Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2008 o 20:21, Ecko09 napisał:


Na każdej planecie sie da go spotkać. Zawsze będzie to 3 planeta na jaką sie wybierzesz.
Podobnie z Calo Nordem, jego spotkasz zawsze na 1 planecie, niezależnie jaką wybierzesz.



Co do Calo to się zgodzę, zawsze go miałem na Tatooine, ale zawsze biorę taką kolejność:
Tatooine
Kashyyyk
Manan
Korriban

Manan jest u mnie 3 planetą i nie miałem tam Bandona, chyba że liczy się od Dantooine ale na tą planetę nie ma się wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:35, skaybay napisał:

Podejrzewam, że wyścigi na Telos są zbugowane po którymś patchu (albo modzie, mam tego
dość sporo więc trudno zweryfikować).
Też się kiedyś z tym męczyłem, zawziąłem się i przesiedziałem całe przedpołudnie.
Pomimo kilku perfekcyjnych przejazdów gra nie chciała uznać pobicia rekordu :-/
Zdarzyło mi się to tylko na Telos. A dlaczego podejrzewam błąd?
Wielokrotnie wcześniej wygrywałem ten wyścig bez żadnego wysiłku, przy omijaniu części
dopalaczy i dużo niższym ''rekordzie'' od tych które wykręcałem ostatnio.


Modzie ? A są jakieś mody do KotOR 2 ? Jeśli tak to podaj link bo jestem do tyłu.

Oba KotOR-y przeszedłem po agielskiemu, zanim trafiłem na polaka. Second-hand-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:39, Abok napisał:



Dziwne, ja zawsze gram w kolejności Kashyyyk, Tatooine, Manaan i Korriban. Zawsze na Manaan spotykam Bandona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:56, Drake Mariusz napisał:


>> Modzie ? A są jakieś mody do KotOR 2 ? Jeśli tak to podaj link bo jestem do tyłu.

http://knightsoftheoldrepublic.filefront.com/
Przejrzyj też dział modyfikacji na forum kotor2.pl (zaznaczam że chodzi mi o forum, download strony jest chudy jak mleko odtłuszczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 22:15, Ecko09 napisał:

>

Dziwne, ja zawsze gram w kolejności Kashyyyk, Tatooine, Manaan i Korriban. Zawsze na
Manaan spotykam Bandona.

Na Manaan w jakim miejscu się go spotyka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 12:17, Abok napisał:

> >
>
> Dziwne, ja zawsze gram w kolejności Kashyyyk, Tatooine, Manaan i Korriban. Zawsze
na
> Manaan spotykam Bandona.
>
Na Manaan w jakim miejscu się go spotyka??


Kawałek przed tą batysferą, pod wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:39, Abok napisał:

Co do Calo to się zgodzę, zawsze go miałem na Tatooine, ale zawsze biorę taką kolejność:

Granie zawsze w tej samej kolejności, to słaby pomysł. Traci się mnóstwo urozmaicenia z przechodzenia gry. W obu KotORach od kolejności nzjadowania map lub mistrzów zależy wiele rzeczy - misje losowe oraz nawet znajdowana/porzucana broń. Bardzo polecam też częste zmienienie planet i drużyny bo tylko w ten sposób można zobaczyć w grze większość questów i ich odmian.
Questy zmieniają się też w zależności od tego czy postać zna już swoją tożsamość czy nie (czyli czy odnalazła 3. mapę).

Dnia 07.09.2008 o 21:39, Abok napisał:

Manan jest u mnie 3 planetą i nie miałem tam Bandona, chyba że liczy się od Dantooine
ale na tą planetę nie ma się wpływu.

Bandon pojawia się zazwyczaj na następnej planecie (po znalezieniu kolejnej mapy) po spotkaniu z Calo Nordem. Musi go poprzedzać cut-scenka, w której Malak go wysyła z pokładu swojego okrętu.

Jest możliwe dokładne wybranie kolejności gdzie pojawi się zarówno Calo jak i Bandon przez dojście na każdej planecie do lokacji z gwiezdną mapą, ale bez podchodzenia do niej.
Na Tatooine można spenetrować całą jaskinię Kreyta i nie odpalić mapy, na Maanan można dojść aż na samo dno do mapy, ale bez podejmowania decyzji czy zniszczyć bazę czy zatruć kolto, Na Kashyyyk również można dojść do mapy bez aktywacji jej, a na Korriban wystarczy nie wykonań ostatniego questa i nie podejść do dowódcy akademii.
Mając je wszystkie prawie odkryte można sobie zapisać grę i sprawdzić wszystkie kolejności pojawiania się Calo i Bandona oraz okrętu Malaka. Już pomijam to, że po przejściu wydarzeń na okręcie łapie się błyskawicznie ostatnią mapę i leci niemal od razu w kierunku Gwiezdnej Kuźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 12:17, Abok napisał:

Na Manaan w jakim miejscu się go spotyka??

Kolega już podał, że w korytarzu.

Pełna lista jest tutaj:
Calo Nord:
- Tatooine: przed wejsciem do jaskini Krayta
- Maanan: w korytarzu przed wyjściem do pojazdu powrotnego
- Korriban: w korytarzu kompleksu handlowego
- Kashyyk: przed windą do krainy cienia

Bandon ma te same lokacje za wyjątkiem Korriban bo tam pokazuje się przed wyjściem z doliny do akademii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 16:43, Olamagato napisał:


Bandon ma te same lokacje za wyjątkiem Korriban bo tam pokazuje się przed wyjściem z
doliny do akademii.


A mnie kiedyś w tamtym miejscu, przed wejściem do akademii z doliny Calo Nord złapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:15, Ecko09 napisał:

A mnie kiedyś w tamtym miejscu, przed wejściem do akademii z doliny Calo Nord złapał.

Hmm, to może jednak się pomyliłem. Być może wydawało mi się, że znalazłem Calo na korytarzu. No to by wyjątków w takim razie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem KotORa. No nie wiem jak mogłem przegapić wcześniej tak świetną grę! Doskonały filmowy klimat, zwrot akcji niesamowity, dobrze rozłożona równowaga między dialogami a walką + dużo wyborów do dokonania. Takie cRPGi lubię (bo nie oczekuję już drugiego Tormenta). A jako, że mam jeszcze dwójkę, obie części przejdę drugi raz po ciemnej stronie, w CDA było Fable, a na horyzoncie premiery Drakensang i Dragon Age, może i Mass Effect stanieje - szykuje się dużo dobrej rozrywki na najbliższe miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
No, a jak, KotORy są dla mnie drugą najlepszą sagą cRPG( w Tormenta nie grałem :() zaraz po BG.
Fable jest takie sobie, przyjemne ale na więcej jak 8/10 nie zasługuje.
Dwójka KotOR ma lepszy klimat, ale niestety rok, to za mało, żeby stworzyć bezbłędne dzieło, ale... dla mnie obie gry są równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:43, Aragloin napisał:

Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)

W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^

20080909150105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:01, Fagno napisał:

> Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^

ARGHH!!! Ty, ty! Wiecie, ja naprawdę nie umiem grać postacią złą. Od BG, Fable po KotORy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:01, Fagno napisał:

> Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^


Na mnie to wrażenia nie robi^^Wole grać złą postacią niż dobrą (co widać, oba Kotory wiecej razy kończyłem zła postacią niż dobrą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:04, Ecko09 napisał:

> > Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
> W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^

Na mnie to wrażenia nie robi^^Wole grać złą postacią niż dobrą (co widać, oba Kotory
wiecej razy kończyłem zła postacią niż dobrą).

Naprwdę Was nie rozumiem. :( Jak ja np. zabiję nikomu nie winnego wieśniaka czy innego tam to od razu tego żałuje. Nawet jeśli to jest wirtualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:05, Aragloin napisał:

> > > Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
> > W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^
>
> Na mnie to wrażenia nie robi^^Wole grać złą postacią niż dobrą (co widać, oba Kotory

> wiecej razy kończyłem zła postacią niż dobrą).
Naprwdę Was nie rozumiem. :( Jak ja np. zabiję nikomu nie winnego wieśniaka czy innego
tam to od razu tego żałuje. Nawet jeśli to jest wirtualne.


A mi to daje pewnego rodzaju satysfakcje xD Zawsze w filmach, grach itd. fascynowali mnie ci źli. mógłby być jakiś film wreszcie, gdzie zło wygrywa. a KotOR to była pierwsza gra, w której mogłem sie opowiedzieć po tej złej stronie, no full happy byłem wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 15:08, Ecko09 napisał:

A mi to daje pewnego rodzaju satysfakcje xD Zawsze w filmach, grach itd. fascynowali
mnie ci źli. mógłby być jakiś film wreszcie, gdzie zło wygrywa.

Pier* bez sensu. A co niby, w "Zemście Sithów" to nie wygrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:09, Aragloin napisał:


> A mi to daje pewnego rodzaju satysfakcje xD Zawsze w filmach, grach itd. fascynowali

> mnie ci źli. mógłby być jakiś film wreszcie, gdzie zło wygrywa.
Pier* bez sensu. A co niby, w "Zemście Sithów" to nie wygrali?


Nie w 100%, nie pokonali zupełnie dobra, poza tym to chyba jedyny wyjątek, taki mroczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować