Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że jak ktoś gra złą postacią, to ma chyba problemy z samym sobą i musi się wyładować w grze ;)
Sithowie mają zaledwie dwie zalety... efektownie się ich eliminuje, no i mają ten plus, że w kwestii kochania nie muszą się tak ograniczać jak Jedi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:13, Zelgadis napisał:

Wydaje mi się, że jak ktoś gra złą postacią, to ma chyba problemy z samym sobą i musi
się wyładować w grze ;)
Sithowie mają zaledwie dwie zalety... efektownie się ich eliminuje, no i mają ten plus,
że w kwestii kochania nie muszą się tak ograniczać jak Jedi ;)


Ja bym jeszcze dodał, że mogą sie stać znacznie potężniejsi od Jedi. Mają większa wiedze o Mocy, nie ograniczają sie tylko do jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:11, Ecko09 napisał:

>
> > A mi to daje pewnego rodzaju satysfakcje xD Zawsze w filmach, grach itd. fascynowali

>
> > mnie ci źli. mógłby być jakiś film wreszcie, gdzie zło wygrywa.
> Pier* bez sensu. A co niby, w "Zemście Sithów" to nie wygrali?

Nie w 100%, nie pokonali zupełnie dobra, poza tym to chyba jedyny wyjątek, taki mroczny.

W FILMIE nie SADZE zwyciężyli. Tu nie ma co gadać. Ale dzięki planowi Antillesa, Obi Wana i innych, przetrwali potomkowie Vadera i Amidali.
BTW- ja z "ciemnej storny w Mocy" używam przede wszystkim piorunów. I może by się dodało jeszcze z 1-2 ale jakoś nie pamiętam dokłądnie. A... Visas ma "kill".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:16, Aragloin napisał:

> >


W filmie też nie rozwalili w 100% dobrych, przecież przeżył Obi-Wan i Yoda choćby. A z informacji poza filmowych wiadomo, że przeżyło też wielu innych Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:19, Ecko09 napisał:

> > >

W filmie też nie rozwalili w 100% dobrych, przecież przeżył Obi-Wan i Yoda choćby. A
z informacji poza filmowych wiadomo, że przeżyło też wielu innych Jedi.

Szkoda tylko, że o żadnym z nich nic nie wiadomo. hej, ale nie offtopicujmy, w końcu to nie jest "archiwum SW" tylko o Kotorze.. A ja zaraz Mirę na Jedi zrobię.. A wlasnie da sie Bao-Dura też na Jedi wyszkolić? Bo jest Zabrakiem, a i Maul nim był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:15, Ecko09 napisał:

Ja bym jeszcze dodał, że mogą sie stać znacznie potężniejsi od Jedi. Mają większa wiedze
o Mocy, nie ograniczają sie tylko do jednej strony.

"Większą wiedzę o Mocy"? A co to znaczy? Można mieć większe lub mniejsze panowanie nad Mocą, z tym, że to właśnie Jedi, którzy wykorzystują ją do obrony i poznawania, lepiej nią władają. Sithowie natomiast inaczej wykorzystują jej potencjał, przede wszystkim do zniszczeń i ataku. A jak wiadomo obrona jest trudniejsza niż atak.
Zresztą, widać to choćby w walce Obi-Wana z Dooku (2 epizod) i Mace Windu z Palpatinem (3 epizod), gdzie ich niby potężne błyskawice mocy na nic się zdały. Dochodzi do tego znakomita szermierka mieczem świetlnym (Ataru, Vaapad, Soresu) i mało który Sith daje radę świetnie wyszkolonemu Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A wlasnie da sie Bao-Dura też na Jedi wyszkolić? Bo jest Zabrakiem, a i Maul nim był...
Da się, wystarczy mieć z nim odpowiedni poziom wpływu, coś powyżej 80. Wtedy z nim pogadać. Parę zdań i już jest Jedi Guardianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ktoś w końcu oprócz mnie( wiem, bardzo skromny jestem) mądrze prawi. A tak przy okazji.. Windu to chyba z Anakinem walczył, a nie z Palpatinem, Ten walczył z Yodą. :)
No patrzcie, nie zeedytowało. :/
Ale gdzie jest ten wskażnik? Bo ja mam v1.0 uk, więc być może to w jakimś patchu się poajiwło. :( I teraz mam przy Baodurze "never mind", więc coś by musiało się stać. Więc gdzie kiedy i co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

Windu to chyba z Anakinem walczył, a nie z Palpatinem,

Mace Windu walczył z Palpatinem podczas próby aresztowania go. Palpatine mieczem mu nie dał rady, Mocą zresztą też ;) A Windu niestety przegrał przez głupotę Anakina.

Dnia 09.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

Ten walczył z Yodą. :)

To było później, prawie pod koniec filmu.

Dnia 09.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

Ale gdzie jest ten wskażnik?

Nie można sprawdzić poziomu, ale w dialogach pojawia się czasem informacha o zdobytym wpływie, można mniej więcej policzyć (każdy NPC startuje od wpływu równego 50).

Dnia 09.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

I teraz mam przy Baodurze "never mind", więc coś by musiało się stać. Więc
gdzie kiedy i co..

Czekaj, podróżój z nim, wybieraj kwestie w których można uzyskać wpływ na niego. Ew. skorzystaj z jakiegoś faq w którym jest pokazane z kim i gdzie można zdobyć wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej planecie coś się stanie, co go "zadowoli". A i chyba miałem dwa czy trzy punkty do influence na tegoż zabraka.
A co do filmu: no tak, zapomniałem, a to jedyny w filmie( Windu) co miał bodajże mój ulubiony kolor jarzeniówki- fioletowy.
EDIT-> I nigdy nie straciłem na niego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:52, Zelgadis napisał:

> Windu to chyba z Anakinem walczył, a nie z Palpatinem,
Mace Windu walczył z Palpatinem podczas próby aresztowania go. Palpatine mieczem mu nie
dał rady, Mocą zresztą też ;) A Windu niestety przegrał przez głupotę Anakina.

> Ten walczył z Yodą. :)
To było później, prawie pod koniec filmu.

> Ale gdzie jest ten wskażnik?
Nie można sprawdzić poziomu, ale w dialogach pojawia się czasem informacha o zdobytym
wpływie, można mniej więcej policzyć (każdy NPC startuje od wpływu równego 50).

> I teraz mam przy Baodurze "never mind", więc coś by musiało się stać. Więc
> gdzie kiedy i co..
Czekaj, podróżój z nim, wybieraj kwestie w których można uzyskać wpływ na niego. Ew.
skorzystaj z jakiegoś faq w którym jest pokazane z kim i gdzie można zdobyć wpływ.


A ile pkt za każdym razem dodaje lub odejmuje tego wpływu na kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:32, Zelgadis napisał:

Zresztą, widać to choćby w walce Obi-Wana z Dooku (2 epizod) i Mace Windu z Palpatinem
(3 epizod), gdzie ich niby potężne błyskawice mocy na nic się zdały. Dochodzi do tego
znakomita szermierka mieczem świetlnym (Ataru, Vaapad, Soresu) i mało który Sith daje
radę świetnie wyszkolonemu Jedi.


Po pierwsze to jest temat o KotOR, a nie o Jedi w filmach i całym uniwersum. Po drugie bzdury gadacie. Palpatine był za mocny nawet dla Yody, a taki Maul walczył z dwoma Jedi naraz i był od nich wyraźnie lepszy. Nie ma żadnej zasady, że Sithowie gorzej korzystają z mieczy świetlnych. Wszystko zależy od umiejętności osobniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:26, pkapis napisał:

Po pierwsze to jest temat o KotOR, a nie o Jedi w filmach i całym uniwersum.

No jest. Ale co szkodzi zboczyć na chwilę na temat całego uniwersum skoro już się jest w tematyce?

Dnia 09.09.2008 o 16:26, pkapis napisał:

Palpatine był za mocny nawet dla Yody,

To coś musiałem chyba pominąć, bo o Yodzie mówi się, że nikt nie dorównywał mu w posługiwaniu się Mocą.

Dnia 09.09.2008 o 16:26, pkapis napisał:

a taki Maul walczył z dwoma Jedi
naraz i był od nich wyraźnie lepszy.

Niby był lepszy, ale z Obi-Wanem nie dał sobie rady. Poza tym, Maul używał podwójnego miecza przeciwko dwóm innym, a np. Dooku tylko jednego przeciwko dwóm mieczom Anakina i wygrał pojedynek z nim.

Dnia 09.09.2008 o 16:26, pkapis napisał:

Nie ma żadnej zasady, że Sithowie gorzej korzystają
z mieczy świetlnych. Wszystko zależy od umiejętności osobniczych.

Nikt tu nie powiedział, że Sithowie są gorsi walcząc mieczem świetlym. Dość rzec, że nawet oni mieli w historii niezrównanych szermierzy. Tu chodzi o to, że Sithowie walcząc mocą skupiają się na ataku, a nie jak Jedi na obronie i twierdzenie, że ci pierwsi lepiej używają mocą jest błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:09, Zelgadis napisał:

> Palpatine był za mocny nawet dla Yody,
To coś musiałem chyba pominąć, bo o Yodzie mówi się, że nikt nie dorównywał mu w posługiwaniu
się Mocą.


Epizod III, po starciu Palpatine''a z Yodą ten ostatni wycofuje się, a potem mówi bodajże Obi-Wanowi że spotkał Sitha, któremu nie mógł dać rady.

Dnia 09.09.2008 o 18:09, Zelgadis napisał:

Nikt tu nie powiedział, że Sithowie są gorsi walcząc mieczem świetlym. Dość rzec, że
nawet oni mieli w historii niezrównanych szermierzy.


Napisałeś, że "dochodzi do tego znakomita szermierka mieczem świetlnym (...) i mało który Sith daje radę świetnie wyszkolonemu Jedi." Tymczasem szermierka nie ma tutaj nic do rzeczy, Sithowie mogą walczyć równie dobrze.

Dnia 09.09.2008 o 18:09, Zelgadis napisał:

twierdzenie, że ci pierwsi lepiej używają mocą jest błędem.


A tutaj się jak najbardziej zgodzę. Umiejętność korzystania z mocy jest podobna, tylko Jedi sami się ograniczają zarówno jeśli chodzi o niektóre zastosowania (niekorzystanie z pewnych mocy wybitnie polegających na ciemnej stronie) jak i podejście do życia (brak emocji). To ograniczanie jest zarówno wadą - mniejszy wachlarz dostępnych środków - jak i zaletą, mają bowiem dużo większą dyscyplinę niż Sithowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

Ale gdzie jest ten wskażnik? Bo ja mam v1.0 uk, więc być może to w jakimś patchu się poajiwło. :(

OMG. 1.0? Toż to najbardziej zabugowana wersja. Pomijam już kwestię, że numeracja KotOR II właściwie zaczyna się od 2.0.
Pierwszy patch miał wersję 1.0a, potem 1.0b, potem był patch aktualizujący grę do wersji
2.01.420, a ostatni oficjalny aktualizuje z niej do 2.11.427. Oprócz tego pojawił się nieoficjalny patch do tej wersji mający swoją wersję 1.1, nieoficjalny hotfix TSL Music Table, no i na koniec Restoration Patch. To tyle w kwestii wersji. Wszystkie razem, które są konieczne w łańcuchu aktualizacji (poza ostatnim) zajmują 40 MB.

Co do wpływu, to nie zawsze najlepiej wybierać tak aby mieć wpływ. Równie ciekawe dialogi i skutki będzie miało granie na utratę wpływu (to działa dokładnie w dwie strony). Na przykład grając postacią złą można ostrą stratą wpływu nawet wyszkolić członków drużyny na Jedi (sic!), a grając dobrą na wrednych Sithów. :)
Jak kiedyś napisali projektanci tej gry - obie skrajne wersje są najciekawsze. Najsłabsze fabularnie jest balansowanie po środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:19, pkapis napisał:

Napisałeś, że "dochodzi do tego znakomita szermierka mieczem świetlnym (...) i mało który
Sith daje radę świetnie wyszkolonemu Jedi." Tymczasem szermierka nie ma tutaj nic do
rzeczy, Sithowie mogą walczyć równie dobrze.

Tak, wszystko się zgadza. Tylko że miałem na myśli taką właśnie sytuację - Jedi używający mistrzowsko miecza przeciwko Sithowi korzystającemu głównie z mocy, np. piorunów. Sytuację, kiedy zarówno Sith jak i Jedi równie dobrze włądają mieczem świetlnym widać było np. w ostatnim pojedynku Obi-Wana z Anakinem.


Wracając chwilowo do KotOR''a:

@Ecko09: Z reguły 8 punktów, ale to bodajże zależy od wybieranych opcji dialogowych.

@Aragloin: Telos, Nar-Shadaa... W tych miejscach pamiętam najwięcej wpływu uzyskałem u Bao-Dura, ale Jedi stał się dopiero przy drugich odwiedzinach na Dxun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega swoop racing w dwójce? Przy niektórych startach lecę nisko i mogę "skakać" na tych dopalaczach i rozbijać się o przeszkody, ale w większości wypadków lecę wyżej od wszystkiego, skoków nie ma, nad minami i przeszkodami przelatuję i nic się nie dzieje. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA PIERDZIELE. JAKIE ZABUGOWANE TE WYŚCIGI NA ONDERONIE. Z 10 razy pobiłem ten pieprzony rekord (i to znacznie) i mi ta zwalona gra nie uznała! No już coś mnie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:18, Ecko09 napisał:

Z 10 razy pobiłem ten pieprzony rekord (i to znacznie) i mi ta zwalona gra nie uznała! No już coś mnie bierze.

Możesz i ze 100 razy pobić, ale jak nie zrobisz tego za pierwszym razem, to koniec. Taki bug :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować