Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2010 o 01:56, Olamagato napisał:

> Ktoś wie jak pokonać tego adepta ciemnej strony mocy na końcu bazy Sithów ?
Ten adept, to jedna z trudniejszych walk w oryginalnym KotORze. Bierze się to stąd, że
autorzy gry nie mogli się zdecydować czy ma to być żołnierz czy obrońca Jedi. W efekcie
wyszedł jedyny w całej grze NPC dwuklasowy mający po 6 klas żołnierza i Jedi. I dlatego
walczysz z postacią mającą 12 poziom, samemu posiadając zaledwie 4-7 poziom. Czasem nawet
trójka postaci takich nie daje łatwo rady.

Można go pokonać, ale trzeba sposobem. Na przykład Bastila musi machnąć na nim pchnięcie,
a pozostałe postacie powinny obrzucić w czasie kiedy się wyrąbie granatami plazmowymi
lub przynajmniej zwykłymi. Zwróć uwagę którą postać próbuje on zaatakować i wtedy tą
postacią uciekaj gdy pozostałe dwie będą go tłukły czym się da. Jeżeli atak będzie skuteczny,
to zmieni on cel na jedną z tych dwóch postaci. Wtedy powtarzasz ten myk z ucieczką gdy
pozostali będą go lali. Za każdym razem jeżeli uda Ci się go unieruchomić lub przynajmniej
rzucić o ścianę obrzucaj w pierwszej kolejności granatami. Przy pewnym szczęściu można
taką taktyką pokonać każdego pojedynczego przeciwnika nawet bez najmniejszego zadraśnięcia.

W końcu mi się udało go pokonać , rzucałem w niego granatami i jakoś się udało.

Mam pytanie czy na tej planecie , gdzie jest rada Jedi (Dantoine czy jakoś tak) jest więcej tych kryształów do mieczy świetlnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 08:07, Revanchist napisał:

Poprawka, w KotOR-ze II maks to 50. poziom ;).

Eee, zaraz, przecież 30 poziom nie jest taki prosty do zdobycia. :P Jakiś bug w grze, czy po prostu twórcy nie dali limitu? Zresztą, jakie to ma znaczenie, i tak nikt do tego nieszczęsnego 30 poziomu nie dojdzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 10:28, Net_com napisał:

Mam pytanie czy na tej planecie , gdzie jest rada Jedi (Dantoine czy jakoś tak) jest
więcej tych kryształów do mieczy świetlnych ?

Są, są, musisz iść na południe, bodaj do przedostatniej planszy "na południe" od Enklawy Jedi. Nie wiem czemu, ale teraz w jajach kinrathów miałem same czerwone kryształy. :| Może następstwo wybrania Ciemnej Strony? Aha, jeszcze jedno- podczas walk z Mandalorianami będziesz mógł zdobyć dwa miecze świetlne. :) Ale to będzie ostatnia walka z nimi,

Spoiler

po wykonaniu zadania z Juhani, czyli tą skazą, która zalewa gaj

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 10:50, MarchewaSoler napisał:

> Mam pytanie czy na tej planecie , gdzie jest rada Jedi (Dantoine czy jakoś tak)
jest
> więcej tych kryształów do mieczy świetlnych ?
Są, są, musisz iść na południe, bodaj do przedostatniej planszy "na południe" od Enklawy
Jedi. Nie wiem czemu, ale teraz w jajach kinrathów miałem same czerwone kryształy. :|
Może następstwo wybrania Ciemnej Strony? Aha, jeszcze jedno- podczas walk z Mandalorianami
będziesz mógł zdobyć dwa miecze świetlne. :) Ale to będzie ostatnia walka z nimi,

Spoiler

po
wykonaniu zadania z Juhani, czyli tą skazą, która zalewa gaj

.

To fajnie bo chodziło mi raczej o zdobycie drugiego miecza świetlnego lub samodzielne złożenie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 11:21, Net_com napisał:

To fajnie bo chodziło mi raczej o zdobycie drugiego miecza świetlnego lub samodzielne
złożenie go.

Jeszcze nie złożyłeś? Musisz iść do Rady i wybrać rodzaj "dżedaja", potem wracasz do Zhara i konstruujesz miecz. A potem zdobywasz kryształy ulepszające tenże, bądź kolory kryształu. Lub po prostu na przeciwniku miecz świetlny.

EDIT: sorry, źle przeczytałem. Jeśli chodzi o następne miecze- mają je Mandalorianie. Tylko dobrze na tę walkę się przygotuj, są dosyć trudni, więc tarcze, stymulatory będą raczej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dali limitu, jak jest? Sprawdzałem cheatem, limit to pięćdziesiąty poziom, bo potem już nie można dostawać doświadczenia. Podobnie jest w Fallout Tactics, tam też jest pięćdziesiątka, ale pod koniec kampanii osiąga się może 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 11:23, MarchewaSoler napisał:

> To fajnie bo chodziło mi raczej o zdobycie drugiego miecza świetlnego lub samodzielne

> złożenie go.
Jeszcze nie złożyłeś? Musisz iść do Rady i wybrać rodzaj "dżedaja", potem wracasz do
Zhara i konstruujesz miecz. A potem zdobywasz kryształy ulepszające tenże, bądź kolory
kryształu. Lub po prostu na przeciwniku miecz świetlny.

EDIT: sorry, źle przeczytałem. Jeśli chodzi o następne miecze- mają je Mandalorianie.
Tylko dobrze na tę walkę się przygotuj, są dosyć trudni, więc tarcze, stymulatory będą
raczej wskazane.

Zdobyłem już te kryształy i ulepszyłem miecz świetlny , zostało mi jeszcze 10 czerwonych , niebieski , żółty i zielony , co mogę z nimi zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 11:50, Net_com napisał:

Zdobyłem już te kryształy i ulepszyłem miecz świetlny , zostało mi jeszcze 10 czerwonych
, niebieski , żółty i zielony , co mogę z nimi zrobić ?

Na razie nic nie rób. Jak tylko skończysz Dantooine to leć na stację Yavin. Sprzedaż tam te kryształy (oczywiście tyle, ile będziesz chciał) za naprawdę doobrą cenę. Zresztą, lataj tam często, tamtejszy kupiec ma świetne przedmioty za niezłą, acz dużą kwotę. I masz dużo lepsze warunki sprzedaży, czyli po prostu więcej kasy dostajesz za swoje przedmioty.

@Revan
A to chamy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:46, MarchewaSoler napisał:

Coś mi się pieprzy z obrazem. Może to wina laptopa? Czasami gra bardzo zwalnia i to tak,
że trzeba sekund poczekać, żeby się coś ruszyło, a jak się ruszy... to jest daleko od
miejsca, w którym byłem.


Też to miałem, choć już dawno temu - chodzi o kartę graficzną, mi takie rzeczy się robiły jak grałem na najsłabszym jaki miałem kompie, właśnie na Dantooine - po prostu się grać nie dało. Lepiej było na laptopie z kartą zintegrowaną, tyle że postacie kobiet w grze miały czarne twarze ;P dopiero na kompie z jako taką kartą graficzną sobie pograłem ;P choć powiem że obecnym kompom KotOR takich problemów nie powinien robić. W twoim przypadku zapewne to wina karty jaką masz w laptopie, a niestety notebooki mają to do siebie że karty graficznej nie wymienisz :(
EDIT nie zauważyłem że problem już rozwiązany ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 12:53, Net_com napisał:

Jestem teraz w tym gaju i walczyłem z jakąś Johani , zabić ją czy nie ?


zależy jak chcesz pokierować swoja postać ;P jeśli ma być dobra to ocal, będziesz miał później z tego profit, nie tylko za sprawą pkt. jasnej strony ;P a jeśli ma być zła zabij - ogólnie trochę dziwne pytanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 13:02, Ostrowiak napisał:

to może sobie odpuść ten gatunek, bo jego kwintesencją są ważkie wybory i ich konsekwencje.

No właśnie bardzo to lubię tylko wybory przychodzą mi ciężko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować