Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 19:42, KrzychW napisał:

> Widzieliście?! http://www.gram.pl/news_9wrkJO1_KotOR_3_na_swieta.html Juuuuuhuuuuuuu!!!!


Aby tylko pośpiech i chęć wydania gry na Święta nie były przyczyną niedopracowania , jak miało
to miejsce z KotOR-em II.Poza tym , super nius.


Zgadzam się,ale zawsze lepsza taka informacja niż żadna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 18:37, skaybay napisał:

Widzieliście?! http://www.gram.pl/news_9wrkJO1_KotOR_3_na_swieta.html Juuuuuhuuuuuuu!!!!


Oj, byłoby to piękne... Jednak wolałbym zaczekać trochę dłużej, i mieć po nowym roku dopracowanego KotORa III, niż na święta kolejne dzieło nadzwyczajnego tempa pracy.
I, na bogów, oby to nie był MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:04, skaybay napisał:

Zgadzam się,ale zawsze lepsza taka informacja niż żadna :)


To jest bardzo dobra informacja i fakt ten chyba nie podlega dyskusji.Gdyby jeszcze się okazało , że KotOR III będzie dorównywał Jedynce , albo nawet okaże się najlepszy z serii , to już w ogóle pełny błogostan dla graczy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:17, KrzychW napisał:

Gdyby jeszcze się okazało, że KotOR III będzie dorównywał Jedynce

Żeby dorównał jedynce musiałby bezapelacyjnie zostać grą roku.

Podejrzewam jednak, że kolejny raz ta gra byłaby tak łatwa jak to tylko możliwe nawet na najtrudniejszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:46, Olamagato napisał:

Podejrzewam jednak, że kolejny raz ta gra byłaby tak łatwa jak to tylko możliwe nawet na najtrudniejszym
poziomie.


Można z tego wybrnąć wprowadzając bardziej zróżnicowane poziomy trudności.Wystarczy chcieć.Ciekawe tylko , do kogo skierowana ma być kolejna odsłona KotOR? Jeżeli do wszystkich graczy i tych konsolowych i na PC i jeszcze na dodatek do wszystkich grup wiekowych , to taki ustandaryzowany produkt raczej nie zachwyci fanów.Moje doświadczenia ze znanymi seriami gier wskazują , że czekając na kolejną część lepiej nie przesadzać z optymizmem.Niestety.
Wyrobionego zdania nie mam jeszcze na temat NWN 2 , bo chociaż kupiłem w dniu premiery , czasu na granie mi zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 11:24, KrzychW napisał:

Wyrobionego zdania nie mam jeszcze na temat NWN 2 , bo chociaż kupiłem w dniu premiery , czasu na granie mi zabrakło.

Nie spiesz się. Poczekaj do patcha 1.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 13:33, Olamagato napisał:

Nie spiesz się. Poczekaj do patcha 1.07.


Na razie zajęty jestem inną grą , więc nie ma obawy.Z większością tytułów jest tak samo.Czasami lepiej kupić kolejne wydanie zamiast premierowego i mieć wersję pozbawioną większości błędów.NWN 2 kupiłem od razu z powodu EK.Jeżeli ukaże się nowy KotOR , również nie będą czekał na poprawki.Dobre rady to jedno , ale najważniejsze , to fajną grę trzymać w końcu w łapkach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 08:08, Karharot napisał:

KotOR 2 generuje takie przedmioty losowo, możesz znaleźć kilka takich kryształów, możesz nie
znaleźć żadnego. Ja kiedyś przez całą grę nie znalazłem ani jednego miecza świetlnego o dwóch
ostrzach, miałem za to całe tony krótkich mieczy. Tak bywa.

Ja znalazłem tylko 1 zwykły, a przedmioty nie są losowe tylko zaskryptowane osobno dla każdej nowej gry. Np. raz znalazłem w pojemniku blaster, wczytałem gre i był trm pakiet ratujący życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy wchodzisz na nowy obszar gra generuje zawartość pojemników które się na nim znajdują. Warto o tym pamiętać zwłaszcza kiedy się obrabia składy broni na Dxun - możliwość szybkiego pozbycia się wszystkich przeciwników i mały obszar na którym znajduje się dużo pojemników z potencjalnie wartościowym lootem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:26, Karharot napisał:

Za każdym razem kiedy wchodzisz na nowy obszar gra generuje zawartość pojemników które się
na nim znajdują. Warto o tym pamiętać zwłaszcza kiedy się obrabia składy broni na Dxun - możliwość
szybkiego pozbycia się wszystkich przeciwników i mały obszar na którym znajduje się dużo pojemników
z potencjalnie wartościowym lootem.

Ta, też lubie dxun, ale braku powrotu na Onderon nie wybaczę i czemu Kreia nagle jest super cool(wiem ze jest darth traya, ale i tka jest do mnie leszczem) tak żeby pokonac 1 mocą 3 mistrzow Jedi(moze by dali mi jakies kryształy). PS. Muzeum na nderonie w pałacu też jest fajne :)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2007 o 00:03, MastOfMast1 napisał:

Ta, też lubie dxun, ale braku powrotu na Onderon nie wybaczę i czemu Kreia nagle jest super
cool(wiem ze jest darth traya, ale i tka jest do mnie leszczem) tak żeby pokonac 1 mocą 3 mistrzow
Jedi

jak dla mnie to najbardziej bzdurny moment gry - szukasz przez wiekszosc rozgrywki tych starych wielkich mistrzow ktorzy nie wiadomo w jaki sposob ukrywaja przed polujacymi na nich lowcami nagrod i sithami,a jak przychodzi co do czego to gina bez zadnej walki pod plywem pchniecia mocy Kreii. Sorry ale to absurd, ktorzy kupia chyba tylko 12-latkowie :) Jak juz narzekamy to wkurza mnie maksymalnie Darth Nithilius ktory ponoc najpotezniejszy a podczas walki nie przedstawia zadnego wyzwania.I to po tych tabunach ochroniarzy przez ktorych trzeba sie przebic.Zenada.Jakby nie patrzec w KOTOR 2 widac golym okiem ze tworcom w pewnym momencie skonczyly sie pomysly, dlatego lepiej zeby sie nie spieszyli z ta trojka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:47, dobrakos napisał:

jak dla mnie to najbardziej bzdurny moment gry - szukasz przez wiekszosc rozgrywki tych starych
wielkich mistrzow ktorzy nie wiadomo w jaki sposob ukrywaja przed polujacymi na nich lowcami
nagrod i sithami,a jak przychodzi co do czego to gina bez zadnej walki pod plywem pchniecia
mocy Kreii. Sorry ale to absurd, ktorzy kupia chyba tylko 12-latkowie :)


KotOR II dozwolony jest właśnie od lat 12 , więc jak widać niektórzy gracze zaakceptują ten "zaskakujący" zwrot akcji.Gdyby zrobiono KotORa tylko dla dorosłych , naprawdę mrocznego , brutalnego i oddającego całe zło i podłość Ciemnej Strony , wtedy gra mogłaby być dużo lepsza i naprawdę wiarygodna.W ogóle trochę brakuje tytułów z universum Star Wars dla "dużych" graczy.

Dnia 10.06.2007 o 14:47, dobrakos napisał:

w KOTOR 2 widac golym okiem ze tworcom w pewnym momencie skonczyly sie pomysly,
dlatego lepiej zeby sie nie spieszyli z ta trojka


Właściwie nie tyle skończyły się pomysły , co czas.Przecież na Gwiazdę trzeba było wydać , a fani i tak kupią , bo wyboru wielkiego nie mają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2007 o 15:58, KrzychW napisał:

KotOR II dozwolony jest właśnie od lat 12 , więc jak widać niektórzy gracze zaakceptują ten
"zaskakujący" zwrot akcji.Gdyby zrobiono KotORa tylko dla dorosłych , naprawdę mrocznego ,
brutalnego i oddającego całe zło i podłość Ciemnej Strony , wtedy gra mogłaby być dużo lepsza
i naprawdę wiarygodna.W ogóle trochę brakuje tytułów z universum Star Wars dla "dużych" graczy.

wlasnie wiem ze od 12 lat i to jest beznadziejne. Nastepny KOTOR tez na bank bedzie od 12 lat bo w branzy gier wszyscy chyba maja wodomozgowie skoro kazda gra musi byc dostepna dla dzieciarni. Sa przeciez miliony doroslych graczy na calym swiecie i na dodatek fanow Star Wars. Dorosli gracze maja wiecej kasy ale ich gust sie permanentnie ignoruje robiac zdziecinniale gierki. Nie jestem fanem brutalnosci (w FPPy wogole nie gram) ale lubie realizm przynajmniej na wiarygodnim poziomie, ech nie wiadomo co lepiej kolejny zdziecinnialy KOTOR czy wogole nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:18, dobrakos napisał:

wlasnie wiem ze od 12 lat i to jest beznadziejne. Nastepny KOTOR tez na bank bedzie od 12 lat
bo w branzy gier wszyscy chyba maja wodomozgowie skoro kazda gra musi byc dostepna dla dzieciarni.
Sa przeciez miliony doroslych graczy na calym swiecie i na dodatek fanow Star Wars. Dorosli
gracze maja wiecej kasy ale ich gust sie permanentnie ignoruje robiac zdziecinniale gierki.


Niestety jest to tendencja dotycząca większości tytułów.Z jednej strony publikuje się coraz więcej badań , że liczba graczy po 30-tce , a nawet po 40-tce ciągle rośnie , a z drugiej strony , oferta gier skierowana do takich ludzi jest właściwie żadna. Od czasu pierwszego filmu z serii Star Wars minęło 30 lat i jak sam o tym wspominasz , fani również się zmienili.Są oczywiście nowi , ale ci starsi , też chcą grać , a nie bardzo jest w co.Szkoda , że oferta ciągle skierowana jest co najwyżej do młodzieży.

Dnia 10.06.2007 o 16:18, dobrakos napisał:

Nie jestem fanem brutalnosci (w FPPy wogole nie gram) ale lubie realizm przynajmniej na wiarygodnim
poziomie


Ja także nie jestem zwolennikiem przesadnej , lub będącej wartością samą w sobie brutalności.Niestety bez niej wielu rzeczy nie da się wiarygodnie przedstawić.Nie chodzi mi bynalmniej o sceny urywania komuś głowy , czy hektolitry krwi na ekranie , jednak czy da się wiarygodnie przedstwić Mrocznego Jedi , gotowego do unicestwienia populacji całych planet , nie pomagając sobie brutalnością , cynizmem , bezkompromisowością?Takie próby kończą się stworzeniem gry dla dzieci , czego przykładów pełno mamy dookoła.W KotORach pewne rzeczy są zasygnalizowane , ale jest ich tylko tyle , aby 12 latka zbytnio nie dołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2007 o 14:47, dobrakos napisał:

przedstawia zadnego wyzwania.I to po tych tabunach ochroniarzy przez ktorych trzeba sie przebic.Zenada.Jakby

Dnia 10.06.2007 o 14:47, dobrakos napisał:

Tak, z Darth Sion, który się leczy 3 razy, podczas gdy spokojnie móglłbym go zabić od razu, a te meiczyki świetne od Darth Treyi są teżsłabe. A żenuje mnie też brak powrotu do niektórych lokacji. Mam też pytanie do questa 1. Otóż Twilek z Nar Shadaa chce znależć tancerkę, wycha czyłem więć tą gostkę którą wcześniej uratowałem (albo raczej zdepresjonowałem) z mocy inne go Twileka wygrywająć z nim z pazaaka. Więc jak zrobić ten quest, gdzie jest ta gostka którą się ratuje dla zadłużonego leszcza, gdziemożna ją znależć po daniu jej wolności. PS. ObiWan mógł zabić Anakina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:47, dobrakos napisał:


> Ta, też lubie dxun, ale braku powrotu na Onderon nie wybaczę i czemu Kreia nagle jest
super
> cool(wiem ze jest darth traya, ale i tka jest do mnie leszczem) tak żeby pokonac 1 mocą
3 mistrzow
> Jedi
jak dla mnie to najbardziej bzdurny moment gry - szukasz przez wiekszosc rozgrywki tych starych
wielkich mistrzow ktorzy nie wiadomo w jaki sposob ukrywaja przed polujacymi na nich lowcami
nagrod i sithami,a jak przychodzi co do czego to gina bez zadnej walki pod plywem pchniecia
mocy Kreii. Sorry ale to absurd, ktorzy kupia chyba tylko 12-latkowie :) Jak juz narzekamy
to wkurza mnie maksymalnie Darth Nithilius ktory ponoc najpotezniejszy a podczas walki nie
przedstawia zadnego wyzwania.I to po tych tabunach ochroniarzy przez ktorych trzeba sie przebic.Zenada.Jakby
nie patrzec w KOTOR 2 widac golym okiem ze tworcom w pewnym momencie skonczyly sie pomysly,
dlatego lepiej zeby sie nie spieszyli z ta trojka


Kreia wyssała Moc/życie z tej trójki więc nie pchnęła ich Mocą:) Jak wiadomo to ona uczłya Siona i Nihilusa więc mogła ukrywać swoje prawdziwe zdolności/umiejętności. To czemu nie przejawia żadnego wyzwania jest wyjaśnione po części w grze po części nie. Chodziło o to że Exile jest jego przeciwieństwem i względem jego Nihilus nie może korzystać ze swoich zdolności. A twórcą nie skończyły się pomysły tylko LA kazał im wydać grę na Święta więc wycieli dużo materiału żeby jednak swoją pensję dostać. Coprawda do tego wycinania mogli by się bardziej przyłożyć żeby nie zostawić widocznych dziur w postaci urywających się nagle questów. Ogólnie też Obsidian się zaplątał z wątkiem głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2007 o 20:48, ReVanMg napisał:

Kreia wyssała Moc/życie z tej trójki więc nie pchnęła ich Mocą:) Jak wiadomo to ona uczłya
Siona i Nihilusa więc mogła ukrywać swoje prawdziwe zdolności/umiejętności.

Ok , wyssanie mocy jednak :) tak ale skoro tak wielka jest sila Kreii to niezbyt realne jest ze ja pokonujemy konwencjonalnymi srodkami. Mogli sie jednak wysilic i wymyslec cos bardziej przekonywujacego z tymi mistrzami

Dnia 10.06.2007 o 20:48, ReVanMg napisał:

To czemu nie przejawia
żadnego wyzwania jest wyjaśnione po części w grze po części nie. Chodziło o to że Exile jest
jego przeciwieństwem i względem jego Nihilus nie może korzystać ze swoich zdolności.

aha to wytlumaczenie umknelo mojej uwadze, jest mocno naciagane ale ok :)

Dnia 10.06.2007 o 20:48, ReVanMg napisał:

Ogólnie też Obsidian się zaplątał z wątkiem głównym

no nie da sie ukryc, generalnie gra ma sporo drobnych wad ale nie ma innych rpg-ow w SW wiec nie ma co wybrzydzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 20:28, Ziomuś SmS napisał:

A no właśnie jaki jest KoTOR II bo jedyneczkę przeszedłem ale w dwójkę nie miałem okazji zagrać.
Polecacie drugą część czy raczej nie ???


jezeli podobala Ci sie jedynka to warto zagrac.Ja odwrotnie, skonczylem dwojke, jedynki jeszcze nie mam ale nabede w wolnej chwili. Dwojka ma sporo niedorobek , lubi sie wywalac do systemu, ma troche zrabana koncowke ale wsrod tych rpg-ow co sa to i tak czolowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować