Zaloguj się, aby obserwować  
MasterOfBlaster

Car Audio - porady, opinie...

27 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 17:23, MasterOfBlaster napisał:

A co powiecie o tym ? Warto ? Cena nie jest jakaś super wysoka ;)

Uważam, że warto. SONY to dobra marka w car audio "dla ludzi", a wybrany przez Ciebie model wygląda nieźle. Ja osobiście nie kupiłbym go z uwagi na dziurę na CD na wierzchu, dla mnie to trochę zbyt... wulgarne? ^_^ Ale jest USB, a bez tego (albo slotu kart SD) to dzisiaj ani rusz. Chociaż z drugiej strony za taką kasę mógłbyś mieć radio mniej znanej firmy z USB, SD, Bluetoothem (zarówno audio streaming, jak i rozmowy telefoniczne, zestaw głośnomówiący). Widziałem coś takiego w Media Markt - Easy Touch, a w Electro World jakiś Denver.

PS. Dziś kupiłem sobie nowe radyjko do auta, zdecydowałem się na Blaupunkt Hamburg MP 57.
http://allegro.pl/item474666523_blaupunkt_hamburg_mp57_zestaw_glosnomowiacy.htm l
Tylko że ja ustrzeliłem go za jedyne 499 zł w Electro Worldzie w Katowicach :D Niestety nie działa do tej pory jeszcze, bo potrzeba jakichś kabelków, których nie ma w zestawie :/ Nieźle ludzi robią w konia. Ale jeszcze bęę próbował coś pokombinować razem z tatą z kablem od starego radia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zakupiłem te głośniki (Blaupunkty gTx 803, 20 cm.), podłączyłem przewodami o przekroju 2,5 mm a to wszystko podpiołem pod radio SONY GT424U. I ku mojemu zdumieniu zestaw ten gra nadzwyczaj dobrze, spodziewałem się lekkiego basiku...ale jest wręcz odwrotnie. Zamiast lekkiego basu otrzymałem coś w rodzaju trójdrożnego SUBA ;)

Naprawdę polecam wszystkim te Blaupunkty ;D (tylko pamiętajcie aby podłączać je przewodami co najmniej 2.5 mm bo te które dostajemy w zestawie nadają się co najwyżej na przewód do słuchawek)

Wrazie czego podam też ceny w jakich zmieściłem się (podaje bez kosztów przesyłki) :

- Radio SONY GT424U -- 325 zł (nowe, kupowane na Allegro bo w MM było za 500 zł :/ )
- Głośniki Blaupunkty 20 cm -- 100 zł (nowe, zdobyte także na Allegro ponieważ w MM chcieli 220 zł )
- Przewód 2.5 mm -- 7 zł za metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy chciałbym sobie zmienić głośniki w samochodzie bo stare (nokia) graja już dosyć marnie. Nie wiem jakiej mocy maksymalnej mogą być nowe głośniki żebym nie musiał dokupować wzmacniacza do radia.Specyfika radia: JVC KD-LH2000
AUDIO AMPLIFIER SECTION
Maximum Power Output:
Front: 50 W per channel
Rear: 50 W per channel
Continuous Power Output (RMS):
Front: 19 W per channel into 4 W, 40 Hz
to 20 000 Hz at no more than
0.8% total harmonic distortion.
Rear: 19 W per channel into 4 W, 40 Hz
to 20 000 Hz at no more than
0.8% total harmonic distortion.
Load Impedance: 4 W (4 W to 8 W allowance)
Equalizer Control Range:
Low: ±06 (50 Hz, 80 Hz, 120 Hz)
Mid: ±06 (700 Hz, 1 kHz, 2 kHz)
High: ±06 (8 kHz, 12 kHz)
Frequency Response: 40 Hz to 20 000 Hz
Signal-to-Noise Ratio: 70 dB
Line-Out Level/Impedance: 2.0 V/20 kW load
Output Impedance: 1 kW

Kompletnie się na tym nie znam bardzo proszę o pomoc i propozycje jaki sprzęt kupić do maksimum 150zł za komplet 130mm głośników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma tutaj zbytniego ruchu, ale napiszę.
Proszę znawcę tematu o wypowiedź na temat wzmacniacza PYLE QA 4400III. Planuję go zamontować w moim samochodzie. Będzie napędzał Alpine''a 7906R i 4 głośniczki. Nic więcej. Ten wzmacniacz już posiadam, więc chodzi mi o to, czy nie popełnię jakiegoś głupstwa wstawiając go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem aktywną skrzynię Voice Kraft VK10A76.
Uprzedzam, ze nie chcę czytać komentarzy że kupiłem gówno itp. itd.
Wiem co i za ile kupiłem i mam pytanie o ustawienia dźwięku a nie opinię o sprzęcie :)

Mianowicie, bas jest nie taki jakbym chciał. Zamiast ładnego, mocnego uderzenia, jest bardziej nieprzyjemne buczenie. Mam we wzmacniaczu ustawiony GAIN (głośność) na połowę i FREQ na 1/4 (skala 50-250Hz) czyli powiedzmy 100Hz. Jest jeszcze przełącznik LP/FULL. na LP obcina wysokie tony i idzie tylko czysty bas a na FULL przechodzą wszystkie częstotliwości. Mam ustawione na LP (może to jest błąd?).
W radiu mam fader +4 (w 10 stopniowej skali) na przód. Bas na -3 (w 5 stopniowej skali).

Popełniłem jakiś rażący błąd w konfiguracji czy po prostu muszę się pobawić ustawieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować