Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2008 o 21:13, Gregory171 napisał:

mamy wizję z Kreią i drużyną i tutaj mój problem co trzeba powiedzieć żeby nie dostawać punktów ciemnej strony mocy.

Teraz to już nie pamiętam szczegółów. Pamiętam, że należało robić zawsze przeciwnie niż wg "nauk Krei". Generalnie chodzi o zdanie sobie sprawy ze swoich słabości i o dobrowolną rezygnację z życia Jedi - w tym używania mocy. Na tym się właśnie miał opierać cały paradoks Exile''a idącego jasną stroną. Po wojnach mandaloriańskich, widząc do czego prowadzi użycie mocy wyrzekł się jej i używając jej samej zmusił swój organizm do jej utraty. Jednak zdolność do takiego czynu spowodowała, że stał się najpotężniejszym Jedi, a moc wróciła do niego (i ten okres jest właśnie okresem gry) jeszcze potężniejsza niż kiedykolwiek w historii bo wcześniej żaden nawet najpotężniejszy Jedi nie był zdolny do pozbawienia siebie jej potężnego wpływu na własne życie. Wynika to z wielu dialogów - szczególnie z tych w których Kreia mówi, że Jedi bez mocy jest kompletnie bezbronny i bezwolny jak dziecko. (Ona też straciła moc, ale różnica była taka, że jej ją siłą pozbawiono, a nie zrezygnowała z niej dobrowolnie).

W K2 dialogi są dość ciężkie do ręcznego sterowania przydziałem punktów dla jasnej, albo ciemnej bo wiele z dialogów jest po prostu niejednoznacznych. Jeżeli jest to Twoja druga planeta, to gdybyś odpowiadał bardzo dobrze (w sensie tylko jasna lub tylko ciemna), to miałbyś już mistrza jasnej lub ciemnej strony. W sumie to jedna z kilku zalet tej gry, że nie jest łatwo z uzyskaniem punktów jasnej strony. Na Korriban jest dużo mniej możliwości zyskania jasnej strony niż ciemnej (tak se trzy razy). Mimo to da się wyjść z tej planety bez straty, a z pewnym zyskiem punktowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry ;] Mam pytanie czy nadal w sklepach jest dostępny KotOR II ? I czy jest w polskiej wersji językowej . Bo pamiętam że takowa miała nie powstać . Orientuje się ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 08:43, Inki napisał:

Dzień Dobry ;] Mam pytanie czy nadal w sklepach jest dostępny KotOR II ?


Niestety nie. Jedyne miejsce w którym można upolować tą grę to Allegro.

Dnia 14.07.2008 o 08:43, Inki napisał:

I czy jest w polskiej wersji językowej . Bo pamiętam że takowa miała nie
powstać . Orientuje się ktoś?


Gra została wydana jedynie w angielskiej wersji językowej jednak powstało do niej fanowskie spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 08:57, Karharot napisał:

Gra została wydana jedynie w angielskiej wersji językowej jednak powstało do niej fanowskie
spolszczenie.


Fanowskie = pirackie ?

Bo wiesz nie lubie jak mam oryginała spiraconego . Z Red Faction od CDA z tym PF czy jakoś tak czuje się jakbym grał w pirata bo nie moge aktualizacji ściągnąć :/

A KotOR II poszukam w zagranicznych stronach nie lubie używek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko odnośnie drugiej części. Chodzi mi o tryb panoramiczny, wiem, że supportu dla niego nigdy nie będzie, jednak natknąłem się na jakieś "fanowskie" poprawki do części pierwszej. Czy do drugiej części również jest jakiś fix na widescreen''y ? Czy pozostaje mi pykać "spłaszczonymi" postaciami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 09:00, Inki napisał:

Fanowskie = pirackie ?


Nie. To coś w rodzaju moda - najpierw musisz mieć oryginalną grę a potem ściągasz spolszczenie i modyfikujesz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, widze, że spro wiesz o seri kotor. Wiesz może czy gdzieś jest więcej na ten temat ? Chodzi mi właśnie o takie smaczki jak "co robić aby podążać jasną stroną", jakieś wyjaśnienia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 09:19, Skwarek pl napisał:

Wiesz może czy gdzieś jest więcej na ten temat?

Kiedyś było tego dużo. Dzisiaj znajdą się jeszcze jakieś stare teksty z różnych stron fanowskich o SW.

Dnia 14.07.2008 o 09:19, Skwarek pl napisał:

Chodzi mi właśnie o takie smaczki jak "co robić aby podążać jasną stroną", jakieś wyjaśnienia itd.

Nie ma jednoznacznego przepisu, ani takich ułatwień jak w Mass Effect (gdzie pozycja wyboru odpowiedzi wskazuje na nastawienie). Trzeba zawsze wczytać się w dialog i wybierać najlepszą decyzję z punktu widzenia "wspierania życia". Czasem trzeba podjąć decyzję na zasadzie mniejszego zła - ale wtedy należy na problem spojrzeć szerzej - globalnie. Odpowiadając z takim nastawieniem ma się zasadniczo prawie pewność na uzyskanie punktów jasnej strony. Oznacza to też szastanie kasą bo wydanie pieniędzy (nawet przekupstwo konkretnej osoby) nikogo konkretnie nie krzywdzi, o ile jest to w dobrej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam problemów ze zrozumieniem tekstu, czy też wyborem między jasną stroną a ciemną, jednak czegoś w stylu podziękowania za używanie mocy aby podążać dobrą stroną nie zauważyłem. Chyba, że jest to tylko twoja interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:34, Skwarek pl napisał:

jednak czegoś w stylu podziękowania za używanie mocy aby podążać dobrą stroną nie zauważyłem.

A czy ja coś takiego napisałem?
Przechodzenie jasną stroną jest trudniejsze i powoduje więcej dylematów. Idziesz ciemną, nie ma problemów z tym jak rozwiążesz jakiś problem. Można jeszcze grać wg nastroju, to średnio wychodzi trochę w jedną lub trochę w drugą.

A tak na marginesie bardzo mnie śmieszą tego typu reklamy:
"Druga część Star Wars: Knights of the Old Republic - zdobywcy ponad 35 tytułów 'Gry Roku'"
Typowa sieczka reklamowa dla idiotów.
Bo reklama KotOR 2 opiera się głównie na tym, że to jedynka zdobyła tytuł gry roku. Dwójka z nagród nie dostała prawie nic. Ot przeciętna niedokończona produkcja z mnóstwem błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:01, Olamagato napisał:

A czy ja coś takiego napisałem?

Tak, właśnie napisałeś o "paradoksie" w przypadku kroczenia dobrą stroną. Myślałem, że odnosisz się do samej gry, ale jak widać to twoja interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:01, Olamagato napisał:

Dwójka z nagród nie dostała prawie nic. Ot przeciętna niedokończona produkcja z mnóstwem
błędów.


No niestety, a Restoriation Project wciąż jest w fazie beta i czekam, i czekam... Grę mam już chyba ponad rok, a jeszcze jej nie zainstalowałem. Obecnie ME ratuje sytuację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:46, Skwarek pl napisał:

Tak, właśnie napisałeś o "paradoksie" w przypadku kroczenia dobrą stroną.

Paradoksem było to, że nie pamiętając dlaczego utraciło się moc (a i z nią pamięć) wracała ona z powrotem z większą mocą (przynajmniej wg gry - bo w czasie wojen mandaloriańskich Exile był zaledwie jednym z wielu przeciętnych Jedi - dopiero po jej utracie i ponownym powrocie do mocy stał się mistrzem, i to jednym z silniejszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 11:25, marcin112 napisał:

jak dostać się do tego gościa od kantoru co w tym barze jest??
wiem ze jakieś uznanie czy coś ale jak??

Chodzi ci o Canderusa Ordo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:49, Woko11 napisał:

Czy w KotOR II zoptymalizowali enigne?

obawiam sie, ze wrecz przeciwnie - tak jak jedynka chodzila bez zarzutu, to dwojka potrafila sie bez powodu wywalic do pulpitu. Ja przynajmniej tak mialem i chyba nie tylko ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o płynność działania, bo to ciągłe cięcie się jedynki jest wkurzające. Mój komp spełnia wymagania, ale gra i tak się tnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować