Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 15:29, Karharot napisał:

Aby używać tych przedmiotów musisz mieć przynajmniej 1 level w klasie Jedi - wejdź w
okno postaci i awansuj a wszystko powinno być w porządku.

O, otóż, to. Też, za trzecim podejściem( czyli aktualnym) do KotOR II dziwiłem się na początku, że nie mam paska Mocy. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 15:01, Aragloin napisał:

Ja się na ich stronie zarejestrowałem, bo myślałem, że jest tam JO i JA, cena podana,
a gdy klikam, to jest napisane, że nie ma...
A co do KotORa, a raczej jego wznowienia- jeśli nie wyjdzie w terminie, to się poddaje,
i mam to w du.. Będę grał w kółko w dwójkę, aż zwariuję. :P

Łeee, skoro jesteś tak zdesperowany, to czemu na Allegro, czy eBay''u nie kupiłeś? Szczególnie na eBay''u jest mnóstwo ofert...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Noo, ale czy jest tak jak mówiłeś, że KOTOR 1 obsługuje rzeczywiście max. rozdzielczość monitora 22" panorama bez użycia żadnych programów? Tylko do zaznaczenia w opcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 20:26, Kalejdoskop86 napisał:

Noo, ale czy jest tak jak mówiłeś, że KOTOR 1 obsługuje rzeczywiście max. rozdzielczość
monitora 22" panorama bez użycia żadnych programów? Tylko do zaznaczenia w opcjach?

Jaka to dokładnie rozdzielczość? Bo ilość cali przekątnej tak naprawdę niewiele mówi - nic o proporcjach ekranu, ani o żadnej składowej.
Na przykład jeżeli masz monitor FullHD o rozdzielczości >fullHD, czyli 1920x1200 (16:10), a KotOR1 obsługuje 1600x1200, to:
1. w najlepszym wypadku pokaże Ci się do wybrania 1920x1200.
2. w najgorszym 1600x1200 o składowej poziomej 1600 ekstrapolowanej do 1920, albo 1600 umieszczonej na środku szerokiego ekranu. Ustawia się to za pomocą opcji monitora lub jednej z opcji sterownika karty graficznej (należy szukać opcji skalowanie monitora).

W przypadku innych rozdzielczości należy dopasować w konfiguratorze gry rozdzielczość o identycznej składowej pionowej rozdzielczości (lub nieco mniejszej jeżeli nie będzie to możliwe) jaką bezpośrednio obsługuje dany panel.
Na przykład jeżeli panel obsługuje 1440x900, to taką idealną rozdzielczością przy proporcjach 4:3 byłaby 1200x900 lub przy 5:4 rozdzielczość 1125x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmm... hmm...... no dobra, ale ja nadal nie wiem co będzie, jak w opcjach gry pokaże max. rozdzielczość tak gdzieś 1200x900. Nie mam FullHD, zaznaczam.

A, i jeszcze coś. Przy okazji się zapytam, wiesz może, dlaczego czasami w grze "Wiedźmin" przy początku rozmowy lub kiedy Geralt "bardzo mocno bije pod koniec walki przeciwnika na pięści" to obraz jest jakby był w niższej rozdzielczości? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:17, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm... hmm...... no dobra, ale ja nadal nie wiem co będzie, jak w opcjach gry pokaże
max. rozdzielczość tak gdzieś 1200x900. Nie mam FullHD, zaznaczam.

Napisałem Ci, że KotOR 1 poradzi sobie na fullHD. Skoro rozdzielczość Twojego monitora jest niższa, to poradzi sobie tym bardziej. Dla rozdzielczości monitora 1680x1050 być może pojawi się w konfigu gry rozdzielczość 1400x1050 (4:3), a dla 1400x900 być może 1200x900. Jeżeli nie, to powinieneś wybrać dowolną inną, której składowa pionowa będzie niższa od odpowiednio 1050 (np. 1024) lub 900 (np. 852). Niewykluczone jednak, że pojawią się rozdzielczości oferowane przez monitor, ponieważ gry na DirectX odczytują tryby graficzne dostępne w danym systemie i niektóre z nich (spełniające warunki głębi kolorów, ilości planów itp.) podają do wyboru dla gracza.

Dnia 02.10.2008 o 22:17, Kalejdoskop86 napisał:

Awiesz może, dlaczego czasami w grze "Wiedźmin"

Niestety nie. Popytaj na wątku o Wiedźminie lub na stronie Wiedźmina dostępnej z kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię któregoś KotOR''ka tylko nie wiem, który lepszy I czy II: The Lord Siths. Prosiłbym o jakieś plusi i munsy oby dwóch gier. I co do broni: Miecze Świetlne to jak w RPG''ach, że np: czerwony zadaje 50 obr, a zielony 30 ? Jest coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 15:48, dambialko napisał:

Chyba kupię któregoś KotOR''ka tylko nie wiem, który lepszy I czy II: The Lord Siths.
Prosiłbym o jakieś plusi i munsy oby dwóch gier. I co do broni: Miecze Świetlne to jak
w RPG''ach, że np: czerwony zadaje 50 obr, a zielony 30 ? Jest coś takiego ?

KONIECZNIE kupuj jedynkę bo nie zrozumiesz większości wątków fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 15:54, Asthariel napisał:

> Chyba kupię któregoś KotOR''ka tylko nie wiem, który lepszy I czy II: The Lord Siths.

> Prosiłbym o jakieś plusi i munsy oby dwóch gier. I co do broni: Miecze Świetlne
to jak
> w RPG''ach, że np: czerwony zadaje 50 obr, a zielony 30 ? Jest coś takiego ?
KONIECZNIE kupuj jedynkę bo nie zrozumiesz większości wątków fabuły.


Ołkej. A plusy minusy no i to o ekwipunku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 14:56, Aragloin napisał:

Na takim czymś nie kupuję. I nic mego zdania nie zmieni, nawet ukochana gra, której nigdzie,
oprócz tych witryn aukcyjnych nie ma.


Jak to nie ma? Ależ oczywiście, że jest! Zapraszam tutaj:

http://www.game.co.uk/

Po Polsku już nigdzie nie znajdziesz, ale LEM udostępnił spolszczenie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 15:58, dambialko napisał:


Ołkej. A plusy minusy no i to o ekwipunku :D


Plusy obu części to fabuła i postacie, a zwłaszcza dialogi. Dwójka ma bardziej rozbudowany sposób awansowania postaci, ale początek gry jest nudniejszy.
Miecze świetlne mają okreslone wartości obrazeń, które można zwiększać i dodawac nowe efekty (np. ogłuszenie) znajdując specjalne kryształy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej comitiva. Pomożecie? Mam problem. Planeta: Korriban. Grobowiec Nar Shady(czy tak jakoś). Tam natknęłem się na zagadkę z 3 kolumnami, i tam trzeba przenosić między nimi energię. Wytłumaczy mi ktoś o co tam biega, bo instrukcje na ten temat w grze są metne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o grobowiec Naga Sadow, Nar Shaddaa to księżyc a nie osoba:)
Ta minigra polega na tym aby przemieścić wszystkie segmenty z lewego słupka na prawy, zasady są jednak takie że możesz "chwycić" jedynie ten segment który jest na górze słupka i nie możesz go przemieścić na słupek na którym znajduje się "wyższy" segment.
wykonaj następujące ruchy przenosząc segmenty kolejno z:
lewa na środek
lewa na prawo
środka na prawo
lewa na środek
prawa na lewo
prawa na środek
lewa na środek
lewa na prawo
środka na prawo
środka na lewo
prawa na lewo
środka na prawo
lewa na środek
lewa na prawo
środka na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:55, Olamagato napisał:

Napisałem Ci, że KotOR 1 poradzi sobie na fullHD. Skoro rozdzielczość Twojego monitora
jest niższa, to poradzi sobie tym bardziej. Dla rozdzielczości monitora 1680x1050 być
może pojawi się w konfigu gry rozdzielczość 1400x1050 (4:3), a dla 1400x900 być może
1200x900. Jeżeli nie, to powinieneś wybrać dowolną inną, której składowa pionowa będzie
niższa od odpowiednio 1050 (np. 1024) lub 900 (np. 852). Niewykluczone jednak, że pojawią
się rozdzielczości oferowane przez monitor, ponieważ gry na DirectX odczytują tryby graficzne
dostępne w danym systemie i niektóre z nich (spełniające warunki głębi kolorów, ilości
planów itp.) podają do wyboru dla gracza.

No dobra, czyli mam rozumieć, że KOTOR 1 poradzi sobie z panoramą 22", ale w opcjach gry być może gra będzie musiała niższą rozdzielczość ustawić niż maxymalna, tak?
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, tj. że monitor przy mniejszej nie będzie mi tak syczał...

Dnia 02.10.2008 o 23:55, Olamagato napisał:

Niestety nie. Popytaj na wątku o Wiedźminie lub na stronie Wiedźmina dostępnej z kolektywu.

Acha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 19:13, Karharot napisał:

Ciachu ciach:P

Aaa, kojarzyłem że nazwa właściciela grobowca ma coś z ,,cieniem"(shadow) tylko przekręcone;P. I to Nar = Naga, ech, wyszedłem na ignoranta...:) Ale dzięki za odpowiedź. Do tej pory radziłem sobie z gierkami logicznymi, ale ta mnie zirytowała.
A co do gry to jest absosmerfnie super. Grafika może nie jest pierwszej jakości, ale poziomy są tak zaprojektowane, że poszczególne planety powalają. Gdy na wspomnianym Korribanie dotarłem do doliny i zobaczyłem grobowce Lordów Sithów to oniemiałem. Serio. Tylko jedna rzecz wydaje mi się dziwna. Main quest. <spojler> Ta cała gwiezdna kuźnia stworzona przez dawno wymarłą rasę wydaję mi się trochę mało Gwiezdno Wojenne<koniec> . Swoją drogą gram Negocjatorem Jedi z wieloma punktami perswazji i ulepszoną umiejętnością ,,negocjacji" mocą. Może i nie walczy świetnie(choć ma dwa miecze), ale w drużynie mam wystarczająco dobrych rębajłów. Doszedłem do wniosku, że bohater musi umieć dobrze gadać. I to się opłaca. Szczególnie, że dzięki temu można uniknąć płacenia kasy za wejście gdzieś czy coś.
I jeszcze małe pytanie: jakiej rasy jest Juhani?
BTW: czy to dziwne że gram od 22 godzin w KOTOR a ani razu nie tknąłem pazaaka? Dużo tracę?
Do windows00-> coś słyszałem o Wieżach Hanoi ale nie skojarzyłem z tym;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:23, Blackgoat napisał:


I jeszcze małe pytanie: jakiej rasy jest Juhani?


Pochodzi z rasy Katharian (czy jak to sie tam odmienia ;p). Planeta tej rasy: Kathar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:23, Blackgoat napisał:

BTW: czy to dziwne że gram od 22 godzin w KOTOR a ani razu nie tknąłem pazaaka? Dużo
tracę?


Niespecjalnie. Pazaak to po prostu metoda na zdobycie dodatkowej kasy jeśli Ci jej na coś brakuje. W KotOR II można było w ten sposób wygrywać też jakieś przedmioty (np. dobre mody do sprzętu) ale tutaj tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować