Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2008 o 22:37, Kalejdoskop86 napisał:

Czy to prawda, że KOTOR 1 zwalnia przy szybszych sprzętach?

Niedokładnie. Potrafi działać gorzej na nowszych sterownikach do kart graficznych. Wina leży w tym, że współczesne optymalizacje poszły w inną stronę niż optymalizacje stosowane w 2003-2005 roku. Winne są sterowniki i zmiany w nowszych systemach takich jak Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 20:45, Kalejdoskop86 napisał:

No dobra, czyli mam rozumieć, że KOTOR 1 poradzi sobie z panoramą 22", ale w opcjach
gry być może gra będzie musiała niższą rozdzielczość ustawić niż maxymalna, tak?

Poradzi sobie. Kiedy gra była pisana nie było jeszcze monitorów panoramicznych, a monitory LCD dopiero wchodziły na rynek jako nowość. Co do rozdzielczości, to bierz pod uwagę tylko rozdzielczość pionową. Pozioma albo się rozciągnie, albo dopasuje - zależnie od ustawień monitora/sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 09:32, Olamagato napisał:

> No dobra, czyli mam rozumieć, że KOTOR 1 poradzi sobie z panoramą 22", ale w opcjach

> gry być może gra będzie musiała niższą rozdzielczość ustawić niż maxymalna, tak?
Poradzi sobie. Kiedy gra była pisana nie było jeszcze monitorów panoramicznych, a monitory
LCD dopiero wchodziły na rynek jako nowość. Co do rozdzielczości, to bierz pod uwagę
tylko rozdzielczość pionową. Pozioma albo się rozciągnie, albo dopasuje - zależnie od
ustawień monitora/sterownika.

Nie lepiej użyć tego spejalnego programu dla trybów panoramicznych ? Ostatnio wróciłem troche do KOTOR''a 2 na panoramie właśnie i obraz wiadomo - wyglądał brzydko, ale dzięki temu programikowi na rozdziałce 1440x900 wszystko wygląda idealnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 09:27, Olamagato napisał:

Niedokładnie. Potrafi działać gorzej na nowszych sterownikach do kart graficznych. Wina
leży w tym, że współczesne optymalizacje poszły w inną stronę niż optymalizacje stosowane
w 2003-2005 roku. Winne są sterowniki i zmiany w nowszych systemach takich jak Vista.

Ale będzie działać, tylko się tnąć będzie, tak? I czy tnięcia nie będą za duże?

Dnia 06.10.2008 o 09:27, Olamagato napisał:

Poradzi sobie. Kiedy gra była pisana nie było jeszcze monitorów panoramicznych, a monitory LCD dopiero > wchodziły na rynek jako nowość. Co do rozdzielczości, to bierz pod uwagę tylko rozdzielczość pionową. Pozioma > albo się rozciągnie, albo dopasuje - zależnie od ustawień monitora/sterownika.

Dobrze, teraz rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 10:03, Skwarek pl napisał:

Nie lepiej użyć tego spejalnego programu dla trybów panoramicznych?

Jeżeli jest taka możliwość w konkretnym przypadku, to oczywiście tak. Gry 3D mają tą wspaniałą cechę, że rzut obrazu z wirtualnej kamery nie musi mieć stałych proporcji.

ps. Napisz czego użyłeś na panoramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi powiedzieć jak to jest jak KOTOR działa na nowym sprzęcie i sterownikach? Że niby się wyłącza, tnie (i w jakim stopniu) ? Bo ja już sam nie wiem, co robić jakby mnie się tnął , albo co gorsza - w ogóle nie włączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:09, Olamagato napisał:

ps. Napisz czego użyłeś na panoramę.

Programik uniwis waży 580KB. Obsługuje pare gierek w tym właśnie oba Kotory. Można ponoć ustawić każdą panoramiczną rozdzielczość. Napewno gdzieś w sieci jest, ale gdyby ktoś potrzebował moge wysłac na e-mail. Programik odpalamy, wybieramy gre i mamy instrukcje jak dalej postępować. Cała operacja trwa może 5 minut a pozbędziemy się dzieki temu zniekształcenia obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:17, Kalejdoskop86 napisał:

Mógłbyś mi powiedzieć jak to jest jak KOTOR działa na nowym sprzęcie i sterownikach?
Że niby się wyłącza, tnie (i w jakim stopniu) ? Bo ja już sam nie wiem, co robić jakby
mnie się tnął , albo co gorsza - w ogóle nie włączył.

Powiem to tak. Nie znam nikogo, komu nie udało się odpalić KotORa na swoim sprzęcie. Czasem trzeba ustawić zgodność, czasem zmienić sterownik lub jego ustawienia, czasem użyć przeróbki konfiguratora takiej jaką opisał Skwarek pl. Ale w końcu każdy tę grę odpalał i mógł normalnie grać. Najczęściej wystarczy ją po prostu zainstalować i grać.
Problemy dotyczą często osób, które kompletnie nie radzą sobie z komputerem, mają fatalną konfigurację Windows oraz wirusy. Ale to takie osoby najczęściej narzekają na różne gry. KotOR 1 ma wyeliminowane niemal wszystkie błędy, więc odpala się najczęściej bez większych zgrzytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 09:55, Olamagato napisał:

> Mógłbyś mi powiedzieć jak to jest jak KOTOR działa na nowym sprzęcie i sterownikach?

> Że niby się wyłącza, tnie (i w jakim stopniu) ? Bo ja już sam nie wiem, co robić
jakby
> mnie się tnął , albo co gorsza - w ogóle nie włączył.
Powiem to tak. Nie znam nikogo, komu nie udało się odpalić KotORa na swoim sprzęcie.
Czasem trzeba ustawić zgodność, czasem zmienić sterownik lub jego ustawienia, czasem
użyć przeróbki konfiguratora takiej jaką opisał Skwarek pl. Ale w końcu każdy tę grę
odpalał i mógł normalnie grać. Najczęściej wystarczy ją po prostu zainstalować i grać.

Och, to dobrze! :]
Ale chodziło mi bardziej o to, czy na nowszym sprzęcie i systemie operacyjnym (np. Windows Vista) jak ruszy to jak będzie się zachowywało? Tnąć się będzie czy co?

Dnia 08.10.2008 o 09:55, Olamagato napisał:

Problemy dotyczą często osób, które kompletnie nie radzą sobie z komputerem, mają fatalną
konfigurację Windows oraz wirusy. Ale to takie osoby najczęściej narzekają na różne gry.
KotOR 1 ma wyeliminowane niemal wszystkie błędy, więc odpala się najczęściej bez większych
zgrzytów.

Na szczęście mam czysty, bardzo dobry PC. Jak coś to pewnie tryb zgodności trza będzie ustawić. A można z gram.pl ściągnąć demo KOTOR 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

Ale chodziło mi bardziej o to, czy na nowszym sprzęcie i systemie operacyjnym (np. Windows
Vista) jak ruszy to jak będzie się zachowywało? Tnąć się będzie czy co?

Ech, słuchaj... najlepiej przekonać się o tym po prostu uruchamiając grę. 5 minut instalacji i będziesz wszystko wiedział ;)
Ja ci mogę tylko powiedzieć, że KotOR 1 działa bez problemów na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:32, Zelgadis napisał:

Ech, słuchaj... najlepiej przekonać się o tym po prostu uruchamiając grę. 5 minut instalacji
i będziesz wszystko wiedział ;)

No tak, ale demko by było fajnie ściągnąć żeby wiedzieć również jak gra wygląda no i jak działa, zanim się zakupi pełną wersję.

Dnia 08.10.2008 o 21:32, Zelgadis napisał:

Ja ci mogę tylko powiedzieć, że KotOR 1 działa bez problemów na Viście.

A co? Masz Vistę i KOTOR1? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:33, Kalejdoskop86 napisał:

No tak, ale demko by było fajnie ściągnąć żeby wiedzieć również jak gra wygląda no i
jak działa, zanim się zakupi pełną wersję.

Angielskie demo jest spokojnie do znalezienia. Nie wiem tylko jak jest z demem polskiej wersji.

Dnia 08.10.2008 o 21:33, Kalejdoskop86 napisał:

A co? Masz Vistę i KOTOR1? :>

Owszem ;) Niedawno sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:40, Zelgadis napisał:

Angielskie demo jest spokojnie do znalezienia. Nie wiem tylko jak jest z demem polskiej
wersji.

Acha. :)

Dnia 08.10.2008 o 21:40, Zelgadis napisał:

> A co? Masz Vistę i KOTOR1? :>
Owszem ;) Niedawno sprawdzałem.

A na jakim monitorze? 22" panorama? I jaki sprzęt? Chodził na dobrym sprzęcie z nowymi sterownikami dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:43, Kalejdoskop86 napisał:

A na jakim monitorze? 22" panorama? I jaki sprzęt? Chodził na dobrym sprzęcie z nowymi
sterownikami dobrze?

Na monitorze 20" (taki mam) obraz wygląda bardzo dobrze, a o to chodzi. Z nowszymi sterownikami nie ma problemów. Myślę, że KotOR na nowym sprzęcie będzie chodził bez zarzutu, ta gra jest dobrze napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 22:10, Zelgadis napisał:

Na monitorze 20" (taki mam) obraz wygląda bardzo dobrze, a o to chodzi. Z nowszymi sterownikami
nie ma problemów. Myślę, że KotOR na nowym sprzęcie będzie chodził bez zarzutu, ta gra
jest dobrze napisana.

Ale ponoć trzeba jakieś programy do rozdzielczości ściągać i starsze sterowniki bądź coś zmieniać w grze, żeby na większym ekranie-panoramie i dobrym sprzęcie z nowymi sterownikami działało ok. :/
A ty co robiłeś? Od razu po zainstalowaniu grałeś, czy coś zmieniałeś? (jeżeli tylko tryb zgodności na XP to pomińmy to ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 22:12, Kalejdoskop86 napisał:

Ale ponoć trzeba jakieś programy do rozdzielczości ściągać i starsze sterowniki bądź
coś zmieniać w grze, żeby na większym ekranie-panoramie i dobrym sprzęcie z nowymi sterownikami
działało ok. :/

Nie wiem jak ze sterownikami, ale do panoramy można użyć narzędzia UniWS. Choć ja grałem zarówno w proporcjach 4:3 jak i 16:10 i wcale nie było źle. Jak mówiłem, na monitorze 20" WS gra w wyższej rozdzielczości wygląda bardzo dobrze.

Dnia 08.10.2008 o 22:12, Kalejdoskop86 napisał:

A ty co robiłeś? Od razu po zainstalowaniu grałeś, czy coś zmieniałeś? (jeżeli tylko
tryb zgodności na XP to pomińmy to ;) )

Nic nie zmieniałem ;) Gra mi się uruchamiała bez trybu zgodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za chamstwo... LEM nawet nie raczył odpisać na mojego emaila z pytaniem, czy będzie wznowienie Kotora (10 dni mieli!). LEM to dla mnie klasyczny przykład "wdupiemania" konsumenta przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować