Zaloguj się, aby obserwować  
BluesBoy

Sid Meier''s Civilization IV Colonization - temat ogólny

38 postów w tym temacie

Gatunek: strategia / turowa
Kategoria wiekowa: od 12 lat
Wersja językowa: dwie wersje: angielska i polska
Wydanie / seria: edycja premierowa

Opis i cechy:
Gra opracowana przez ojca najpopularniejszej serii strategicznej wszechczasów - Sida Meiera - jest kontynuacją wielkiego i nieśmiertelnego przeboju z 1994 roku. Sid Meier''s Civilization IV: Colonization jest trzecią częścią wielokrotnie nagradzanej serii Civilization IV. Odświeżona oprawa klasycznej strategii została dopracowana do jak najlepszego wykorzystania silnika serii, gwarantując niezapomniane przeżycia w trakcie prowadzenia jednego z narodów europejskich w podboju i opanowaniu Nowego Świata. Gracz stanie przed wyzwaniem uwolnienia swojego ludu z opresji ojczystego kraju, odkrycia Nowego Świata, negocjowania, handlu oraz walki na drodze do władzy, wolności i niepodległości.

Wymagania Sprzętowe:

Minimalne:
System operacyjny: Windows 2000, Windows XP SP2 lub Windows Vista
Procesor: Intel Pentium IV 1.2 Ghz lub AMD Athlon 64 1.2 Ghz
Pamięć RAM: 512 MB RAM / 1 GB dla Windows Vista
Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 64 MB VRAM oraz sprzętowe wsparcie dla technologii Pixel Shader 1.1 (GeForce FX5200 / ATI Radeon 9500)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Wymagana ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 900 MB
Napęd: DVD-Rom x8

Zalecane:
System operacyjny: Windows 2000, Windows XP SP2 lub Windows Vista
Procesor: Intel Pentium 1.8 Ghz lub AMD Athlon 64 1.8 Ghz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta graficzna: > zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 128 MB VRAM oraz sprzętowe wsparcie dla technologii Pixel Shader 1.1 (GeForce 6600GT / ATI Radeon x1300)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Wymagana ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 900 MB
Napęd: DVD-Rom x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich. Gra jest super, ale mam problem. Za nic nie chce utworzyć konta na gamespy ani zalogować się na istniejące.. może to wina polskiej łatki??? Ma ktoś też taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze jednej informacji - czy gra do uruchomienia wymaga internetu (np aktywacja) może to i głupstwo ale bardzo często w podawanych wymaganiach ten fakt jest zatajany (np Far Cry 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 09:52, Zbyniek1064 napisał:

Brakuje mi jeszcze jednej informacji - czy gra do uruchomienia wymaga internetu (np aktywacja)
może to i głupstwo ale bardzo często w podawanych wymaganiach ten fakt jest zatajany
(np Far Cry 2).


Nie ma takiej potrzeby... nie ma nawet CD keya, ktory by trzeba było wpisywać przy instalacji.. niestety płyta musi być w napędzie w czasie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 12:52, Michaelius napisał:

A sa jakies securomy czy nie daj Boże Starforce ?

Twoje pytania zdają się zmierzać w podejrzanym kierunku.. 69 zł to chyba nie tak dużo jak za gre, która gwarantuje setki godzin super zabawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:07, Jabłoński napisał:

> A sa jakies securomy czy nie daj Boże Starforce ?
>
Twoje pytania zdają się zmierzać w podejrzanym kierunku.. 69 zł to chyba nie tak dużo
jak za gre, która gwarantuje setki godzin super zabawy..


Nie kupuje syfu ze Starforcem i limitowanymi aktywacjami. Tak trudno to zrozumiec , ze ktos odmawia wspierania tego scierwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobre pytanie. Też chciałbym wiedzieć czy gra ma ileś tam ograniczonych instalacji :/. Kupiłem ją wczoraj (przyjdzie pewnie do środy) i chciałbym wiedzieć czy ma takie właśnie zabezpieczenie przed legalnymi userami O.o coby nie pograli zbyt długo. W pierwowzór grałem przez 9 lat i instalowałem ją kilkanaście razy. Jeśli moja przygoda z tą reedycją ma siezakończyć przy 3 instalacji (tak jak to jest w spoore) to popełniłem wielki błąd kupując tą grę. Mógłbym poczekać aż stanieje do 9.90zł i wtedy kupować (3,30 za instalacje to nie było by tak źle) (zakupiłbym 5 kopii :P)
Kolejne pytanie - jak zabezpieczenia o ile takie są, mają się do zrobienia kopii zapasowej - będę miał do niej prawo jak przyjdzie mi gra. - Robie kopie zapasowe ulubionych gier (nie ma tego wiele) - nigdy nie wiadomo co się stanie i wole mieć kopie która mnie nie wiele kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po czym się rozpoznaje że gra ma takie zabezpieczenia? Jest jakieś ostrzeżenie przy instalacji , w instrukcji czy na opakowaniu? Czy może jest to ukrywane przed użytkownikami do czasu aż będzie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje powinny być wszędzie widoczne, ale chyba nigdzie to nie jest napisane. Jeśli takie zabezpieczenia są to moim zdaniem powinna być o tym informacja na pudełku w widocznym miejscu by ludzie wiedzieli przed zakupem z czym to się wiąże. W innym wypadku to jest oszustwo, to tak jakbyś kupił telewizor, czy żelazko, które przestaje działać po limitowanych 100 włączeniach, a informacja o tym utajniona. To nie jest fair. Podobnie z podłączeniem do internetu które jest wymagane do zainstalowania niektórych gier, nawet w minimalnych wymaganiach często - jeśli nie zawsze - jest to pomijane.
Chyba odrazu zainstaluje tą kolonizacje z 15x o ile się będzie dało. Mam 14 dni na odesłanie towaru... Jeśli nie będzie inormacji o jakiś ograniczeniach ilości instalacji w widocznym miejscu, to chyba każdy mi przyzna racje w razie jakiś sporów (lol soopre :P) ze sprzedawcą.
Jeśli znajde taką informacje że gra ma zabezpieczenia przed legalnymi userami to napisze o tym na forum, bo widze żę to chyba jest temat tabu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój (nieużywany) egzemplarz już idzie pocztą.
Eh, od trzech dni gram w klasyczną Colonization, żeby złapać klimat. Nawiasem, i tu pochwalę się trochę, na poziomie wiceroy, roku AD 1767, wystarczy mi jeden ruch do wygrania rewolty i osiągnięcia 110% z możliwością dalszej gry i poprawy wyniku. Wszystkim dobrze radzę, zagrajcie w starą dobrą Colonization, przed zabraniem się za Civ4Col

Co do ówczesnych zabezpieczeń. Nie wiem jak to będzie w tym przypadku. Jak dla mnie to zabiją one handel używanymi grami, a za 14 lat, przecież nie kupisz sobie "nowej" nowej Kolonizacji.

20081125185353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:10, petechro napisał:

Co do ówczesnych zabezpieczeń. Nie wiem jak to będzie w tym przypadku. Jak dla mnie to
zabiją one handel używanymi grami,


Tak po prawdzie to o to właśnie chodzi. Handel używanymi grami boli niektórych wydawców bardziej niż piractwo bo jest legalny więc nie można go zakazać a każda kopia gry odkupiona od innego gracza to w opinii wydawców kopia gry nie kupiona od nich.
Co do zabezpieczeń w samej CivIV:Col to nie wydaje mi się aby były aż tak agresywne, z podłego traktowania klienta restrykcyjnymi zabezpieczeniami słynie przede wszystkim EA a oni na szczęście nie majstrowali przy tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie ważne :). Znalazłem info. Takiej płyty nie da się skopiować, ale nie ma ileśtam ograniczonych instalacji. W sumie to i dobrze. Cena nie jest wygórowana. Jak kiedyś się zniszczy to pewnie będzie kosztować jeszcze mniej to sobie kupie następną :P. Szczerze to chyba od kiedy mam kompa (kilkanaście lat) to chyba zniszczyła mi się tylko 1 płyta, bo była marnej jakości (odpadła farba z góry). Nie mam sięwięc co martwić :)
PS: Sorry że w 2 postach, ale poprzedniego nie mogłem już edytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie moge przejść gry nawet na najłatwiejszym poziomie O.o. Trochę to dziwne bo poprzednią colonizacje przechodziłem o ile dobrze pamiętam na przedostatnim poziomie trudności :/.
Ta edycja troszkę się różni, poprzednio zawsze na początku budowałem tartak, teraz się nie opłaca.
Buduje 5-6 osad ilość ludzików 15 do 20. Siły mam 3x mniejsze od sił starego kontynentu, ogłaszam niepodlegołść i mnie rozjeżdrzają :/. Brakuje mi tych sił wsparcia które przychodziły z pomoca po wydzwonieniu chyba 2000 dzwonów.
Nie rozumiem dlaczego bombarda jest taka słaba że sięrozpada czy atakuje czy broni i dlaczego kazda inna jednoskta która atakuje wygrywa na 90% - wydaje mi sięże nie są brane pod uwage bonusy za obronę (fort, forteca). Brakuje mi też możliwości otworzenia ognia przez fort/fortecę jeśli w osadzie jest bombarda. Dlaczego fregata tak mało się różni skutecznością w porównaniu do jednostki men-o-war (taka sama siła, a przecież surowców wcina po 100 więcej)
Na początku mam problem z pozyskaniem kolonistów, najlepsze metody wg mnie to produkcja żywności do 200 (wcześniej tego nie robiłem) lub pozyskanie nawróconych od indian.
Chciałbym zacząć grę przez internet, ale tak to wstyd jak nawet z najłatwiejszym kompem nie moge sobie poradzić :/.
Spróbuje teraz pójść w rozwój osady i kupowanie w nowym świecie kolonistów - tak robiłem kiedyś.
jak ktoś skończył grę niech napisze mniejwięcej co robił i ile miał osad + data wypowiedzenia niepodległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dostrzegłem pewne różnice w rozgrywce w porównaniu ze starą Kolonizacją. Jeśli chodzi o ewentualne rady to mogę udzielić dwie ogólne:
Po pierwsze przy rozwoju kolonii stawiaj na samowystarczalność (produkcja narzędzi i broni, stocznie itp.) a olej rozwijanie budynków związanych z handlem (bo zbyt często staje się przed wyborem zaakceptowania wyższych podatków albo zrezygnowania z możliwości sprzedaży tego w czego produkcję włożyło się tyle czasu i środków).
Po drugie inaczej niż w pierwszej Kolonizacji (a przynajmniej dużo łatwiej) wojnę o niepodległość można wygrać jeśli zatopi się całą flotę przeciwnika, wynika to z tego że okręt który przegrał walkę idzie na dno podczas gdy dawniej w większości wypadków po prostu trafiał na kilka tur do doków. Czyli aby wygrać rozbuduj swoje garnizony na tyle żeby były w stanie wytrzymać 3-5 tur ataków a resztą niech się zajmie flota (którą musisz dobrze przygotować), z każdą kolejną turą przeciwnik będzie wysadzał coraz mniej wojsk aż w końcu po straceniu ostatniego okrętu i ostatniego zdesantowanego oddziału skapituluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są różne gry - Civilization to niemal w całości strategia podczas gdy Colonization jest w większym stopniu grą ekonomiczną. IMO nie najlepszym pomysłem było danie grze tytułu Civilization IV Colonization bo ludzi którzy nie mieli styczności z oryginalną Colonization może to wprowadzić w błąd i zasugerować że to jest dodatek do Civ IV a nie zupełnie inna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować