Zaloguj się, aby obserwować  
MasterOfBlaster

Car Audio - porady, opinie...

27 postów w tym temacie

I odrazu chciałbym się zapytać .... jakiej firmy radiootwarzacz polecacie ??

Moje wymagania to :

-nie drogi ;)
-funkcjonalny
-dobrze gdyby posiadał port USB, szeroki zakres regulacji EQ i zdejmowany panel (wiadomo złodzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:23, MasterOfBlaster napisał:

I odrazu chciałbym się zapytać .... jakiej firmy radiootwarzacz polecacie ??

Moje wymagania to :

-nie drogi ;)
-funkcjonalny
-dobrze gdyby posiadał port USB, szeroki zakres regulacji EQ i zdejmowany panel (wiadomo
złodzieje ;)

Blaupunkt ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 22:21, mcQba napisał:

Blaupunkt ;>

A mógłbyś polecić jakieś konkretne modele ?? Cenowo chciałbym się zamknąć między 200 a 300 PLN.

P.S. A co sądzicie o tubach basowych ? (niechciałbym "zajmować" bagażnika) Warto ? Czy wystarczą zwykłe głośniki aby uzyskać troche basu (jeśli już to głośniki mają być max. o średnicy 165mm. )

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przymierzam sie do zakupu jakiegos fajnego car audio i widze ze mamy podobne problemy ;)

Z radioodtwarzaczy chyba wybiore PIONEER DEH-2000MP. Cenowo bardzo przystepnie a i mialem okazje posluchac muzyki z tego radyjka i nie bylo sie do czego przyczepic. Z glosnikami doszedlem do wniosku ze nie warto patrzec na marke tylko na moc. Wole kupic cos mocnego ze slabej formy niz na odwrot. Ojciec mial kiedys w aucie glosniki jbl ktore po dwoch latach szlag trafil a i nie dalo sie na nich porzadnie glosno muzyki posluchac bo trzeszczaly. Teraz kupil sobie jakies tanie blaupunkty z moca cos kolo 200W i to juz jest zabawa :) Graja ladnie jak na glosniki o srednicy 13cm.
Ja do swojego autka mysle o glosnikach na tylna polke ok. 16cm, ale obawiam sie ze przy wiekszych basach polka bedzie podskakiwac i bedzie to slyszalne :/
Mialem okazje pojezdzic autkiem z tuba basowa w bagazniku i niestety nie podobalo mi sie to :/ Fajnie to wyglada na parkingu gdy stoimy na zewnatrz auta i slychac tylko fajne dudnienie ale gdy wejdziemy do srodka, czegos oprocz basu ciezko sie jest doslyszec :/

PS. Oczywiscie moje wrazenia opisuje na podstaie sprzetow z nizszej polki bo domyslam sie ze jezeli mielibysmy tube za 1000zl i reszte sprzetu za nie mniej kasy graloby to napewno konkretnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy raczej skąpy, nie licz na żadne cuda za taką kasę. Najlepiej to monitorować różne promocje w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro RTV etc lub sieciach typu Norauto czy Feu Vert. Na takich wyprzedażach często można ustrzelić naprawdę fajny model. A jeśli nie zależy Ci na marce, to firma Scott robi naprawdę fajne radyjka w diablo przystępnych cenach (właśnie w Norauto widziałem ich dwa sprzęty, jeden za 500 zł miał DVD i ekran lcd 3,5 cala :). Osobiście NIE polecam Pioneerów, tata mój ma takie cuś, wydał prawie 1000 zł, miało być super, a jest lipa. Niewygodnie się tym steruje, źle gra - ma okropną końcówkę mocy, takich zniekształceń już dawno nie słyszałem, mój dziesięcioletni Panasonic gra o niebo lepiej.
Głośniki sobie najlepiej kup dwa śrenio-niskotonowe na przód, dwa tweatery na przód, a na tył jakieś trójdrożne. Fajnie by było jakiś wzmacniacz dodać do zestawu. Tuby naprawdę nie potrzeba do normalnej jazdy, no chyba żeś łysy, lubisz bluzy Nike, jeździsz BMW E30 (ewentualnie E36), a Twoja dziewczyna jest blond i ma tipsy dziesięciocentymetrowe ^_^ Wtedy bez tuby to jak bez ręki :D
Aha - pojawiają się odtwarzacze z gniazdami na karty pamięci SD, moim zdaniem to lepsze niż wejście USB, karty są poręczniejsze i nic nie sterczy z odtwarzacza :) No chyba, że USB jest wyprowadzane tyłem, np. gdzieś do schowka, wtedy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A nie lepiej wmontować głośniki w przednie drzwi ?? Wtedy nic by nie podskakiwało ;) Jeśli można zapytać ... jakie auto posiadasz ? ;D

A co do Pionnera to zastanawiałem się troche nad nim. Podoba mi się jego wygląd ale ... nie ma portu USB ani slotu na kartę SD ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Łysy nie jestem ani nie jeżdżę Golfem III z kartonowym spojlerem (jeśli już to jeżdżę niezadużym, seryjnym autkiem ze stajni FIATA ;D )

Głośniki tak jak mówisz najlepiej było by na front 2x śr.-niskotonowe i obowiązkowo "tweetki". A co do radyjka to jeszcze się zastanowię.

P.S. Jeśli mógłbym to chciałbym abyś polecił mi jakieś fajne głośniczki, bo widzę że znasz się na rzeczy ;P

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 19:45, MasterOfBlaster napisał:

Głośniki tak jak mówisz najlepiej było by na front 2x śr.-niskotonowe i obowiązkowo "tweetki".
A co do radyjka to jeszcze się zastanowię.

Ja chyba też będę musiał, bo mój Panasonic na każdym wyboju się wyłącza, a nie zawsze od razu odżywa :/ Spieprzony ma styk, nie mam pojęcia jak by to można naprawić, a takie użytkowanie radia mnie mocno już denerwuje :/

Dnia 13.11.2008 o 19:45, MasterOfBlaster napisał:

P.S. Jeśli mógłbym to chciałbym abyś polecił mi jakieś fajne głośniczki, bo widzę że
znasz się na rzeczy ;P

No coś Ty :) Ja jestem totalny lamer. Ostatnio trochę wiedzy liznąłem, bo tata kupił sobie nowe auto i cały sprzęt kompletował, a że on nigdy nie kupuje jakichś droższych rzeczy bez konsultacji ze mną, to nauczyłem się tego i owego o aktualnym sprzęcie car audio :]
Odnośnie głośników to tak jak pisał już Makus - nie ma co się sugerować marką za bardzo. Trzeba być naprawdę jakimś audiofilem, żeby było sens ładować ciężką kasę na jakiś wypaśny sprzęt. Ja u siebie mam Tonsile i Sony, gra to wszystko całkiem znośnie. Wybierz sobie po prostu jakieś solidne głośniki, dobrze by było, żeby o nie były jakieś no name''y made in China, ale Blaupunkt czy inny Sony. Nie kosztują majątku, a jednak co firma to firma :) Nie polecałbym brać od razu głośników 300W w RMSie albo innych kosmicznych parametrów, na co to komu, przecież nie chcesz pasażerom głów urywać głośnikami :D Coś z zakresu między 100 a 200 W wystarczy w zupełności.
Logiczne jest, że nie ma co przesadzać na początek. Jak się już dorobisz i kupisz sobie super furę, to wtedy zgłosisz się do profesjonalnej firmy car audio i oni Ci tam zrobią co trzeba. A na tańszych głośnikach, bez dodatkowych wzmacniaczy, tub basowych, kondensatorów i stacji multimedialnych z ekranami ciekłokrystalicznymi 10 cali też się da posłuchać przyjemnie muzy podczas jazdy :D

Jak będziesz sobie sam instalował sprzęt, to radziłbym zainwestować troszkę więcej w jakieś lepsze kable i dołożyć szczególnej staranności przy robieniu połączeń tychże kabli (połączenia z głośnikami i z radiem), bo jak się odstawi fuszerkę, to potem może przerywać albo połączenie się całkowicie zerwie i lipa :/

PS jakbyś miał jakieś 1500 PLN na radyjko, to polecam JVC z ekranikiem, na którym można sobie DVD odtwarzać. Dodatkowo zamiast przycisków ma czujniki dotykowe, niezły bajer! ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2008 o 20:37, Quatre napisał:

PS jakbyś miał jakieś 1500 PLN na radyjko, to polecam JVC z ekranikiem, na którym można
sobie DVD odtwarzać. Dodatkowo zamiast przycisków ma czujniki dotykowe, niezły bajer!
^_^

Niestety nie mam zbędnych 1500 zł ;) I nie potrzebne mi DVD w Fiacie Uno (nawet w domu nie mam czasu na oglądanie filmów a co dopiero w samochodzie ) ;P Za rok może dwa mam zamiar wziąść coś lepszego (o ile będą fundusze ;). Zastanawiam się nad Audi A3 a Oplem Vectrą B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 20:50, MasterOfBlaster napisał:

Niestety nie mam zbędnych 1500 zł ;)

No i to jest coś, co nas łączy :D

Dnia 13.11.2008 o 20:50, MasterOfBlaster napisał:

I nie potrzebne mi DVD w Fiacie Uno (nawet w domu nie mam czasu na oglądanie filmów a co dopiero w
samochodzie ) ;P

Nie martw się - mnie też zawsze dziwiło, w jakim celu różni ludzie montują sobie DVD w samochodach :/ A może mają autopilota? ^_^

Dnia 13.11.2008 o 20:50, MasterOfBlaster napisał:

Za rok może dwa mam zamiar wziąść coś lepszego (o ile będą fundusze ;)

To dokładnie tak jak ja. Tym bardziej nie warto łądować multum pieniędzy w sprzęt audio, przecież nie będziesz później wypruwał flaków z samochodu jak go będziesz sprzedawał :]

Dnia 13.11.2008 o 20:50, MasterOfBlaster napisał:

Zastanawiam się nad Audi A3 a Oplem Vectrą B.

A trójka fajna jest, zwłaszcza od tego modelu z atrapą chłodnicy typu single frame. Wiem, co mówię, bo mój tata właśnie takiego ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno - jeśli chcecie korzystać z zestawu głośnomówiącego (no, ogólnie z Bluetooth), to nie kupujcie nic Alpine. Ich Bluetooth Ready to niestety zwykłe oszustwo i oznacza jedynie kompatybilność z adapterem Bluetooth Alpine, który kosztuje ok. 450 zł (co jest wyjątkowym zdzierstwem jak wydaje się na samo radio 800 zł lub nawet 1300 zł za radio z bajeranckim motorycznym panelem ;)). Ja się tak naciąłem po tym jak mi "zginęło" radio ;) Teraz kupiłbym JVC BT22 (800 zł) - ma wszystko czego trzeba za rozsądną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego Bluetootha, to jest w ogóle jakaś ściema. Po co normalnemu człowiekowi coś takiego? Przez ponad cztery miesiące użytkowania radia z funkcją komunikacji z telefonem przez Bluetooth nigdy nie skorzystałem z tej funkcji... ani mój tata... ani żaden inny użytkownik samochodu :) Ja wyznaję zasadę, że podczas jazdy samochodem mój telefon może sobie dzwonić w najlepsze, a i tak go nie odbiorę, choćby i przez Bluetootha :]
BTW. Alpine z tego sezonu, co kosztuje ok 1500 PLN i dodają do niego iPoda - on na bank ma Bluetooth wbudowany ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 00:08, Quatre napisał:

Ja wyznaję zasadę, że podczas jazdy samochodem mój telefon może
sobie dzwonić w najlepsze, a i tak go nie odbiorę, choćby i przez Bluetootha :]


No widzisz, ja niestety czasem odebrać telefon po prostu muszę, a nie lubię słuchawek bluetooth ani zestawu słuchawkowego - dla mnie opcja zestawu głośnomówiącego w radiootwarzaczu była/jest bardzo ważna.

Dnia 14.11.2008 o 00:08, Quatre napisał:

BTW. Alpine z tego sezonu, co kosztuje ok 1500 PLN i dodają do niego iPoda - on na bank
ma Bluetooth wbudowany ^_^


Ten? http://www.alpine.com.pl/home/products/headunits/digital-media-receiver/ida-x100/
C ytat z instrukcji: "Jeżeli do radiootwarzacza podłączona jest opcjonalna przystawka Bluetooth, za pomocą telefonu komórkowego obsługującego standard Bluetooth możliwe jest prowadzenie rozmowy bez angażowania w to rąk. Ustawienie należy włączyć w sytuacji, gdy do radiootwarzacza podłączona jest przystawka Bluetooth i wykorzysytwana jest funkcja Bluetooth."

Kropka w kropkę to samo co ja mam w swojej instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 19:38, MasterOfBlaster napisał:

>
A nie lepiej wmontować głośniki w przednie drzwi ?? Wtedy nic by nie podskakiwało ;)
Jeśli można zapytać ... jakie auto posiadasz ? ;D

A co do Pionnera to zastanawiałem się troche nad nim. Podoba mi się jego wygląd ale ...
nie ma portu USB ani slotu na kartę SD ;(



Nie moge wmontowac glosnikow w przednie drzwi bo mam Renault Twingo ktore nie ma tam po prostu miejsca na glosniki :/
Co do radia z karta SD to ogladalem ostatnio bardzo przytepnego cenowo Blaupunkta Melbourne ktory ma bardzo duzo z gadzetow ale nie ma czytnika plyt :D Chociaz po przemysleniu doszedlem do wniosku ze moze to i nie jest taki glupi pomysl miec radio bez plyt bo wkurza mnie jak ktos wsiada do mojego auta i przynosi swoja plyte bo moje mu sie nie podobaja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój błąd. Alpine sobie w kulki leci, taki drogi odtwarzacz i jeszcze trzeba dopłacać za BT :/ A Ty dokupiłeś sobie ten adapter?
Ja ze swojej strony nie polecam tego Pioneera:
http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-P700BT/index.html
Niby wszystko ładnie pięknie, ale jest raczej niewygodny i nieładnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować