Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Apropos - czemu dawałeś Auto-Level? ;d Nie mogłeś się zdecydowac czy co? Ja pożyczyłem od kumpla właśnie Jedi Academy(wkurzył się, jak przyszedłem o 24 i poprosiłem o gre xD) więc zaraz bedę dawał po sieci. Tak o KotOR - robie teraz guardiana i negocjatora w 1 i w 2, bo najczęściej (prawie zawsze) grałem sentinelami. ;P Najprościej i najlepiej + fajny kolor mieczyka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najfajniej grało się Guardianem, akurat odpowiada mojemu stylowi gry i charakterowi (Main Tank, dzięki zbroi Calo Norda dziarsko przyjmowałem na siebie ciosy). Sentinelem i Consularem niezbyt mam ochotę grać, ale zobaczę w przyszłości, jak zagram sobie jeszcze kiedyś. Czemu dawałem Auto-Level? Ponieważ zwyczajnie nie chciało mi się ślęczeć nad wyborem nowych cech. Kilka razy tylko samodzielnie dobierałem sobie umiejętności, tak to w przypadku członków drużyny korzystałem z tej właśnie opcji. W przypadku Kałasza, Onasiego, Ordo, Vao czy Zaalbara to nie robi wielkiej różnicy - gra porządnie dobiera skille, natomiast z perspektywy czasu widzę, że rozwojem Bindo zajmę się sam, bo dziadek ma potencjał, którego gra nie wykorzystuje. I zadbam też o własną postać, bo marnie mi wybierało skille ;/.
W tej grze wyjątkowo rozwijanie umiejętności i zbieractwo mnie nie wciągnęło zbytnio - to nie Fallout Tactics czy Awaken ;).

BTW natrzaskałem przez te 22h sporo screenów na XFire, LOL :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie questy najbardziej lubiliście? :D Ja z "przesyłką z zagadkami", sprawy sądowe - bronienie Sunrego i siebie, no i te elektryczne kółka w Grobowcu Naga Sadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiła mnie impreza Sithów w Taris i ich nagły zgon (LOL). W sumie niezła była ta mini-kampania dla Hidden Beków czy kradzież Ebon Hawka. Jeśli chodzi o sprawę sądową to było to dość dyskusyjne zadanie i niejasne było, co jest najlepszym rozwiązaniem (jeśli chodzi o Jasną Stronę Mocy). Tak czy siak postanowiłem skazać na śmierć Sunry''ego (Jolee zresztą nie protestował, ba, sugerował, żeby poniósł on karę), bo przynajmniej Bastila nie miała jakichś wątpliwości. Niezłe questy były na Korriban, podobało mi się udawanie niewolników przez Jolee''ego i Cartha, akurat zagadka z tymi kółkami, ciśnieniem w tej maszynie obok bazy podwodnej Republiki na Manaan i inne tego typu questy mnie wkurzały, myślałem, że po Lostach przynajmniej KotOR mi tego oszczędzi ;). W ogóle podwodna baza na Manaan była strasznie nudna.

O, i jeszcze udawanie Tuskenów było niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

Ale tutaj gdy wibiłem jego pomocnikow najpierw (nie wiem jakim cudem) mając full hp 1
ciosem wzioł mi połowe hp, więc zanim zdąłyłem sie uleczyć on mi zabił cartha, potem
zaczoł bić mi tego 2 (nie pamietam imienia, ale takie długie :P). Więc albo jestem słaby
i mam źle rozwiniętą postać albo ten przeciwnik był poprostu za silny na zwykła walke.
Jeśli chodzi o misjie to tak było to na Datoonie.


A. To wszystko jasne. Szczerze mówiąc ja tą misję robiłam na samym samiuteńkim końcu. Najpierw sobie znalazłam ksyształy, pozabijałam te śmieszne piesko-cosie, odblokowałam Bastilę, jakieś chyba 2 inne questy jeszcze zrobiłam i tak z 2 poziomy silniejsza walczyłam.
A który poziom Jedi masz? Ja z reguły robię tak, że przechodzę Taris nie awansując postaci [koszmar - jeden cios i leżę... ale później się opłaca], a potem jak już jestem Jedi to awansuję - i mam całkiem silnego Jedi jż na początku.

Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

>Najważniejsza jest taktyka w grze.Nie możesz ich zalatwic samymi blasterami :]
>Najlepiej walczyć z nimi wręcz-ty lightsaber i bastila,a potem carth albo conderus....
>Walka nie jest łatwa kiedy jesteśmy łajdakiem,w dodatku mało wyszkolonym walce wręcz.

I moc, moc moc. Dobra rada, zastosuj się. (=

Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

Bastila była nie dostępna na tej mapce więc musiałem być jako jedyny z mieczem świetlnym

Więc skończ ''oczyszczanie gaju ze skazy mroku'' to Ci ją odblokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 00:11, Skywalker560 napisał:

I powracając jeszcze do "Star Forge Robes" - używaliście tych szat? Bo ja szybko wróciłem
do zbroi Calo Norda, a te szaty dałem Juhani, bardziej przydały się jej niż mi.

Używałem. Zbroja Calo Norda niestety wymięka, nawet ulepszana, przy zbroi Gwiezdnej Kuźni z nałożonymi na siebie mocami Master Speed, Armor oraz Valor. Zdecydowanie jednak najbardziej podobała mi się (zaraz po szacie Gwiezdnej Kuźni) zwykła szata Jedi. Razem z wyżej wymienionymi mocami oraz mieczem świetlnym z +5 do odbicia blasterów grało się bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 00:11, Skywalker560 napisał:

I powracając jeszcze do "Star Forge Robes" - używaliście tych szat?

Ja używałem. Potężna rzecz, tyle, że trzeba mieć postać prowadzoną pod kątem czystego Jedi z albo max light, albo max dark. Jest to najsilniejsza wersja szat Jedi i nic tego nie przebija.
Dlatego dawałem je zarówno sobie jak i Juhani. Dałbym jeszcze i Bindo gdyby nie to że szatka wymaga albo light, albo dark, a Bindo to czysty neutral.
Moc wzrasta tak wysoko, że Malaka można zabić prawie samym spojrzeniem i pozostaje kwestią estetyki, czy zetniemy go mieczem czy po prostu rozwalimy o ścianę.

20080917114511

20080917114520

20080917114537

20080917114549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 01:09, Skywalker560 napisał:

Wiesz, może to wina tego, że używałem Auto Level Up

Automatyczne levelowanie jest badziewne. Zawsze robi z Jedi przeciętniaka. A siłą ręcznego podnoszenia jest zrobienie specjalisty, który ma jakąś przynajmniej jedną cechę wybitną.

Na przykład - ile osób z was podnosiło kiedykolwiek charyzmę?
A to jest jedna z najsilniejszych cech. Można ją podbić u Juhani już ma dwa razy więcej mocy a na dodatek jest silniejsza bo podbija to zdolność do obrony i rzuty obronne, których nie widać w statystyce (właściwości silnego Jedi są często niewidoczne). Dzięki temu dobrze podbity Jedi może latać w zwykłym ubraniu, a i tak wymiata (rzuć okiem na statystykę ilości mocy u Juhani post wyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić z dwoma mieczami napakowanymi dwoma najsilniejszymi kryształami.
Przy okazji dzięki szatkom SF można spokojnie pochłaniać błyskawice Malaka.

Nie mogę coś znaleźć wersji, a la Revan... :(

20080917115926

20080917120106

20080917120411

20080917120525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 11:56, smoktiz25 napisał:

(ew. ściągnąć ?? xD)

Z internetu..... grrr chłopie pomyśl, pytanie o pirackie wersje gier jest nie na miejscu.
Gry szukaj na allegro, bo chyba nie ma jakiś kolejnych reedycji na półkach sklepowych.
Popatrz także na wirtusie/ultimie(sklepy internetowe) bo tam czesto można KotoRy dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak się do Was dobijałem z tym BaoDurem? Tak... No dobrze, jak już skończyłem Onderon- Dxun mogę zaggadnąć Bao, coś w stylu " po tym co się stało na Dxunie stałeś się jakiś spokojny". Czy to jest ten moment, gdzie się go na Jedi przciąga? Jeśli tak, to gdzie można go zacząć szkolić, bo jak dalej idziem w gadkę, to mówi "nothing,nie zaprzątaej swej główki" :)... Pomóżta, to specjalnie wczoraj nie grałem, aby dzisiaj się Was spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 13:54, Fumiko napisał:

No tak kurfaaaa... Zapomniałem o tej wizie na Onderonie( choć przy pierwszym podejściu do gry zrobiłem ten quest) i to chyba jedyny quest którego do tej pory nie zrobiłem. Wkur..zyłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, poziom wpływu można sprawdzić też po charakterze NPC-a. Jeśli będzie maks. na jasnej stronie, to znak, że ma się z nim maks. poziom wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 09:26, Calia napisał:

A. To wszystko jasne. Szczerze mówiąc ja tą misję robiłam na samym samiuteńkim końcu.
Najpierw sobie znalazłam ksyształy, pozabijałam te śmieszne piesko-cosie, odblokowałam
Bastilę, jakieś chyba 2 inne questy jeszcze zrobiłam i tak z 2 poziomy silniejsza walczyłam.
A który poziom Jedi masz? Ja z reguły robię tak, że przechodzę Taris nie awansując postaci
[koszmar - jeden cios i leżę... ale później się opłaca], a potem jak już jestem Jedi
to awansuję - i mam całkiem silnego Jedi jż na początku.

Ja biłem tego gościa bodajże na 10-11 lvlu jakoś tak, mając na uwadze, że mam tylko leczenie 1 poziom, błyskawice 2 poziom i ten czar (zapomniałem nazwy) którym można zatrzymać przeciwnika na chwilke. Wogóle mam w umiejętnościach dużo rzeczy powyżej 10 więc chyba źle rozwinąłem postać(chodzi mi o np programowanie itd.)

A takie pytanie, jaka planetę wybrać po tej misji na datoonie, bo wybrałem tą z wookie ale gdzieś czytałem, że słaba jest i wybrać inną się powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 15:40, Cieju09 napisał:

A takie pytanie, jaka planetę wybrać po tej misji na datoonie, bo wybrałem tą z wookie
ale gdzieś czytałem, że słaba jest i wybrać inną się powinno.

Urodą tej gry jest, że możesz polecieć (prawie) gdzie zechcesz... Więc pytanie "co się powinno" jest nieco daremne... Poleć, przejdź, przekonasz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:40, Cieju09 napisał:

A takie pytanie, jaka planetę wybrać po tej misji na datoonie

Możesz lecieć na dowolną planetę wielokrotnie i kiedy tylko chcesz (poza chwilowymi sytuacjami, które wynikają z fabuły).

Dnia 17.09.2008 o 15:40, Cieju09 napisał:

bo wybrałem tą z wookie ale gdzieś czytałem, że słaba jest i wybrać inną się powinno.

Żadna z planet nie jest ani lepsza, ani gorsza. Pod tym względem gra jest świetnie zbalansowana. Każda z nich działa tak, że im bardziej się posuwasz w szukaniu gwiezdnych map tym wyższy poziom przeciwników napotykasz (aż do ok. 15-16). Stąd przechodzenie całych planet po kolei nie jest zbyt efektywne. Na początku najłatwiej nabić doświadczenie przez ruszenie każdej planety robiąc questy początkowe oraz te związane z kilkoma planetami (przemyt, gizki, losowe questy członków drużyny). Wtedy wszystkie trudniejsze wyzwania stają się po prostu łatwiejsze. Przy okazji od poziomu postaci zależy znajdowanie niektórych przedmiotów (nie pojawią się jeżeli poziom postaci jest za niski). A im dalej w fabułę planety tym lepsze przedmioty wypadają. Wiele osób byłoby zaskoczonych co może wypaść gdyby nie zbyt niski poziom. Na przykład opóźnianie levelowania na Taris skutkuje nieotrzymaniem 2-3 całkiem silnych przedmiotów wartych w grze jakieś 5K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zobaczyłem tego screena Olamagato z interfejsu "jedynki" i... dziwię się. Chyba zbyt dużo gram w dwojkę, ale IMVHO ten dwójkowy jest sporo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować