Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Goo - 9/10 graczy bawi się na "lewo"

65 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2008 o 12:14, Namaru napisał:

Osobiście jako legalny użytkownik
jestem przeciwko DRM, ale niestety coraz częściej i dobitniej widzę, że inaczej się nie
da.

Podaj mi choć jeden przykład, gdzie DRM zadziałało tak jak powinno i zapobiegło piraceniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kur dla was największym problemem jest cena. A jak Spore wyszło za sto kilkadziesiąt złotych > to co?

20 ojrosów czy 20 dołków wydaje się dużo jak na "taką" grę, gdzie "taką" oznacza gierkę do pogrania ot tak sobie przez 5 minut zamiast sapera czy innego tetrisa. Są gry do "przeżycia", w których śledzisz fabułę, rozwijasz postać itd, i są gry do "pogrania, w które wskakujesz na 5 minut, rach-ciach jedna partyjka i koniec (no i są wyjątki, rzecz jasna). Te drugie traktuje się jednak mniej prestiżowo i wydanie na taką grę więcej niż 30 zł traktuje się już jako przepłacenie. Sam bym pograł w WoG, ale fakt że nawet demka nie skończyłem, świadczy o tym, że powinna ona stać na tej samej półłce co Peggle Deluxe i kosztować 10 dołków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrze, na to co piszecie i chcialbym powiedziec cos odnosnie tej ceny. przy dzisiejszym kursie euro to jest 75zl. z jednej strony to nie duzo - wiekszosc nowych gier na PC w polsce wychodzi za ok. 100zl, choc czesto za rozne promocje, znizki (jak na gram.pl) ze mozna je dostac za 80zl. z gra pokroju WoG moglaby byc bez problemu sprzedawana za pomoca uslugi Xbox Live Arcade (pomijajac oczywiscie rzeczy typu sterowanie itd.), gdzie nie spotkalem gry drozszej niz 800MSP (nie liczac oczywiscie normalnych pudelkowych gier z pierwszego xboxa), choc moge sie mylic, bo juz dawno sie nie logowalem (kabel za krotki);). patrze wiec na allegro - 1600MSP kosztuje 70zl. 800 to jest jakies 35zl. czyli cena 2x nizsza niz WoG. jak dla mnie slaby interes.

z drugiej strony - kto nie chce kupowac gry, to nikt go do tego nie zmusza. to ze wybiera piracenie to jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 11:56, J.a.k napisał:

>
> Jeżeli 20 euro to dla ciebie przystępna cena za taką grę, to gratuluje dobrego humoru

> lub braku pojęcia o świecie rzeczywistym...

Taką grę? Co masz na myśli? Jest nudna? Wtórna? Brzydka? Może krótka? Czy po prostu kiepska?
Bo mi żaden z tych przymiotników do tej gry nie pasuje.
60zł to dużo? 2,5 pizzy, 20 piw, albo można też 2,5 raza pójść do kina... Tyle jest
warte 60zł. Na zachodzie pewnie jeszcze mniej.
Ja raczej myślę, że to porażki przyczyniła się mentalność podobna do twojej.



Gdzie ostatnio widziałeś euro po 3zł ???
Lepiej spytaj się rodziców ile co kosztuje zanim napiszesz jakieś bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 11:56, J.a.k napisał:

>
> Jeżeli 20 euro to dla ciebie przystępna cena za taką grę, to gratuluje dobrego humoru

> lub braku pojęcia o świecie rzeczywistym...

Taką grę? Co masz na myśli? Jest nudna? Wtórna? Brzydka? Może krótka? Czy po prostu kiepska?
Bo mi żaden z tych przymiotników do tej gry nie pasuje.
60zł to dużo? 2,5 pizzy, 20 piw, albo można też 2,5 raza pójść do kina... Tyle jest

LOooL Ale wybaczam ci mogles sie pogubic w tych wahaniach kursów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przez Steama, i to do tego w jakiś dzień w którym była obniżka ceny tej gry. No i nie żałuję. Chociaż wolałbym wersję pudełkową. Której na bank nie kupię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam czy brać teraz na Wii czy czekać aż wyjdzie pudełkowa wersja... jeszcze się okaże, że skończę z obiema.

Za drogo? Bez przesady. Drogie to jest Spore - i gdzie tam są, em "przeżycia"? No ale da się dorobić ideologię do każdej tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absurd. Co ma wspólnego brak DRM z piractwem? Napiszcie jaki jest stopień piracenia SPORE - gra była dostępna w sieci na dwa dni przed premierą, i co, DRM pomogło?

World of Goo jest piracone ze względu na nikłą dostępność - gdyby leżało na półkach po 29,90 zł to ludziska by kupowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:22, sykta napisał:

World of Goo jest piracone ze względu na nikłą dostępność - gdyby leżało na półkach po
29,90 zł to ludziska by kupowali...

Myślę, że po prostu jest piracone z przyzwyczajenia. Poza tym ilu ludzi tyle przypadków - jeden z lenistwa inny z głupoty, jeszcze inny z niewiedzy. A część z przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj mylą pojęcia. DRM nie ma walczyć z piractwem, a z dzieleniem się jedną kopią gry. Dlatego też w końcówce wspmniałem o przerzucaniu gry na pendrive. Ale do tego trzeba by przeczytać news ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 11:56, J.a.k napisał:

>
> Jeżeli 20 euro to dla ciebie przystępna cena za taką grę, to gratuluje dobrego humoru

> lub braku pojęcia o świecie rzeczywistym...

Taką grę? Co masz na myśli? Jest nudna? Wtórna? Brzydka? Może krótka? Czy po prostu kiepska?
Bo mi żaden z tych przymiotników do tej gry nie pasuje.
60zł to dużo? 2,5 pizzy, 20 piw, albo można też 2,5 raza pójść do kina... Tyle jest
warte 60zł. Na zachodzie pewnie jeszcze mniej.
Ja raczej myślę, że to porażki przyczyniła się mentalność podobna do twojej.


nie wiem na jakiej ty wiosce żyjesz ale u mnie piwo dostaje od 1.79 w zwyż, weżmy np 2 zł / 60 = 30 piw a nie 20 jak napisałeś
pizze mam za 15 zł czyli wychodzi 4 pizze ( rozmiar duzy)a nie 2,5
kino jest po 15 zł wiec tez 4 razy a nie 2,5
i tak sądze ze cena za gre jest zbyt duża 20 zł i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zabezpieczeniami czy bez... Pirat i tak znajdzie drogę, aby je obejść. Głównym i zarówno prostym powodem tak chętnie ściągania gry jest chyba jej waga. Patrząc na ss''y jest to gra 2D, nie wymaga pewnie dużo miejsca na nośniku. Sama gra nowa, dobrze oceniana, mało waży = ludzie ściągają nałogowo. Drugim powodem, ale mniejszym jest pewnie słaba dostępność produktu. 3cim: ludzki idiotyzm. Większość ściągających to dzieci pozbawione rozumu, ale znajdą się też dorośli, którzy pomimo zarobku i tak ściągają gry i się cieszą z piractwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:22, sykta napisał:

Absurd. Co ma wspólnego brak DRM z piractwem? Napiszcie jaki jest stopień piracenia SPORE
- gra była dostępna w sieci na dwa dni przed premierą, i co, DRM pomogło?

Żeby być precyzyjnym - TYDZIEŃ przed premierą, nie dwa dni.

Dnia 13.11.2008 o 15:22, sykta napisał:

Niektórzy tutaj mylą pojęcia. DRM nie ma walczyć z piractwem, a z dzieleniem się
jedną kopią gry. Dlatego też w końcówce wspmniałem o przerzucaniu gry na
pendrive. Ale do tego trzeba by przeczytać news ze zrozumieniem...

Z całym szacunkiem dla ciebie, ale powód stosowania DRM w grach jest przez wydawców podawany od zawsze jeden i ten sam - piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > >
> > > Jeżeli 20 euro to dla ciebie przystępna cena za taką grę, to gratuluje dobrego
> humoru
> >
> > > lub braku pojęcia o świecie rzeczywistym...
> >
> > Taką grę? Co masz na myśli? Jest nudna? Wtórna? Brzydka? Może krótka? Czy po prostu
> kiepska?
> > Bo mi żaden z tych przymiotników do tej gry nie pasuje.
> > 60zł to dużo? 2,5 pizzy, 20 piw, albo można też 2,5 raza pójść do kina... Tyle
> jest
> > warte 60zł. Na zachodzie pewnie jeszcze mniej.
> > Ja raczej myślę, że to porażki przyczyniła się mentalność podobna do twojej.
>
>
> Gdzie ostatnio widziałeś euro po 3zł ???
> Lepiej spytaj się rodziców ile co kosztuje zanim napiszesz jakieś bzdury.

20 euro to 74,5579156. Co kompletnie nie zmienia sensu mojej wypowiedzi... Cóż, chyba jeśli ktoś nie ma racji potrafi tylko się pieklić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka niezła demko nadal męczę w wolnych chwilach. Co do ceny mamy wolny rynek i producent może sobie ustalić jaką chce. Zasada jest prosta nie stać mnie lub uważam że cena jest za wysoka to nie kupuję i żyje dalej i czekam cierpliwie aż stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować