Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2010 o 11:23, Arkads napisał:

Krótko: która część wg Was jest lepsza pod względem fabularnym i ogólnym?

Koncepcyjnie dwójka. W rzeczywistym działaniu jedynka.
Dzisiaj się tego nie docenia, ale jedynka ma myk fabularny, który w swoim czasie tak wgniatał w ziemię, że na wielu fanowskich forach za spoilera obrywało się banem.
Dzisiaj też wgniata pod warunkiem, że ktoś odpali sobie grę pierwszy raz w życiu i ani razu nie dotknie się googla z hasłem kotor.
Za to dwójka jest prekursorem koncepcji fabularnej takich współczesnych gier jak Wiedźmin czy Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 19:16, Olamagato napisał:

Za to dwójka jest prekursorem koncepcji fabularnej takich współczesnych gier jak Wiedźmin
czy Mass Effect.


Ech, Mass Effect to akurat powielone schematy z KotOR-a jedynki i innych cRPG BioWare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scaling ;). I to złudzenie tylko było, bo gdyby faktycznie go zastosowano, to końcowi wrogowie byliby naprawdę potężni i może taki np. Olamagato nie narzekałby na niski poziom trudności gry, nawet na hardzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy złudzenie. Ten level scalling. Kupiłem grę, miałem jakieś błędy, ale to było strasznie dawno temu. Po kilku minutach mnie wyrzucało, na starym PeCecie, to zarzuciłem trainerka, zobaczyć co i jak. No i lvl 50, a ja biję takiego androida z 5 minut.

Teraz jest dla mnie jeszcze za wcześnie ocenić, dopiero 13 lvl mam, no ale sam nie wiem już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 22:10, Arkads napisał:

Po kilku minutach mnie wyrzucało, na starym PeCecie, to zarzuciłem trainerka, zobaczyć co i jak. No i lvl 50, a ja biję takiego androida z 5 minut.

Zaraz, zaraz. O której części KotORa mówimy?
Jedynka nie ma level scalingu w ogóle, natomiast dwójka ma na plikach postaci czyli .utc pole będące mnożnikiem wszystkich cech postaci oraz jej levelu. Tak więc w dwójce level scaling w jakiejś postaci istnieje, ale jest w pewien sposób skopany (szczególnie na głównych bossach) bo zdarza się, że skala mnożnika wynosi np. 2.5, ale bardzo często poziom postaci, to 1 (błedny), więc skaluje się na 2.5 x 1 = 1. I kicha ze skalowania.

I takich błędów nie można często łatwo poprawić ponieważ bardzo często się zdarza, że ta sama postać (npc) w różnych miejscach gry odwołuje się do tych samych nazw zasobów, więc podmiana na wersję poprawną w override niszczy wszystkie inne odwołania. dochodzi nawet do takich bugów, że Darth Traya i Atris odwołują się do tej samej nazwy zasobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 19:43, Revanchist napisał:

Ech, Mass Effect to akurat powielone schematy z KotOR-a jedynki i innych cRPG BioWare...

ME bierze zarówno z fabuły "na bohatera", jak i z fabuły "exile''a". Chodziło mi o brak jednoznaczności co do tego jaki skutek będzie miało wybranie jakiejś linii dialogowej. Na przykład w pewnym miejscu wyborem uznanym za właściwy dla altruisty będzie zastrzelenie nieuzbrojonego faceta. W KotORze 1, takie coś w ogóle by nie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej uznałbym za próbę stworzenia przekonywującego, niejednoznacznego i mrocznego świata przyszłości, ale niespecjalnie to wyszło. W każdym razie z "Upadkiem Imperium Strachu" pod tym względem uniwersum ME nie może się równać.

A co do BioWare, to tutaj jest link z innego tematu:
http://media.gamerevolution.com/images/misc/image/bioware-cliche-edit.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówiłem o dwójce. Szkoda, że zrobili coś takiego, nie lubię strasznie level scallingu, nawet w najmniejszej postaci. Wypacza rozgrywkę, zdobywanie leveli tak nie cieszy skoro wiesz, że przeciwnik też sobie podnosi.

Nic, trzeba spróbować najpierw przejść część 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2010 o 15:36, Arkads napisał:

Nic, trzeba spróbować najpierw przejść część 1.


Pierwsza część też nie ma jakiegoś super poziomu trudności, fakt jest trudniej niż w dwójce jednak ja w finałowej walce używałem tylko...min;p Oczywiście z zadowalającym skutkiem;)

Niemniej lepiej zacząć swoją przygodę od jedynki, w dwójce jest wiele smaczków które docenią tylko Ci którzy ukończyli pierwszą część ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale finałowe walki w jedynce i dwójce są dość łatwe. Fakt, ta w jedynce najdłużej mnie zatrzymała, a w dwójce przeciwnicy pojawiający się w drugiej fazie okazali się niebezpieczni, aż żem się spłoszył ociupinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:21, BoloMaster napisał:

moja główna postać posiada miecz świetlny. chodziło mi o broń dla mp Attona


A, to taką musisz zdobyć na poległych wrogach ją posiadających, czasami możesz jakiś miecz otrzymać jako nagrodę za wykonanie questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, tak sobie przeglądam wątek i zachciało mi się powrotu do KotORa. :) Ostatnio przechodziłem JA (w końcu Jedi Knight, który przeszedłem bez kodów! ;)) i tak jakoś się zatęskniło. I nie wiem, czy od jedynki, czy też od dwójki zaczynać. Próbowałem instalować łatki, gdyż gry mam w wersji 1.00, co jest czasem uciążliwe, jednak nie udawało się zainstalować. W końcu skuszę się na Ciemną Stronę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie części są świetne, ja polecałbym zacząć od jedynki żeby zachować oś fabularną ;p A i nie ma nic lepszego jak później dowiadywać się tego i owego w drugiej części;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:41, Longer napisał:

Obie części są świetne, ja polecałbym zacząć od jedynki żeby zachować oś fabularną ;p
A i nie ma nic lepszego jak później dowiadywać się tego i owego w drugiej części;p

Grałżem w obie części niejednokrotnie. :P W sumie to nie wiem, może jednak po kolei, obaczę, dziś pewnie jeszcze nie zacznę. A jeśli tak to raczej wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować