Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powstaje Supreme Commander 2

34 postów w tym temacie

He, gra napewno bedzie conajmniej FENOMENALNA...W strategie gram z..hm....10 lat może, i pierwsza część jest zdecydowanie w pierwszej 10 wg mnie;D Duze wymagania sprzetowe? No niewiem, niewiem...Na starym compie (GF 8400 256Mb, 1 Gb Ram, Core 2duo 2Ghz) w 1024x768 i praktycznie max detalach gra smigała mi koło 20 - 30 fps, wiec sorry... Łacząc wyczesane możliwości programistów i grafików z Sqr (pamietne ff7 i świetne sceny 3d z ff8 i dalszych czesci) i inwencja, i pomysłowosci THQ = murowany hit...;D Nareszcie konkurencja taktyczna dla TW:Empire , na które tez czekamy hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Square Enix ma pomóc robić Supreme Commander 2? Yeah! Wyobrażam już sobie nowe eksperymentale - Japończycy naprawdę są mistrzami w sprawach olbrzymich robotów i niesamowitych broni (kto ogląda anime pokroju Gundam Seed ten wie :)). Coś czuję, że ta gra będzie dla mnie objawieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Stl1982: mówiąc wysokie wymagania sprzętowe mamy na myśli to że w typowej batalii setek, jeśli nie tysięcy jednostek, komp zaczyna się dławić. Chyba że nieprawdą jest jakoby 2GB RAM, GF8800 i C2D 2GHz nie poradziłby sobie w masowych bataliach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 23:41, ziptofaf napisał:

Japończycy naprawdę są mistrzami w sprawach olbrzymich robotów i niesamowitych broni (...)


Pokroju mechanicznej Godzilli albo jeszcze gorzej. ;)

Nadchodzi kolejny must-have dla każdego szanującego się fana ambitnych RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na optymalizację - ciężko napisać grę, która obsługuje setki jednostek (nie wiem czy wiecie ale np. każdy pocisk artylerii musi mieć obliczoną trajektorię lotu) i działa szybko na waszych starych kompach. Fakt, na nowych też potrafi się przyciąć, ale nie jest tak tragicznie, no chyba, że gracie w 5 :D.

Jedyne czego mi naprawdę brakuje w tej grze, to tego żeby była PORZĄDNA kampania. Nie wszyscy gracze od razu rzucą się w stronę MP - większość z nich zagra w kampanie i może parę razy w skirmish-e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ? Czyżbym słyszał EVAngelion w Supreme Commanderze ? Kawaii!

No, ale tak do rzeczy: pomysł fajny, jestem za. Japońskie wykonanie - ok, jeśli tylko nie spiep**ą. wymagania sprzętowe ? "Niech was Patronka Przyspieszenia błogosławi" - może być ciężko. W każdym bądź razie, musimy czekać.

A w międzyczasie... chyba sobie looknę Macrossa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pal licho optymalizacje gra denerwowala bo ostatecznie na kazda bitwe przypadalo za duzo budowania armii brakowalo plynacych jak rzeka rzedow jednostek ciagnacych prosto z fabryk na pole bitwy za szybko ginely i trzeba bylo dlugo budowac zanim sie poslalo armie ktore zreszta momentami wygladaly jak total war jakos mi nie pasuja czolgi i mechy ustawiane w prostokatne regimenty, ale poza tym cala gra byla ekstra bo jak juz doszlo do bitwy to juz niemal nie mialo sie wplywu na przebieg bitwy kiedy jednostki wchodzily w zasieg swoich dzial dosc dynamicznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 00:44, Spector 109948 napisał:

@Stl1982: mówiąc wysokie wymagania sprzętowe mamy na myśli to że w typowej batalii
setek, jeśli nie tysięcy jednostek, komp zaczyna się dławić. Chyba że nieprawdą jest
jakoby 2GB RAM, GF8800 i C2D 2GHz nie poradziłby sobie w masowych bataliach.


A wiesz, że sobie nie poradzi? :)
Supreme Commander naprawdę dobrze działa (tzn. można sobie pozwolić na ustawienie dwóch komputerów i jednocześnie grać w 3-4 osoby w internecie) na podkręconym Quadzie. Ja jak grałem na E6700 (nawet wykręconym do blisko 4 GHz), to czasem szlag mnie trafiał, jak procesor nie wyrabiał. Ta gra niestety lubi duże ilości rdzeni, nawet niekoniecznie aż tak wysoko taktowanych (Q9300 mający 2,5 GHz daje już sobie radę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wspomniał o trajektorii lotu pocisków (że muszą być obliczane). Jeśli to prawda to... geez, komputer ma obliczać trajektorie lotu pocisków do tego jeszcze kontroluje lot samolotów? I to jednostek liczonych w setkach? No to mnie położyło... Może gdyby ktoś z ID Software coś by pogrzebał? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część to bardzo solidny i dopracowany RTS , jak to dobrze , że już można ją kupić w XKH. Jak tylko przejdę podstawkę wraz z dodatkiem to na pewno będę z niecierpliwością wypatrywał części drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować