie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film to beznadzieja. Mam wrażenie, że popsuli tym filmem klimat mangi i anime. Po prostu nie wyobrażam sobie filmu, który nie ma fabuły jak manga. Piccolo to jedna wielka kpina tylko tyle powiem. To jest oczywiście tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 21:34, Shini napisał:

Hej, znawcy, Japończycy zarówno na swoje seriale animowane jak i obce mówią "anime".


Witam znawco :)
Tak wiemy ze oni na to wszystko mowia anime... co to w nosi do tematu dyskusji? :PP

Qrde, ogolnie rozumiem fascynacje dragon ballem... w koncu to bylo moje pierwsze anime ktore obejzalem (aczkolwiek ze to anime sie nazywa dowiedzialem sie jakies 3 lata temu:P)
Ale prawde mowiac, jest wieeele lepszych pozycji anime... kazdy kto zaczyna sie tym interesowac i ma za soba chociaz kilka roznych seri wie, ze dragon ball w cale taki swietny nie jest...
Sam jeszcze niedawno kiedy czytalem komentarze typu <xxx> anime jest lepsze niz DB to mi sie smiac chcialo...aczkolwiek teraz po kilku latach zabawy z anime moglbym tylko dopisac sie do tej tezy :P

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować