Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 20:12, wrobel253 napisał:

Wiecie mam trochę głupią sprawę. Mianowicie, jak mogę polecieć na Dantooine, wciskam
"Leć" i nic się nie dzieje. Trzeba zrobić coś jeszcze?


A nie jesteś właśnie na Dantooine? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 20:26, Ecko09 napisał:

A nie jesteś właśnie na Dantooine? xD


Tia. Masz racje jestem na tej planecie. No to lecimy na inną. Dzięki za pomoc. Następnym razem sprawdzę, zanim zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 01:48, Black Dog napisał:

Mógłbym Cię prosić o udostępnienie moda na Twoim gramsajcie do SW:KotOR2 TSL? Bo nie da się ściągnąc. ;/

Już można. Rapidshare wykosił po prostu.
http://ja.gram.pl/Olamagato/7

Dodatkowo wrzuciłem tam 3 patche do KotOR II. Dwa z nich są oficjalne i uzupełniają się nawzajem, trzeci jest nieoficjalny.

ps. Obecnie jest tam wersja 1.63. Jedną z cech tej wersji jest zakończenie stanu w którym kurtka Attona jest najlepszą szmatką w swojej klasie w całej grze (czyli nie ma sensu szukać lepszej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olam: Ja sprawdzałem i w kotor2.ini i swplater.ini, i znalazłem tylko jedną linijkę( z enablescreen, czy coś podobnego). Mam nadzieję , że mi do drógiego kotora to podałeś. :) Może to trza dopisać, czy co? A na Dantooine SPOLOILER przed ujawinieniem się Trayi, czyli wiesz, jak można wejśc do enklawy /SPOILER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:44, Aragloin napisał:

Olam: Ja sprawdzałem i w kotor2.ini i swplater.ini, i znalazłem tylko jedną linijkę(
z enablescreen, czy coś podobnego). Mam nadzieję , że mi do drógiego kotora to podałeś.
:) Może to trza dopisać, czy co?

Prawdę mówiąc nie rozumiem, co napisałeś. :)
Masz problem z grą lub sterownikiem grafiki. Co do gry możesz sprawdzić jej wersję i jeżeli jest niższa niż podana w przypiętym poście, to musiałbyś grę spatchować. Na stronie, którą podałem dla Black Doga (w poście wyżej) znajdziesz linki do tych patchy. W tym do patcha nieoficjalnego, który takie dziwy może naprawić. Jeżeli jednak masz ostatnią wersję, a nieoficjalny patch nie pomaga, to pozostaje Ci jedynie wymienić Catalysta na 4.11 i sprawdzić co się dzieje.
Jak i to nie pomoże, to ostatnią deską ratunku jest przeinstalowanie całej gry oraz ponowne spatchowanie.

A jeżeli i to nie pomoże, to ostatnią "brzytwą, którą się można złapać tonący" jest wgranie zapisu sprzed pierwszego wejścia do tej lokacji z którą jest problem.

Jeżeli i to nie pomoże, to pomóc mogą już tylko czary i nakłuwanie maskotki Obsidian jako lalki woo-doo. ;)
Niestety w sprawie czarów jestem dyletantem...

Dnia 23.09.2008 o 14:44, Aragloin napisał:

przed ujawinieniem się Trayi, czyli wiesz, jak można wejśc do enklawy

Pogadać z gośćmi przed wejściem. Niestety szczegółów w tym miejscu już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyścigami w KOTOR 2. Otóż już3 raz przechodzę grę i znów gdy startuje w wyścigu mój ścigacz nagle unosi się nad ziemię i zamiast jechać na ziemi to leci w powietrzu. Czy wie ktoś co mogę na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:12, Desann235 napisał:

Mam problem z wyścigami w KOTOR 2. Otóż już3 raz przechodzę grę i znów gdy startuje w
wyścigu mój ścigacz nagle unosi się nad ziemię i zamiast jechać na ziemi to leci w powietrzu.
Czy wie ktoś co mogę na to poradzić?

Nie trzymać gazu w czasie odliczania, a dopiero po starcie. Poza tym bug z wyścigami uniemożliwia zwycięstwo, nawet jeśli uzyskasz najlepszy czas. Tylko jeśli za pierwszym podejściem uzyskasz odpowiedni czas - gra go zaliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą planetą Yavin w Kotor 1? Nie ma ona związku z fabułą, nie ma na niej nic ciekawego poza jednym Rodianinem, który może nam ewentualnie sprzedać parę nieistotnych rzeczy i w ogóle nie ma na niej nic. Czy ma ona jakikolwiek związek z grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:30, Desann235 napisał:

O co chodzi z tą planetą Yavin w Kotor 1? Nie ma ona związku z fabułą, nie ma na niej
nic ciekawego poza jednym Rodianinem, który może nam ewentualnie sprzedać parę nieistotnych
rzeczy


Pośród tych paru nieistotnych rzeczy znajdują się jedne z najlepszych przedmiotów w grze (oferta Suvama zwiększa się w miarę postępów w głównej fabule). Jest tam też coś w rodzaju questu pobocznego który pojawia się pod sam koniec gry (nie oczekuj p tym zbyt wiele - trochę expa i kilka detonatorów termicznych + możliwość kupna najciekawszych itemów Suvama).

Dnia 27.09.2008 o 16:30, Desann235 napisał:

Czy ma ona jakikolwiek związek z grą?


Jeśli dobrze pamiętam to stacja Yavin została dodana jako bonus do wersji na PC, stąd nie oczekuj zbyt wiele, jest to coś w rodzaju bardzo dobrze wykonanego małego moda który otrzymujesz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też dość łatwo wygrać w pazaaka trochę kasy bo to jedyny gracz, który na dzień dobry daje stawkę 750 kredytów za jedną grę. Wygranie z nim całej puli kilkunastu gier obniża ceny w jego sklepie (przydaje się na końcu gdy już wszystko sprzedamy, a warto u niego kupić dwa najdroższe kryształy - oszczędność to łącznie jakieś 6-8k kredytów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:26, Olamagato napisał:

Możesz też dość łatwo wygrać w pazaaka trochę kasy bo to jedyny gracz, który na dzień
dobry daje stawkę 750 kredytów za jedną grę. Wygranie z nim całej puli kilkunastu gier
obniża ceny w jego sklepie (przydaje się na końcu gdy już wszystko sprzedamy, a warto
u niego kupić dwa najdroższe kryształy - oszczędność to łącznie jakieś 6-8k kredytów).


Ta, tyle, że bardzo trudno z nim wygrać, ja wygrałem z nim z e2 razy, a grałem duuużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:30, Ecko09 napisał:

Ta, tyle, że bardzo trudno z nim wygrać, ja wygrałem z nim z e2 razy, a grałem duuużo.

Hmmm, ja z nim wygrywam 3/4 partie. Czasem prawie wszystkie.
Wystarczy pozbawić go wszystkich kart dodatkowych i potem grać na widełki 17-20. Rzadko kiedy uda mu się wybronić. Często biję go na 3 rozdania pod rząd mając nawet stratę 0:2. Grunt to nie poddawać się i nie rzucać kart dodatkowych dopóki jest jeszcze szansa wyrzucenia 19-20 z losowania. Dlatego generalnie karty minusowe są lepsze, a uniwersalne najlepsze. Mając kartę -6 można grać na pewniaka nawet mając 16 w puli (bo wypadnie 17...26). W tym czasie przeciwnik już może wyjechać poza 20, a nie mając dodatkowych kart przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 21:33, Kalejdoskop86 napisał:

Słyszałem wiele plotek, że ma być odnowienie sprzedaży obu KOTORów.

Podobno pierwszego z nich w okolicach listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 03:21, Olamagato napisał:

Podobno pierwszego z nich w okolicach listopada.

I to będzie we wszystkich sklepach? :)

Swoją drogą to miło, że wznowienie będzie. Muszę w listopadzie sobie zamówić KOTOR 1, bo lubię klimaty Star Wars, a z tego co tutaj czytam super gra jest. :]

btw. a czy jest w KOTOR 1 takie coś, że np. przez pół gry gramy po Jasnej Stronie Mocy, a później dostajemy propozycję - potęga w zamian za przejście na Ciemną Stronę Mocy i rozwalenie towarzysza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 10:24, Kalejdoskop86 napisał:

> Podobno pierwszego z nich w okolicach listopada.
I to będzie we wszystkich sklepach? :)

Swoją drogą to miło, że wznowienie będzie. Muszę w listopadzie sobie zamówić KOTOR 1,
bo lubię klimaty Star Wars, a z tego co tutaj czytam super gra jest. :]

btw. a czy jest w KOTOR 1 takie coś, że np. przez pół gry gramy po Jasnej Stronie Mocy,
a później dostajemy propozycję - potęga w zamian za przejście na Ciemną Stronę Mocy i
rozwalenie towarzysza?


No jasne, w sumie to pod koniec gry ostatecznie wybieramy po której stronie sie opowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 11:07, Ecko09 napisał:

No jasne, w sumie to pod koniec gry ostatecznie wybieramy po której stronie sie opowiemy.

Acha. :)

A jest jakaś zależność, tj. jak np. jesteśmy po Ciemnej Stronie Mocy, to niektórzy NPC źle na nas patrzą, albo wygląd postaci się zmienia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:38, Kalejdoskop86 napisał:

A jest jakaś zależność, tj. jak np. jesteśmy po Ciemnej Stronie Mocy, to niektórzy NPC
źle na nas patrzą, albo wygląd postaci się zmienia? :P


Wygląd postaci się trochę zmienia (twarz i oczy), niektórzy NPC też mają nieco inne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować