Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 15:36, Arkads napisał:

Tak, mówiłem o dwójce. Szkoda, że zrobili coś takiego, nie lubię strasznie level scallingu,
nawet w najmniejszej postaci.

KotOR był zbyt łatwo ustawiony i na sztywno, to kolesie z Obsydiana wymyślili, że dynamicznym podniosą trudność. Miałoby to sens gdyby w dwójce trzeba było osiągnąć na przykład 8 celów równoległych, a nie jak w KotORze tylko 4. Stąd zastosowane lekarstwo nie tylko było bez sensu, ale wprowadzonym na łapu-capu levelscalingiem posypali te elementy gry, które w jedynce chodziły w zasadzie bez zarzutu.

Dnia 31.05.2010 o 15:36, Arkads napisał:

Wypacza rozgrywkę, zdobywanie leveli tak nie cieszy skoro wiesz, że przeciwnik też sobie podnosi.

Nie do końca się z tym zgodzę. Chodzi o to, że jeżeli świat ma być nieliniowy, to level scaling jest praktycznie jedynym sposobem na rozwiązanie problemu nudy związanej z poziomem trudności.
Chodzi o to, że jeżeli możesz pójść w 26 miejsc A..Z, to nagle wielkim problemem staje się to jakim cudem pogodzić ze sobą dwie sprzeczne rzeczy - wchodząc tam na pierwszym poziomie każdy poziom przeciwników nieco powyżej może okazać zbyt trudny aby był możliwy do przejścia, a jeżeli wejdziesz do tego obszaru w ostatniej kolejności, to każdy przeciwnik staje się dla Ciebie muchą niewartą w ogóle uwagi. Dokładnie ten sam problem dotyczy znajdowanego wyposażenia i zdobywanych nagród.
Jeżeli na sztywno ustawisz poziomy przeciwników tak aby w każdym z nich były nieco różne wartości, to w istocie narzucisz graczowi kolejność odwiedzania obszarów. A jak dobrze wiesz oznacza to w erze internetu iż pojawi się coś w tylu przewodnika po tym w jakiej kolejności przechodzić grę. No i nieliniowość wtedy szlag trafia bo co to za nieliniowość, w której i tak musisz liniowo odwiedzić konkretne obszary w konkretnej kolejności. Tym razem nie wymuszonej fabułą, ale trudnością zadań.

Tylko level scaling rozwiązuje ten problem w sposób sensowny i przyzwoity bo niezależnie od kolejności dobierze ustawienia obszaru stosowne do poziomu gracza.

Innym rozwiązaniem tego samego problemu, które zresztą doskonale znasz są tzw. "Rozdziały". Gra jest po prostu dzielona na liniowe sekcje w których gracz ma pewne możliwości graniczne i w ramach tych możliwości przechodzi fabułę znowu nieliniowo. To taka ułomna nieliniowość obecna w prawie wszystkich grach Bioware.

Nieliniowość połączona z level scalingiem byłaby świetna właśnie w Mass Effect gdyby nie ten problem, że fabuła skurczyła się tym razem jeszcze bardziej - praktycznie tylko do jednego z trzech wyborów po którym znowu ląduje się w obowiązkowym miejscu na Virmirze. Gdyby fabuła główna została rozbudowana do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu różnych lokacji wtedy zauważyłbyś ogromne zalety level scallingu bo bez niego praktycznie nie dałoby się zmajstrować poprawnie działającej i jednocześnie nieliniowej gry.
Dzięki temu rozwiązaniu można też wreszcie tworzyć pod zadania do zadań w dowolnej długości, kolejności i z dowolnymi powiązaniami. Tego bez skalowania poziomów nie można inaczej uzyskać bez zlikwidowania nieliniowości.

Dnia 31.05.2010 o 15:36, Arkads napisał:

Nic, trzeba spróbować najpierw przejść część 1.

Bardzo polecam.
A jeżeli nie chcesz znaleźć się w sytuacji w której w połowie gry osiągniesz wszystko co możliwe i z nudów będziesz kosił zboże, to mogę polecić swojego moda KBF. Można go instalować tylko na nową grę i jedyne co obiecuje, to brak nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:21, BoloMaster napisał:

moja główna postać posiada miecz świetlny. chodziło mi o broń dla mp Attona

W odróżnieniu od jedynki, gdzie "użytkowników mocy" było jak psów w dwójce jedi prawie wyginęli w poprzedniej wojnie więc miecz lub części do niego, to rarytas.
I jest to całkiem sensowne, a nawet klimatyczne. Mimo to można zdobyć ze 4 miecze jak ma się trochę szczęścia. Jak ma się dużego pecha to tylko 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:56, Olamagato napisał:

W odróżnieniu od jedynki, gdzie "użytkowników mocy" było jak psów w dwójce jedi prawie
wyginęli w poprzedniej wojnie więc miecz lub części do niego, to rarytas.
I jest to całkiem sensowne, a nawet klimatyczne. Mimo to można zdobyć ze 4 miecze jak
ma się trochę szczęścia. Jak ma się dużego pecha to tylko 1.


Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w dwójce miałem chyba z 10 jarzeniówek. Lub coś koło tego blisko. Na pewno więcej, jak 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje o tym modzie? Bo skusiłbym się : )

I miałbym do Was ogromną prośbę, także jakieś mody do pierwszej części, bo widziałem że tego jest sporo, a chciałbym te najlepsze, i wg Was te, które umilają rozgrywkę. Żeby się nie gryzły i były kompatybilne z wersją PL, bo takową posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem na gramsajcie, skusze się. Tylko że link na rapidzie wygasł, dałbyś radę na przeklej wrzucić, i podać mi linka? : ) Najlepiej tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:38, Arkads napisał:

Ok, poczytałem na gramsajcie, skusze się. Tylko że link na rapidzie wygasł, dałbyś radę
na przeklej wrzucić, i podać mi linka? : ) Najlepiej tu.

Ok, o ile się uda. Na pewno odświeżę linka na rapidzie.

[aktualizacja]
http://www.przeklej.pl/plik/kbf-3-14-final-rar-0016i50mp2mv

ps. Mod jest przeznaczony dla wersji od 1.3 w górę, więc bardzo polecam najpierw podnieść wersję gry do najnowszej. Polski KotOR jest już w wersji 1.3.514081, czyli najnowszej istniejącej.

Tu jest kawałek czytajto.txt z tego moda i można się stąd dowiedzieć jakie spolszczone mody są zawarte w bonusie do niego. Bonus jest dodatkowym modem dostępnym do instalacji po instalacji KBF.
####################################################################

KotOR Balance Fixpack 3.14 final
================================

Modyfikacja ta naprawia niedopracowanie gry KotOR, które sprawia, iż gra jest zbyt łatwa. Wprowadza ekonomiczny aspekt gry podwyższający ogólny poziom trudności. Dodatkowo przywraca kilkanaście zagubionych przedmiotów, broni, pancerzy i urozmaica rozgrywkę przez podwyższoną zmienność każdej gry.
Dopiero teraz Knights of the Old Republic jest prawdziwym wyzwaniem!
Sprawdź czy potrafisz mu sprostać.
Czas gry wydłuża się o 100% w stosunku do niezmodyfikowanej gry.

Ten mod nie jest już prostą modyfikacją utrudniajacą grę. Jest on wynikiem 4 lat wprowadzania zmian, poprawiania i testowania aby otrzymać lepsze wrażenia z gry.
Po wgraniu tego moda zalecam granie na NORMALNYM poziomie trudności. Początkujący i dzieci powinny grać na poziomie ŁATWYM. Tryb TRUDNY jest przeznaczony tylko dla starych wyjadaczy i masochistów. ;)

Pakiet dodatkowo zawsze przywraca postacie Garruma, Tar'eeloka i Shumy na Dantooine za pomocą dwóch połączonych modów autorstwa Sekana i Seamhainna.


Instalacja
==========
Instalator powinien uruchomić się po rozpakowaniu pakietu moda. Jezeli tak się nie stanie, to uruchom plik Install_KBF.bat z rozpakowanego archiwum pakietu. Gra zostanie automatycznie zmodyfikowana, o ile została prawidłowo zainstalowana.
Nie jest możliwe ponowne zainstalowanie pakietu jeżeli jest on już zainstalowany. Trzeba najpierw odinstalować obecnie zainstalowany pakiet. Zabezpiecza to przed wielokrotnym nałożeniem plików.

Instalator samodzielnie wykonuje kopie plików, które będą musiały zostać zastąpione wersjami z pakietu. Nie jest więc potrzebne wykonywanie jakiejkolwiek kopii zapasowej.


Deinstalacja
============
Otworzyć panel sterowania, następnie Dodaj/Usuń Programy, wybrać z listy Kotor Balance Fixpack, a następnie przycisk Usuń. Wszystkie pliki sprzed instalacji pakietu zostaną przywrócone. Jeżeli był zainstalowany pakiet Bonus, to zostanie on automatycznie odinstalowany jako pierwszy.


Bonus
=====
Archiwum zawiera dodatkowo Bonus czyli kilka połączonych modów doskonale uzupełniających się z fabułą gry i głównym modem. Dodatkowo zawiera mikropoprawkę dla polskiej nazwy pasów: "Stymulanta adrenaliny", który został identycznie przetłumaczony dla dwóch różnych przedmiotów. Teraz potężniejsza wersja pasa nazywa się "Bothański adrenostymulant" [g_i_belt011.uti].
Bardzo polecam zainstalowanie Bonusu PL, który jest doskonale dopasowany do pakietu.

Modyfikacje zawarte w archiwum zostały ulepszone w stosunku do oryginalnych modów przez:
- Poprawienie wszystkich współczynników zgodnie z zasadami K20
- Podwyższenie poziomów żołnierzy i robotów średnio o 2
- Poprawienie modów dla wszystkich wersji językowych przez pobieranie tekstów z oryginalnego dialog.tlk (o ile to możliwe).
- Spolszczenie unikalnych kwestii nie występujących na liście dialogowej oryginalnej gry.

1. Operacja Zabić Bastilę 1.4 (Agent Xim)
- Ważny fabularnie minimod poprawiający błąd gry polegający na nieprawdopodobnym, całkowitym ignorowaniu Bastili na Taris przez żołnierzy Sithów. Bastila Shan jest najbardziej poszukiwaną osobą na planecie, więc teraz jeżeli pojawi się w drużynie, patrole Sithów będą próbować ją schwytać lub zabić (i pozostałych członków drużyny również).
Jedna unikalna kwestia dialogowa została spolszczona.

2. Poszukiwania Bastili (WaSa7)
- Ważny fabularnie minimod powodujący, iż po odnalezieniu Bastili żołnierze Sithów rozpoczynają akcję poszukiwań nawet w apartamentach mieszkalnych. Jest to fabularne uzupełnienie moda nr 1. Wszystkie dialogi zostały spolszczone.

3. Prawidłowe szaty Heleny na Tatooine (Shem)
- Drobna modyfikacja powodująca, iż matka Bastili nie nosi teraz szat jedi (skąd i dlaczego?), lecz normalne ubranie. Dodatkowo Twi'lekianka, która informuje o Helenie jest ubrana w normalne ubranie Twi'Leków, a nie w strój tancerki (inaczej niż tancerka Lena informująca o miejscu przebywania brata Mission). Mod jest zgodny z każdą wersją językową gry.

4. Poprawiony Romans Cartha [jeżeli postać gracza jest kobietą] (cjt0202)
- Mod uwiarygodniający romans Cartha z główną postacią. Dodane zostały "momenty" ;), w zasadzie ulepszone jest w tym celu prowadzenie kamery oraz znikło całkowite milczenie w dialogach Cartha po zdarzeniach na Leviatanie. Mod jest zgodny z każdą wersją językową gry.

5. Warsztat w Gwiezdnej Kuźni (RedHawke)
- Mod dodający warsztat, który teraz umożliwia ulepszenie wyposażenia przy pomocy komponentów zdobytych w tej fabryce.

6. Poprawka modeli Revan dla umiejętności mocy (KristyKistic)
- Wszystkie modele Revan mają poprawiony błąd powodujący start efektów mocy kierunkowych (np. Porażenie) z nogi zamiast z ręki.

7. Bardziej kobiecy model sylwetki Revan (KristyKistic)
- Zmienia wygląd ciała Revan w swojej szacie w przerywnikach na silniku gry oraz po założeniu szaty Revan z Gwiezdnej Kuźni przez kobietę.

8. Dwuczęściowa bielizna przemytniczki (RedHawke)

9. Lepszy kombinezon przemytniczki (Nodakrattler)

Po rozpakowaniu KotOR Balance Fixpack - plik archiwum KBF Bonus.rar znajdzie się w katalogu gry KotOR. Aby użyć zawartości dodatkowej należy go po prostu rozpakować go w tym samym miejscu. Spowoduje to wrzucenie wszystkich potrzebnych plików do folderu Override oraz rozpakowanie oryginalnych plików Readme autorów tych modów do folderu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu prośbe mam. Możecie mi podać linka do moda TSLRC po polsku - wesji ostatecznej? Bo nie mogę ogarnąć tego nigdzie ;p
W ogóle to ile jest tych modów uzupełniających, a ile dopiero w produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę,czy ktoś mógłby mi napisać zakończenia dla ciemnej i jasnej strony mocy? coś stało się z moimi zapisami i nie mogę ich wczytać, byłem na Korribanie by pozbyć się ostatniego mistrza Jedi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, i tu takie pytanko : Jak zabić tego przyjemniaczka, który uniemożliwia wejście tajnym wejściem do bazy gangu Czarnych Vulkarów w Wyższych Kanałach w Podmieście na Taris ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 20:12, konio1073 napisał:

Witam, i tu takie pytanko : Jak zabić tego przyjemniaczka, który uniemożliwia wejście
tajnym wejściem do bazy gangu Czarnych Vulkarów w Wyższych Kanałach w Podmieście na
Taris ?

Kolega powyżej napisał dobrze, ale o czymś zapomniał. W tej kupie śmieci jest kilka fantów, w tym granat(y). Jednak trzeba do tej kupy śmieci wsadzić coś co rancora zwabi, a jest nim śmierdzący wabik, którego znajduje się tuż przed wejściem do tego obszaru (chyba przy odgryzionej ręce).
Tak więc ze śmieci zabierasz co warte poza jakimś granatem i zostawiasz wabik. Jak tylko go zostawisz, to odpala się filmik i po robocie.
I tak na marginesie - tego przyjemniaczka można też załatwić metodą brute force. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 21:03, Olamagato napisał:

I tak na marginesie - tego przyjemniaczka można też załatwić metodą brute force. :D


Heh racja,z nim w ogóle nie trzeba się męczyć...Ja po prostu czym prędzej ruszyłem do drzwi na przeciwko, fakt jeden z towarzyszy padł ale pozostali spokojnie atakowali z odpowiedniej odległości bo ten nie potrafi wcisnąć się do korytarza;)

Zresztą podobnie sprawa miała się z

Spoiler

łowcą nagród na Tatooine. Mamy tam spotkanie z Calo Nordem jednak możemy go..obejść przy krawędzi lokacji a ten dalej spokojnie stoi i czeka aż wyjdziemy z jaskini;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do pietro apropo modpacku, jaki dał. Czy podczas instalowania wystąpiło 8 warningów(TSL), to źle. I czemu podczas próby zmieniania rozdzielczości gdy naciskam patch wyskakuje mi: "Unable to write to file SWKOTOR2.EXE for patch #1! Close all programs/games before patching". Prosze o szybkoą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę co do jedynki - czy są gdzieś jakieś mody umożliwiające wybranie głowy Dustila Onasi przy tworzeniu postaci? Do dwójki są. Jeżeli zaś nie, to czy ktoś mógłby takowy przygotować? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udało mi się wczytać grę:) mam jednak kłopot, jestem na Korribanie i mogę wejść do jaskini ponieważ jestem za słabo związany z ciemną stroną;/ gdzie mogę zdobyć dodatkowe punkty ciemnej strony???

20100603123336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobiegaj po innych planetach, tu nie ma uniwersalnego rozwiązania - jaskinia jest dla silnych w Mocy.

PS. Idź do Krei i zagadaj o specjalizację dla postaci >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować