Zaloguj się, aby obserwować  
Bllu-Man

Telewizor + Kino Domowe, Telewizor ok. 4000zł, Kino Domowe ok. 2000zł

60 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2008 o 23:55, jaceloth napisał:

głupszego posta dawno nie czytałem. porównywać w media markt...che, che , to jakaś kpina.
rozumiem, że podobne warunki oświetleniowe masz w domu? wolałem porównać różne tv u siebie
w domu i na tej podstawie stworzyłem sobie opinie. powiedz mi, miałeś u siebie w pokoju
wystawione 3 tv (2 lcd, 1 plazma) na tym samym sygnale? bo ja tak i mogłem dokładnie
przekonać się co daje lepszy obraz.

A jak z "docieraniem się" kolorów itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A niby dlaczego porównanie w MM jest złe? Jest tak złe, jam zły jest klient. Po to się ma usta, by powiedzieć, proszę mi podłaczyć to oraz to, puścić sygnał z mojej płyty i dać mi możliwość ustawienia parametrów TV. I jakos można porównać. A jak pracownik okaże się leniem i stwierdzi "nie da się", świat na MM się nie kończy. Są wyspecjalizowane sklepy, którym zależy na kliencie. A i tak pal licho te wielkie testy. Wiele telewizorów potrafi dzisiaj wyświetlić dobry obraz, kwestia umiejetności wyregulowania.

Sam niedługo będę kupował i mam identyczne wymagania, co autor tematu. Przede wszystkim, biorę plazmę. Dlaczego? Bo się opłaca. Ma lepszy obraz w materiale filmowym. Lepsze kolory oraz nie smuży. Fajniej się to ogląda. Ponadto potrafi wyświetlić dość istotny kolor -czarny. LCD mają z tym problemy i mieć będą, bo to wynika z zesady ich działania.
Tyle w filmach. Lecz telewior będzie też służył do oglądania sygnału telewizyjnego. I znowu plazma robi to lepiej. Matryca LCD o nominalnej rozdziałce 1920x1080 po otrzymaniu sygnału SD czy HD wyświetli rzeźnię. Wszystko porozmywane z kwadratowymi plamami. Interpolacja zabije ten obraz. :P Jeśli macie monitor LCD o rozdziałce 1280x1024, każcie mu pracować w 640x480. Efekt będzie fantasic. Duży telewizor jeszcze bardziej to rozdmucha. Plazma zdecydowanie mniej syfi podczas pracy w niższej rozdziałce.
Wady plazmy? Wypala się. Jednak nie jest to już tak wielki problem jak kiedyś. Po pierwsze problem w sporym stopniu został zniwelowany, po drugie stacje telewizyjne mają już pólprzezroczyste loga. Naprawdę trzeba się starać, by wypalić nową plazmę. Druga wada to pobór prądu. Faktycznie więcej niz LCD (choć nie jest to ogromna różnica). Ale to jest naturalna kolej rzeczy. Albo idziemy w jakość i liczymy się z wymaganiami, jakie z nią idą, albo bawimy się ekoludka.

Gdybym wybierał już teraz, wziąłbym Panasa albo Samsunga. Jeśli chodzi o konkret, najprawdopodobniej byłby to PANASONIC TH-42PY8P. Jest naprawdę ok i zbiera dobre opinie na forach tematycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jako autor wątku wtrącę dwa słowa..

Mianowicie co do TV to właściwie wybrałem 99%: będzie to Panasonic 42'' PY80.

Natomiast nadal nie wiem co z kinem domowym i jeżeli to możliwe powróćcie do tego tematu. A nie rozkminiajcie różnic między LCD a Plazmą...

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 00:01, Dark Energy napisał:

A jak z "docieraniem się" kolorów itp. ?

chodzi ci czy nie pojawiają się wypalenia? kupiłem tv tuż przed euro. przez miesiąc prawie non stop oglądałem polsat sport hd. ani śladu żadnych wypaleń. nie robię nic, ustawienia mam prawie standardowe, nie chucham i dmucham. włączam tv i leci czasami godzinami. jeszcze nic nie zauważyłem. ten problem zdaje się nie dotyczy już plazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 10:57, Karister napisał:

Witam, A niby dlaczego porównanie w MM jest złe?

nie twierdze, że jest złe. odnosiłem się jedynie do fragmentu posta powyżej:
"Chcesz porównać to idź do MediaMarkt, tam stoją TV obok siebie.
W LCD nic nie widać. Plazma odbija wszystko."
jeśli na podstawie wizyty w mm ktoś wyciąga takie wnioski, to jest to kpina. w oświetleniu domowym tv zachowują się jednak inaczej. i to jest pewien problem oglądania tv w takich miejscach. czasami jednak ze względu na duży wybór modeli są jedyna możliwością.
jak się śledzi sensowne fora internetowe, to można sobie wyrobić opinię i znaleźć coś dobrego. wiadomo, ze na obrazie panasonica się nie zawiedziesz. jedynie na co użytkownicy narzekają to na awaryjność tych tv, ale tez bez przesady. ja kupowałem plazmę 50'' i trochę się obawiałem czy z odległości 3.5m programy telewizyjne będą oglądalne. dlatego znalazłem firmę, która przywiozła mi tv do domu. kosztowało mnie to 200 zł więcej ale przy zakupie za prawie 10k to pomijalna różnica. wolałem nie ryzykować wydania masy pieniędzy i rozczarowania. ostateczny efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. plazma z cyfrowym polsatem gra znakomicie.

Dnia 17.11.2008 o 10:57, Karister napisał:

Druga wada to pobór prądu. Faktycznie więcej niz LCD

prawda jest taka, że plazmy nie pobierają więcej prądu niż lcd. podana moc na tabliczkach tych tv to moc maksymalna osiągana przy idealnie białym ekranie. na co dzień jednak rzadko z tym mamy do czynienia. w testach nie ma różnicy w poborze prądu między plamami i lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:38, HunterO7 napisał:

/.../ No jak w/w koledzy chca slabego kontrastu i
smużenia, to prosze sobie brac to LCD...

Bzdura! Mam LCD od 2002 roku i czegos takiego, jak smużenie, na oczy nie widziałem. Co prawda, to monitor EIZO, ale od paru miesiecy równolegle mam 26" LCD iiyamy (model ProLite E2607WS) równie dobry, jak stary EIZO. Bazujesz najwyraźniej na starych opiniach z czasów, kiedy monitory LCD były drogie i jeszcze słabe. No i pooglądaj sobie na plazmie np. TVP1 przez kilka dni i zmień kanał. Zobaczysz logo TVP1 które zniknie zapewne po paru dniach (jak będziesz miał pecha, to po paru tygodniach, albo wcale) za to pojawi się inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 22:26, jaceloth napisał:

> /.../ > jeśli na podstawie wizyty w mm ktoś wyciąga takie wnioski, to jest to kpina. w oświetleniu
domowym tv zachowują się jednak inaczej. i to jest pewien problem oglądania tv w takich
miejscach.

Otóż ja właśnie ogladałem monitor najpierw w MM a potem, konkretny model, w sklepie. Jeśli nazywasz to kpiną, to proszę bardzo, to Toje zdanie. Ale ja byłem i jestem zadowolony z zakupu. Co prawda to są monitory, nie telewizory, ale telewizję na nich też ogladam i obraz jest lepszy, niż na telewizorze CRT Sanyo. Z tymi forami internetowymi też nie przesadzaj, najwyraźniej wchodzimy na inne, bo ja zarówno w pismach komputerowych jak i na forach widzę, ze plazma przegrywa z LCD. W tej chwili jeszcze nieznacznie, ale LCD ma większą przyszłość. W każdym przypadku, zanim OLED nie pogodzi wszystkich i nie zawojuje świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja, sęk w tym, że trudno porównać kupowanie 50'' tv do małego monitorka. tutaj ewentualne ryzyko, ze ekran w warunkach oświetlenia domowego będzie zachowywał się zdecydowanie inaczej jest niewielkie. znam kilku ludzi, którzy w ten sposób "przejechali się". potem niepotrzebne nerwy z oddawaniem tv...

Dnia 17.11.2008 o 22:59, KrzysztofMarek napisał:

i na forach widzę, ze plazma przegrywa z LCD.

co to znaczy, że przegrywa? jakiś mecz w koszykówkę był? proszę podaj mi testy porównawcze, które wskazywałyby, że lcd przewyższa jakością wyświetlanego obrazu plazmy. to będzie jakaś rewolucja. może nawet zawojujesz tym świat wskazując, ze na lcd czarne jest bardziej czarne, niż w plazmie:-)

>W tej chwili jeszcze nieznacznie, ale LCD ma większą przyszłość. W każdym przypadku, zanim OLED nie pogodzi wszystkich i nie zawojuje

Dnia 17.11.2008 o 22:59, KrzysztofMarek napisał:

świata.

lcd nie ma żadnej przyszłości. w momencie wejścia oled zniknie z dnia na dzień. plazmy utrzymają się, bo jeszcze dużo czasu minie i nie wiadomo, czy to w ogóle nastąpi, kiedy oledy będą produkowane w tak dużych rozmiarach. zrozumiał to już panasonic i wycofuje się z produkcji lcd. stawia na plazmy. nie wiem może w tak potężnym koncernie pracują głupki, które nie dostrzegają przyszłości lcd?
lcd jest fajnym telewizorkiem do kuchni, sypialni i małego pokoiku. jednak jeśli chcesz w salonie mieć porządny i duży ekran, to plazma jest naturalnym wyborem. po prostu w telewizji, dvd daje znacznie lepszej jakości obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 23:17, jaceloth napisał:

/.../ > co to znaczy, że przegrywa? jakiś mecz w koszykówkę był? proszę podaj mi testy porównawcze,
które wskazywałyby, że lcd przewyższa jakością wyświetlanego obrazu plazmy. to będzie
jakaś rewolucja. może nawet zawojujesz tym świat wskazując, ze na lcd czarne jest bardziej
czarne, niż w plazmie:-)

Porównanie dwóch telewizorów, plazmy i LCD masz w ostatnim numerze PC Format, nadal w sprzedaży. Przecież nie będę przepisywał (strony 86 i 87, artykuł, tabele i obrazki)

Dnia 17.11.2008 o 23:17, jaceloth napisał:

/.../.
lcd jest fajnym telewizorkiem do kuchni, sypialni i małego pokoiku. jednak jeśli chcesz
w salonie mieć porządny i duży ekran, to plazma jest naturalnym wyborem. po prostu w
telewizji, dvd daje znacznie lepszej jakości obraz.

Kwestia gustu, zwłaszcza, jeśli chodzi o telewizję wysokiej jakości. Masz plazmę w rozdzielczości 1920x1080? Za ile?
Nie mam dużego (to znaczy 40" lub więcej) telewizora LCD i nie będę miał go prędko. Ale mogłem takie wielokrotnie ogladać podczas pracy.
Z zanim OlLED osiągną przystepne ceny, to parę lat upłynie.
I nie zapominaj, że LCD są trwalsze...
O poborze prądu nie wspominam, bo to akurat najmniej znaczący element, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 23:53, KrzysztofMarek napisał:

Porównanie dwóch telewizorów, plazmy i LCD masz w ostatnim numerze PC Format, nadal w
sprzedaży. Przecież nie będę przepisywał (strony 86 i 87, artykuł, tabele i obrazki)
> /.../.

śmiało przepisuj, nie pogniewam się. nie czytuję pc format (co oni wiedza o tv?). chętnie sięgnę bom ciekaw rewelacji. czytuję raczej prasę specjalistyczną dotyczącą kina domowego. może panowie komputerowcy oświecą mnie w tym temacie. polecam porównanie plazm i lcd w cda kilka numerów temu.jak to autor, na co dzień zajmujący się sprzedażą tv, zgrabnie ujął: "lcd wydaje mi się, że jest technologią dla ślepych..."

Dnia 17.11.2008 o 23:53, KrzysztofMarek napisał:

Kwestia gustu, zwłaszcza, jeśli chodzi o telewizję wysokiej jakości. Masz plazmę w rozdzielczości
1920x1080? Za ile?

nie, mam plazmę pioneera 508xd (hd ready). w moim domu dawała o niebo lepszy obraz, niż lcd full hd (sharp, toshiba). na programach hd (co jest oczywistą sprawą, ale pewnie o tym wiesz dlaczego hd ready do hd tv jest lepsze niż full hd) oraz blueray. nie byłem fanem żadnej technologii, nawet na początku byłem bardziej zdecydowany na lcd, ale po obejrzeniu w warunkach domowych nie było wątpliwości. biorę ten, który po prostu daje zdecydowanie lepszy obraz. i to była plazma.

Dnia 17.11.2008 o 23:53, KrzysztofMarek napisał:

I nie zapominaj, że LCD są trwalsze...

aktualnie trwałość plazm i lcd jest porównywalna.

Dnia 17.11.2008 o 23:53, KrzysztofMarek napisał:

O poborze prądu nie wspominam, bo to akurat najmniej znaczący element, przynajmniej dla
mnie.

mit. nie będę się powtarzał. kilka postów wcześniej pisałem na ten temat. na prawdę warto zweryfikować to co się pisze. poprawianie błędów, które są powielane wielokrotnie już nuży...to nie trudne znaleźć wpierw testy porównawcze poboru prądu obu technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 00:21, jaceloth napisał:

> > /.../. > śmiało przepisuj, nie pogniewam się. nie czytuję pc format (co oni wiedza o tv?). chętnie
sięgnę bom ciekaw rewelacji. /.../

No cóż, jednak nie przepiszę, bo raz, ze mi się nie chce, a dwa, ze prawo autorskie zabrania bez zgody redakcji. przepisywać i umieszczać w inetrnecie całych artykułów. Sam zaś wniosek już podałem i nie będę sie powtarzał.

Dnia 18.11.2008 o 00:21, jaceloth napisał:


> Kwestia gustu, zwłaszcza, jeśli chodzi o telewizję wysokiej jakości. Masz plazmę
w rozdzielczości
> 1920x1080? Za ile?
nie, mam plazmę pioneera 508xd (hd ready). w moim domu dawała o niebo lepszy obraz, niż
lcd full hd (sharp, toshiba). na programach hd (co jest oczywistą sprawą, ale pewnie
o tym wiesz dlaczego hd ready do hd tv jest lepsze niż full hd) oraz blueray. nie byłem
fanem żadnej technologii, nawet na początku byłem bardziej zdecydowany na lcd, ale po
obejrzeniu w warunkach domowych nie było wątpliwości. biorę ten, który po prostu daje
zdecydowanie lepszy obraz. i to była plazma.

Ja też nie jestem fanem żadnej technologii jako takiej, mogę jedynie podać co mnie bardziej odpowiada. A w dniu dzisiejszym bardziej ospowiada mi telewizor42 LCD. I tyle.

Dnia 18.11.2008 o 00:21, jaceloth napisał:


> I nie zapominaj, że LCD są trwalsze...
aktualnie trwałość plazm i lcd jest porównywalna.

Porównywalna, oczywiście, tak samo, jak można porównać trwałość volvo z trwałością poloneza.

Dnia 18.11.2008 o 00:21, jaceloth napisał:


> O poborze prądu nie wspominam, bo to akurat najmniej znaczący element, przynajmniej
dla
> mnie.
mit. nie będę się powtarzał. kilka postów wcześniej pisałem na ten temat. na prawdę warto
zweryfikować to co się pisze. poprawianie błędów, które są powielane wielokrotnie już
nuży...to nie trudne znaleźć wpierw testy porównawcze poboru prądu obu technologii.

Żeby postawić kropkę na i, to telewizor 42" LCD zużywał 211W a identycznej wielkości plazma (tyle, ze o rozdzielczości mniejszej!) 260-270 w typowym obrazie, dochodzą do 296 przy przewadze bieli.
Różnica 50 W nie była i nie jest dla mnie znacząca, w końcu wypasiony komp zużywa tyle prądu, co obydwa telewizory razem.

Dnia 18.11.2008 o 00:21, jaceloth napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem z kinem domowym a dokładnie z głośnikami.
Gdy np: oglądam film akcji i jest momen gdzie ludzie tylko gadają to głośniki się ściszają a gdy zaczyna się szczelanka to się same podgłaśniają.
To jest dość wkurzające ;/

Stawiam piwo temu który mi pomoże rozwiązać ten problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Który z tych telewizorów będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli lubię oglądać filmy w dobrej jakości(wystarczy z płyt DVD) oraz grać na xboxie 360. Oczekuje od telewizora czystego, ostrego obrazu o szybkiej reakcji oraz aby nie było smużeń i rozmycia.
Wybór miedzy tymi dwoma najlepiej:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS42C430A1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=feature - faworyt mój

http://the1.pl/index.php?p7091,philips-42pfl5604h-bezp-atne-odbiory-osobiste-zielona-g-ra-lubin-wysy-ka&source=radar

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS50B430P2WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification


Proszę powiedzieć który najlepiej sie spisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję TV w cenie do 3500zł, ponad 50 cali, funkcja SmartTV. Zależy mi też na połączeniu z internetem (głównie Skype- gdyby któs mógłby wytłumaczyć mi jak to działa byłbym wniebowzięty) Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 18:44, JJZ_master napisał:

Poszukuję TV w cenie do 3500zł, ponad 50 cali, funkcja SmartTV. Zależy mi też na połączeniu
z internetem (głównie Skype- gdyby któs mógłby wytłumaczyć mi jak to działa byłbym wniebowzięty)
Co polecacie?


Nie musisz pytać w każdym temacie o telewizorach... Wyszukaj ten najodpowiedniejszy. Poza tym, jak zadajesz pytanie w jednym miejscu, to nie dubluj go w innym, wprowadzasz niepotrzebny chaos.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować