Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Czy jest inny sposób niż zaczynanie od nowa, ponieważ czytałem że to jedyny sposób, tak a 20 godzin pójdzie się rypać. Jeżeli nie ma to żałuje tych 3 zł na spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 20:22, BoloMaster napisał:

jakie postacie pozostają w naszej drużynie do końca jeśli gramy jako Sith?


Chodzi o jedynkę?

Spoiler

Canderous, droidy, Bastila i Zaalbar, ale tego ostatniego musisz przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu cię zaskoczę, bo w zależności od DS/LS dochodzi jedna postać zamiast drugiej, ale to uzasadnione fabularnie.

Największy i nalepszy ficzer to... każdy zostaje. Możesz ich przeciągnąć na Ciemną Stronę, jak prawdziwy Sith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka jest bardziej głęboka, elastyczna i ciekawiej opowiedziana - jeżeli do tego wgrasz mod przywracający skasowaną zawartość, dwójka niemal pod każdym względem depcze jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 11:23, Arkads napisał:

Krótko: która część wg Was jest lepsza pod względem fabularnym i ogólnym?

Jak dla mnie- The Sith Lords. A to dzięki fabule (IMO lepszej niż w jedynce), która nie jest aż tak przewidywalna i jak dla mnie ma lepszy zwrot akcji, niż poprzednik. No i muzyka- Griskey dużo lepiej spisał się, niż Soule. Hmm, postacie też w sumie bardzo ciekawe w dwójce są. Chyba odrobinkę bardziej, niż w pierwszej części. No i możliwość przeciągania na Ciemną, bądź Jasną Stronę Mocy. :) Tego w jedynce brakowało. Denerwuje tylko zakończenie. (i bugi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mógłby ktoś polecić jakieś mody do części 2? Umilające rozgrywkę, od razu mówię że już jestem troszkę daleko, odnalazłem pierwszego mistrza Jedi, mam już miecz świetlny. Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z deka późno, bo przydaje się na początek paczuszka którą możesz znaleźć także w tym temacie na forum, zmontowana przez Pietro87.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 11:23, Arkads napisał:

Krótko: która część wg Was jest lepsza pod względem fabularnym i ogólnym?


Też dwójka. Fabuła w sprytny sposób "bawi się" nawiązaniami do filmów i jest mocno pokręcona, niczym Zagubieni, co jest czymś nietypowym w świecie Star Wars. Poza tym klimat i muzyka są "prawdziwsze".

A co do modów - koniecznie zainstaluj Restoration Moda od DeadlyStream, ale zachowaj już sobie na drugie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz będzie na pewno, gra jest świetna. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Świetna fabuła, postacie. Do tego grę można przejść na kilka sposobów, od bycia złym Jedi który wszystkich zabija i wszystko zgarnia, po dobrego, trzymającego się zasad, szlachetnego.

I zauważyłem, mam nadzieje że się nie mylę, że w grze występuje level-scalling. To znaczy wraz z naszym levelem rośnie także poziom przeciwników. Jeśli tak, da się coś z tym zrobić? Drugi Oblivion, a tam tego nienawidziłem. W sumie to może jest jakoś wyważone, na razie daleko nie doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej grze nie ma level scalingu oO. Zobacz na jakim poziomie trudności grasz, ale takie coś jak level scaling nie występuje, gdzieś po piętnastce z twojej postaci zrobi się niszczyciel i potem będzie już tylko coraz bardziej wymiatać, a większość wrogów załatwi na hita, dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W KotOR występuje level scalling, na szczęście jest świetnie wyważony - pod koniec gry walki są wyzwaniem, ale byle jeden pojedyńczy gamoń nie będzie wytrzymywał pół godziny bicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 16:04, Ostrowiak napisał:

W KotOR występuje level scalling

Eeeee... Gdzie?

Dnia 30.05.2010 o 16:04, Ostrowiak napisał:

na szczęście jest świetnie wyważony - pod koniec gry walki są wyzwaniem

Faktycznie. Sekundowe walki, to może być czasem wyzwanie.
Kiedy mamy pecha przeciągną się do trzech sekund. :)
Najlepiej widać to wyważenie na planecie Rakatan. Powinni oni być w przybliżeniu tak trudni do pokonania jak Boba Fett (od tysięcy lat walczą ze sobą ich dwie frakcje na jednej planecie). A są przecież tak łatwi do rozrzucenia, że to aż dziwne. Przestaje być dziwne gdy sprawdzi się w zasobach gry, że mają poziom 1-5.
Walka z Malakiem jest trochę dłuższa bo gra w tym jednym wypadku sztucznie przeciąga walkę i nieco oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować